برگزیده های پرشین تولز

سرمایه ملیاردی

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
حالا همه حرفات درست ... اینا دلیل و منطقش بود ... اما به چه دلیل بعد از آزاد شدن یارانه ها بانک مرکزی دیگه تمایلی برای ثابت نگه داشتن نرخ ارز نداره ؟ آیا میشه مطمئن بود نهایتا تا یکسال بعد از آزادسازی یارانه ها بانک مرکزی هم دیگه روی ریال سوبسید نده ؟

نه مسعود جان، اصلا اینکار رو نمیکنه حداقل تا زمانی که 70% راه پیشرفت رو رفته باشیم یعنی بتونیم خودمون رو تو اقتصاد آزاد حساب بیاریم.مطمئنن حالا حالا ها این اتفاق نمیفته.

اگر ارزش واقعی ریال در مقابل دلار آزاد بشه اونموقع 2 تا اتفاق میفته یا بهتر بکم 3 تا

1-ارزش هر پولی پائین بیاد یعنی تورم(خیلی خلاصه گفتم) یعنی تورم سنگین که اصلا دولت استراتژیهاش بر روی این موضوع نیست

2-هر وقت ارزش پول گشوری پائین میاد 2 تا اتفاق میفته:الف:صادارت اون گشور به شدت افزایش پیدا میکنه ب:واردات اون گشور به شدن گاهش.این از نظر خیلی ها خیلی خوب هست ولی بحث سوم پیش میاد

3-فرار ارز از مملکت به شدت زیاد میشه ، وقتی ارزش پول گشوری پائین میاد ، سرمایه گذاران به فکر این میفتند که حداقل پول خودشون رو اگر سود نمیاد روش حفظ کنن ، و این کار به شدت به فرار سرمایه کمک میکنه ، اتفاقی که از سال 81 تا 87 تقریبا افتاد تو گشورمون(فرار سرمایه سنگین به گشور همسایه امارات و سرمایه گذاری تو ساختمان سازی.....

گلا اگر تک تک موضوع ها رو جدا گونه ببینی ، برای هر کدومش یه جور سود و جور ضرر داره به وجود میاد.

دولتها (هر دولتی ) کار میکنه که آخر سر به نفعش تمام بشه این موضوع

خودم به شخصه فکر نمیکنم تا 3-4 سال آینده نرخ دلار در مقابل ریال آزاد بشه .

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
فرانکی جان

شک نکن که اگه دلار رو ازاد کنن مثلا قیمت هر دلار میشه 2 الی 4 هزار تومن

فردا بازار ایران میخوابه (هر چند الان هم خوابیده) اما دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه.

اینها خیلی محتاطانه برخورد میکنن. مثلا بخاطر گرمای هوا حذف یارانه برق رو به تاخیر انداختند چون میدونن گرمای هوا زیاده و حذف یارانه برق یعنی پول سنگین برای مردم و این خطرناکه

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
فرانکی جان

شک نکن که اگه دلار رو ازاد کنن مثلا قیمت هر دلار میشه 2 الی 4 هزار تومن

فردا بازار ایران میخوابه (هر چند الان هم خوابیده) اما دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه.

اینها خیلی محتاطانه برخورد میکنن. مثلا بخاطر گرمای هوا حذف یارانه برق رو به تاخیر انداختند چون میدونن گرمای هوا زیاده و حذف یارانه برق یعنی پول سنگین برای مردم و این خطرناکه

آخرین حسابی که استاد خودم تو هفته ی پیش کرده بود

نرخ برابری $ در مقابل ریال 1550-1600 بود....

یه فرمول خاص داره که میتونید نرخ برابری هر ارز رو حساب کنید.

مثلا من خودم شاید اگر پول نقد داشتم الان میرفتم یوان چین رو میخریدم چون نرخ برابری وحشتناکی داره در مقابل دلار نسبت به قیمتی که الان داره.البته چین هم همین الان بانک مرکزی شدیدا مداخله انجام میده رو ارز خودش تا قیمتش پائین باشه برای صادرات.....

