برگزیده های پرشین تولز

نظرسنجی خودمونی :اگه همه امکانات محیا باشه حاضرید مهاجرت کنید؟

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614
ثبت نام قرعه کشی گرین کارت چطور انجام دادید؟

زمان ثبت نام رسمی در سایت اداره مهاجرت آمریکا ما بین 13 مهر الی 13 آبان سال 1391، به مدت یک ماه می باشد.

برای ثبت نام هم اگه خودتون انگلیسی خوب بلد باشید میتونید از طریق وبسایت رسمی https://www.dvlottery.state.gov/ اقدام به ثبت نام کنید

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
من 2 بار برام پیش اومده !

یکبار که بابت المپیاد می تونستم برم ! مورد دوم هم دعوت نامه ایی هست !

فعلا که قسمت نشد هیچکدام رو برم ! تا ببینم خدا چی می خواد تو آینده

Scofield69

Registered User
لایک‌ها
71
صداي دو قل از دور خوش است

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,507
اره
چرا نرم؟
استارتر خودت نمیری؟

DDL

Registered User
لایک‌ها
71
بله برای زندگی دائم : کانادا را انتخاب میکنم
ئلی میدونی واقعا 1000 تا سوال جواب باید پس بدی تا رات بدن همین الکی هم نیستش که
ولی از خیلی وقت پیش دارم برای اینده خودم را اماده میکنم که همه سوالات جواب داده بشه و برم !

ADM!N

Registered User
لایک‌ها
16
هر چند که همه ی دنیا آسمون همین رنگه اما دیگه از دست ملاها راحت میشم پس رفتن آسان بود اَر لایق منزل باشی :دی

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614
اره
چرا نرم؟
استارتر خودت نمیری؟

خودم که الان منتظر 10 مهر هستم که لیست جدید برندگان قرعه کشی رو مشخص میکنه ( که اونم چون شانسی هستش امید چندانی ندارم )
ولی الان دارم رو پروژه اندونزی کار میکنم تا شاید از طریق یکی از دوستان که اونجا هستند به انگلستان برم ( که خودم شخصا این کشور رو دوست ندارم)
کشور محبوب من هم س.ئد هستش که متاسفانه الان وضعیت خوبی از نظر مهاجرپذیری نداره و تازه چون باید غیرقاونی و البته از طریق هوایی و امن برم هم هزینه اش یکم زیاده و نتونستم تاحالا جور کنم

DDL

Registered User
لایک‌ها
71
خودم که الان منتظر 10 مهر هستم که لیست جدید برندگان قرعه کشی رو مشخص میکنه ( که اونم چون شانسی هستش امید چندانی ندارم )
ولی الان دارم رو پروژه اندونزی کار میکنم تا شاید از طریق یکی از دوستان که اونجا هستند به انگلستان برم ( که خودم شخصا این کشور رو دوست ندارم)
کشور محبوب من هم س.ئد هستش که متاسفانه الان وضعیت خوبی از نظر مهاجرپذیری نداره و تازه چون باید غیرقاونی و البته از طریق هوایی و امن برم هم هزینه اش یکم زیاده و نتونستم تاحالا جور کنم

