برگزیده های پرشین تولز

سرمایه ملیاردی

پدر پسر شجاع

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فعلا بهتره نفروشه
بجاش 10-20 میلیون خرج کنه بره دانشگاه MBA بخونه

مخش وا شه بدونه چه جوری بتونه پولش را سرمایه گذاری کنه

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

اخوي نخورديم نون گندم ديديم دست مردم

اگر خواستي 5 سال ديگه همش خودشا لعنت كنه بابت اشتباهي كه كرده بذاره بانك سود بخوره
آخه بانك ماهي 58 مليون مي ده قبول اما خود سرمايه چي؟ هي ازش ارزش كم مي شه
اما مثلا با اين پول چندتا برج بسازي و اجاره بدي شايد ماهي 40 مليون از اجاره ها در بياري اما تهش يه ملكي هم داري كه ارزش افزروده داشته

گرفتي تفاوت چيزي كه خواستم بگم را ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من اتفاقي به اين تاپيك اومدم راستش اولين بار بود مي رم خارج :D هفته پيش كربلا بودم جاي دوستان خالي

داشتم با خودم فكر مي كردم اين عربا به خاطر هتل هاي كثيف و رسيدگي افتضاحشون با اين وجود چه نوني از هتل داري مي خورن

توي اين سفر متوجه شدم كل سفر هاي زيارتي عرقا تحت قرارداد شركت كسري هست كه مياد با هتل داران قرار داد مي بنده البته هميشه مشتري هست ( چون هميشه زتئر هست ) ولي خوب هتل دار طبيعتا بايد ارزون تر حساب كنه توي قرار داد
لذا اگر بتوني نزديكاي حرم يك زمين بگيري و هتل شيكي بسازي با نيروي خيلي مجرب گمونم اتاق خالي نداشته باشي هيچ وقت و كلي سود بخوري

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0
میگن قراره سود سپرده بانکها تک رقمی بشه! آیا درسته؟.... چرا سود بانک های اروپایی اینقدر کمه؟

فارکس چی هست؟

طلا بخره بذاره بانک رفاه؟؟؟ بعدش چی؟

سود توي اروپا كمه چون بهره وام هم كمه
سود در ايران بالاست چون بهره وام ها هم بالاست

اما فاركس يك بازار ارزي بين المللي هست كه حتي بانك مركزي ايران هم در اون عضوه و شما در اين بازار به خريد و فروش ارز مي پردازي مثلا امشب 5 مليون يرو مي خري حالا ممكنه يورو يهو ارزشش زياد شه و تو سود كني يهو ارزشش كم شه و تو ضرر كني
كلا فاركس كار الكي نيست ضرر و زيان داره براي كسانيكه وارد نباشن چون بايد شم اقتصادي و سياسي و . .. قوي داشته باشي چون تحت تاثير هر اتفاقي تو دنيا ارزش پول هاي معتبر كم و زياد ميشن

البته مثلا يه كار كن بيا يه شركت وايطه پيدا كن ( شركت هايي كه متخصص فاركس دارن و با پول شما در فاركس كار مي كنن و اگر سود كردين درصدي را به عنوان كارمزد بر مي دارن اينجوري لازم نيست شما خودت تخصص پيدا كني ) خلاصه بيا و مثلا 200 مليون تومن بده يكي از اين شركت هاي معروف اگر سود كردي كه خوشحالي ضرر كردي هم كل پولت را حروم نكردي

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
سلام

اخوي نخورديم نون گندم ديديم دست مردم

اگر خواستي 5 سال ديگه همش خودشا لعنت كنه بابت اشتباهي كه كرده بذاره بانك سود بخوره
آخه بانك ماهي 58 مليون مي ده قبول اما خود سرمايه چي؟ هي ازش ارزش كم مي شه
اما مثلا با اين پول چندتا برج بسازي و اجاره بدي شايد ماهي 40 مليون از اجاره ها در بياري اما تهش يه ملكي هم داري كه ارزش افزروده داشته

گرفتي تفاوت چيزي كه خواستم بگم را ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با برج موافقم ... ارزش پول اینجوری بالاتر نره پایین نمیاد!... اما با 5 ملیارد میشه برج ساخت؟ هزینه خرید زمین برج و ساختش چقدره؟ چند واحد میشه با این پول ساخت؟

Last edited:

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0
بستگي داره خوب حاجي

متر به متر تهران قيمت زمين فرق داره
تازه اصلا اگر تهران باشه / شايد شهر ديگري باشه

از طرفي نوع سازه مهمه / مدرن ؟ سنتي ؟ ظاهر پسند و . . .

