برگزیده های پرشین تولز

معرفی کسب و کارهای پردرامد و میزان سرمایه لازم

razi123450

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
بابا به خدا همش چرته کار نیست الان بری میدون تره بار با5ساعت کار در شب روزی40یا50تومن کاسبی الان ما یه فامیل داریم تو شرکت کار میکرد ماهی 800تومن میگرفت زد بیرون یه موتور 3چرخ گرفت رفت میدون تره بار الان روزی 200تومن پول نمیگه با این ور اون کار میکنهروزی300کاسبه پول موتور مگه چقدره3م دست دومشم پایین تر

razi123450

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
یا اگه آدم عصاب داشته باشه یه گیم نت میزنه کمش روزی60تومنه فقط 6تا یا5تا سیستم میخواد که اونم5تومن نمیشه

razi123450

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
یکی دیگه هم ساندوچی اونم سوده خالصش روزی80تومنه یه چندتا وسایل میخواد که کلان با5تومن جور میشه کار زیاده فقط یکم سرمایه داشتم کلشو میزدم تو همشونم کار کردم کل اطلاعات درسته

razi123450

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
123
کسی سوالی داره در این باره میتونم راهنمایش کنم

Imaginer

Registered User
لایک‌ها
74
سلام دوستان ... اینترنت دنبال تجارت و کار و اینچیزا بودم به این تاپیک خوردم و خیلی صحبتاتون مفیده ...
23 سالمه و ترم 4 مترجمی زبان روسی هستم .. احساس میکنم دو سال دیگه که کارشناسیمو گرفتم , نمیشه به این رشته تکیه کرد ...
موووندم چیکار کنم ... درس رو ول کنم و بچسبم به ی حرفه(که متاسفانه چیزی بلد نیستم ..بلد نیستم که نه) با دستگاه لیزر و حکاکی عکس رو سنگ کار کردم و بلدم ...
ازونطرف این دو سال درسم به فنا میره ... از ی طرف فکر گذر زمان و سن و سال هم فشار ذهنی وارد کرده ...
خواهشا راهنمایی کنید ممنونم

sayyedm

Registered User
لایک‌ها
30

Majidhg

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
کسب و کار آنلاین
باور کن زرنگ باشی سودش نا محدوده

sgwp

Registered User
لایک‌ها
585
سلام دوستان ... اینترنت دنبال تجارت و کار و اینچیزا بودم به این تاپیک خوردم و خیلی صحبتاتون مفیده ...
23 سالمه و ترم 4 مترجمی زبان روسی هستم .. احساس میکنم دو سال دیگه که کارشناسیمو گرفتم , نمیشه به این رشته تکیه کرد ...
موووندم چیکار کنم ... درس رو ول کنم و بچسبم به ی حرفه(که متاسفانه چیزی بلد نیستم ..بلد نیستم که نه) با دستگاه لیزر و حکاکی عکس رو سنگ کار کردم و بلدم ...
ازونطرف این دو سال درسم به فنا میره ... از ی طرف فکر گذر زمان و سن و سال هم فشار ذهنی وارد کرده ...
خواهشا راهنمایی کنید ممنونم
متاسفانه بزرگترین مشکل جوانان ما همین مشکل شماست یعنی عدم حرفه آموزی در دوران تحصیل. قدیما که این کلاسهای کنکور و تقویتی و آموزشگاه و ورزشگاه مثل قارچ فراوون نبود اکثر بچه ها تابستونا میرفتن یه جا مشغول میشدن یه کاری یاد میگرفتن اما الان مثل شما با 23 سال سن هیچ حرفه ای بلد نیستن.
اما ناامید نباش از هر جا شروع کنی بردی. یه حیطه کاری که به اخلاق و روحیاتت جور دربیاد رو انتخاب کن و برو در کنار تحصیلت دوره های آموزشی مربوطه رو ببین حتی کارهایی هم که به نحوی با اون کار مرتبطند رو هم برو . حتی اگر وسع مالی داری چند تا کار رو یاد بگیر . اگر زرنگ باشی و خوب یادبگیری خیلی زود میتونی وارد بازار کار بشی.

