برگزیده های پرشین تولز

ماوس ترکيد!

irgamer

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
15
rammstein دوست داريم :D
مخصوصا اینکه طرفدار AMD هم هستی :)
راستی یه پیشنهاد...
من میگم عنوان این تاپیک رو از "ماوس ترکید!" به بحث کلی درباره ی ماوس و یا یه چیز دیگه تو همین مایه ها عوض کنید ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از irgamer :
rammstein دوست داريم :D
مخصوصا اینکه طرفدار AMD هم هستی :)
مخلصيم :)

به نقل از hardware :
البته من می خواستم در مورد موسهای مایکروسافت بگم که یادم رفت
من فکر می کنم یک سری از این موسهای مایکروسافت که تو بازار هستند مشکل دارند(البته منظورم همون inellimouse هاست که مکزیکی هم هستند و حدود 4 تومن هم قیمتشونه من مدل دیگه ای ندیدم) اولا که بعضیاشون اسکرولشون از اون وره البته من واقعا نمی دونم در اصل برعکس موسهای دیگه اند یا همونجوری اند ولی من هر دو مدلش رو دیدم بعدم قیمت 4 تومن برای موسی که قبلا 25 تومن بوده چه جوریاست.
من یه دوست دارم که یکی از اون 25 تومانی هارو(تازه بدون اسکرول) از روسیه خریده بود 8 سال پیش و تا همین چند وقت پیش دیگه ازش خسته شد گذاشتش کنار.
خلاصه اینم ماجراهای ما و مایکروسافت.

والا من اين 4 تومني ها كه ميگيد رو خبر ندارم.اما چيزي كه هست به نظر نميرسه ماوسي كه 4 تومن قيمت داشته باشه اصلا مايكروسافت باشه.احتمال زياد تقلبي باشه.نميدونم..
اما اين inellimouse ها رو من يدونه شايد 4 سال پيش خريدم اونموقع حدود 15 تومن كه پول خيلي زيادي بود براي ماوس (اونموقع هنوز اپتيكال نيومده بود) و هر كي ميشنيد ما رو مسخره ميكرد كه 15 تومن پول ماوس دادم :D
اما باور كنيد اين ماوس مثل ساعت بدون خطا براي من كار كرد اين همه سال حتي هنوز هم كاملا سالمه منتهي چون ديگه اپتيكال اومد من گذاشتمش كنار (البته اين ماوس كه من گرفتم ساخت مالزي بود)و جالب اينكه براي مثال يكي از دوستان من كه خيلي به اين پول دادن من براي ماوس ميخنديد شايد تو اين مدت 3-4 تا ماوس خراب كرد كه پول جمعشون ميشد اندازه همون مايكروسافته كه من خريدم :p
الان هم ماروسهاي مايكروسافت واقعي هست توي بازار (اپتيكال البته غير اپتيكال خبر ندارم) كه باز نسبت به Logitech خيلي كمتر ميشه پيدا كرد ولي خب قيمتشون مثل Logitech خيلي گرونه (يك مدل ديدم توي مجتمع پايتخت به اسم IntelliMouse Explorer كه حدود 40 تومن ميفروختن) يك مدل واير لس هم قيمت گرفتم كه خيلي هم شيك بود 60 تومن.

اينم سايت ماوسهاي مايكروسافت اگه مدلهاي جديدشو ميخوايد ببينيد (كه ميشه از اين طريق هم مقايسه كرد با اين مدلهايي كه ايران هست براي اينكه ديد اصل هست يا نه) :
http://www.microsoft.com/hardware/mouseandkeyboard/productlist.aspx?type=Mouse

اينهم لينك سايت ماوسهاي Logitech (يه مدل داره به اسم MX500 كه اكثر جاها خوندم ميگن از مناسبترين ماوسهاست) كه متاسفانه توي تهران قيمت كردم 80 هزار تومن!! كه ديگه خيلي قيمت بالايي هست) :

http://www.logitech.com/index.cfm?page=products/productlist&CRID=19&countryid=3&languageid=1

خوبی کن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
854.gif

:D من عاشق موشم مخصوصن اين مدلش Logitech® MX™700 Cordless Optical Mouse من بدو اون بدو
در حدود ۶۶دلار
:D

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اين MX700 دقيقا همون MX500 هست كه من گفتم منتهي WireLess.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از rammstein_persia :
مخلصيم :)
اينهم لينك سايت ماوسهاي Logitech (يه مدل داره به اسم MX500 كه اكثر جاها خوندم ميگن از مناسبترين ماوسهاست) كه متاسفانه توي تهران قيمت كردم 80 هزار تومن!! كه ديگه خيلي قيمت بالايي هست) :

http://www.logitech.com/index.cfm?page=products/productlist&CRID=19&countryid=3&languageid=1

