برگزیده های پرشین تولز

ماجراهای من و ایکس 800 م

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
دکتر جان سلام. میشه لطف کنید کمی هم در خصوص وضعیت cpu دستگاهتون توضیح بدید؟ آخا فکر کنم ایکس 800 به سه مشخصه معروف باشه. 1: اسکرین vga 2: مشکل ram ! و 3 : cpu samsung 500
در خصوص مورد اول و دوم خیلی(؟) صحبت میشه ولی در خصوص cpu مطلبی ندیدم.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
دکتر جان سلام. میشه لطف کنید کمی هم در خصوص وضعیت cpu دستگاهتون توضیح بدید؟ آخا فکر کنم ایکس 800 به سه مشخصه معروف باشه. 1: اسکرین vga 2: مشکل ram ! و 3 : cpu samsung 500
در خصوص مورد اول و دوم خیلی(؟) صحبت میشه ولی در خصوص cpu مطلبی ندیدم.

بروی چشم سیاوش جان
حقیقت اینه که ، می خواستم که حتما ً دیدی کامل و جامع داشته باشم ، و این برنامه پیج پول هم کلی از داستان ها رو عوض کرد. حتما در اولین فرصت سعی خواهم کرد که مرور رو ادامه بدم ، باور کن در حالت های مختلف ، مثلا پشت فرمان به دلیل اینکه مثلا لرزش رو چک کنم ، با دوربین عکس می گیرم یا جی پی اس رو چک می کنم که بتونم مرور بهتری ارایه بدم

اما در خلاصه اگر بخواهم عرض کنم ، سی پی یو 500 سامسونگ ، در سایه سنگین وی جی ای دستگاه ، متاسفانه از سی پی یو 512 اینتل رو خیلی از دستگاه ها عقب می مونه. البته اصلا با 200 تی آی مقایسه ش نکنید.. ولی همیشه سامسونگ به این معروف بود که سی پی یو های هم سرعت ش با اینتل ( مارول امروزین ) ، قوی تر هست.
اگر مطلب خاص دیگری در مورد سی پی یو مد نظر تون هست بگید که توضیح بدهم

موفق باشید

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
دکتر جان دیگه چه خبر؟
تحول خاصی برای ایتن مدل شما رخ نداده ؟ چیزی که اونرو به یک دستگاه کامل (فعلا) نزدیک تر کنه ؟ مثل همین screen touch fix ؟
راستی میشه تجربتون رو در مورد این فیکس که معرفی کردید بگید؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
دکتر جان دیگه چه خبر؟
تحول خاصی برای ایتن مدل شما رخ نداده ؟ چیزی که اونرو به یک دستگاه کامل (فعلا) نزدیک تر کنه ؟ مثل همین screen touch fix ؟
راستی میشه تجربتون رو در مورد این فیکس که معرفی کردید بگید؟

قربان باید بگویم که دستگاه ، به علت اینکه 6ماه مرتب روش برنامه نصب کرده بودم ، به نقطه غیر قابل بازگشت رسید ، من هم هارد ریست کردم ، اوضاع خیلی خراب شده بود ، من هم چون بدون نصب برنامه دستگاه رو تست نکرده بودم ف به این نتیجه رسیده بودم که هنگ جزیی از دستگاه هست
ولی حالا ، با اینکه هارد ریست من از یک جهت دستگاه رو به حالت کارخانه ای ش بر نگردانده ( پیج پول دستگاه 5 مگ هست) ولی حتی یک بار هم هنگ نکرده است
تصمیم گرفته ام ، حتی یک برنامه غیر ضروری هم نصب نکنم ( دفعه قبل بیش از 130 برنامه داشتم و بیش از 500 برنامه رویش تست کرده بودم )
با این حال ، بسیار عالی کار کرده است ، و به شدت رابطه عاشقانه مان تقویت شده است:D

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
درباره اين چيزي نگفتيد :

