برگزیده های پرشین تولز

كتاب هايي كه رو شما تاثير گذاشته...

newmind

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از milad_sm :
ممنون از دوستان براي انتقال تجربياتشون.
ديروز نمايشگاه بودم....چقده كتاب!!!! بابا!!

ديروز كتاب صد سال تنهايي و كوري رو گرفتم...به پيشنهاد دوستان. ايشالا كه خوب خواهد بود!
ربه كا رو كسي خونده؟؟ مي ارزه؟
كتاب هايي مثل صينوحه و رامسس چي؟
كتاب هاي ديگه "اين نويسنده صد سال تنهايي اسمش چي بود؟!؟ " چطورند؟؟ اگه خوبند چند تا اسم بديد.

كتاب هاي غير رمان كسي نميخونه؟؟ يه كتاب گرفتم به اسم راه كمال..نوشته بهرام الهي پسر استاد الهي معروف كه در واقع تفكرات خودشه. مقدمش كه خيلي عاليه! كسي خونده؟

"صد سال تنهايي " فقط ترجمه ي "بهمن فرزانه". اگه غير اون خريدي نخونش. يه مجموعه داستان كوتاه ديگه هم داره ماركز كه من خوشم اومد ازش. "داستان عجيب و باور نكردني ارنديناي ساده دل و مادر بزرگش" البته جفتشون چاپ قبل انقلاب انتشارات امير كبير هستن ولي افستشون گير مياد.

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
من كه هر چي زور زدم گيرم نيومد همچين مترجمي. حتما بايد برم تو خيابونا دنبالش!! حالا نيومايند جان چرا انقدر اصرار داري براي اين مترجم؟؟ داداشته يا خودشي؟!! من كه مترجم هاي ديگه رو ديدم بد نبودند. مگه چقدر فرق داره؟ ضمنا نسخه سانسور نشده اش هم بود!

newmind

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از milad_sm :
من كه هر چي زور زدم گيرم نيومد همچين مترجمي. حتما بايد برم تو خيابونا دنبالش!! حالا نيومايند جان چرا انقدر اصرار داري براي اين مترجم؟؟ داداشته يا خودشي؟!! من كه مترجم هاي ديگه رو ديدم بد نبودند. مگه چقدر فرق داره؟ ضمنا نسخه سانسور نشده اش هم بود!

سلام.
اصرار من به اين خاطره كه خب اين تاپيك راه افتاده واسه راهنمايي و انتخاب كتاب خوب. اين كتاب رو هم من خودم حداقل دو تا ترجمه ي ديگه ش رو مقايسه كردم و مزخرف بودن دو تاي ديگه رو مي دونم. يكي ش براي دكتر محيط بود و اون يكي ... يادم نيست. بعد در ثاني تو اكثر اونايي كه كتاب مي خونن معروفه كه اين ترجمه ي فرزانه رو يه شاهكار مي دونن. اصلا فرزانه ايتاليا زندگي مي كنه و اتفاقا بعد كلي سال، يه هفته اي اومده ايران تو نمايشگاه كتاب شركت كنه. انتشارات ققنوس. ثالثا فاميلشم نيستم و تو روزنامه خوندم مسافرتش رو. رابعا آخه لامصب چيزي هم گير اون نمياد اين وسط چون تجديد چاپ نميشه اون كتابش. و آخرش هم اينكه اگه تو خيابون گيرش نيوردي مخلصت هم هستيم، مي رسونم دستت يه جوري. يا حق!

newmind

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بيشتر از اين كه يه كتاب معرفي كنم مي خوام يه نويسنده معرفي كنم: سلينجر.