Majidhg

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوست گلم
اینترنت دنیای فرصت هاست. ما خیلی جاها میشنویم که چه کسانی از هیچی شروع به کار کردن و شدن غول آی تی. نمیخوام خیلی غیر معقولانه صحبت کنم اما کسب و کارهایی هست که با هزینه اولیه کم با صبر و حوصله به درآمد های نسبتا خوبی رسیده اند.
نکته مهم بعدی این هست که همیشه لازم نیست اولین باشی کافیست بهترین باشی. شما نگاه کن تولید ماکارونی، پفک، تن ماهی و ... آیا فقط یک نفر تولید کننده داره نه. فرضا ما داریم میبینیم ماکارونی مانا خوب کار میکنه، اما مانا تونسته جلوی تک ماکارون رو بگیره یا مز مز تونسته جلوی چی توز رو بگیره؟ مسلما نه. باید این باور غلط پاک بشه که حتما باید ایده شماره یک باشیم.
شما باید بسته به توانایی و دانش و مهارت خودت به فکر بیفتی. راه زیاد هست الان کسانی که رد حوزه موبایل فعالیت میکنند (برنامه نویس ها) درآمد قابل قبولی دارند. طراحان سایت ها. فروشگاه های اینترنتی. سرویس های فروش پیامک- ایمیل مارکتینگ و ... کافیه که یک مقدار هوشمند باشیم و پشتیبانی خوب. اگر هر کس سوالی تو این زمینه داشت در خدمتم.
ضمنا این ها همش نظر بنده است ممکن هست هم صحیح نباشه
مردان بزرگ کسانی هستند که آرزوهای بزرگ دارند

bazarche0098

Registered User
لایک‌ها
335
دوست گلم
اینترنت دنیای فرصت هاست. ما خیلی جاها میشنویم که چه کسانی از هیچی شروع به کار کردن و شدن غول آی تی. نمیخوام خیلی غیر معقولانه صحبت کنم اما کسب و کارهایی هست که با هزینه اولیه کم با صبر و حوصله به درآمد های نسبتا خوبی رسیده اند.
نکته مهم بعدی این هست که همیشه لازم نیست اولین باشی کافیست بهترین باشی. شما نگاه کن تولید ماکارونی، پفک، تن ماهی و ... آیا فقط یک نفر تولید کننده داره نه. فرضا ما داریم میبینیم ماکارونی مانا خوب کار میکنه، اما مانا تونسته جلوی تک ماکارون رو بگیره یا مز مز تونسته جلوی چی توز رو بگیره؟ مسلما نه. باید این باور غلط پاک بشه که حتما باید ایده شماره یک باشیم.
شما باید بسته به توانایی و دانش و مهارت خودت به فکر بیفتی. راه زیاد هست الان کسانی که رد حوزه موبایل فعالیت میکنند (برنامه نویس ها) درآمد قابل قبولی دارند. طراحان سایت ها. فروشگاه های اینترنتی. سرویس های فروش پیامک- ایمیل مارکتینگ و ... کافیه که یک مقدار هوشمند باشیم و پشتیبانی خوب. اگر هر کس سوالی تو این زمینه داشت در خدمتم.
ضمنا این ها همش نظر بنده است ممکن هست هم صحیح نباشه
مردان بزرگ کسانی هستند که آرزوهای بزرگ دارند
با این جمله خیلی موافقم : مردان بزرگ کسانی هستند که آرزوهای بزرگ دارند :)

hamid_diablo

Registered User
لایک‌ها
113
سلام دوستان

برادرم میخواد مغازه بزنه.اما چون تجربه نداره میخواد بدونه مغازه زدن چه مزایا و معایبی داره

البته میخواد مغازه فروش لوازم دکوری و تزئینی و یا شایدم فروش لباس مردونه و زنونه بزنه

در مورد درآمد و بقیه چیزهاش اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم راهنمایی کنید ...

lordgods

Registered User
لایک‌ها
213
بازی انلاین

حتما در مورد بازی انلاین شنیدید و حتی دیدید و بازی کردید و پول هم خرج کردید
بازی انلاین چندسالی ک وارد ایران شده و استقبال خوبی شده و درامد واقعا عالی داشته برا مدیران بازی های انلاین و هنوز هم فضا رقابت چندانی وجود نداره چون بازی ها قدیمی شدند و هر بازی جدید ک وارد بازار میشه استقبال خوبی میشه

هزینه بازی و راه اندازی

بعضی ها دوستان گفتند هزینه ساخت بازی 100 تا200 میلیونه ولی اصلا نیازی به این مقدار هزینه نیست
قوی ترین بازی ایران جنگ خانها هست ک اخیرا هم دوباره بهترین بازی ایران شده و قوی ترین و گفته شده 2 میلیارد هزینه ساخت چنین چیزیه
ولی میدونید هزینه خرید سورس این بازی چقدره؟ 2 میلیون تومن و حتی عصر پادشاهان