کلا بهت پیشنهاد میکنم بیخیال بشی !
اینجور که داری میگی از نظر هزینه 6 ماه هم نمیتونی دوام بیاری !
ببین قشنگ اگه واقعا میخوای بری برنامه ریزی میکنی هزینه هاش را جور میکنی
هزینه یه مدت در اونجا را هم فراهم میکنی
خیلی قانونی و قشنگ هم میری
اگه تونستی این کارا را بکنی میتونم بگم میتونی به یه جایی برسی وگرنه کلا فکرش را از سرت بیرون کن
میتونه اوضاعت را بدتر هم بکنه اینجوری
موارد بالا را که گفتم اگه بتونی فراهم کنی زندگی مناسبی میتونی تو همین جا هم داشته باشی ولی دیگه بستگی به خودت و انتخابت داره
من دارم همه این کارا را میکنم و انتخابم اینه که زندگی عادی در محل مد نظرم شروع کنم نه زندگی خوب در اینجا چون به نظر من برا هر کس یه جایی برای پیشرفت باز تره
مثلا اونجور که من میخوام اونجا بعد از چند سال میتونم یه زندگی موفق داشته باشم این در صورتیه که با امکاناتی که اینجا دارم و هزینه ای که باید بکنم و بد بختی که باید اونجا بکشم اگه همه اینا را همینجا خرج کنم تا چند ده سال دیگه به اون زندگی ایده ال مد نظرم میرسم
پیشنهاد میکنم صرفا جهت اینکه بری اونجا این تصمیم را نگیری
بشین روش فک کن
خودت را اماده کن حالا هر چند سال میخواد طول بکشه بعد اماده برو
نه این که بری فوقش 1 سال بمونی بعد دست از پا دراز تر یا خودت برگردی یا دیپورتت کن و مجبور به برگشتت کن
فک کن قشنگ ، تصمیم بگیر ، انتخاب کن ، اراده کن ، قدم بردار ، صبر داشته باش ، موفق شو !
تمام

haghft

Registered User
لایک‌ها
328
اسلام مسلمانان را به کنجکاوی و سیر در جهان امر می‏کند و در قرآن می‏گوید: «فسیروا فی الارض».
یعنی: گردش کنید در جهان (تا اطلاعات لازم را به دست آورید).

شما هر جا میری دین داری و تقوات رو حفظ کن
بله میشه که همه جا رفت. آیه هم در بالا آوردم.

mrsf

Registered User
لایک‌ها
23
واقعیت اینه که منم به خاطر می خوام برم که اینجا دیگه از حدش گذروندن 12 سال الکی سرگردونمون تو این مدارس از اخرش هم هیچی الان به الانی خودم هیچی باز تازه این جا برم دانشگاه معلون نیست در اخرش چی میشه...عمرمون تلف شد کلی استعدادمون تلف شده و الانم که یکم به عقل اومدبم باید بریم دنبال کار شکمو سیر کنیم دیگه نمیشه استعداد ها رو شکوفا کرد و کار درست حسابی انجام داد................نگم دیگه!
در قران امده فرشتگان وقتی روح کسانی رو می گیرند در حالی که ستمکار به خویش اند-فرشتگان به ان ها می گویند در چه حال بودید؟ می گویند ما در زمین از مستضعفان بودیم! فرشتگان می گوین مگر زمین خدا گسترده نبود تا در ان مهجرت کنید؟.....(قصدی ندارم اگر یک جا کلمه ای جابه جا شده و قصدم دخلو تصرف در ایه نبوده ولی اصل مطلب 90% همین هست)
در تفاسیر و احادیت مصداق کاسنی که ستمکار به خویش اند زیاد امده مثلا افرادی که ظلم رو قبول می کنند یا از عمر خود به درستی استفاده نمی کنند یا اگر خدا نعمت و استعدادی به ان ها داده شکوفا نمی کنند.....
و توجه شما را به این مطلب جلب می کنم که عنوان شده زمین خدا در ایه .....یعنی همه جا زمین خداست و امریکا و ایران و.... نداره..حالا سوال این جاست که این همه شوق و جو سازی وطن پرستی کاذب که به وجود می اورند.برای چیست و اصلا چه معنایی دارد یا اصلا درست است؟ ایا ما چون تو ایران به دنیا اومدیم باید با همین کشور بسازیم و ظلم را تحمل کنند نعمت های خداوندی را که همه ما در ان سهم داریم را به تاراج می برند و خودشون بعد این که حسابی چکندن به امریکا و ... می روند!
زندگی دنیایی بسیار کوتاه است من به هیچ وجه جهت گیری خاصی ندارم فقط مقصودم این هست که متاسفانه کسی به درد ما نمی خورد جز خدا و تازه بسیار انسان را به هر طریقی ***** می کنند بیاییم خودمان حداقل تلاش را برای تعالی روح و اندیشه و ازاده زنگی کردن بکنیم تا فردا نگوییم که ما از مستضعفان بودیم و به ما ظلم شد-در هر مقطعی و هر درجه ای باید سعی خود را در گذراندن درست وقت بکنیم .
(بیشتر مسئله را باز نمی کنم تا همین جا هم ممکنه برام مشکل ساز بشه-بعدا احتمالا بیام پست رو پاک کنم پس خواستید مطلبی اضافه کنید ری پلای نکنید-من به هیچ وجه و صورت جهت گیری خاصی ندارم و فقط بیشتر می خواستم بگم که دلیلم برا مهاجرت چیه و به هیچ عنوان کورکورانه عشق امریکا و اروپا و ..ندارم اونجا هم مشکلات خودش رو داره و اصلا من همون طور که قران می گه سعی می کنم همه جا رو زمین خدا ببینم و حالا هر چند اگر قسمت نشه هم برم باز سعی خواهم کرد در اینجا از همین الان که دیدم باز تر شده دنبال چیز های پوچ نرم و صفحه زندگی رو درست پر کنم تا جبران اشتاهات گذشته بشه و به مرحمت خدا امتحان رو نیفتم.....و خدا امرزنده مهربان است/یا حق)