قربان بنده خیلی زیاد از فیکس استفاده نکردم ، مجبور شدم به مدت کوتاهی بعدش ، دستگاه رو ریست کنم (از نوع هارد)
در مورد فیکس ظاهراً یک باگی در دستگاه های ایتن هست که وقتی چیزی به صفحه تماس پیدا می کنه ، مصرف سی پی یو نزدیک به 99% می شه ، دلیلش نمی دونم چیه ولی این فیکس که به کد های ریشه ای ویندوز موبایل هم دست می بره ، ظاهرا مصرف رو پایین اورده اند ، و نتیجه این است که جایی که خیلی استفاده دارید از تاچ باید بهتر باشه پرفورمنس
ولی توصیه من را در پست بعدی حتما بخوانید

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خوب دوستان بنده بعد از حدود 7 ماه استفاده ، بالاخره نزدیک ایام مراسم ازدواج به دلیل اینکه مرتب تماس تلفنی باید برقرار می کردم ، و دستگاه مرتب هنگ می کرد و بعد از یکی دو بار فیل شدن بالاخره بعد از حدود 3 دقیقه بالا می یامد ، هارد ریست کردم

باید بگویم که هیچ چیزی مثل هارد ریست شما را از خرید دستگاه جدید منصرف نمی کند.
:cool:

در حقیقت ، یک سری چیز ها را متوجه شده ام که بهتر ست برای شما هم بنویسم

از نصب تودی پلاگین پرهیز کنید ، نه رسکو ، نه مدیا پلیر نه هیچ چیز ، شاید در پرفورمنس آنی دستگاه اثری نداشته باشد ، ولی زمان بالا امدن بعد از سافت ریست حداقل 50ثانیه بیشتر می شود.تودی پلاگین های خود رام ، مثل تاریخنگار و مسیج ها مشکلی ایجاد نخواهد کرد

برنامه های رام را توسط برنامه خودش پاک کنید به جز آنها که لازم دارید ، من به جز فون سرویس و جی پی اس آپدیت و ویوور هیچی نگاه نداشته ام.

دستگاه من پیج پول دستکاری شده دارد با حدود 6مگ فکر کنم.یادم رفته دقیق آخرین بار چقدر گذاشتم. ولی بعد از پاک کردن برنامه ها ، الان با 26مگ شروع می کنم و عجیب اینکه اصلا مموری لیک ندارم. فکر کنم برنامه هایی که نصب می کردم این طور بوده اند

battery status plugin رو که فکر کنم بادی بیلدر عزیز معرفی کرده شدید توصیه می کنم برای بستن برنامه هاتون.پلاگین های اچ تی سی برای x button اصلا کار نمی کنند. این برنامه اصلا کند نمی کند و عالی ست

از نصب برنامه هایی که چیزی در سافت ریست در مموری بار می گذارند پرهیز کنید ، من حتی از خیر برنامه عالی ae button plus هم گذشتم تا به سرعت خوب دست پیدا کنم

پچ های معرفی شده تنها یک جور درمان گذراست برای کسانی که کلی برنامه دارند و نمی خواهند که مسئله رو ریشه ای حل کنند ( هارد ریست)

یادتون باشه هر برنامه ای که نصب می کنید ، باعث می شه بخشی از فایل های ویندوز به شکل برگشت ناپذیری تغییر کنه.

در مجموع با نصب مجدد برنامه ها و پرهیز ار نصب هرچی دست تون می یاد می تونید مطمئن باشید هر سال نهایت یک بار نیاز به هارد ریست خواهد بود

گارانتی می کنم با هارد ریست دیگر مشکل هنگ نخواهید داشت. من این اواخر شاید روزی 20بار هنگ هم داشتم ، ولی از هارد ریست تا حالا یک بار اون هم به دلیل فون دستگاه بود که زنگ خورد ، تماس برقرار نشد ولی ثانیه شمار همین طور می رفت فکر کنم ایراد مخابرات است ، به هر حال فقط یک بار بوده

دوستان اگر چیزی دیگر هم فکر می کنند اضافه کنند ( اینجا همه خجول هستن ولی یکی دو نفری ایتن باز هستند و به رو نمی اورند);)
شاد باشید

s_m_alhakim

Registered User
لایک‌ها
2
دكتر جان شما با اين تعداد موضوعي كه داريد فكر نكنم نكته اي مونده باشه كه از دست شما در رفته باشه ( فقط فونت نوشته هاي ليبل باطري ممكنه مونده باشه) ما بدويم هم به شما نميرسيم.