نیازی نیست بازی از صفر طراحی کنید میتونید از سورس های خارحی خریداری کنید و روش کار کنید و خیلی بهتر جواب میده تا بازی ایرانی
هم صرفه اقتصادیش بیشتره هم جذاب ترن و هم قدرت بازی بیشتره

وبیشتر بازی های ایران ک خارجی هستند به نام ایرانی خوردند و وارد ایران شدند
طراحی یه بازی خب بین 15 تا 30 میلیون تومن میشه یه چیز خب گرفت و سالانه ارتقاش داد

درامد زایی بازی انلاین

درامد بازی انلاین بسته به تعداد بازیکن و جذابیت داستانی بازی داره و قدرت بازی در فروش منابع بازی
ک اونم بسته به طراح هست ک چه امکانات و ابشنهایی بزاره ک بازیکن مجبور به خرید بشه و اصلا هم ناراحت نشه ک چرا خرید میکنه
و میانگین هر بازیکن در بازی انلاین 1000 تا2000 تومن خرج میکنه هر سرور 45 روزه
واکثر بازی ایران هم بالا 150 هزار بازیکن رو دارند و مای اف سی هم ک چون سروری نیست کل نزدیک 3 میلیون کاربر
وهر بازی جدید استقبال خوبی میشه
وبا اینحال تو بهترین حالت و خوش شانس ترین حالت ممکن سرور 1 بازی طرف هر چی خرج کرده رو میتونه در بیاره

اولین بازی ایران ک بخاطر خروج ارز بسته شده 6 میلیارد در سال درامدش بوده یعنی اهی 500 میلیون تومن سود خالص
درامد بازی از روزی ک استارت میخوره شروع میشه
درامد بازی هم از فروش منابع در بازی و تجهیزات و خیلی چیزای دیگ هست ک توسط مدیریت مشخص میشه

تبلیغات و جذب بازیکن

جذب بازیکن در ایران تو بخش گیم فقط تبلیغاتی بنری هست ک تو سایتهای بزرگ یا کوچیک میکنید ک خب هرچی تبلیغ بیشتر باشه برا شروع سرور بازیکن بیشتری جذب میکنید ولی خب بعد دو سرور دیگ بازیکنا خودکار وارد بازی میشن و بخاطر دهن به دهن شدن اسم بازی تبلیغاتی خودکار میشه
ک میانگین با ماهی 1.5 میل تو دو سایت بزرگ میشه بنر گذاشت و سروری 30 تا50 هزار بازیکن رو جذب کرد
اخرین بازی ک اومده بازی انلاین شهر موشها هست ک استقبال عالی هم شده

هزینه های سرور و.......

هزینه یه سرور قدرمتند برا بازی ک تعداد خیلی خیلی بالا ساپورت کنه و انلاین بالا جواب بده 700 هزار تومنه
ولی برا استارت کار با ماهی 100 هزار یه وی پی اس عالی میشه گرفت ک تعداد بالایی رو ساپورت میکنه

احتمال ریسک و سود اوری

احتمال ریسک بازی خیلی پایین ک درامد نده
سود اوریش ک کسی ک بخواد تو کاری ک مهارت نداره پا بزاره و امتحانش کنه واقعا طعم درامدزایی میتونه بچشه

اداره ومدیریت و تخصص

نیاز به تخصصی نیست و اداره بازی خیلی راحته وهمش فارسی و فقط باید جواب تیکت ها رو بدید چون بازی خودش انجام میشه و درصورت مشکلی برخوردن تیم طراحی موظف به رفع هست تا موقع ک تو قرار داد ذکر شده مدتش و بعدش هم میتونه سالانه یه مقدار بابت پشتیبانی بده

من هم چند ساله تو بازی انلاین گیمر بودم و بعد مدتی زدم تو کار طراحی با تیم طراحی خودم کسی هم خواست برا مشورت پ خ بده یا شماره ایمیل زیر تماس بگیره
09381007991
[email protected]

توجه

یه موضوع رو بگم این از تجربیات بنده بود شاید کسایی باشن تجربیات

بیشتری داشته باشند پس لطفا قبل هر کاری خب تحقیق کنید

ودرصورت امکان خودتون یه بازی رو بازی کنید تا بفهمید چطوره.