Last edited:

haghft

Registered User
لایک‌ها
328
ممکنه شما استعدادت در آمریکا یا اروپا شکوفا بشه
اما دلیلش این نیست که تو ایران هیچ وقت هیچ استعدادی شکوفا نمیشه
همه سرداران جنگ دفاع مقدس رو ببینید همه جوونن و همین جا در ایران استعدادشون شکوفا شده
همون نکته ای که گفتم.
دین و تقوات رو حفظ کن.

DDL

Registered User
لایک‌ها
71
شکوفایی استعداد !!!
انسان در هر کجا به هر امکانات و هر شرایطی باشه میتونه استعداد های خودش را شکوفا کنه ! باور کنید این خاصین انسان هاست چون عقل دارن ولی بالاخره مشکلاتی هم سر راه هستن که برطرف کردنشون ممکنه اصلا عملی نباشه ولی سازگار شدن باهاشون و متناسب با مشکلات پیش رفت گردن حتما عملیه

و اما نظر من اینه هیچ کاری را بدون امادگی نمیشه انجام داد برای مهاجرت هم نیاز به امادگی بزرگی هست چون بعدش با مشکلات خیلی زیادی رو یه رو میشی که اگه خودت را اماده نکرده باشی ممکنه زیر چرخدنده های مهاجرت له بشی !!!
هر طور خودتون میدونید دیگه
برای بهتر زندگی کردن باید با سختی کشیدن اماده شد ( همون نون و تره و کره و...:دی )
دین و تقوا هم جای خودش را داره بحثش کامل جدا و شخصیه ولی نه اینکه بری همچین رفتار کنی که بزنن بکشنت بعد بیای بگی تقصیر اینه و اونه و... (کلا بحث این مورد را من وارد تاپیک نمیکنم)
کسی اینجا دعا بلده برا منم یه دعا بکنه :-<
امیدوارم همگی موفق باشید

mrsf

Registered User
لایک‌ها
23
اون دین و تقوایی که بخواد با توجه به شرایط و در مکان های مختلف متفاوت باشه.....خدا خودش می دونه!-خود ما بدترین ادم پس بحثی ندارم.
در کل به دوستان توصیه دارم پست رو کامل بخونن...
نمی گم اینجا نمیشه پیشرفت کرد ولی باید قبول کنیم هزاران مانع هست و به خاطر پارتی بازی و .... کلی وقت صرف چیدن پازل ها باید کرد! که خوب انرژی و وقت بیهوده است تا بخوای واقعا به اندازه تاشن بهره ببری خدا می داند!...
برای بحث و صحبت برای اینکه نتیجه ای حاصل بشه افراد نباید ارمان بین باشند بلکه بهتره واقع بین بود بله با تلاش به همه چی خواهی رسید ولی شما یک سر به بعضی جا ها بزنید با دیده باز و مقایسه ای بعضی مسائل رو نگاه بکنیم بعد بفرماییم بگیم اینجا چنانه و ان جا چنانه....
شاید خود بنده به هیچ وجه قسمت نشه برم من کلا سعی کردم نظری و دیدی بازتر نسبت به بقیه دوستان ارائه بدم که چرا می خوام برم ...
در کل بله ادم در هر جایی قرار داره حتی کشور های بدتر از ایران اگر به فکر انسانیت باید به فکر تعالی روح و تلاش باشد.ما هم نمی گیم حتما باید بریم اون ور تا کار کنیم همین جا هم کار وتلاش با توکل به خدا برای رسیدن به ........ انجام می دیم. خدا خودش چاره ساز مشکلات میشه.
باشد که خداوند راه های درست را جلو ما بگذارد و ما در کثیفی این دنیا غرق نشویم.../و خداوند به انچه انجام می دهید اگاه است.