یه چیزم تو پرانتز بکم مهرداد جان،از این خوشحال نباش که این هدفمند کردن یارانه ها داره عقب میفته....هر روز و هر ساعتی که داره از این موضوع میگذره شک نکن که داره به من و تو و مردم خیانت میشه.من متاسفم برای بچه ی خودم و بچه های نسل بعد .به هر قیمتی که شده باید اینکار انجام بشه به نظر من،حتی شده ح ک و م ت ن ظ ا م ی بشه باید اینکار انجام بشه.

salar68

Registered User
لایک‌ها
66
همه نظر ها درست اما فکر کنم اکثریت 5 میلیارد پولو ندیده باشن یا نداشته باشن
اینطور نظر ها زیاد عملی نیست
بردن خارج و ... هم بی فایده می باشد
توی بانک گذاشتن هم آخرین گزینه می باشد

توی ایران جز کاره تولیدی که ضرر داره بقیه کار ها کسی ضرر آنچنانی نمی کنه مگر توی سود پولش
اما خب این سرمایه بسیار زیادی هست من جای ایشون بودم
نصف این پولو در امر ساختمان سرمایه گذاری می کردم زمین می خریدم آپارتمان کوچیک می ساختم می فروختم
مقداری طلا می خریدم می ذاشتم توی صندوق امانات
احیانا" مغازه ای تویه یه جای خوب می خریدم یا واسه خودم یا اجاره دادن البته اینده دار
توی این دوره زمونه کسی برنده هست که پول نقد داشته باشه کسیو سراغ دارم که 100 میلیارد سرمایه داره ولی خب تمی تونه استفاده درست کنه چون نقد نیست
خیلی کارها دیگه می تونید با پول نقد کنید مثلا" خیلی چاها چیز ها هستند که نیاز به پول نقد دارن و شما می تونید با حوصله دقت سود های زیادی کنید
مثلا" کسی نیاز داره خونه یا ماشینو فوری کمی زیر فیمت بفروشه می شه براحتی ازش خرید ( بحث توی سر مال زدن و کلاه گذاشتن سر طرف فرق داره )
فکر کنید به عینه دیدم ماشین سراتو 0 را فروخت 29 میلیون اونم با رضایت کامل طرف هم گذاشت نمایشگاه سر فرصت بازم زیر قیمت فروخت 35 !! فرق اینجا بود که طرف 1 روزه 29 میلیون نقد می خواست
یا همین مورد واسه جنسیس 3000 تا کارکرد به قیمت 55 تومن !

به نظر من وارد فعالیت های زیاد شدن درست نیست فرضا" یه ساختمان سازی با یه کار دیگه کنارش !!
اصولا" کسی با پول نفد نمی ره کارخونه بزنه نمی دونم چرا دوستان پیشنهاد می دن اگر کسی عرضه این کارو داشته باشه بدون یک ریال پول می تونه یه کارخونه بزنه با وام و ...
البته کار بدی نیست ولی با اعتبار آدم بره جلو تا پول نقد
در کنار ساختمان می سه توی خارج از کشورم با پول نقد فعالیت کرد و مقداری واردات کرد این روزهام دیگه ال سی حرفی واسه گفتن نداره و پول نقد بنا به دلایل سیاسی حرف اولو می زنه
نه اجناسی که رانت زیاد دارن مثل آهن و ...
فرض کنید لوازم جانبی گوشی موبایل ، لوازم آزمایشگاه ؛ لباس ؛ عروسک اسباب بازی و .... یه بازار خوب واسش پیدا کنید راه چاهش ادم یاد بگیره می ره اونطرف 100 200 جنس میاره و هی کم کم وارد این کار می شه

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
اینجا همه مثل آب خوردن از ساخت و ساز حرف میزنن ... فکر میکنن روزی نیم ساعت میری سر میزنی و تموم میشه

میره ... ساخت و ساز پیرتون میکنه ... باید بلد باشید ... مگه هردمبیله یکی که هیچی نمیدونه بگه من میخوام

ساخت و ساز کنم ؟ اولا کسی که اولین بارش باشه یه خونه 100 میلیونی براش 130 میلیون تموم میشه

چون نمیدونه از کی بخره ... کی بخره ... چی بخره ... اعتبار نداره کسی باهاش چکی و مدت دار کار نمیکنه

و خیلی چیزای دیگه ... برای همین این قدر راحت در باره برج سازی و ساختمون سازی صحبت نکنید

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
اینجا همه مثل آب خوردن از ساخت و ساز حرف میزنن ... فکر میکنن روزی نیم ساعت میری سر میزنی و تموم میشه

