برگزیده های پرشین تولز

سئوال در مورد طراحی پایگاه داده

MEISAMPHP

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ،،

من یه پایگاه دارم به طور مثال ( حداکثر ۵۰ میلیون یوزر در ایران و بیش از ۱۰ هزار آموزشگاه ، هر یوزر میتونه از هرجایی به این آموزشگاهها مراجعه کنه و امتحان بده ، و نتیجه امتحان از طریق آموزشگاه توی وب سایت قرار میگیره ، هر یوزر توی وب سایت با وارد کردن کدملی و پسورد به محیط خودش دسترسی داره و میتونه نتایج امتحانات خودش رو ببینه و اگه خواست واسه کسی ارسال کنه و یا حذف کنه ... ) تقریباً شبیه یه ایمیل سنتر ..

حالا می خواستم ببینم پایگاه داده رو با این حجم اطلاعات چطوری طراحی کنم بهینه تر میشه ؟؟

۱ - اگه برای هر یوزر یه table با کد ملی خودش ایجاد کنم خوبه ؟؟
۲ - اگه برای هر آموزشگاه یه tabel ایجاد کنم چطوره ؟!

ممنون میشم کمکم کنید ،، اگه راه درست و استانداردی رو بهم راهنمایی کنین ممنون میشم ..

یاعلی..

saman1392

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
112
شما اصول پایگاه داده را اگر بدونی میتونی فارن کی کنی تا یک جدول بسازی ولی خب سرعتت یکم کم میشه ولی بهینه تره بانک اطلاعاتیت چیه دقیقا

mm2236

Registered User
لایک‌ها
8
سلام شما بايد اول هرچيزيو كه داري روي ورق بياري ، در مرحله دوم براي جلوگيري از تكرار داده ، اونايي كه امكان تكرار داره رو حذف كني و انقدر پيش بري تا خالص چيزي رو كه ميخواي بدست بياري به اين ميگن نرمال سازي

اينجا ما ميتونيم يه چيزي بپرونيم اما به نظر من شما برو و قوانين نرمال سازي رو بخون و 4 تا مثال حل كن ميبيني كه چقدر سادس !!!
موفق باشي

Max.Pain

Registered User
لایک‌ها
710
برای هر یوزر یه table ؟! 50 میلیون table فکر نکنم اصلا شدنی باشه!!!:eek: اصلا هم منطقی نیست!

حتما با یه طراح DB مشورت کن. با این حجم بالای داده ها Performance خیلی مهمه! نکنه یه Query بزنی یه ربع طول بکشه:D

smahdis

Registered User
لایک‌ها
1,373
گوگل چطوری این همه اطلاعات رو مدیریت میکنه؟

emperatoor875

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
تورو خدا اگه میدونید کمکم کنید . از یکی پرسیدم گفت باید کل دیتابیست رو پاک کنی یا بک آپ ریستور کنی به میزبان سایتم گفتم گفت بک آپ ها مال یک هفته پیش هست . من نمیخوام مطالب سایتم به مشکل بربخوره . اگه میدونید کمکم کنید ممنون
روی صفحه ارور دیتابیس میاد ولی نمیدونم مال کجاست ؟؟ اینم آدرسش www.lovesome.ir
:(

بالا