اين سوال را هيچ كدوم نمي تونيم خوب جواب بديم بهتر ه يه مشاور زمين سوال كني

Kourosh_Jal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
وقتی
پدر
بزرگ ما مرد قرض واسمون گذاشت...:D
5میلیارد:wacko::f34r:

پدربزرگت 5 میلیارد قرض گذاشت رو دستت؟
از کی پول میگرفته بده ما هم بریم بگیریم گور بابای نسل های بعدی :lol:

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
من اول بهت نمیگم چیکار کنی...میگم چیکار نکنی

تو ایران به هیچ وجه پولت رو نذار چون ممکنه با این اوضاع حتی جونت به خطر بیفته تو کارت.ینی سرت بره زیر آب .بری اون دنیا
ضمنا چون تورم،سقوط ارزش پول و رکورد به طور هم زمان هم هست تو ایران ینی از بین بردن پولت
ضمنا نرو تو کار واردات چون ممکنه سود کنی ولی با این کارا که زیاد شده ملت خودت رو به جنس آشغال عادت میدی.
جنس خوب هم که نمیتونی از اروپا و آمریکا بیاری
.
یه ویزای سرمایه گذاری برای آمریکا یا اروپا بگیر...آمریکا بهتره . اسناد ملکی محکم بهت میدن و به دلیل پایین بودن نرخ تورم تو اروپا و آمریکا بدون پایین اومدن ارزش پولت
تو پروژه های مختلف سرمایت میره و سر سال سود تپلی میاد رو پولت و همه چیت هم گارانتی شده از طرف کاگزارهای اونجا

این پیشنهاد منه

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
هیچ جا مث ایران نمیتونی پولتو 1 ماه دو برابر کنی :lol: ... اما من اگه بودم همین کار رضا رو میکردم ... میرفتم ویزای سرمایه گذاری آمریکا ( یا کلا کشورهای پیشرفته دیگه ) میگرفتم .. بعد هم سهام و سرمایه گذاری و سود هر ماه .

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
اينجوری که بوش مياد اينجا يه جنگ در پيش هست به طرف بگو فرار کنه!!!
همين پول رو ببره دبی يه مدتی تو حساب بچرخونه بالای 50 ميليارد وام ميگيره باهاش يه هتل توپ ميتونه بزنه
بحران هم که تموم شده

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0
يه طرح ديگه

بگو با 100 مليون تومنش بياد پي تي را بخره :blink:

جدي مي گما

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
جدا از همه پیشنهادا شرایط سیاسی ایران رو شدیدا حواست باشه چون ممکنه کل پولت از بین بره.
اوضاع امروز ایران شدیدا غیر عادیه...این رو خوب در نظر بگیر یوقت نشینی حسرت پول از دست رفتت رو بخوری

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
میگن قراره سود سپرده بانکها تک رقمی بشه! آیا درسته؟.... چرا سود بانک های اروپایی اینقدر کمه؟

فارکس چی هست؟

طلا بخره بذاره بانک رفاه؟؟؟ بعدش چی؟

نرخ بهره ی که به وام گیرنده ها میدن قرار تک رقمی بشه.مثلا الان شما یه مبلغی وام از یک بانگ میگیری و باید مثلا سود 23% یا 17% و یا .... بدی ، این یعنی کسی وامی برای کاری میگیره نمیصرفه تو تولید این پول رو خرج کنه برای همین کارهایی موازی کاری انجام میده یا بهتر بکم پول شویی میکنه برای اینکه هم سود این پول رو بتونه بده هم برا خودش سود داشته باشه.اینکه نرخ این پول رو میخوان تک رقمی کنن یعنی برای کسایی که کار تولیدی میخوان کنند خوب هست.البته مقداری هم تاثیر میزاره رو این سودی که دارن میدن بانک ها به مردم .....