اما بد نيست اكه اين تاپيك كه مربوط به ايكس 800 هست يكم توسعه داشته باشه و كلا در مورد سري Glofiish ايتن صحبت بشه هر جند مدت زيادي هست كه راكده.
من به شخصه X650 رو كه دارم خيلي از اون راضي هستم ظريف و سبك و از همه مهمتر به قول دكتر VGA با شكوه.
تنها موردي كه يكم اذيتم ميكنه عمر باطري هست كه با توجه به اينكه با باطري X800 دكتر يكجوره و دكتر از اون به عنوان شاهكار ايتن نام ميبره براي من خيلي جاي سوال داره .
من مصرفم از موبايل براي مكالمه روزي معدل 10 دقيقه است اما بيشتر از برنامه ها و بازيهاي فكر استفاده ميكنم كه تقريبا روزي 3 ساعت با بازيهاي فكري ور ميرم با وجود اينكه نور صفحه رو به 30% كاهش دادم اما هر روز بايد اون رو charge كنم و بيشتر از يك روز دوام نمي اره . در ضمن بلوتوث و وايرلس اون هميشه در حالت خاموش هست.
شايد به قول دكتر Tap كردن كه نيروي زياد CPU ميخواد سبب مصرف بالاي اين باطري است.

دوستان اشاره داشتن به Pach كه در مورد Tap كردن در سايت كاربران ايتن معرفي شده ,
من جند بار اون رو نصب كردم سرعت رو خيلي متفاوت با قبل نميبينم , البته اين رام جديدي كه ايتن معرفي كرده ( 0342) مشكلات زيادي رو حل كرده ظاهرا.

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
دكتر جان شما با اين تعداد موضوعي كه داريد فكر نكنم نكته اي مونده باشه كه از دست شما در رفته باشه ( فقط فونت نوشته هاي ليبل باطري ممكنه مونده باشه) ما بدويم هم به شما نميرسيم.

اما بد نيست اكه اين تاپيك كه مربوط به ايكس 800 هست يكم توسعه داشته باشه و كلا در مورد سري Glofiish ايتن صحبت بشه هر جند مدت زيادي هست كه راكده.
من به شخصه X650 رو كه دارم خيلي از اون راضي هستم ظريف و سبك و از همه مهمتر به قول دكتر VGA با شكوه.
تنها موردي كه يكم اذيتم ميكنه عمر باطري هست كه با توجه به اينكه با باطري X800 دكتر يكجوره و دكتر از اون به عنوان شاهكار ايتن نام ميبره براي من خيلي جاي سوال داره .
من مصرفم از موبايل براي مكالمه روزي معدل 10 دقيقه است اما بيشتر از برنامه ها و بازيهاي فكر استفاده ميكنم كه تقريبا روزي 3 ساعت با بازيهاي فكري ور ميرم با وجود اينكه نور صفحه رو به 30% كاهش دادم اما هر روز بايد اون رو charge كنم و بيشتر از يك روز دوام نمي اره . در ضمن بلوتوث و وايرلس اون هميشه در حالت خاموش هست.
شايد به قول دكتر Tap كردن كه نيروي زياد CPU ميخواد سبب مصرف بالاي اين باطري است.

دوستان اشاره داشتن به Pach كه در مورد Tap كردن در سايت كاربران ايتن معرفي شده ,
من جند بار اون رو نصب كردم سرعت رو خيلي متفاوت با قبل نميبينم , البته اين رام جديدي كه ايتن معرفي كرده ( 0342) مشكلات زيادي رو حل كرده ظاهرا.
خواهش می شه قربان
من متوجه نکته ای که در مورد فونت گفتید نشدم ، اگر ممکن هست تکرار کنید بلکه من هم یک نظری از خودم در کنم:D
در مورد باطری ، فکر می کنم یه مشکلی وجود داره چون بی اغرار باطری ش معرکه هست
شاد باشید

بالا