میره ... ساخت و ساز پیرتون میکنه ... باید بلد باشید ... مگه هردمبیله یکی که هیچی نمیدونه بگه من میخوام

ساخت و ساز کنم ؟ اولا کسی که اولین بارش باشه یه خونه 100 میلیونی براش 130 میلیون تموم میشه

چون نمیدونه از کی بخره ... کی بخره ... چی بخره ... اعتبار نداره کسی باهاش چکی و مدت دار کار نمیکنه

و خیلی چیزای دیگه ... برای همین این قدر راحت در باره برج سازی و ساختمون سازی صحبت نکنید

منم نگفتم خودش بسازه ! با یک شرکت ساختمانی به صورت مشارکتی بسازه... همه کارهای ساخت و ساز پای اون شرکته... مثلا 700 800 متر زمین از این و بقیه کارها رو کاری نداشته باشه

meisam317

Registered User
لایک‌ها
78
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
همه نظر ها درست اما فکر کنم اکثریت 5 میلیارد پولو ندیده باشن یا نداشته باشن
اینطور نظر ها زیاد عملی نیست
بردن خارج و ... هم بی فایده می باشد
توی بانک گذاشتن هم آخرین گزینه می باشد

توی ایران جز کاره تولیدی که ضرر داره بقیه کار ها کسی ضرر آنچنانی نمی کنه مگر توی سود پولش
اما خب این سرمایه بسیار زیادی هست من جای ایشون بودم
نصف این پولو در امر ساختمان سرمایه گذاری می کردم زمین می خریدم آپارتمان کوچیک می ساختم می فروختم
مقداری طلا می خریدم می ذاشتم توی صندوق امانات
احیانا" مغازه ای تویه یه جای خوب می خریدم یا واسه خودم یا اجاره دادن البته اینده دار
توی این دوره زمونه کسی برنده هست که پول نقد داشته باشه کسیو سراغ دارم که 100 میلیارد سرمایه داره ولی خب تمی تونه استفاده درست کنه چون نقد نیست
خیلی کارها دیگه می تونید با پول نقد کنید مثلا" خیلی چاها چیز ها هستند که نیاز به پول نقد دارن و شما می تونید با حوصله دقت سود های زیادی کنید
مثلا" کسی نیاز داره خونه یا ماشینو فوری کمی زیر فیمت بفروشه می شه براحتی ازش خرید ( بحث توی سر مال زدن و کلاه گذاشتن سر طرف فرق داره )
فکر کنید به عینه دیدم ماشین سراتو 0 را فروخت 29 میلیون اونم با رضایت کامل طرف هم گذاشت نمایشگاه سر فرصت بازم زیر قیمت فروخت 35 !! فرق اینجا بود که طرف 1 روزه 29 میلیون نقد می خواست
یا همین مورد واسه جنسیس 3000 تا کارکرد به قیمت 55 تومن !

به نظر من وارد فعالیت های زیاد شدن درست نیست فرضا" یه ساختمان سازی با یه کار دیگه کنارش !!
اصولا" کسی با پول نفد نمی ره کارخونه بزنه نمی دونم چرا دوستان پیشنهاد می دن اگر کسی عرضه این کارو داشته باشه بدون یک ریال پول می تونه یه کارخونه بزنه با وام و ...
البته کار بدی نیست ولی با اعتبار آدم بره جلو تا پول نقد
در کنار ساختمان می سه توی خارج از کشورم با پول نقد فعالیت کرد و مقداری واردات کرد این روزهام دیگه ال سی حرفی واسه گفتن نداره و پول نقد بنا به دلایل سیاسی حرف اولو می زنه
نه اجناسی که رانت زیاد دارن مثل آهن و ...
فرض کنید لوازم جانبی گوشی موبایل ، لوازم آزمایشگاه ؛ لباس ؛ عروسک اسباب بازی و .... یه بازار خوب واسش پیدا کنید راه چاهش ادم یاد بگیره می ره اونطرف 100 200 جنس میاره و هی کم کم وارد این کار می شه

راستی یک سئوال چر بازار اهن خیلی رانت هستش توش

Last edited:

Mamal AmricaE

Registered User
لایک‌ها
2
خیلی کارا میشه کرد!
ولی یه جوونی که تا حالا با پول کار نکرده عمراً بتونه کاریو درست انجام بده!!!!

