برگزیده های پرشین تولز

djmeysam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام خسته نباشید انواع اوراق بهادار رو قیمتش و سودش رو کجا باید ببینیم؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با دردو

دوستان با توجه به پایین اومدن بورس و .. اکنون زمان خرید هست؟ بهترین گزینه های خرید سهام و .. چیه؟ پتروشیمی یا ...؟
لطفا با زبان ساده کمی توضیح بدین چی بخریم بهتره و چی نخریم و حداقل چقدر پول گذاشته بشه بهتره؟

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
با دردو

دوستان با توجه به پایین اومدن بورس و .. اکنون زمان خرید هست؟ بهترین گزینه های خرید سهام و .. چیه؟ پتروشیمی یا ...؟
لطفا با زبان ساده کمی توضیح بدین چی بخریم بهتره و چی نخریم و حداقل چقدر پول گذاشته بشه بهتره؟
بازار هیجانی شده و دوسه روزه الکی +میخوره(برای این میگم الکی چون با توافق به اون بزرگی - شد ولی با یک برجام مسخره که نتیجه اش معلوم بود+شد) ولی بسیاری از شرکتها با رکود در فروش مواجه هستند
بهترین گروه توی این بازار مشکل فروش ندارند و همیشه سود میدادند دارویی ها هستند که دیگه خودت باید بررسی کنی
ولی بازم میگم اگه دلت برای ‍پولت میسوزه به این بازار نیار که بازار مکاره هست وهیچ کسی اصلا پولت را تضمین نمیکنه!!!یکدفعه دیدی یک سهم خریدی یک شب یکی یک حرف زد فرداش یا سهم بست رفت یکسال دیگه باز بشه یا نه فرداش ۵۰٪ پایینتر یا بالاتر بازبشه

Interuniversal

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
منم دقيقا و قويا حرف امين خان و تاييد ميكنم،والا ما كه نه حرفه ايم نه پول زيادي گذاشتيم تو بورس ولي انقده متحمل ضرر شديم مخصوصا تو اين چن ماهه اخير كه اصلا دل و دماغ سر زدن به سبد م رو هم ندارم ،خعلي نامردي و رانت تو اين بازار زياده،نميگم سود نكردم كردم ولي فعلا زيريم دگ،يعني عمده دوستاني كه ميشناسم خيلي تو ضررن متاسفانه،
يكي رو داريم به اسم وارن بافت كه ميگه به كارمنداش كه دو تا قانون رو كلا رعايت كنيد كه اوليش "هميشه بفكر سهامداران و سودشون باشيد" و قانون دوم "رعايت قانون اول" ،حالا ماهم حقوقي هاي عزيز و داريم كه با يك حرف كل بازار و بالا پايين ميكنن!
خدا اخر و عاقبت هممون رو بخير كنه!

Be safe...

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
منم دقيقا و قويا حرف امين خان و تاييد ميكنم،والا ما كه نه حرفه ايم نه پول زيادي گذاشتيم تو بورس ولي انقده متحمل ضرر شديم مخصوصا تو اين چن ماهه اخير كه اصلا دل و دماغ سر زدن به سبد م رو هم ندارم ،خعلي نامردي و رانت تو اين بازار زياده،نميگم سود نكردم كردم ولي فعلا زيريم دگ،يعني عمده دوستاني كه ميشناسم خيلي تو ضررن متاسفانه،
يكي رو داريم به اسم وارن بافت كه ميگه به كارمنداش كه دو تا قانون رو كلا رعايت كنيد كه اوليش "هميشه بفكر سهامداران و سودشون باشيد" و قانون دوم "رعايت قانون اول" ،حالا ماهم حقوقي هاي عزيز و داريم كه با يك حرف كل بازار و بالا پايين ميكنن!
خدا اخر و عاقبت هممون رو بخير كنه!

