برگزیده های پرشین تولز

سوال :ویندوز من 64 هست یا 32

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
از شدن میشه ..یعنی موقع نصب مشکلی پیش نمیاد..و ویندوز هم میاد بالا...ولی بعد چند روز ویندوز کل رَمِت رو میخوره و مدام پیغام کمبود فضا میاد..

من برای نصب و استفاده از برنامه Premiere Pro که یه برنامه ادیت فیلم هست می خوام ویندوز 64 بیتی داشه باشم.با دو گیگ رم بعدا مشکل ایجاد میشه ؟

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
مثل اینکه بهتره یه رم 4gig buss 1066 timing 7-7-7-20 اضافه کنم.

مشکلی توی نصب با وضعیت مادر برد منکه نیست ؟

از دوستان قیمت دست کسی هست ؟

توی دیجی کالا میفروشن ؟

خودم می تونم نصبش کنم ؟ یا کار تخصصیه ؟ من تو این کارا مبتدی هستم.

Last edited:

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
من برای نصب و استفاده از برنامه Premiere Pro که یه برنامه ادیت فیلم هست می خوام ویندوز 64 بیتی داشه باشم.با دو گیگ رم بعدا مشکل ایجاد میشه ؟
این برنامه وین 10 و پردازنده نسل 6 میخواد و حداقل 8 گیگ رم و کارت گرافیک با 2 گیگ رم (البته اگر آخرین نسخه ش را بخوای استفاده کنی)

System requirements for Premiere Pro

Windows

Minimum specificationsRecommended specifications
ProcessorIntel® 6thGen or newer CPU – or AMD equivalentIntel® 7thGen or newer CPU – or AMD equivalent
Operating systemMicrosoft Windows 10 (64-bit) version 1803 or laterMicrosoft Windows 10 (64-bit) version 1809 or later
RAM8 GB of RAM
  • 16 GB of RAM for HD media
  • 32 GB for 4K media or higher
GPU2 GB of GPU VRAM
For a list of recommended graphic cards, see Recommended graphics cards for Adobe Premiere Pro.
4 GB of GPU VRAM
For a list of recommended graphic cards, see Recommended graphics cards for Adobe Premiere Pro.
Hard disk space
  • 8 GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (will not install on removable flash storage)
  • Additional high-speed drive for media
  • Fast internal SSD for app installation and cache
  • Additional high-speed drive(s) for media
Monitor resolution1280 x 8001920 x 1080 or greater
Sound cardASIO compatible or Microsoft Windows Driver ModelASIO compatible or Microsoft Windows Driver Model
Network storage connection1 Gigabit Ethernet (HD only)10 Gigabit ethernet for 4K shared network workflow
InternetInternet connection and registration are necessary for required software activation, validation of subscriptions, and access to online services.*
More system requirements

m

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
این برنامه وین 10 و پردازنده نسل 6 میخواد و حداقل 8 گیگ رم و کارت گرافیک با 2 گیگ رم (البته اگر آخرین نسخه ش را بخوای استفاده کنی)

System requirements for Premiere Pro

Windows

Minimum specificationsRecommended specifications
ProcessorIntel® 6thGen or newer CPU – or AMD equivalentIntel® 7thGen or newer CPU – or AMD equivalent
Operating systemMicrosoft Windows 10 (64-bit) version 1803 or laterMicrosoft Windows 10 (64-bit) version 1809 or later
RAM8 GB of RAM
  • 16 GB of RAM for HD media
  • 32 GB for 4K media or higher
GPU2 GB of GPU VRAM
4 GB of GPU VRAM
Hard disk space
  • 8 GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (will not install on removable flash storage)
  • Additional high-speed drive for media
  • Fast internal SSD for app installation and cache
  • Additional high-speed drive(s) for media
Monitor resolution1280 x 8001920 x 1080 or greater
Sound cardASIO compatible or Microsoft Windows Driver ModelASIO compatible or Microsoft Windows Driver Model
Network storage connection1 Gigabit Ethernet (HD only)10 Gigabit ethernet for 4K shared network workflow
InternetInternet connection and registration are necessary for required software activation, validation of subscriptions, and access to online services.*
More system requirements

