برگزیده های پرشین تولز

سقوط دلار به زودی

mahdy_mihani

Registered User
لایک‌ها
43
تو اقتصاد دولتی هر وقت دولت اراده کنه یه چیزی گرون می شه و هر وفت اراده کنه بر می گرده ! مردم هم نقش بازیچه هایی رو دارند که اگه رانت یا شانس داشته باشند سود می کنند و در غیر این صورت به خاک سیاه می شینند. توی این 7 سالی که تو بازار بورس بودم به دفعات این موضوع رو تجربه کردم. برای همین نه وارد بازی سکه شدم نه دلار ! شاید سودش شیرین باشه اما اگر بشکنه سکته حتمی هست. نمی شکنه و تحریم و ... همه اینها شرو بر هست ، دولت اراده کنه ظرف چند روز می کنه 1000 و راحت تا یه مدت می تونه نگه دارش ، اون چیزی که به این قضیه دامن زده جو روانی هست ، تحریم و ...
همین جو روانی اگر برعکس بشه اصلا نیازی نیست دولت کاری کنه فقط یه هفته دلار تزریق کنه ، خود جو روانی معکوس باعث می شه قیمت شدید سقوط کنه بدون اینکه دولت بعدش دلار تزریق کنه . متاسفانه اقتصاد مملکت ما دولتی هست و دولت هم با ایجاد جو روانی هر وقت بخواد ماهی می گیره.

aliamiri1390

Registered User
لایک‌ها
104
چند سوال دارم :
1-ایسناروز تعطیل چطور نرخ سکه رو کرد 1 میلیون ؟
2-الان دلار رو همه میان توی سایت های گرم و مثقال میبینن زیاد شده .خوب بابا این سایتها هستن که بازار رو میچرخونن در نبود نظارت درست.دیروز رفتم صرافی یارو یه رفرش زد گفت همین الان دلار شد 2100 ،آخه از این تابلو تر .صرافی فروش نداره -بانک ارز نمیده .این قیمت ها از کجا میاد.کاسه حتما زیر نیم کاس ست.شکی توش نیست !

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
چند سوال دارم :
1-ایسناروز تعطیل چطور نرخ سکه رو کرد 1 میلیون ؟
2-الان دلار رو همه میان توی سایت های گرم و مثقال میبینن زیاد شده .خوب بابا این سایتها هستن که بازار رو میچرخونن در نبود نظارت درست.دیروز رفتم صرافی یارو یه رفرش زد گفت همین الان دلار شد 2100 ،آخه از این تابلو تر .صرافی فروش نداره -بانک ارز نمیده .این قیمت ها از کجا میاد.کاسه حتما زیر نیم کاس ست.شکی توش نیست !

این سایتها که فیلترن.

بهرام تابان

Registered User
لایک‌ها
1
نشنیده گرفتم

------------------------

دوستان عزیز من عرض کردم دلار سقوط میکنه روی حرفم هم هستم

اولین نفری هم که اینجا گفت سقوط میکنه خودم بودم

از دیروز تحلیل گرای بازار هم به این نتیجه رسیدن که سقوط میکنه

بهمن ماه تازه شروع شده کمی صبر داشته باشید

از كرامات شيخ ما اين است عسل را خورد و گفت شيرين است .
پسر خوب معلوم است هر سرازيري يه سر بالايي داره ، خورشيد هم كه طلوع مي كنه ظهر به اوج خودش در آسمان مي رسه و رفته رفته غروب مي كنه !!!!!!!! مهم تعيين زمان تقزيبي آن است . بر اساس ادله مستند و تجربيات مستمر

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
از كرامات شيخ ما اين است عسل را خورد و گفت شيرين است .
پسر خوب معلوم است هر سرازيري يه سر بالايي داره ، خورشيد هم كه طلوع مي كنه ظهر به اوج خودش در آسمان مي رسه و رفته رفته غروب مي كنه !!!!!!!! مهم تعيين زمان تقزيبي آن است . بر اساس ادله مستند و تجربيات مستمر

