برگزیده های پرشین تولز

نقد مرامنامه

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
خوب واضحه كه اين تاپيك براي چه منظوري ايجاد شده .
در ادامه ي اين تاپيك اتفاقهايي قراره بيوفته كه بعدا بهتون ميگم.
در كل هر كس نقدي به مرامنامه ي پرشين تولز داره بياد تو

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
احسان Say :

پرشین تولز یک فروم تخصصی با محور موضوعات تکنولوژی، کامپیوتر، اینترنت و علوم مرتبط است که با بخش بندی های متنوع در قالب فرومهای تخصصی، کاربران به بحث و تبادل نظر با یکدیگر می پردازند.

ادمین:
ادمینهای فروم پرشین تولز به عنوان صاحبان و گردانندگان اصلی فروم، قوانین، مقررات و سیاست گذاریهای کلی را تعریف می کنند و بر کار مدیران نظارت دارند.

مدیر:
هر یک از بخشها و زیربخشهای فروم پرشین تولز، توسط یک یا چند مدیر اداره می شوند که قوانین مخصوص فروم خود را تعریف کرده و با استفاده از آن به هدایت بحثها، تعریف تاپیکهای جدید و احیانا حذف و انتقال آنها می پردازند. کاربران فعال هر فروم را مدیران معرفی می کنند.

مدیر کل:
گروهی از مدیران که به تمامی فروم دسترسی مدیریتی دارند و رابط بین مدیران مختلف و هماهنگ کننده فعالیتهای آنها هستند.

کاربر:
ثبت نام در فروم پرشین تولز رایگان است و به عنوان کاربر فروم از امکاناتی که پرشین تولز در اختیار وی قرار می دهد، استفاده می کند. ادمین و مدیران پرشین تولز به منظور برقراری نظم، رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت فروم، هدایت هرچه بهتر تاپیکها و کاربران، علاوه بر قوانین خاص هر بخش، مقررات و قوانین کلی زیر را برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند تعریف کرده، بر اجرای مسلم هر یک مصمم هستند.
1. استفاده از کلمات یا تصاویر رکیک و نامناسب در پروفایل کاربر (شامل نام کاربری، آواتار، امضا و ...) همچنین در نوشته ها و تاپیکها تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.
2. هر کاربر تنها حق انتخاب یک نام کاربری را داشته و در صورت فعالیت یک کاربر با دو اکانت هر دو اکانت محدود یا حذف خواهد شد.
3. هر مطلب صرفا بيانگر نظر و عقيده نويسنده آن است و بيانگر نظر و عقيده مسئولان انجمن و يا تفکر حاکم بر اين انجمن نيست. بديهی است مسئوليت تمامی مطالب و نوشته ها بر عهده شخص نويسنده آنهاست.
4. احترام به کاربران و مدیران سایت، حفظ روحیه دوستی و رعایت حقوق دیگران، شرط ادامه فعالیت در یک محیط عمومی مجازی مانند فروم است.
5. انتخاب عناوین مناسب برای بحث ها و تاپیکها، نوشتن مطالب به فارسی و درج لینک مرجع در هنگام نقل قول از سایت دیگر، شروع بحث (تاپیک) در بخش (فروم) مناسب، از وظایف مهم کاربران است. ارسال تاپیکهای مشابه، انحراف موضوع تاپیک و نوشتن مطالب غیر مرتبط با موضوع مورد بحث مجاز نیست. همچنین هر تاپیک را فقط در یک فروم (مناسب موضوع تاپیک) بنویسید.
6. بحث در مورد دين، سياست، مذهب، مقدسات و مسایل مربوطه در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف) ، هيچ كمكي در راستاي نيل به اهداف فني سايت ننموده و تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.
7. بحث در مورد راه های عبور از فیلتر، نرم افزارهای فیلترشکن و مسایل مرتبط تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.
8. منازعات و مشکلات شخصی خود را خارج از فروم حل کنید.
9. نوشتن تاپیکهای تبلیغاتی و تجاری فقط در فروم بازارچه مجاز است.
10. مسئولیت تمامی فایلها و یا تصاویر و ... كه از طریق سایت رد و بدل میشوند بر عهده كاربر فرستنده بوده و پرشین تولز در قبال این گونه مسایل هیچ تعهدی در زمینه سالم بودن و ویروسی نبودن آنها و ... ندارد. ما به شما پیشنهاد میكنیم حتما پس از دریافت فایلها و ... آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهایی كه كار ویروس یابی و اسكن فایلها را بر عهده دارند ، چك نمایید.
11. طبق قوانین مالکیت مادی و معنوی نرم افزارهای دارای حق کپی رایت، معرفی، نشر و یا ارسال موضوعات مرتبط با Warez بمعنای عام آن (نرم افزارهای کرک شده) و به هرشکل در انجمنها ممنوع است.
12. امضای کاربران باید مطابق قوانین مطرح شده در مورد امضا باشد. امضاهای نا مناسب بدون اطلاع قبلی حذف می شوند.
13. بخشهای غیر فنی پرشین تولز (انجمنهای عمومی) به منظور افزایش روحیه دوستی و صمیمیت بین کاربران، همچنین بحث و تبادل نظر پیرامون مباحث غیر فنی و عمومی در نظر گرفته شده است. ضمن توجه به بند 6 این مرامنامه از ارسال تاپیکهای شخصی، بدون محتوا جدا خودداری کنید.
14. تخطی از هر یک از موارد فوق برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند تحت هیچ شرایطی مجاز نیست و دسترسی متخلفان بدون اطلاع قبلی محدود خواهد شد. کاربران در صورت مشاهده نقض هر یک از قوانین فوق، می توانند از دکمه ای که برای همین منظور زیر نوشته هر نفر خواهد آمد (Report Bad Post) استفاده کنند.
15. حق حذف یا انتقال یک نوشته یا تاپیک، بدون دلیل و اطلاع قبلی برای ادمین و مدیران پرشین تولز محفوظ است. که البته در صورت تمایل، می توانند در آن مورد توضیح یا اخطار دهند.