يكي از بهترين كتاباش هم ناتور دشته. يه كتاب روان و عالي. و ازون جايي كه يه خورده هم سر اين مترجمهاش گير دارم اينم بگم كه دو تا ترجمه هست تو بازار. محمد نجفي و احمد كريمي كه قديمي تره. و قطعا كه ترجمه ي نجفي چيز ديگه ايه.
فكر كنم بعدا راجع به سلينجر بيشتر صحبت بشه اينجا.

mori

Registered User
لایک‌ها
14
آخر آواتاره كلي حال كردم ايول newmind

newmind

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mori_nokia_6230 :
آخر آواتاره كلي حال كردم ايول newmind
مخلصيم داداش!
ترسيدم اذيت كنه كسي رو ، داشتم فكر مي كردم عوضش كنم، خوبه ديگه؟

Persia

Registered User
لایک‌ها
20
من نميدونم چرا ديگه نميتونم كتاب بخونم. هر سال ميرم نمايشگاه كلي كتاب مي خرم. اما هيچكدومو نمي خونم. چرا؟
يه سوال از بچه هايي كه دوران دانشجويي رو تموم كردن و الآن شاغلن:
آيا شما هم مثل من نميتونين كتاب بخونين؟ آخرين كتابي كه خوندين(حداقل نصفش رو خوندين) كي بود و چي بود؟ با وجود اينترنت كتاب خوندن خيلي مشكل شده.

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
نيومايند گرفتم. من هم قبول دارم. خيلي كتاب نخوندم...اما فكر كنم ميفهمم چي مگي.
پرشيا جان راست گفتي. من هم نميدونم چرا بعضي وقتا كتاب رو تا نصفه مي خونم و حال ميكنم. اما تا اخرش نميره!!
اما اين دفعه عزمم رو جزم كردم كه اين كتابا كه گرفتم رو تموم كنم. انرژيش كه زيارده!! ببينم چي ميشه!
اما در مورد اينترنت موافق نيستم...من اصلا نميتونم رو مانيتور چيزي به عنوان كتاب بخونم. بيست تا سي دي ebook دارم هيچ كدومش رو نميتونم بخونم! ميدونم در اين باره تنها نيستم. براي همين هم مطمئنم كه نسل كتاب حالا حالا ها منقرض نخواهد شد!

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
من اواتارت رو نفهميدم يعني چي! نشون چيه؟

راستي اين چه گوارا كيه و چيه؟ كمونيستيه؟ جريانش چيه؟ يكي يه توضيح كوچولو به من بده خير ببينيد.

mori

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از newmind :
مخلصيم داداش!
ترسيدم اذيت كنه كسي رو ، داشتم فكر مي كردم عوضش كنم، خوبه ديگه؟
عاليه
تازه يه لينك بهت ميدم اون تيكه كه داره چشمه ميفته بيرون رو ببيني! داري اون رو؟
ميلاد جان اين آواتار يعني نهايت سورئال! يعني فيلمي كه 80-90 سال پيش كلي سروصدا كرد!

mori

Registered User
لایک‌ها
14
bunuel.JPG

newmind جان اين از اين

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
اي بابا موري حالمو به هم زدي...مي خواي بعد از يه قرن دوباره سر و صدا را بندازه؟؟
پاكش كن جون من!!

newmind

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسي از لطفت موري جان.

يه كتاب فوق العاده مي خواستم معرفي كنم كه واقعا ازون "كتابهايي كه رو شما تاثير گذاشته..." ست.
كتاب "با آخرين نفسهايم" كه خاطرات زندگي "لوئيس بونوئل" از زبون خودشه. و تو اون راجع به سينما، زندگي، سالوادور دالي، گارسيا لوركا،مشروب،سيگار،رويا،مذهب و خدا و... كلي خاطره و نظر گفته. بچه ي يه جا بودن اينا همه شون. البته خيلي وقتيه اين كتاب رو تو انقلاب نديدم. ولي فكر كنم بگردين پيدا شه.