حالا قربان ما تا عسل رو بخوریم شما یک بار دیگه لطفا کنید منت بر سر ما بگذارید به جای شعر گفتن یک بار کامل بخونید !

sajjadmaham

Registered User
لایک‌ها
72
یعنی درست وقتی که نفت ایران رو تحریم کردن تحلیلگرهای بازار به این نتیجه رسیدن که قیمت سقوط میکنه!!!ی
نشنیده گرفتم

------------------------

mahdy_mihani

Registered User
لایک‌ها
43
بعد از هر صف خریدی یه صف فروشی هم هست.
دلار و سکه که خوردنی نیست باید باهاش معامله کرد ، برای همین بلاخره باید فروختشون .. خوب اگه یه زمانی همه فروشنده بشند ... حتی اگه به 4000 برسه و بعد صف فروش بشه قشنگ تا 1000 پایین می اد.
مردم عام خودتون رو وارد این بازی ها نکنید . اولش خوشه اخرش خوش نیست.

golgoli

Registered User
لایک‌ها
13
میگن این کارا کار دارودسته ه.ر. و آقازاده هاش هست تا ا.ن رو خراب کنند (من از خودم نگفتم اینو الان یکی از فامیلامون که دستی تو بازار و جامعه داره گفت)

(اصلا یه تاپیک با این عنوان بزنم خوبه؟!)

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
بعد از هر صف خریدی یه صف فروشی هم هست.
دلار و سکه که خوردنی نیست باید باهاش معامله کرد ، برای همین بلاخره باید فروختشون .. خوب اگه یه زمانی همه فروشنده بشند ... حتی اگه به 4000 برسه و بعد صف فروش بشه قشنگ تا 1000 پایین می اد.
مردم عام خودتون رو وارد این بازی ها نکنید . اولش خوشه اخرش خوش نیست.

صد البته فرمایش شما کاملا درسته ولی من که خودم 9 ساله کارم ارز هست الان بلا نسبت مثه خر تو گل کردم !!!! واقعا هیچ تحلیلی این بازار نداره متاسفانه و حتی اگر هم نفت تحریم بشه من فک نمی کنم اینا از خر شیطون بیان پایئن . بنا نسبت کره خر ها میان مثه زمان جنگ نفت رو می زنن رو نفتکش و می برن تو آب های بین المللی مصه اون موقع که نفت 7 دلار بود می فروخن 2 دلار ! والا من از خدامه که روزی دلار 1000 تومنی رو دوباره زیارت کنم :دی ولی دیگه دلار 1000 تومنی اهل قبور هست و دستش از این دنیا کوتاهه :( . دوست گلم مردم پول زیادی دستش هست و فقط در بازار ارز تهران همین دلال های خیابونی که سر و هیکلش رو نگاه کنی کلا 100 تومن نمی ارزه همینا میلیاری جابجا می کنن . توی مملکتی که هم پول باشه وضعیت همینه . متاسفانه ما اقتصاد مریضی داریم و اقتصاد دان این کاره متاسفانه نداریم و فقط یک مشت لاف زن داریم . من تو همین صفحه در پست قبلیم فورمول افت پول خودمون رو در 9 ساله گذشته گفتم که در واقع یک مرگ سیاه تدریجی برای اقتصاد یک کشور هست . در هر کشوری اولین و مهمترین مسئله تمامیت ارزی هست و مهمترین مسئله بعد از اون پول ملی هست . حالا خودتون قضاوت کنین اگر همچین وضعیت توی چین بوجود می اومد از این بالا تا این پائین همه مسئولین رو اعدام میکردن . دمشون هم گرم . ولی ما متاسفانه !!!!!!! :(

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
میگن این کارا کار دارودسته ه.ر. و آقازاده هاش هست تا ا.ن رو خراب کنند (من از خودم نگفتم اینو الان یکی از فامیلامون که دستی تو بازار و جامعه داره گفت)

2 سوت بن میشی :eek:

mahdy_mihani

Registered User
لایک‌ها
43
فرمایشات شما کاملا درسته. واقعا اقتصاد ایران قابل تحلیل نیست. برای همین توصیه می کنم با سرمایه های دم دستی توی این بازی ها وارد نشند.