با تشكر از توضيحات شما من فكر مي كنم فروشنده اي كه قيمت كردين يا گران فروش بوده يا اشتباهي قيمت MX700 را گفته.
ماوسم خراب شده بود امروز رفتم يك Logitech MX500 خريدم.
اين ماوس 45 هزار تومان قيمت دارد.
MX700 هم دقيقا MX500 هست و با همان كاراآيي و كيفيت اما همان طور كه rammstein جان گفتند بي سيم(Wireless).
من كه فكر نمي كنم بي سيم براي ما زياد كاربردي داشته باشه. مانيتور اكثر ماها 15 و يا 17 است و نمي تونم از فاصله ي 1 متري با ماوس كار كنيم! (كه بخواهيم بي سيم بگيريم)
پس بهترين انتخاب و يكي از عالي ترين ماوسهاي دنيا در حال حاضر MX500 هست. من هم خريدم هم ظاهر خيلي قشنگي داره هم كارآيي خوبي! (پيشنهاد مي كنم اگر پولشو دارين بخريد)
و اما من در كف MX900 موندم! :eek:
شما چي؟

2485.jpg

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از MohammadR :
با تشكر از توضيحات شما من فكر مي كنم فروشنده اي كه قيمت كردين يا گران فروش بوده يا اشتباهي قيمت MX700 را گفته.
ماوسم خراب شده بود امروز رفتم يك Logitech MX500 خريدم.
اين ماوس 45 هزار تومان قيمت دارد.
MX700 هم دقيقا MX500 هست و با همان كاراآيي و كيفيت اما همان طور كه rammstein جان گفتند بي سيم(Wireless).
من كه فكر نمي كنم بي سيم براي ما زياد كاربردي داشته باشه. مانيتور اكثر ماها 15 و يا 17 است و نمي تونم از فاصله ي 1 متري با ماوس كار كنيم! (كه بخواهيم بي سيم بگيريم)
پس بهترين انتخاب و يكي از عالي ترين ماوسهاي دنيا در حال حاضر MX500 هست. من هم خريدم هم ظاهر خيلي قشنگي داره هم كارآيي خوبي! (پيشنهاد مي كنم اگر پولشو دارين بخريد)
و اما من در كف MX900 موندم! :eek:
شما چي؟

در مورد قيمت..هيچ بعيد نيست! چون وضع بازار ايران رو كه حتما همه ميدونيد كه منظم ترين و با حساب كتاب ترين در سطح دنيا هست! اصلا هم گرونفروشي يا قيمت پرت و پلا نيست توش! :lol: مخصوصا در مورد اجناسي كه به اصططلاح روي بورس نيستن و محدود تر هست متقاضي براش.

در مورد ماوسهاي بيسيم (وايرلس)..منهم خودم زياد نظر خوبي به اينها ندارم..(به خاطر باتري و شارژ كردن اون) البته عموم مردم در همه جاي ديگه دنيا هم معمولا مانيتورهاي 17 اينچ دارن يا 19 ..ولي كاربرد اصلي اين بيسيم بودن ماوس و كيبرد شايد آزادي عمل بيشتر و دست و پاگير نبودن سيم باشه (حتي روي همون ميز كار و فاصله نزديك هم اين موثره ) و همينطور ظاهري زيبا و پيشرفته! و براي همين الان ميبينيم كه اينهمه ماوس و كيبرد وايرلس زياد شده.

در آخر اينكه منهم اگه اينسري بخوام ماوس بگيرم حتما مدل MX700 رو تو نظر دارم.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اين مدل جديد MX900 خيلي بايد جالب باشه.داراي تكنولوژي BlueTooth هم هست (توي قسمت موبايل سايت كلي درباره اين تكنولوژي بحث شد) قيمتش البته 100 دلار هست.و از نظر ظاهر شبيه همون MX700 هست ولي گويا سبكتر هست و عمر باتريهاش هم بيشتره (توي MX700 سه روز متوالي بوده عمر باتري)

img2.jpg

img1.jpg

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
در آخر اينكه منهم اگه اينسري بخوام ماوس بگيرم حتما مدل MX700 رو تو نظر دارم.
خوب اين مدل خيلي خوبيه. اما من كه نيازي ندارم. اينكه آدم بخماد مدام شارژ كنه كمي اعصاب خرد كن هست!
اين مدل جديد MX900 خيلي بايد جالب باشه.داراي تكنولوژي BlueTooth هم هست (توي قسمت موبايل سايت كلي درباره اين تكنولوژي بحث شد) قيمتش البته 100 دلار هست.و از نظر ظاهر شبيه همون MX700 هست ولي گويا سبكتر هست و عمر باتريهاش هم بيشتره (توي MX700 سه روز متوالي بوده عمر باتري)
مدل MX900 خيلي عاليه. با حرفت موافقم . اما من هيچ وقت تصميم نداشتم Wireless بگيرم.
و اينكه گفتي توي موبايل در مورد BlueTooth بحث شده. كدوم post؟ ميشه لينك بدي.
موفق باشي.