اگه من بودم 4-5 تا مغازه تو یه جای خوب میخریدم میدادم اجاره، خودمم تو یکی از مغازها کاریو که دوست داشتم(مثلاً خودم نمایشگاه ماشین دوست دارم) میکردم! بعداً که با کاسبی آشنا شدم تسمیم میگرفتم با پولم چی کار کنم!
اینحوری حداقل پولم سوخت نمیشه!

poolaky

Registered User
لایک‌ها
40
یکی از بهترین راه ها رو میگم براتون

برو یه کارخونه دستمال کاغذی بزن

از من گفتن بود سودش عالی هستش

و اگه بتونی تیشو رو از خارج بیاری که دیگه معرکه کردی تمومه

1 میلیارد هم خرجش هستش

Nasrolahi

Registered User
لایک‌ها
3
واقعا این امغاز (مغز های) اقتصادی چطور همه اینجا موندن من نمیدونم

در هر صورت بعید میدونم اون دوستتون با حرف شما و ماها کاری بکنه
فقط اینکه
فروش اون ملک خودش یه اشتباهه

اگه قضیه جدیه تماس بگیرید بیشتر راهنمایی میکنم

PRO USER

Registered User
لایک‌ها
114
بیاد یک میلیاردشو به من وام بده یه ساله بهش برمیگردونم با سود خوب ، به خدا ثواب داره :D

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
پیشنهاد میکنم زمین بخره توی مکانهای خوب برای هتل در آینده

Nereid

کاربر فعال زبان
کاربر فعال
لایک‌ها
852
پیشنهاد می کنم یه نگاه با تاریخ ارسال این تاپیک بکنین:دی

sasaaan

Registered User
لایک‌ها
2
بگو بره مسجد بسازه صواب کنه بسه دیگه دنیا ارزشش رو نداره
D:

PersianMohammad

Registered User
لایک‌ها
92
اول تعیین کنه ببینه اون زمینا کجای تهرانه؛ اگه جاش خوبه و موقعیت رشد داره یا حتی ثابت میمونه، دست بهش نزنه تا موقش؛ اگه در حال افته بفروشه؛
در صورت فروش، پیشنهاد من اینه که بزاره تو بانک، خصوصا بانک مهر؛ سود بیشتری بهش میدن مطمئنا؛ یه آشنا 350 میلیون خوابونده تو حساب، ماهی 11 میلیون داره سود میگیره، 5میلیارد و سود 58 میلیونی اصلا معنی نداره !
سود رو ماهانه بگیره، تو کارایی مثله سهام و بورس و ساخت و ساز و مشارکت و ... صرف کنه. اینطوری اصل سرمایه حفظ میشه، با سودش هم داره فعالیت مفید انجام میده. نگران ارزش پول هم نباشه، اگه قصدش موندن تو ایران باشه (که مطمئنا هم هست) 5 میلیارد هر چقدر هم که افت کنه، بازم ارزشش همینقدر که الان بالاس، بالا خواهد موند.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
من اگه 5 میلیارد داشتم اصلا کار نمیکردم.
وقتی به اندازه ای پول دارم که بقیه زندگیمو تو آرامش باشم چرا کار کنم مگه اسکلم؟

100% تایید میشه.به نظر من وقتی اینقدر پول برای بقیه زندگیش کافیه بهتره الکی طمع نکنه و دنبال 100 میلیارد نباشه همین پولو بزاره تو یکی از بانکهای ایران که بالاترین سود رو میده هر ماه سودش رو بگیره و حالشو ببره.

mohammadali19

Registered User
لایک‌ها
119
بره تو كار طلا فروشي
البته با 20 مليون شروع كنه وبا 2 سال شاگردي!
طلا به طور متوسط پارسال 33 درصد رشد كرد.

sia0368

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
بره تو كار طلا فروشي
البته با 20 مليون شروع كنه وبا 2 سال شاگردي!
طلا به طور متوسط پارسال 33 درصد رشد كرد.

چه جور میشه فوت و فن طلافروشی رو یاد گرفت؟جایی هست قشنگ زیر و بمش رو یاد بدن؟

boro_baba1

Registered User
لایک‌ها
72
من با تضمین سند ملکی‌ به نام خودشون و تضمین انتقال سند محضری در صورت باز پرداخت پول و سودش سالی‌ ۴۰ درصد سود میدم به پول این آقا

بالا