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614
در جواب صحبت های دوست عزیزمون باید بگم که بنده الان 30 سال دارم و از خیلی وقت پیش برنامه ریزی برای خروج از کشور و شروع زندگی نو ( حالا چه مثبت یا چه منفی ) انجام دادم و اینطور هم نیست که الکی و بدون اطلاع برای این موضوع وقت و سرمایه خودم رو هدر بدم.
خداروشکر هم از نظر مالی میتونم هم اینجا و هم هرجایی که باشم دست کم نون خودمو در بیارم .
و اگر تاحالا هم نرفتم به خاطر چیزها و کسانی هستند که واقعا جدا شدن ازشون واسم سخته و مهمترین دلیل هم شرایطی رو که من میخواستم تاحالا جور نشده .
دلیل رفتنم هم خب مثل همه دوستانی که تو فکر مهاجرت هستند اونقدر دلیل و خواسته دارم که بخوام از همه دوست داشتنی های زندگی ام دل بکنم.
الان بیشتر از 10 سال هستش که هر روز از ساعت 9 صبح تا 9 شب کار میکنم و بیشتر نیروی جوونی و خواسته ها و آرزوهامو به خاطر اشتغال از دست دادم . روزهایی که با هیچ چیزی تو دنیا نمیشه عوضش کرد.
اونم شغلی که الان بعد 10 سال کارو تلاش به خاطر آشفتگی بازاری که با یه اجلاس پایین میاد و با یه حرف از یه به ظاهر دانا بهم میریزه. بازاری که دلال ها و عمده فروش هاش هر وقت هر جنسی رو با هر قیمتی که میخواند میارن و اگه دلشون نخواست اصلا نمیفروشن.
حالا بیا با این اوصاف به اینده خوشبین باش !!!! واقعا خودمون یه لحظه گول نزنیم و رویایی نباشیم و تو واقعیت ببینیم که آیا آینده جلوی رو ما از زمان حال ما قشنگتره؟

hashem2050

Registered User
لایک‌ها
246
در جواب صحبت های دوست عزیزمون باید بگم که بنده الان 30 سال دارم و از خیلی وقت پیش برنامه ریزی برای خروج از کشور و شروع زندگی نو ( حالا چه مثبت یا چه منفی ) انجام دادم و اینطور هم نیست که الکی و بدون اطلاع برای این موضوع وقت و سرمایه خودم رو هدر بدم.
خداروشکر هم از نظر مالی میتونم هم اینجا و هم هرجایی که باشم دست کم نون خودمو در بیارم .
و اگر تاحالا هم نرفتم به خاطر چیزها و کسانی هستند که واقعا جدا شدن ازشون واسم سخته و مهمترین دلیل هم شرایطی رو که من میخواستم تاحالا جور نشده .
دلیل رفتنم هم خب مثل همه دوستانی که تو فکر مهاجرت هستند اونقدر دلیل و خواسته دارم که بخوام از همه دوست داشتنی های زندگی ام دل بکنم.
الان بیشتر از 10 سال هستش که هر روز از ساعت 9 صبح تا 9 شب کار میکنم و بیشتر نیروی جوونی و خواسته ها و آرزوهامو به خاطر اشتغال از دست دادم . روزهایی که با هیچ چیزی تو دنیا نمیشه عوضش کرد.
اونم شغلی که الان بعد 10 سال کارو تلاش به خاطر آشفتگی بازاری که با یه اجلاس پایین میاد و با یه حرف از یه به ظاهر دانا بهم میریزه. بازاری که دلال ها و عمده فروش هاش هر وقت هر جنسی رو با هر قیمتی که میخواند میارن و اگه دلشون نخواست اصلا نمیفروشن.
حالا بیا با این اوصاف به اینده خوشبین باش !!!! واقعا خودمون یه لحظه گول نزنیم و رویایی نباشیم و تو واقعیت ببینیم که آیا آینده جلوی رو ما از زمان حال ما قشنگتره؟
فکر کنم شغلتون فروش لوازم الکترونیکی باشه(کامپیوتر)چون خودمم تو همین شغل بودم یه زمونی. واقعا بی قانون ترین و مزخرف ترین و اعصاب خورد کن ترین شغله و سختی خودشو داره (شاید)
حرفای شما هم کاملا درسته
ادم بخاطر همین چیزایی که گفتید از زندگی خشته میشه وگرنه اگه کشور ادم خوب باشه مگه کسی دیونست مهاجرت کنه مثلا مردم امریکا کمترین مهاجرت به دنیا دارن به نظرتون چرا؟........
و در حواب اخرتون ادم نباید امیدشو هرگز از دست بده من خودم الان 21 سالمه ولی به اواترم نگاه کن من از اون پنحره شرکت مایکروسافت رو میبینم (خودمو تو شرکت مایکروسافت میبینم)
شما به کسی دیگه جواب دادید ولی منم دوست داشتم نظرمو بگم شرمنده
موفق باشید