ataasgari

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
انصاف بدین که 45 تومن دیگه خیلی زیاده از پول یه رایتر هم بیشتره
من تا حالا ندیدم که کسی با این موسهای معمولی a4tech مشکلی داشته باشه هرچند به نظر من هم یه موس خوب تا 20 تومن هم ارزش داره ولی دیگه 45 تومن خیلی زیاده. من خودم یک نت موس پرو داشتم که آنقدر کار کرد که دیگه دگمه خهاش اون 1000000 کلیک را رد کرد و خراب شد 12500 هم پولش رو داده بودم ولی خیلی خوب بود هرچند که سری های بعدش آنقدر قلابی بود که به لعنت خدا نمی ارزید.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از hardware :
انصاف بدین که 45 تومن دیگه خیلی زیاده از پول یه رایتر هم بیشتره
شكي نيست كه خيلي زياده اين قيمت.
اما ميتونم بگم اين مارك و اين مدل هيچ نظر نميشه كوچكترين اشكالي ازش گرفت! نه از نظر طراحي و زيبايي و ارگونوميك بودن,ونه از از نظر كيفيت و طول عمر و دقت و سازگاري نرم افزارش.
دقيقا قضيه ماشينهاي مرسدس بنز هست در مقابل مثلا پرايد يا پژو يا دوو :lol:

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حرف شما کاملا درسته ولی اونچه مشخص است این ماوس ها را برای کشوری مثل ما که در آمد ماهیانه 80 درصدشون به 500 دلار هم نمی رسه ساخته نشده و اصولا من دیدم زیر دست خیلی ها بهترین چیزها جواب نمی دن چون فرهنگ استفادش درست نیست بعضی ها موس را به اندازه 6 تا موس پد اینور اونور می برند خوب معلومه سیمش داغون میشه.
من فکر کنم بازار فروش این چیزها تو کشور ما اصلا خوب نیست مگه اینکه فقط یه جا باشه و فقط یه قشر خاص ازشون خرید کنند.
من فکر می کنم بهتره چیزهایی رو مطرح کنیم که برای عموم استفاده از اونها مقدور باشه وگرنه مقایسه یه موس 4 تومنی با یه موس 45 تومنی زیاد جور در نمی آید ولی توی این 4 تومنی ها هم چیزهایی پیدا می شن که به اندازه 4 تومنشون کار کنند
خلاصه از توضیحاتتون خیلی ممنون.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
دقيقا rammstein درست ميگه و هيچ ايرادي از ماوس Logitech نميشه گرفت اما hardware هم درست ميگه خيلي گرون هست.
بايد ديد نياز يك شخص چيه. مثلا يكي توي كارهايي هست كه با ماو هاي حساس و دقيق سر و كار داره يا مثلا يكي بازيهاي استراتژيكي زياد بازي ميكنه خوب شايد اون اين ماوس به دردش بخوره.
راستي ماوسهاي Logitech مادريرد من يك جوريه كه هنگام خاموش شدن هم ماوس روشنه اشكالي كه نمي بينه؟
من به جاي پد ماوس روي يك ميز كامپيوتر چوبي ماوس را مي ذارم بدون پد مشكلي كه نداره؟
ممنون.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین پسرم چون مادربوردها atxاست همیشه برق توشونه پس موست روشنه(پورت های ps2 و usb تغذیه دارند) و مطمئن باش شرکت سازنده هم فکر این موضوع رو کرده.
اما بهتره که از موس پد استفاده کنی اولا میزت خط نمی افته در ثانی روی موس پد بهتر میشه به موس کنترل داشت و از دست آدم در نمی ره البته این به خودت بستگی داره و یه مسئله دیگه هم اینکه ممکنه کرسل موس پرش داشته باشه که با یه پد خوب میشه حلش کرد(موسهای اپتیکال) ولی در کل اتفاقی برای موست نمی افته و هرجور که راحتتری همونجور باش.

بالا