m
ممنون
می تونم ویندوز 10 نصب کنم... رم رو هم می تونم به 8 تا برسونم...این cpu و کارت گرافیک من پس کافی نیست ؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
ممنون
می تونم ویندوز 10 نصب کنم... رم رو هم می تونم به 8 تا برسونم...این cpu و کارت گرافیک من پس کافی نیست ؟
ویندوز فقط ویندوز 7..هم پایداریش بهتره هم کمتر رم میخوره..

ببین من خودم سیستم قبلیم رمش چهار بود و پردازنده e5300 یه مقدار از پردازنده شما ضعیف تر بود..باش تری دی مکس کار میکردم..
شما ببین پروژه هایی که میخوان بزنی در چه سطحیه؟
اگه خیلی حرفه یی نمیخوای بزنی و فعلا میخوای یادبگیری رمت رو 8 بکنی خوبه فعلا...
مثلا یکی از عوامل اصلی سنگین شدن پروژه توی پرمیر فیلم های رزولیشن بالاییه که ایمپورت میکنی..
طرف میره فیلم خام رکورد شده با دوربین حرفه یی رو ایمپورت میکنه.. سیستم جر میخوره..
یه فیلم ضبط شده با دوربین موبایل کلی سنگین در میاد چه برسه با دوربین های حرفه ییی..

اگه میخوای فعلا یادبگیری و باش پروژه خاصی نزنی..و ورودی هات همین فیلم و کلیپ های ساده 720p باشه .(به طور کلی نمیخوای سفارش برای کسی انجام بدی). با همین سیستم و رم 8 معقوله..

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
مورد بوده ..طرف آی مک داشت ،بازم سیستمش برای ایمپورت فیلم خام کم میاورده!!
میرفته اول فیلم ها رو به کیفیت پایین کانورت میکرده میاورده توی نرم افزار.. تمام کاراشو میکرده.. بعد آخر کار خود پروژه رو نگه میداشته و فیلم های با کیفیت بالا رو دوباره جایگزین فیلم های کانورت شده میکرده و سیستم رو میذاشته روی رندر و خروجی و میرفت تا چند ساعت دیگه تا سیستم خروجی بگیره..

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
ویندوز فقط ویندوز 7..هم پایداریش بهتره هم کمتر رم میخوره..

ببین من خودم سیستم قبلیم رمش چهار بود و پردازنده e5300 یه مقدار از پردازنده شما ضعیف تر بود..باش تری دی مکس کار میکردم..
شما ببین پروژه هایی که میخوان بزنی در چه سطحیه؟
اگه خیلی حرفه یی نمیخوای بزنی و فعلا میخوای یادبگیری رمت رو 8 بکنی خوبه فعلا...
مثلا یکی از عوامل اصلی سنگین شدن پروژه توی پرمیر فیلم های رزولیشن بالاییه که ایمپورت میکنی..
طرف میره فیلم خام رکورد شده با دوربین حرفه یی رو ایمپورت میکنه.. سیستم جر میخوره..
یه فیلم ضبط شده با دوربین موبایل کلی سنگین در میاد چه برسه با دوربین های حرفه ییی..

اگه میخوای فعلا یادبگیری و باش پروژه خاصی نزنی..و ورودی هات همین فیلم و کلیپ های ساده 720p باشه .(به طور کلی نمیخوای سفارش برای کسی انجام بدی). با همین سیستم و رم 8 معقوله..

ممنون از توضیحاتت کلی دلگرم شدم... من می خوام برای کانال اینستاگرام و کانال های فارسی و انگلیسی خودم که بزودی و ظرف روز های اینده اولین ویدیو هارو درست میکنم محتوی تولید کنم... همش هم خودم می خوام صحبت می کنم وتصویر و صدای خودم هست... ولی خوب گاهی لازمه یه تغییراتی روی ویدیو بزارم...اول و اخر و وسط هاش یه کارهایی می کنند... می دونی که مثلا دعوت به عضو شدن می کنن یا thumbail درست کنند می کنند یا کاور درست می کنند و بقیه کارهای ادیت فیلم که نمی دونم حرفه ایی حساب میشه یا نه...