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614
فکر کنم شغلتون فروش لوازم الکترونیکی باشه(کامپیوتر)چون خودمم تو همین شغل بودم یه زمونی. واقعا بی قانون ترین و مزخرف ترین و اعصاب خورد کن ترین شغله و سختی خودشو داره (شاید)
حرفای شما هم کاملا درسته
ادم بخاطر همین چیزایی که گفتید از زندگی خشته میشه وگرنه اگه کشور ادم خوب باشه مگه کسی دیونست مهاجرت کنه مثلا مردم امریکا کمترین مهاجرت به دنیا دارن به نظرتون چرا؟........
و در حواب اخرتون ادم نباید امیدشو هرگز از دست بده من خودم الان 21 سالمه ولی به اواترم نگاه کن من از اون پنحره شرکت مایکروسافت رو میبینم (خودمو تو شرکت مایکروسافت میبینم)
شما به کسی دیگه جواب دادید ولی منم دوست داشتم نظرمو بگم شرمنده
موفق باشید
بله بنده تو کار فروش سخت افزار و لوازم جانبی هستم و باهاتون موافقم بر عکس ظاهر فریبنده و راحتی که داره پر از ریسک مالی و اعصاب خوردکنی و مهمتر از همه خدمات پس از فروش بی نهایتی که مشتریان توقعشو دارند :D
ولی خب هر کاری سختی ها و مشکلات خاص خودشو داره و بازم شکر خدا راضی هستم و چون خودم شخصا به این کار علاقه دارم تاحالا دووم آوردم.
من از زندگی ام ناامید نیستم چون خودم واسه خودم امید امروزم و امید فردام رو میسازم و حق با شماست دوست عزیز بدون امید زندگی مثل آبی میمونه که توی یه فواره فقط بالا و پایین میاد و هیچ موج و جهشی نداره.
ممنون از اظهار نظرتون باعث دلگرمی بود .

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614
از دوستان کسی تحربه مهاجرت و پناهندگی رو احیانا داره ؟
حتی میون اقوام نزدیک .....

amanz

Registered User
لایک‌ها
1,085
اسلام مسلمانان را به کنجکاوی و سیر در جهان امر می‏کند و در قرآن می‏گوید: «فسیروا فی الارض».
یعنی: گردش کنید در جهان (تا اطلاعات لازم را به دست آورید).

شما هر جا میری دین داری و تقوات رو حفظ کن
بله میشه که همه جا رفت. آیه هم در بالا آوردم.

این همه ایرانی رو فک کرد چی فراری داده
همین اسلام حالا بعد اون همه بدبختی برن اونجا در آغوش اسلام

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2

بالا