Be safe...
جسارتا به نظر من برداشت شما از حرف وارن کاملا اشتباه در هیچ کجای دنیای سهام داری یک شرکت سرمایه گذاری مسئول سود سهامداران بورس نیست سازمان خیره هم باز نکرده .وارن منظورش اینه که مواظب سود سهامدارنی که پولشون را به شرکت اون سپردند باشید نه اینکه به فکر سهامداران بورس باش!!!!!شرکت حقوقی موفق هم باید از تمام ابزارهاش برای به سود بردن شرکتش کمک بگیره حالا اگر این ابزارها نا مشروعه باید سازمان نظارتی وارد کار بشه که دقیقا بورس ایران در همین نقطه لنگ میزنه .همه اینها به کنار بازار بورس اصلش به رفتار سهامداران است2-3سال پیش که بورس اون جوری بالا می رفت فقط و فقط یک دلیل داشت همین طور پول داشت وارد بازار میشد یعنی رفتارسهامداران رفته بود به خرید بر عکس یکی دو سال اخیر

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
جسارتا به نظر من برداشت شما از حرف وارن کاملا اشتباه در هیچ کجای دنیای سهام داری یک شرکت سرمایه گذاری مسئول سود سهامداران بورس نیست سازمان خیره هم باز نکرده .وارن منظورش اینه که مواظب سود سهامدارنی که پولشون را به شرکت اون سپردند باشید نه اینکه به فکر سهامداران بورس باش!!!!!شرکت حقوقی موفق هم باید از تمام ابزارهاش برای به سود بردن شرکتش کمک بگیره حالا اگر این ابزارها نا مشروعه باید سازمان نظارتی وارد کار بشه که دقیقا بورس ایران در همین نقطه لنگ میزنه .همه اینها به کنار بازار بورس اصلش به رفتار سهامداران است2-3سال پیش که بورس اون جوری بالا می رفت فقط و فقط یک دلیل داشت همین طور پول داشت وارد بازار میشد یعنی رفتارسهامداران رفته بود به خرید بر عکس یکی دو سال اخیر
البته یک نکته را جا انداختی!!!اونم سیاستهای اقتصادی حاکم!!!بنظرشما در شرایطی که به گفته خودتون نقدینگی کافی در بورس نیست،دلیل توجیه عرضه اولیه چیه؟
دلیل اینکه سهامدارن حقیقی یک کانون یا پایگاهی برای دفاع از حقوقشون ندارند چیه؟یا همین شاخص کل ساختگی که با دوتا بلوک+میشه درصورتیکه اکثر سهمهای بازار5%- میخوره؟
دیگه همین اصل قمارخونه بودن بورس در ایران را توجیه میکنه

منم

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
من حدود ۲-۳ هفته پیش رفتم سهام بخرم از شپترو
یه چرخی زدم تو و هر کی منو دید گفت نخر و مثل ما بدبخت نشو
منم واقعا منصرف شدم و فعلا قصد ورود دوباره رو بهش ندارم

parsazin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
چون سرمایه گذاری در بورس از ریسک بالایی برخورداره، من به شخصه ترجیح میدم از راه های راحتتری کسب درآمد داشته باشم.

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
چون سرمایه گذاری در بورس از ریسک بالایی برخورداره، من به شخصه ترجیح میدم از راه های راحتتری کسب درآمد داشته باشم.
توی این مملکت از نزولخوری راحت تر سراغ دارین؟حالا یا در بازار یا سود بانکی

parsazin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
توی این مملکت از نزولخوری راحت تر سراغ دارین؟حالا یا در بازار یا سود بانکی
چرا ما ایرانی ها همیشه با دید منفی به قضایا نگاه میکنیم؟
توی هر جامعه ای یک سری نخاله وجود داره. این دلیل نمیشه که همه رو با هم یکی بدونیم دوست من.

djmeysam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام کسانی که سهام میخرین و میفروشید شما که الان در زمينه سرمايه گذاري در بورس به اين مرحله اي که الان هستيد رسيديد آيا ميتونيد مثلا ماهيانه 5 درصد رو ميانگين رو پولتون سود کنيد؟ ميدونم هم ماه هاي بهتر از اين داشتيد هم ماه هايي شايد با ضرر فقط ميخوام بدونم کسي که در حد شما بلد باشه ميتونه به صورت نصبي به خودش بگه ماهي 5 درصدو در ميارم؟ مثلا شما اگه تصميم بگيري روي 50 ميليون 2و نيم ميليون سود بسازي ميتوني يک ماهه با بورس اين کارو انجام بديد؟ ممنون ميشم توضيح بديد

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
بله دوست عزیز کافیه علمشو داشته باشی الان بیش از این نمیتونم توضیح بدم خواستی بگوتوضیح کامل بدم.

