برگزیده های پرشین تولز

مهر ننگینی بر پیشانی ایران : تکه تکه شدن مام میهن

ghizh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
انعقاد عهدنامه گلستان :

درچنین روزی در سال1228هجری قمری عهدنامه گلستان درقریه ‎ای به همین نام میان ایران و روسیه منعقد شد . این عهد نامه یکی ازننگین ترین معاهداتی است که درتاریخ ایران به امضا رسیده است . درعقد این عهدنامه حاج میرزا ابوالحسن خان نماینده ایران که خود حامی انگلستان بود و نیزسرگوراوزلی سفیرانگلستان تلاش های خائنانه زیادی کردند . این عهد نامه شامل یازده فصل بود که سه قسمت از مطامع ارضی ، سیاسی و اقتصادی روس ها را تامین می کرد . به موجب این عهد نامه ایالات و شهرهای گرجستان ، داغستان ، باکو ، در بند ، شروان ، قره باغ ، ، شکی ، گنجه ، موقان و قسمت علیای طالش به روسیه واگذار شد. حق کشتیرانی ایران در دریای خزر از بین رفت و تسهیلات فراوانی برای بازرگانان روسی در ایران فراهم آمد و زمینه های نفوذ اقتصادی روسیه در ایران فراهم گردید . روس ها هم در این عهد نامه تعهد کردند که نیابت سلطنت عباس میرزا را در ایران به رسمیت بشناسند و در رساندین او به سلطنت بعد از پدر تمام کوشش های خود را به کار گیرند . چنین امری طبعا معنایی جز باز شدن دست روس ها برای دخالت در امور داخلی و سیاسی ایران نداشت . به وضوح خیانت و بی کفایتی پادشاهان قاجار در این عهد نامه مشاهده می شود .

pissed.gif
pissed.gif
pissed.gif
pissed.gif
pissed.gif
pissed.gif
pissed.gif
pissed.gif
pissed.gif

smileangry.gif
smileangry.gif
smileangry.gif
smileangry.gif
smileangry.gif

ghizh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستی میدونید ایران میتونه دوباره نسبت به تموم اینها ادعای ارضی داشته باشه. یه جایی خوندم طبق قوانین بین المللی قرارداهایی که با زور بسته شده وبه امضا رسیدن قابل لغون. البته بدیهی است این امر تا زمانی که ایران به قدرت مناسب دست پیدا نکرده غیرممکنه. یکی از دلایلی هم که اینهمه به ایران گیر میدن همینه.

کی اونروز میرسه که تموم اینا دوباره به خاک ایران برگردن ؟؟؟؟:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

نمونه ی این قضیه رو در چین دیدید. که بعد از چندین دهه هنگ کنگ رو به خاکش برگردوند( اونم بدون هیچ گونه درگیری) حالام بدنباله تایوانه.
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Opera 8.0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
همون بهتر که بر نگرده
اینجوری به نفع خودشونه
39.gif

Dariux

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين دولته پشمي توي اداره کردن اين نيم وجب زمين مونده! چه برسه اينايي که گفتي و عراق و افغانستان هم بياد روش! :D

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از ghizh :
راستی میدونید ایران میتونه دوباره نسبت به تموم اینها ادعای ارضی داشته باشه. یه جایی خوندم طبق قوانین بین المللی قرارداهایی که با زور بسته شده وبه امضا رسیدن قابل لغون. البته بدیهی است این امر تا زمانی که ایران به قدرت مناسب دست پیدا نکرده غیرممکنه. یکی از دلایلی هم که اینهمه به ایران گیر میدن همینه.

کی اونروز میرسه که تموم اینا دوباره به خاک ایران برگردن ؟؟؟؟:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

نمونه ی این قضیه رو در چین دیدید. که بعد از چندین دهه هنگ کنگ رو به خاکش برگردوند( اونم بدون هیچ گونه درگیری) حالام بدنباله تایوانه.