چون نرخ تورم اونجا بسیار منطقی تره.شما الان این سوال تو ذهنت ایجاد میشه که اگر اینجوریه همه ی مردم دنیا میان تو ایران پول میزانن تو بانک و باقی ماجرا .....ولی نرخ بانکی اینجوری حساب نمیشه برای یه سرمایه گذار....بیین در بهترین حالت نرخ سود سپرده ی یک ساله به 16% نمیرسه این در حالی هست که نرخ تورم سالنه ی گشور ما طبق گفته دولت بین 23-12% بوده که مطمئن باشید بیشتر از این حد هست این یعنی شما سال پیش مثلا 100 تومن داشتید امسال ارزش اون 100 تومن شده 80 تومان. این یعنی ضرر....حتی خوابوندن تو بانک هم ارزش پول رو بعد از مدتی کم میکنه اینجا زرنگی بانگ های ایرانی هست ولی تو گشورهای دیگه از این خبرا نیست.کلا نرخ تورم و نرخ سود بانگیشون یه چیز معقول هست.

فارکس رو خودت تحقیق کن.

خیلی طولانی این موضوع خیلی کوتاه میکم، ببین نرخ برابری ریال در برابر دلار الان مثلا 1050 هست با برداشت یارانه ها و این حرفها بانک مرکزی مجبور این سوبسید رو ریال رو برداره و قیمت و نرخ برابری دلار در مقابل ریال رو عرضه و تقاظ مشخص کنه ،اونجوری که استاد من حساب کرد نرخ واقعی ریال و دلار 1600 تومن در برابر یک $ هست...

یعنی الان شما سکه میخری 300 تومن چه دور چه نزدیک این سوبسید برداشته میشه اون موقع شما همون سکه رو میخری 440 تومن ....:blush:البته 1000 تا مولفه ی دیگه هم هست که میگه طلا بخر....

موفق باشی

shayan_island

Registered User
لایک‌ها
218
.
یه ویزای سرمایه گذاری برای آمریکا یا اروپا بگیر...آمریکا بهتره . اسناد ملکی محکم بهت میدن و به دلیل پایین بودن نرخ تورم تو اروپا و آمریکا بدون پایین اومدن ارزش پولت
تو پروژه های مختلف سرمایت میره و سر سال سود تپلی میاد رو پولت و همه چیت هم گارانتی شده از طرف کاگزارهای اونجا

این پیشنهاد منه[/QUOTE]

من هم میخواستم این پیشنهاد رو بدم دیدم دوست گرامی مان این پیشنهاد رو مطرح کردن...بنظر من با 1 تیر دو نشون رو میزنی هم اقامت کشوری مثل آمریکا رو بدست میاری و هم ریسک سرمایه گذاریت میاد پایین...البته این نظر شخصی منه...

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
نرخ بهره ی که به وام گیرنده ها میدن قرار تک رقمی بشه.مثلا الان شما یه مبلغی وام از یک بانگ میگیری و باید مثلا سود 23% یا 17% و یا .... بدی ، این یعنی کسی وامی برای کاری میگیره نمیصرفه تو تولید این پول رو خرج کنه برای همین کارهایی موازی کاری انجام میده یا بهتر بکم پول شویی میکنه برای اینکه هم سود این پول رو بتونه بده هم برا خودش سود داشته باشه.اینکه نرخ این پول رو میخوان تک رقمی کنن یعنی برای کسایی که کار تولیدی میخوان کنند خوب هست.البته مقداری هم تاثیر میزاره رو این سودی که دارن میدن بانک ها به مردم .....