اسپم هم ندید و خودتون اگه طراحید تو تاپیک جدا بزنید اینجا رو خراب نکنید لطفا فقط کسی ک نظری ایده ای یا درمورد بازی حرفی داره بزنه

floppyrisk

Registered User
لایک‌ها
62
اولین بازی ایران ک بخاطر خروج ارز بسته شده
چرا باید ارز خارج بشه؟
اگر بازی فارسی شده و رو سرور ایرانی نصب شده و پرداختها به تومان بوده دیگه چیزی خارج نمیشه از کشور

lordgods

Registered User
لایک‌ها
213
چرا باید ارز خارج بشه؟
اگر بازی فارسی شده و رو سرور ایرانی نصب شده و پرداختها به تومان بوده دیگه چیزی خارج نمیشه از کشور

چون سرور اصلی برا خارج بوده المان
و فقط یه سرور به ایران دادن ک 60 درصد درامد بازی در سال شرکت صالی سازنده میگرفت از 10 میلیارد درامد سالانه بازی 6 میلیارد از کشور خارج میشد
ک خبرهای بیشترشو تو گوگل سرچ کنید خروج ارز سالانه 6 میلیارد از بازی انلاین
ولی خب بعضی جاها گفته شد ک مدیریت بازی خارج بوده و کلا به حساب پی پال واریز میشده

floppyrisk

Registered User
لایک‌ها
62
سلام دوستان

برادرم میخواد مغازه بزنه.اما چون تجربه نداره میخواد بدونه مغازه زدن چه مزایا و معایبی داره

البته میخواد مغازه فروش لوازم دکوری و تزئینی و یا شایدم فروش لباس مردونه و زنونه بزنه

در مورد درآمد و بقیه چیزهاش اگر اطلاعاتی دارین ممنون میشم راهنمایی کنید ...
اگر برادر شما تجربه مغازه داری نداره بدانید که حتما یه دوره ای اول کار ضرر باید بده تا هم مغازه جا بیافته و هم برادر شما کار رو یاد بگیره
قبلا که بازارها رونق داشت می گفتن 3 ماه باید خاک بخوری الان چون بازار خیلی کند و راکده این دوره حداقل یک ساله

abdolrahim1

Registered User
لایک‌ها
326
گروه C : من یه آموزشگاه رانندگی میشناسم که هفته ای 2 سری کلاس 25 نفری برگزار می کنه به عبارتی 50 نفر هنرجو در هفته و 200 نفر در ماه آموزش می ده. هزینه ای دریافتی از هر نفر 100 هزار تومانه که مجموع دریافتی های این آموزشگاه در ماه را به 20 میلیون تومان می رسونه. اما هزینه ها: 200 نفر به 4000 ساعت آموزش عملی نیاز دارند که با استخدام مربی مجموع این هزینه 4000*2500= 10میلیون تومان میشه.
در طول ماه 80 ساعت آموزش آیین نامه و فنی انجام میشه که هزینه ای مربیش حدود 600 هزار تومان میشه.
اجاره ای مکان آموزشگاه 5 میلیون رهن و 600 هزار اجاره هزینه داره . 4 نفر کارمند دفتری داره که مجموع هزینه هاشون حدود 1 میلیون تموم میشه. خوب جمع بندی می کنیم: درامد : 20 میلیون. کل هزینه ها با احتساب قبوض و مالیات : 13 میلیون تومان. بنابرین سود خالص این آموزشگاه حدود 7 میلیون در ماه است. کل سرمایه ای لازم اعم از رهن، میز و صندلی، تجهیزات اداری... 10 میلیون تومان. البته این هزینه ها مربوط به آموزشگاهیه که 20 میلیون درامد داره و مسلما در نقاط مختلف با درامد های متفاوت میزان سرما یه ای لازم نیز متفاوت خواهد بود.
مجوز گرفتنش هم فکر نکنم اسون باشه
کسی میدونه شرایطش چجوریه ؟

bijan0477

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
بازی انلاین

حتما در مورد بازی انلاین شنیدید و حتی دیدید و بازی کردید و پول هم خرج کردید
بازی انلاین چندسالی ک وارد ایران شده و استقبال خوبی شده و درامد واقعا عالی داشته برا مدیران بازی های انلاین و هنوز هم فضا رقابت چندانی وجود نداره چون بازی ها قدیمی شدند و هر بازی جدید ک وارد بازار میشه استقبال خوبی میشه

هزینه بازی و راه اندازی

بعضی ها دوستان گفتند هزینه ساخت بازی 100 تا200 میلیونه ولی اصلا نیازی به این مقدار هزینه نیست
قوی ترین بازی ایران جنگ خانها هست ک اخیرا هم دوباره بهترین بازی ایران شده و قوی ترین و گفته شده 2 میلیارد هزینه ساخت چنین چیزیه
ولی میدونید هزینه خرید سورس این بازی چقدره؟ 2 میلیون تومن و حتی عصر پادشاهان