نه یه همچین روزی نمیرسه ... کسی نمیره دنبالش :) حالا خدا کنه چیزیش کمتر نشه :) فعلا" که اون پایین مایینها تو خلیج فارس ... ببخشید تو خلیج عرب یه خبرهایی داره میشه :blink:

ghizh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از IcedAngel :
نه یه همچین روزی نمیرسه ... کسی نمیره دنبالش :) حالا خدا کنه چیزیش کمتر نشه :) فعلا" که اون پایین مایینها تو خلیج فارس ... ببخشید تو خلیج عرب یه خبرهایی داره میشه :blink:

و خداوند انتظار را آفرید ...

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ghizh :

عرضم به خدمتتون که اون هنگ کنگ در اجاره 99 ساله انگلیس بود و همینطور ماکائو که اسپانیا اجاره داشت و مدت اجاره سر اومد
دوم اینی که تو وگوئی یعنی اصل تغییر اوضاع و احوال بنا به تصریح قوانین بین الملی شامل خطوط مرزی نمیشه و عرف بر اینه که مرزها تغییر نکنه در هیچ شرایطی

درضمن اصل مرور زمان رو درنظر نمی گیری!!! بالای 200 -300 سال گذشته و شامل مرور زمان هم میشه

ghizh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
عرضم به خدمتتون که اون هنگ کنگ در اجاره 99 ساله انگلیس بود و همینطور ماکائو که اسپانیا اجاره داشت و مدت اجاره سر اومد
دوم اینی که تو وگوئی یعنی اصل تغییر اوضاع و احوال بنا به تصریح قوانین بین الملی شامل خطوط مرزی نمیشه و عرف بر اینه که مرزها تغییر نکنه در هیچ شرایطی

درضمن اصل مرور زمان رو درنظر نمی گیری!!! بالای 200 -300 سال گذشته و شامل مرور زمان هم میشه

اولا که من چاکرتم پس فکر نکن قصد توهین دارم اما تمام اینایی که گفتی کشکه.دیدی آمریکا بدون مجوز سازمان ملل عراقو گرفت کسیم جیک نزد.
مورد دیگر اینکه اتفاقا اکثر این مناطق بصورت اجاره از چنگ ایران در اومده و مدت اجاره هم خیلی وقته که سر اومده.

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

saeed_vb

Registered User
لایک‌ها
10
بابا بیخیال دارن تنب بزرگ و کوچیکه میدن بره
همه سهم ملت ایران از دریای خزر 13 درصد شده
آنوقت شما........................
:( :( :( :(

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ghizh :
اولا که من چاکرتم پس فکر نکن قصد توهین دارم اما تمام اینایی که گفتی کشکه.دیدی آمریکا بدون مجوز سازمان ملل عراقو گرفت کسیم جیک نزد.
مورد دیگر اینکه اتفاقا اکثر این مناطق بصورت اجاره از چنگ ایران در اومده و مدت اجاره هم خیلی وقته که سر اومده.

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
هیچ قسمت ایران اجاره داده نشده
از بحرین و تا بخشش چند درجه فضای دریای ایران تو دریای عمان به پاکستان تا قرباغ و اذربایجان و ...هیچ کدام به اجاره نرفته
حتی روستای کخ بیلاقی ریس جمهور ترکمنستان که مطابق عهدنامه ها رسما مطعلق به ایرانه ولی به علل حساسیت های سیاسی هرگز تلاش برای باز پس گیری اون انجام نشده
در ضمن داشتم داشتم حساب نیست و دارم دارم حسابه!
فعلا دودستی تنبان ایران (کوچکه و بزرگه!) که این عربهای اماراتی از کون ایران نکشند و کون برهنه ایران رو وسط خلیج ول نکنند!!:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

ghizh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از saeed_vb :
بابا بیخیال دارن تنب بزرگ و کوچیکه میدن بره
همه سهم ملت ایران از دریای خزر 13 درصد شده
آنوقت شما........................
:( :( :( :(

خیلی ببخشیدا اما گه میخورن. این تو بمیری از اون تو بمیریا نیست.

