برگزیده های پرشین تولز

راه حل مشکل باز نشدن درب دی وی دی رایتر

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
یکی از رایترهای ال جی من اخیراً خط های ممتد می اندازه تا بحال رایتر باز نشد و آکبند هست ولی کار کرده
منظورم خط های ممتد موقع رایت روی سطح رایت شده است
خط ها هم به شکل های مختلف هست ولی دیسک ها سالمه
مشکل چیه تو اینترنت هم منبع درستی پیدا نکردم

Last edited:

Ghaioom

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.

آقا این پست 1 ، گزینه 5 چون اینی که دارم درست میکنم سی دی رایتر هست قاط زدم. مثل اون عکسش نیست یکم فرق میکنه. نمیفهمم چیکار کنم اینجاشو! چون میفرقه متوجه نمیشم!
اصلا این قطعه که بر میداریم رو نمیشه برداشت و روشو بست؟ :دی
خو لابد سی دی رو نمیخونه ها؟ وگرنه روشو میبندیم که کار میکنه! یا نکنه اتفاق دیگه میفته؟

1414

Registered User
لایک‌ها
76
داداش دمت گرم کلی تسمه عوض کردم نشد ولی این کار جواب داد....ولی من اون حلقه رو خم نکردم اهنربا رو گذاشتم سر جاش و بستم درشو ....دیگه حلقه رو نذاشتم رو اهن ربا

alivertex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا ایول ....خوشم میاد فنی هستید...

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
اگه درب رایتر باز نمیشه و باید دیسک توش باشه که باز بشه
یه راه حلی من دارم با گوش پاک کن و الکل بعد از باز کردن رایتر اون رو تمیز کنید
من با الکل و یک سرنگ و یک ظرف میزارم زیر رایتر و با سرنگ الکل میکشم میریزم روی چرخ دنده ها و حسابی شستشو میدهم و با گوش پاک کن هم بعدش تمیزش میکنم هیچی مثل گوش پاک کن نمیشه!
همه دنده ها و چرخ دنده ها رو با الکل و گوش پاک کن تمیز کنید بعد تسمه رو در بیارید و تسمه رو با الکل یا یه مایع تمیز کننده تمیز کنید و حتی الامکان با دستمال خشک کنید که حسابی تمیز بشه بعد هم جایی که تسمه درب می افته رو حسابی با گوش پاک کن و الکل تمیز کنید احتمال زیاد وقتی دستمال رو به تسمه میکشید دستمال سیاه میشه و لکه های کثیفی تسمه از اون جدا میشه و همین باعث میشه تسمه بشه عین اولش و سعی کنید الکل به قسمت های کیت و برق دستگاه نخوره و اگه عجله دارید با سشوار خشک کنید و بعد هم ملاحظه میکنید که درب بدون هیچ مشکلی باز و بسته میشه و نیاز به تعویض تسمه و ... نیست

Last edited:

morteza4338

Registered User
لایک‌ها
26
سلام داداش
اون مشکل رایترمن حل شد.الان دربش باز میشه ومیاد بیرون
ولی وقتی دی وی دی میزارم.بعدش میاد بالا ولی حین نصب صدای وحشتناکی میده وزیادی غرغرمیکنه

aboskolo

Registered User
لایک‌ها
157

qerenfil

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

اولین سایت ایرانی دربین کل سایتها چه ایرانی چه خارجی سایت .persiantools مشکله باز نشدن درب دی وی دی رایترو حل کرد.
اول از همه اینکارو انجام بدید نه پیچی باز می کنید...... علی لطفی

جناب لطفی مطلب عالی و بی نظیر بود.
تشکر با دگمه کافی نبود.آمدم دوباره تشکر کنم
خدا عمر با عزت بدهد و مادرت را بیامرزد.

yaser_jab

Registered User
لایک‌ها
231
سلام آقا من یه دی وی دی رایتر LG رو تسمه شو باز کردم موقع باز کردن باید چند بار دکمه رو میزدی که باز بشه خلاصه کش تمیز کردم گذاشتم الان اصلا دکمه کار نمیکنه هیچ واکنشی نداره دستگاه :| فقط چراغ دستگاه خاموش روشن میشه دو سه باز نه دیسک رو میگیره نه درب رو ضربه میزنه که باز بشه هیچی :| چرا این طوری شد؟!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام آقا من یه دی وی دی رایتر LG رو تسمه شو باز کردم موقع باز کردن باید چند بار دکمه رو میزدی که باز بشه خلاصه کش تمیز کردم گذاشتم الان اصلا دکمه کار نمیکنه هیچ واکنشی نداره دستگاه :| فقط چراغ دستگاه خاموش روشن میشه دو سه باز نه دیسک رو میگیره نه درب رو ضربه میزنه که باز بشه هیچی :| چرا این طوری شد؟!
احتمالا موقع بستن یا جا انداختن کش و ... یک چیزی درست نصب نشده باشه .

Atlas1370

Registered User
لایک‌ها
149
سلام مهندس. خدا بیامرزه مادرتونو. من چند روز پیش ۷ تا دی وی دی رایتر داشتم باز کردم بعد به جای خم کردن یه کاغد بریدم اندازه اش گذاشتم زیر اون فلزه اکی شد. فقط یه تعدادی لنزش نمیخونه دی وی دی میزارم داخلش . یه راه حل هم برای اون بدید عالیه میشه ممنون. اگرم حال نوشتن ندارید تو واتساپ پیام بدید به بنده بعد بنده مینویسم داخل همین تاپیک که به اسم شماست میزارم. هر موقع هم نگاهم بیفته به رایتر یه خدابیامرزی هم میکنم.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

yaser_jab

Registered User
لایک‌ها
231
سلام مهندس این دی وی رایتر من درست بود باز مشکل خورد الان کامپیوتر میشناس
اما سی دی رو میزنم میره داخل باز میده یا باید چند بار دکمه رو بزنم که بیاد بیرون. دربش هم محکم نگه دارم سی دی رو نمیخونه :((
چراغ دی وی دی رایتر خاموش روشن میشه فقط مدلی الجی

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام مهندس این دی وی رایتر من درست بود باز مشکل خورد الان کامپیوتر میشناس
اما سی دی رو میزنم میره داخل باز میده یا باید چند بار دکمه رو بزنم که بیاد بیرون. دربش هم محکم نگه دارم سی دی رو نمیخونه :((
چراغ دی وی دی رایتر خاموش روشن میشه فقط مدلی الجی

سلام
این که نمیخونه داستانش فرق داره و میتونه به خاطر اپتیک باشه . باید تسمه در هم بررسی بشه .

yaser_jab

Registered User
لایک‌ها
231
سلام
این که نمیخونه داستانش فرق داره و میتونه به خاطر اپتیک باشه . باید تسمه در هم بررسی بشه .
الان میزنم به سیستم میشناسه اما هی سی دی رو میخوا بده بیرون به زور نمیدونم مشکلش چیه تسمه هم نمیدونم شل هست یا نه به نظر خیلی کم نرم شده ( منظور همون کش ) اصلا انگار سی دی رو نمیگیره که بخونه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
الان میزنم به سیستم میشناسه اما هی سی دی رو میخوا بده بیرون به زور نمیدونم مشکلش چیه تسمه هم نمیدونم شل هست یا نه به نظر خیلی کم نرم شده ( منظور همون کش ) اصلا انگار سی دی رو نمیگیره که بخونه

لنز خراب شده

بالا