نیازی نیست بازی از صفر طراحی کنید میتونید از سورس های خارحی خریداری کنید و روش کار کنید و خیلی بهتر جواب میده تا بازی ایرانی
هم صرفه اقتصادیش بیشتره هم جذاب ترن و هم قدرت بازی بیشتره

وبیشتر بازی های ایران ک خارجی هستند به نام ایرانی خوردند و وارد ایران شدند
طراحی یه بازی خب بین 15 تا 30 میلیون تومن میشه یه چیز خب گرفت و سالانه ارتقاش داد

درامد زایی بازی انلاین

درامد بازی انلاین بسته به تعداد بازیکن و جذابیت داستانی بازی داره و قدرت بازی در فروش منابع بازی
ک اونم بسته به طراح هست ک چه امکانات و ابشنهایی بزاره ک بازیکن مجبور به خرید بشه و اصلا هم ناراحت نشه ک چرا خرید میکنه
و میانگین هر بازیکن در بازی انلاین 1000 تا2000 تومن خرج میکنه هر سرور 45 روزه
واکثر بازی ایران هم بالا 150 هزار بازیکن رو دارند و مای اف سی هم ک چون سروری نیست کل نزدیک 3 میلیون کاربر
وهر بازی جدید استقبال خوبی میشه
وبا اینحال تو بهترین حالت و خوش شانس ترین حالت ممکن سرور 1 بازی طرف هر چی خرج کرده رو میتونه در بیاره

اولین بازی ایران ک بخاطر خروج ارز بسته شده 6 میلیارد در سال درامدش بوده یعنی اهی 500 میلیون تومن سود خالص
درامد بازی از روزی ک استارت میخوره شروع میشه
درامد بازی هم از فروش منابع در بازی و تجهیزات و خیلی چیزای دیگ هست ک توسط مدیریت مشخص میشه

تبلیغات و جذب بازیکن

جذب بازیکن در ایران تو بخش گیم فقط تبلیغاتی بنری هست ک تو سایتهای بزرگ یا کوچیک میکنید ک خب هرچی تبلیغ بیشتر باشه برا شروع سرور بازیکن بیشتری جذب میکنید ولی خب بعد دو سرور دیگ بازیکنا خودکار وارد بازی میشن و بخاطر دهن به دهن شدن اسم بازی تبلیغاتی خودکار میشه
ک میانگین با ماهی 1.5 میل تو دو سایت بزرگ میشه بنر گذاشت و سروری 30 تا50 هزار بازیکن رو جذب کرد
اخرین بازی ک اومده بازی انلاین شهر موشها هست ک استقبال عالی هم شده

هزینه های سرور و.......

هزینه یه سرور قدرمتند برا بازی ک تعداد خیلی خیلی بالا ساپورت کنه و انلاین بالا جواب بده 700 هزار تومنه
ولی برا استارت کار با ماهی 100 هزار یه وی پی اس عالی میشه گرفت ک تعداد بالایی رو ساپورت میکنه

احتمال ریسک و سود اوری

احتمال ریسک بازی خیلی پایین ک درامد نده
سود اوریش ک کسی ک بخواد تو کاری ک مهارت نداره پا بزاره و امتحانش کنه واقعا طعم درامدزایی میتونه بچشه

اداره ومدیریت و تخصص

نیاز به تخصصی نیست و اداره بازی خیلی راحته وهمش فارسی و فقط باید جواب تیکت ها رو بدید چون بازی خودش انجام میشه و درصورت مشکلی برخوردن تیم طراحی موظف به رفع هست تا موقع ک تو قرار داد ذکر شده مدتش و بعدش هم میتونه سالانه یه مقدار بابت پشتیبانی بده

من هم چند ساله تو بازی انلاین گیمر بودم و بعد مدتی زدم تو کار طراحی با تیم طراحی خودم کسی هم خواست برا مشورت پ خ بده یا شماره ایمیل زیر تماس بگیره
09381007991
[email protected]

توجه

یه موضوع رو بگم این از تجربیات بنده بود شاید کسایی باشن تجربیات

بیشتری داشته باشند پس لطفا قبل هر کاری خب تحقیق کنید

ودرصورت امکان خودتون یه بازی رو بازی کنید تا بفهمید چطوره.

اسپم هم ندید و خودتون اگه طراحید تو تاپیک جدا بزنید اینجا رو خراب نکنید لطفا فقط کسی ک نظری ایده ای یا درمورد بازی حرفی داره بزنه
سلام ایا امکان شراکت هم وجود داره من از بازی سر در نمیارم ولی ایده خیلی خوبی برای سرمایه گذاریه

بالا