اگه میتونستن تا حالا این کارو میکردن. والله اگه یروز یکی از مسئولین یه همچین چیزی رو امضا کرد خودم پایه ترورشم. امثال پدر بنده کشته شدن که یه وجب از خاک ایران جدا نشه. پس مطمئن باش اگه مسئولی یه همچین غلطی بکنه امثال بنده ساکت نمیشینن.

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

ghizh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mehrdad1355 :
هیچ قسمت ایران اجاره داده نشده
از بحرین و تا بخشش چند درجه فضای دریای ایران تو دریای عمان به پاکستان تا قرباغ و اذربایجان و ...هیچ کدام به اجاره نرفته
حتی روستای کخ بیلاقی ریس جمهور ترکمنستان که مطابق عهدنامه ها رسما مطعلق به ایرانه ولی به علل حساسیت های سیاسی هرگز تلاش برای باز پس گیری اون انجام نشده
در ضمن داشتم داشتم حساب نیست و دارم دارم حسابه!
فعلا دودستی تنبان ایران (کوچکه و بزرگه!) که این عربهای اماراتی از کون ایران نکشند و کون برهنه ایران رو وسط خلیج ول نکنند!!:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

نگران نباش من خودم هوای تنبان ایران رو دارم. اگر کسی واقعا میهن پرست باشه اصلا نباید اینکه یه تیکه خاکش از کشورش جدا بشه واسش توجیه پذیر باشه و براحتی از اون حرف بزنه. همین گفتن این مطلب باعث میشه بمرور در ذهن آدمی جا بیفته و عادی بنظر برسه. :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

در مورد بخشهایی که جدا شدند هم همونطوری که گفتم اجاره ای بوده .همینجوری کشکی که نمیگفتن آقا تو بیا گرجستانو ببر . ترکستان هم مال مملی. قبرستان هم مال ننقزی.تمام اینها مدارکش هم موجوده و درش شکی نیست.

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از ghizh :
نگران نباش من خودم هوای تنبان ایران رو دارم. اگر کسی واقعا میهن پرست باشه اصلا نباید اینکه یه تیکه خاکش از کشورش جدا بشه واسش توجیه پذیر باشه و براحتی از اون حرف بزنه. همین گفتن این مطلب باعث میشه بمرور در ذهن آدمی جا بیفته و عادی بنظر برسه. :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

در مورد بخشهایی که جدا شدند هم همونطوری که گفتم اجاره ای بوده .همینجوری کشکی که نمیگفتن آقا تو بیا گرجستانو ببر . ترکستان هم مال مملی. قبرستان هم مال ننقزی.تمام اینها مدارکش هم موجوده و درش شکی نیست.

آقا راست میگه ... همینجوری میشینیم راحت میگیم بی خیال تو اذهان عمومی جا میافته بد پس فردا بپه هامون میگم به ت...ممون که تنبای ایران رفتن
خیلی زیاد عرایض این دوستمون تایید میشود :hmm:

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ghizh :

والا تا اونجا که من میدونم قراردادهای ترکمانچای و گلستان قرارداد اجاره نیستند و این اولین باری هست که صحبتی درمورد اجاره جای میشنوم
بین رویا تا واقعیت فاصله زیاده و ما تو واقعیت زندگی و نه رویا و من درمورد واقعیت و چیزهای حال صحبت می کنم و نه رویا های خودم و شما
من یکی از زمینه های تحقیقی خودم حقوق بین الملل هست و به چیزی رو که میگم آگاههم بهش چون مطالعات آکادمیک دارم

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ghizh :

تو همین گلستان و ترکمانچای در اونها اون زمینها به عنوان غرامت جنگی واگذار به روسیه شدند

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ghizh :
آقا فکر کنم اشتباه از بنده بود. احتمالا اون اجاره که گفتم قضیه ی اجاره ی جنگلهای شمال بوده. اگه اینم چرته یکی بم بگه.
:eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
جنگلهای شمال که گمونم هبه کردن عوض اجاره!!! کن فیکون کردن جنگل های شمال رو بهره بردارها:wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

بالا