چون نرخ تورم اونجا بسیار منطقی تره.شما الان این سوال تو ذهنت ایجاد میشه که اگر اینجوریه همه ی مردم دنیا میان تو ایران پول میزانن تو بانک و باقی ماجرا .....ولی نرخ بانکی اینجوری حساب نمیشه برای یه سرمایه گذار....بیین در بهترین حالت نرخ سود سپرده ی یک ساله به 16% نمیرسه این در حالی هست که نرخ تورم سالنه ی گشور ما طبق گفته دولت بین 23-12% بوده که مطمئن باشید بیشتر از این حد هست این یعنی شما سال پیش مثلا 100 تومن داشتید امسال ارزش اون 100 تومن شده 80 تومان. این یعنی ضرر....حتی خوابوندن تو بانک هم ارزش پول رو بعد از مدتی کم میکنه اینجا زرنگی بانگ های ایرانی هست ولی تو گشورهای دیگه از این خبرا نیست.کلا نرخ تورم و نرخ سود بانگیشون یه چیز معقول هست.

فارکس رو خودت تحقیق کن.

خیلی طولانی این موضوع خیلی کوتاه میکم، ببین نرخ برابری ریال در برابر دلار الان مثلا 1050 هست با برداشت یارانه ها و این حرفها بانک مرکزی مجبور این سوبسید رو ریال رو برداره و قیمت و نرخ برابری دلار در مقابل ریال رو عرضه و تقاظ مشخص کنه ،اونجوری که استاد من حساب کرد نرخ واقعی ریال و دلار 1600 تومن در برابر یک $ هست...

یعنی الان شما سکه میخری 300 تومن چه دور چه نزدیک این سوبسید برداشته میشه اون موقع شما همون سکه رو میخری 440 تومن ....:blush:البته 1000 تا مولفه ی دیگه هم هست که میگه طلا بخر....

موفق باشی

حالا من یه سوال دارم ، واسه چی بانک مرکزی مجبوره سوبسید روی ریال رو برداره ؟ :eek:

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
.

این پیشنهاد منه

من هم میخواستم این پیشنهاد رو بدم دیدم دوست گرامی مان این پیشنهاد رو مطرح کردن...بنظر من با 1 تیر دو نشون رو میزنی هم اقامت کشوری مثل آمریکا رو بدست میاری و هم ریسک سرمایه گذاریت میاد پایین...البته این نظر شخصی منه...[/QUOTE]

با ویزای سرمایه گذاری موافقم... فکر کنم اینجوری باشه که تو برنامه تپش لواسانی یه چیزایی میگفت... مثلا میگفت میشه یه مغازه تو لس آنجلس خرید و فعالیت اقتصادی کرد... ولی سرمایه گذاری تو صنعتو نمیدونم چجوریه... بعدش آیا اقامت دایم رو واقعا میدن و citizen میشه؟... چقدر این پروسه طول میکشه و حداقل سرمایه چقدر باید باشه؟

البته برج سازی هم بدک نیستا... اگه بتونه 40 واحد تو بالا شهر یا جای خوب بسازه ( البته فک کنم به صورت مشارکتی) بازم نونش تو روغنه ... نه؟... مثلا تو اینترنت دیدم قیمت یه زمین 800 متری تو منطقه 1 مثل نیاوران زعفرانیه یا ولنجک و غیره 3 الی 4 ملیارد تومنه... میتونه بخره و توش مشارکتی برج بسازه و نصف به نصف خونه ها رو بگیره؟... بعد که خونه ها رو ساخت همه رو بفروشه و دوباره زمین بخره و بسازه ... اینجوری فکر کنم خوب سود بکنه...الان تو اون مناطق خونه نوساز متری حدود 3 الی 3.5 ملیونه... یعنی یه 100 متری رو حداقل 300 ملیون میتونه بفروشه و اگه 20 واحد از 40 واحد مال این باشه روی هم سرمایش شده 6 ملیارد...