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
ممنون از توضیحاتت کلی دلگرم شدم... من می خوام برای کانال اینستاگرام و کانال های فارسی و انگلیسی خودم که بزودی و ظرف روز های اینده اولین ویدیو هارو درست میکنم محتوی تولید کنم... همش هم خودم می خوام صحبت می کنم وتصویر و صدای خودم هست... ولی خوب گاهی لازمه یه تغییراتی روی ویدیو بزارم...اول و اخر و وسط هاش یه کارهایی می کنند... می دونی که مثلا دعوت به عضو شدن می کنن یا thumbail درست کنند می کنند یا کاور درست می کنند و بقیه کارهای ادیت فیلم که نمی دونم حرفه ایی حساب میشه یا نه...
قربان شما
برای این نیاز کاری کار کردن با افتر افکت خالی کفایت میکنه..
هرچند کارای تدوین رو با خود افترافکت هم میتونید انجام بدید و در حد کار راه بنداز ابزار تدوین رو داره..
ولی اگه جایی نیاز به مانور بیشتر داشتید (که فکر نمیکنم براتون به وجود بیاد) با نرم افزار ادیوس نیازتون برطرف میشه..

اون thumbail و کاور درست کردن کارش فقط یه طراحی عکس با فوتوشاپه،بعد به اول کلیپ اضافش میکنید.. همین..

پ ن : افتر افکت 6-5 گیر رم میخوره.. ادویس هم حدود یک گیگ.. برای همین اگه بخواید هردو همزمان بالا باشن باید حتما رمتون 8 باشه..

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
چندتا کلیپ نمونه بذار که میخوای مشابه شون بسازی.. شاید همون ادویس هم کافی باشه برای کارت :-؟
چون اینطور که من حس کردم جلوه های ویژه کمی مد نظرته..

m558

Registered User
لایک‌ها
1,487
کارت گرافیک قوی
سی پی یو قوی
رم بالا
نداشتی باشی
در رندر کردن به مشکل بر میخوری
فقط رم نیست چیزهای دیگه هم مهمه

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
الان اکثر یوتیوبر های موفق توصیه به استفاده از پرمیر پرو می کنند... بیشتر فعالیت من هم قرار هست که توی یوتیوب باشه... گاهی توی اینستا هم ویدیو قراره بزارم...
این نمونه یه ویدیو یوتیوب هست که یوتیوبر از خودش تکه فیلم های زیادی گرفته.. حالا بهم چسبونده و هر جا لازم دونسته چیزهایی اضافه کرده مثلا اولش عکس دعوت به عضو شدن و زدن زنگوله رو میزاره یا لینک های شبکه های اجتماعی شو میزاره یا لینک های دیگشو میزاره و خیلی کارهایی که دوست داره روی ویدیوش نمایش داده بشه...چون یوتیوب اینجا نمایش داده نمیشه من ویدیو اونو توی آپارات گذاشتم لینکشو اینجا میزارم

اینم یه نمونه ویدیو اینستا فارسی هست که هر جا لازم دونسته تعییراتی روی ویدیو داده...که البته نیاز به تغییراتش نسبت به یوتیوب کمتره...
http://instagr.am/p/B8McRjEHpZ3/

Last edited:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
پردازنده من coe i3 4130 هست
رم 6 گیگ
استفاده نرم افزرا از پردازنده رو یک چهارم کردم..
ولی بازم میتونم کار کنم..
شما توی رندر های در محیط کار یه کوچولو اذیت میشید ولی در حدی نیست که دلسردتون کنه..
(برای پلی کار در محیط نرم افزار یبار رندر و بافر میگیره یکم طول میکشه.. بعدش که بافر رو پر کرد میتونید مرتب همون رو مجدد پلی کنید و بررسی کنید)

فایل های ضمیمه

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    248.9 KB · نمایش ها: 5

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
الان پیشنهاد شما چیه ؟ رم رو به 8 گیگ برسونم ....و افتر افکت رو نصب کنم ؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
بله...
البته این ساده ترین راه هست که با کمترین هزینه سیستمتون رو مناسب تر کنید...و کارتون راه میوفته .. مجموعا حدود 360 تومن میشه..