Mahiar0

کاربر افتخاری سئو و معرفی سایتها
لایک‌ها
1,208
یک مقداری هم از خود مردم هم هست هی الکی قیمت بالا میبرن وشایعه ..
نمیگیم مشکل نیست ولی خودمون هم به این مشکل دامن میزنیم

IR4MT

Registered User
لایک‌ها
98
تا یه مدت دیگه این آقایون دلال مجبورن 1400 بفروشن .

فعلا دارن خوب بدون هیچ دلیلی الکی قیمت میبرن بالا !

و مشکل بعدی خود خریدار هست که بیخود و بی جهت وقتی دلالی میشه تمایل دارن بیان ارز بخرن .

نرخ ارز مرجع از سال پیش 20-30 تا تک تومنی بالا رفته خب معلومه قیمت 1900 تومن دلار الکیه دیگه .

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
نشنیده گرفتم

------------------------

منظورت از سقوط اين نيست كه حالا رفته به ٢٣٠٠ فردا شد ٢٢٠٠ بياي بگي ديديد سقوط كرد سقوط زماني ميكنه كه برسه به ١١٠٠ تازه اون موقع هم سقوط نكرده بلكه رسيده به قيمت سابق خودش

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71

غلط كرد هر كي گفت كار رييس دفتر مموتي هست كه با اجنه و روح در ارتباطه

rasoooli

Registered User
لایک‌ها
325
منظورت از سقوط اين نيست كه حالا رفته به ٢٣٠٠ فردا شد ٢٢٠٠ بياي بگي ديديد سقوط كرد سقوط زماني ميكنه كه برسه به ١١٠٠ تازه اون موقع هم سقوط نكرده بلكه رسيده به قيمت سابق خودش

خدا كنه ولي بعيد مي دونم

golgoli

Registered User
لایک‌ها
13
غلط كرد هر كي گفت كار رييس دفتر مموتي هست كه با اجنه و روح در ارتباطه

یعنی به یه آدم پا به سن گذاشته متشخص بگم که هم تو و هم اونایی که برات گفتن غلط کردن؟ این طرز مدارا و آداب معاشرته؟ آدم باید خوددار باشه و منطقی حرفاشو بزنه نه با عصبانیت و کج خلقی که متاسفانه توی جامعه داره بیشتر و بیشتر میشه

iok59

Registered User
لایک‌ها
25
به نظر من دلار 1000 تومان هم كه بشه هيچ نقشي تو قيمت برخي كالاها نخواهد گذاشت
تو اين مملكت با وجود يكسري دلال ميلياردر پر نفوذ هيچ چيز ارزان نميشه
قيمت كه رفت بالا ديگه برگشت پذير نيست.
من يك سوال دارم
به نظر شما بهترين جايگزين براي طلا و دلار و اوراق مشاركت و بورس براي سرمايه گذاري چيه
يك چيزي كه راحت بشه خريد و راحت بشه نقدش كرد

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
مردم فرانسه و انگلیس و استرالیا و ... تظاهرات میکنن در مورد جهانی سازی، محیط زیست، گرم شدن زمین، پیمان های بین المللی اونوقت مردم ما در حساب دودوتا چهار موندن. واقعا چقدر آگاه هستن و ما چقدر بی اطلاع. دامدار و راننده کامیونشون از دانشجوی ما آگاه ترن. نشستیم و آرزو میکنیم دلار بشه 1000 تومن. آمریکایی ها رو مسخره میکنیم چون که تو آمریکا از 100 نفر سوال پرسیده شده ایران کجاست، 50 تاشون نمیدونستن تو خاور میانس، خیلیا شون هم فکر کردن ایران همون عراقه. خوشا بحال ما که میدونیم خارطوم پایتخت کجاست.

بالا