البته من اگه جای اون بودم 100% آمریکا رو انتخاب میکردم... میرفتم اونجا حال میکردم

Last edited:

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
حالا من یه سوال دارم ، واسه چی بانک مرکزی مجبوره سوبسید روی ریال رو برداره ؟ :eek:

بین مسعود جان، تمام گشور هایی که الان پیشرفته حساب میان مثل آمریکا ، آلمان، ژاپن و..... یه روز بانک مرکزیشون دخالت رو ارزشون میکرد ، چون در حالتی که دارن پیشرفت میکنن ، باید کمترین نرخ جابجایی رو ارز وجود داشته باشه به دلیل هجوم سرمایه به اون گشور ، چون سرمایه همیشه ترسو هست و جای که نوسان زیاد داره نمیاد و نمیمونه...خلاصه به 1000 دلیل بانک مرکزی گشور دخالت تو اون ارز میکنه و ثابت نکر میداره ، همه ی گشورهایی که گفتم الان پیشرفته هستند اینکار رو کردن و بعد از این دوره ارزش پول رو آزادد کردن یعنی ارزش یه جنس چه پول چه کالا رو عرضه و تقاظ ی ایجاد شده معلوم میکنه.

الان نمیدونم بکم خیانت و خریت ولی عجیب هست که تابحال این یارانه ها توی این 30 سال برداشته نشده!!!!البته دلایل سیاسی میارن مامورین اینکار ولی باید اینکار خیلی وقت پیش اجرا میشد.که فشار وحشتناکی که اول از همه دولت و به نسبت اون مردم دارن هزینه میکنن که مثلا مردم اینجا بنزین فلان قیمت بزنن و برا خودشون ول بکردن(توهین نباشه این موضوع و بحث هم سیاسی نباشه) و بار این موضوع اینه که پولی که قرار برای ما ارز آور و سود ده باشه داریم مثل سیکار دودش میکنیم....کلا کار به این موضوع ندارم یعنی جاش نیست بحث بشه اینجا

فقط بدون دلیل اصلی این موضوع که بانک مرکزی دخالت میکنه کم کردن نوسان اون ارز هست.

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
بین مسعود جان، تمام گشور هایی که الان پیشرفته حساب میان مثل آمریکا ، آلمان، ژاپن و..... یه روز بانک مرکزیشون دخالت رو ارزشون میکرد ، چون در حالتی که دارن پیشرفت میکنن ، باید کمترین نرخ جابجایی رو ارز وجود داشته باشه به دلیل هجوم سرمایه به اون گشور ، چون سرمایه همیشه ترسو هست و جای که نوسان زیاد داره نمیاد و نمیمونه...خلاصه به 1000 دلیل بانک مرکزی گشور دخالت تو اون ارز میکنه و ثابت نکر میداره ، همه ی گشورهایی که گفتم الان پیشرفته هستند اینکار رو کردن و بعد از این دوره ارزش پول رو آزادد کردن یعنی ارزش یه جنس چه پول چه کالا رو عرضه و تقاظ ی ایجاد شده معلوم میکنه.

الان نمیدونم بکم خیانت و خریت ولی عجیب هست که تابحال این یارانه ها توی این 30 سال برداشته نشده!!!!البته دلایل سیاسی میارن مامورین اینکار ولی باید اینکار خیلی وقت پیش اجرا میشد.که فشار وحشتناکی که اول از همه دولت و به نسبت اون مردم دارن هزینه میکنن که مثلا مردم اینجا بنزین فلان قیمت بزنن و برا خودشون ول بکردن(توهین نباشه این موضوع و بحث هم سیاسی نباشه) و بار این موضوع اینه که پولی که قرار برای ما ارز آور و سود ده باشه داریم مثل سیکار دودش میکنیم....کلا کار به این موضوع ندارم یعنی جاش نیست بحث بشه اینجا

فقط بدون دلیل اصلی این موضوع که بانک مرکزی دخالت میکنه کم کردن نوسان اون ارز هست.

حالا همه حرفات درست ... اینا دلیل و منطقش بود ... اما به چه دلیل بعد از آزاد شدن یارانه ها بانک مرکزی دیگه تمایلی برای ثابت نگه داشتن نرخ ارز نداره ؟ آیا میشه مطمئن بود نهایتا تا یکسال بعد از آزادسازی یارانه ها بانک مرکزی هم دیگه روی ریال سوبسید نده ؟

بالا