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
اگه ۱۷۰ بدن تقریبا هیچ ریسکی نداره
حتی اگه دوباره به فرض محال طرح قسطی برقرار بشه؟خودم دارم لامصب همش میاد پایین،تعدیل مثبت میده میاد پایین،طرح قسطی تموم میشه بازم میاد پایین یا درجا میزنه
نظر دوستان در مورد تکمبا چیه؟
اینم طرح جالبیه اگر برقرار بشه
آغاز به‌کار بورس حواله خرید خودرو تا پایان امسال
مديرعامل بورس كالا درباره جزئيات اين طرح گفت: براساس اين طرح خودروسازان مي‌توانند محصولاتشان را براساس اوراق سلف موازي پيش فروش كنند و رقابت متقاضيان در يك فضاي شفاف قيمت‌ها را تعيين خواهد كرد. او درباره تفاوت معاملات كاغذي خودرو در بورس كالا با پيش‌فروش‌هاي رسمي خودروسازان گفت: فرق اين معاملات با پيش‌فروش خودروسازان اين است كه برگه‌هاي مبتني بر خودرو مي‌تواند در بازار معاملات ثانويه بورس كالا به شخص ديگري فروخته شود.

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
حتی اگه دوباره به فرض محال طرح قسطی برقرار بشه؟خودم دارم لامصب همش میاد پایین،تعدیل مثبت میده میاد پایین،طرح قسطی تموم میشه بازم میاد پایین یا درجا میزنه
نظر دوستان در مورد تکمبا چیه؟
اینم طرح جالبیه اگر برقرار بشه
آغاز به‌کار بورس حواله خرید خودرو تا پایان امسال
مديرعامل بورس كالا درباره جزئيات اين طرح گفت: براساس اين طرح خودروسازان مي‌توانند محصولاتشان را براساس اوراق سلف موازي پيش فروش كنند و رقابت متقاضيان در يك فضاي شفاف قيمت‌ها را تعيين خواهد كرد. او درباره تفاوت معاملات كاغذي خودرو در بورس كالا با پيش‌فروش‌هاي رسمي خودروسازان گفت: فرق اين معاملات با پيش‌فروش خودروسازان اين است كه برگه‌هاي مبتني بر خودرو مي‌تواند در بازار معاملات ثانويه بورس كالا به شخص ديگري فروخته شود.
سهم های زیان ده- یا p/e نجومی رو باید از بازی بازیگرانش خبردار باشی
هیچ وقت نفهمیدم وقتی سهمی مثل اخابر ۲۲۵ تومنی که ۶ ماه دیگه ۵۰ تومن تقسیم میکنه رو ملت ول میکنن میرن سمت زیاد ده و مبهم[emoji19]

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
سهم های زیان ده- یا p/e نجومی رو باید از بازی بازیگرانش خبردار باشی
هیچ وقت نفهمیدم وقتی سهمی مثل اخابر ۲۲۵ تومنی که ۶ ماه دیگه ۵۰ تومن تقسیم میکنه رو ملت ول میکنن میرن سمت زیاد ده و مبهم[emoji19]
اتفاقا بحث جالب راه انداختی،توی همین زیان ده ها یک مقایسه بین خپارس و خکاوه و همین تکمبا واقعا خنده داره،دیگه از اون بدتر سهمهای ذلیلی مثل ساراب و ثمسکن در قیاس با خساپا هست!!!فاصله خاصی بین سهم زیان ده و سودده وجود نداره،یا همین مقایسه قیمت خودرو با P/E نجومی و ولساپا با P/E زیر4!!!!!یا قیمت وقوام و ووبصادر!!!!واقعا بورس ایران قمارخونه باحالیه
هرسهمی هم که فقط اسم یک افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی بیاد پشتش الکی و بدون دلیل میره بالا،حتی اگه زیانده باشه و آینده روشنی هم نداشته باشه

parsa_teen

Registered User
لایک‌ها
151
سلام دوستان من تجربه ای از بورس ندارم و یکی از آشناهامون که توی شرکت نفت بهران کار میکنه بهم پیشنهاد داد سهام شرکتمون رو بخر با یک میلیون و بعد یک سال ارزش سرمایت پنج میلیون میشه خواستم ببینم همچین چیزی ممکنه اونم توی بازار آشفته بورس لطفا راهنمایی کنید

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
یه سری سهما با پی بر ای 1.7 دارن معامله میشن ! :دی
بعضی ها هم با پی بر ای منفی 200 ! :دی

gilaki

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان
وضع بورس این روزها چگونه است ؟