تا اون جايي هم كه يادم مياد "بونوئل" 1900 به دنيا مياد و حدوداي 1980 از دنيا ميره. فيلماي سگ آندلسي و ويريدياناو تريستيانا و فراموش شدگان و بل دزور(ر سه نقطه نداره اينجا؟) و ميل مبهم هوس و شبح آزادي و ... رو مي سازه.
سوررئال بوده. و به قول يكي از دوستان: كلمه مقدس سوررئال ها چي بوده؟ "رويا"

يا حق.

mori

Registered User
لایک‌ها
14
ن كتاب چه انتشاراتي هستش؟
در مورد لينچ كتاب نميشناسي؟

mori

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از milad_sm :
اي بابا موري حالمو به هم زدي...مي خواي بعد از يه قرن دوباره سر و صدا را بندازه؟؟
پاكش كن جون من!!
فكرشو بكن يه فيلم 14 دقيقه اي يه قرن پيش چه كرده!!!!!

milad_sm

Registered User
لایک‌ها
0
والا من كه عقب موندم...اصلا نميفهمم شما چي داريد ميگيد!!!

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
اینجا چه خبر بید ؟ این قضیه چش در آوردن چیه ؟؟؟؟؟؟
فیلمه ؟ تیارتره ؟

mori

Registered User
لایک‌ها
14
فيلم سگ آندلسي 14 دقيقه اي اثر بونوئل كاكو جان
بي صدا وسياه سفيد مال 1920-30 بود فكر كنم حال ندارم برم imdb :D

mori

Registered User
لایک‌ها
14
آقا كتاباتون ته كشيد
newmind كتابهايي كه گفتي نيست!
اين 100 سال تنهايي هم n تا ترجمه داره ولي فرزانه نداره!
يه كتاب جديد گرفتم از ساراماگو به اسم "مرد تكثير شده" هنوز نخوندم ولي بايد جالب باشه! از اين فضاهاي ساراماگويي خوشم مياد! حال ميكنم تو يه چنين موقعيتي قرار بگيرم
كتاب باحال و ناكمياب معرفي كنين بچه ها!

newmind

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
موري جان، انتشارات کتاب ِ "با آخرين نفسهايم" رو يادم نيست. کتاب دست يکي از رفقاست. ولي فکر کنم انتشارات شيراز بود. دقيق ترش رو ميگم.

يه کتابم مي خواستم معرفي کنم:"آشنايي با صادق هدايت" نوشته ي م.ف.فرزانه

راجع به هدايت کتابهاي زيادي نوشته شده، ولي به نظر من(و فکر کنم خيلي از اونايي که هدايت مي خونن) بهترين کتاب راجع به هدايته. کتاب از زبان مصطفي فرزانه نوشته شده که از سن حدود هيجده بيست سالگي براي يه سوال راجع به ترجمه ي فلسفي آثار سارتر به هدايت معرفي مي شه، که باعث دوستي و رابطه ي اونا ميشه و اين رابطه تا اخرين روزهاي زندگي هدايت ادامه داشته.
با اين که هدايت فکر کنم 1950 مي ميره، ولي فرزانه کتابش رو دهه ي 1980 به قول خودش بعد از اينکه سر و صداها راجع به هدايت مي خوابه و خودش هم به يه حس معقول مي رسه، مي نويسه و منتشر ميکنه.
من قبل اين کتاب تقريبا همه ي آثار هدايت رو خونده بودم و چند تايي هم راجع بهش. ولي دقيق ترين و بهترين تصوير رو اين کتاب بهم داد. کتاب خيلي جذاب و راحت نوشته شده، و آدم حس مي کنه هدايت داره جلوش زندگي مي کنه و تصوير واضحي از اون داره.
کسي خوندش اميدوارم نظرش رو راجع به کتاب بگه.

ناياب هم نيست. يعني بود، ولي پارسال يا پيارسال به خاطر صدمين سالگرد هدايت تجديد ِ چاپ شد.
من اين چاپ جديدش رو دقيق نديدم که تغييري کرده يا نه.

بالا