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
خوب میشه دقیقا بگی چه رمی یا رم هایی بگیرم... منظورم مشخصاتش برای خرید از فروشنده هست

از دیجی کالا میشه خرید ؟

خودم می تونم نصب کنم یا کار تخصصی هست ؟ من خودم توی این چیزا مبتدی هستم.

m558

Registered User
لایک‌ها
1,487
مشخصات سیستم شما ضعیف است
کلا باید تعویض بشه
شما میتونی تستی ویندوز را عوض کنی
یه پریمیر یا افترافکت پرتابل نصب کنی
از چیزی که میخواهی رندر بگیری و سیستمت را چک کنی
این سی پی شما خیلی ضعیف است
رم هم میشه خودت تعویض کنی ساده است
سادتر و خلاصه بگم باید خرج کنی
گوشی های امروزی از سیستم شما قوی تره
با این سیستم شما رم هم عوض کنی برای گرفتن خروجی باید ساعت ها صبر کنی تا رندر کنه

Last edited:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
خوب میشه دقیقا بگی چه رمی یا رم هایی بگیرم... منظورم مشخصاتش برای خرید از فروشنده هست

از دیجی کالا میشه خرید ؟

خودم می تونم نصب کنم یا کار تخصصی هست ؟ من خودم توی این چیزا مبتدی هستم.
نصبش آسونه..
باید دوتا رم 4 گیگ باس 1066 بگیرید..منتها چه تایمینگ و برندی داشته باشه رو من نمیدونم باید از دوستان دیگه بپرسید با توجه به بودجه و مادربورتون کدوم مناسبه..

مشخصات سیستم شما ضعیف است
کلا باید تعویض بشه
شما میتونی تستی ویندوز را عوض کنی
یه پریمیر یا افترافکت پرتابل نصب کنی
از چیزی که میخواهی رندر بگیری و سیستمت را چک کنی
این سی پی شما خیلی ضعیف است
رم هم میشه خودت تعویض کنی ساده است
سادتر و خلاصه بگم باید خرج کنی
گوشی های امروزی از سیستم شما قوی تره
پیرو فرمایش این دوستمون :
من کلا به کار با سیستم ضعیف عادت دارم.. شاید این داستان برای من اوکی باشه و برای شما اوکی نباشه..
این چیزی که میگم من راضی بودم و ساختم باهاش..
شاید شما نسازی..

به طور کلی شما سه راه دارید :

1- دو تا رم 4 گیگ باس 1066 از کجایی قرضی تهیه کنید و روی سیستمتون نصب کنید (یدونه هم جور کنید بد نیست..با رم خودتون میشه 6 گیگ)... بعدش ویندوز و افتر افکت رو نصب کنید ببینید چطوریه.. (این بهترین کاره )

2- دوتا رم رو بخرید و تست کنید. اگه راضی نبودید رم ها و کل سیستم رو بفروشید و عوض کنید..

3- مستقیم برید کل سیستمون رو ارتقا بدید..

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
ممنون از همه دوستانی که وقت گذاشتن... این سیستم رو میفروشم سیستم جدید میگیرم...

بهترین جا برای فروش سیستم کجاست ؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
ممنون از همه دوستانی که وقت گذاشتن... این سیستم رو میفروشم سیستم جدید میگیرم...

بهترین جا برای فروش سیستم کجاست ؟
به سلامتی..
همین پی تی و دیوار :دی
در مورد کانفیگ قطعات سیستم جدید هم همین پی تی دوستان زیادی هستن..

بالا