- رعایت قوانین فوق برای کلیه کاربرانی که ثبت نام می کنند الزامی است.
- در صورت تغییر در این مرامنامه، از طریق بخش اطلاعیه های فروم به اطلاع کاربران محترم خواهد رسید.

آخرین ویرایش: جمعه 28 بهمن

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
به نظر من خیلی خوب و کار شده است!!
232.gif

جا داره همینجا تبریک بگم به مدیران پی تی!! چون بلاخره بعد از چند سال داره کالیبرشون میاد پایین!!
البته **ن ما پاره شد تا اینطوری شد!!
231.gif

فعلا
292.gif

nima178

Registered User
لایک‌ها
12
آخر پست زدن رو هم جيره بندي مي كنن
هر كابر تنها دو پست در روز بايد انجام دهد
پست اول ستايش از مديرا
و پست دوم در راستاي بالا رفتن سطح علمي فرهنگي و اعتلاي فرهنگ ورزشكاري
پست بيش از دو خط مجاز نيست
تجمع بيش از يك نفر ممنوع
تفكيك تاپيكاي خواهران و برداران
لطفا حجاب اسلامي را رعايت كنيد
حيغ كشيدن ممنوع است حتي براي شما دوست عزيز
مدير سايت مي تواند تاپيك شما را بي دليل قيژ كند
بديهي است با كاربراني كه تخلف كنن طبق فلان برخورد مي شود

nima178

Registered User
لایک‌ها
12
ما كه امضامونم اديت كريدم
اما اينقد كه اون يك خط بيشتر امضاي ما فرم بهم ريخت اين شكلكاي بالاي صفحه شما!
و در ضمن نگاهي به ديروز و امروز امضاهاي خودتون بندازيد بازم
اشكال نداره
خدابزرگه

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
من به مورد 2 نقد دارم .
اين نقض حقوق اطلاعات شخصي كاربر هست . به نظرم اي قانون هيچي كم از قانونهاي چيز نداره چي بهش ميگن .
يه كاربر دوست داره 10 تا اي دي داشته باشه عذر ميخوام گلاب به روتون ادمين و مدير و ساير كاربران رو سننه ؟!

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
من خودم همیشه مخالف چند آی دی بودنه یوزر ها هستم!!
292.gif

ولی به نظرم ممنوعیتش خیلی جالب نیست!!چون بر خلاف پرایوسیه افراده!!
301.gif

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
به نقل از SherlockHolmes :
من خودم همیشه مخالف چند آی دی بودنه یوزر ها هستم!!
292.gif

ولی به نظرم ممنوعیتش خیلی جالب نیست!!چون بر خلاف پرایوسیه افراده!!
301.gif
دقيقا . چه معني ميده كه اين قانون به اصطلاح مرامنامه اي وضع بشه .
بر سر اينهمه اي دي زبون بسته چي مياد ؟!
احسان وخت نداره تاپيكهارو نگاه كنه حالا ميخواد اي دي بشينه ببنده !

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
کسی فکر نکنم بشینه ID ها رو ببینه و چک کنه. ولی در یه شرایط خاص. یکی اگه فرت و فرت ID درست کنه و بخواد شلوغ کنه یه همچین چیزی به درد میخوره.

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
من کاری به مرامنامه ندارم . این پسره بحرین کی مدیر میشه بیاد اینجا رو سرو سامون بده :lol:

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
با اين قانون شما رسما اميد به زندگي رو در خيليها ميكشيد :
. انتخاب عناوین مناسب برای بحث ها و تاپیکها، نوشتن مطالب به فارسی و درج لینک مرجع در هنگام نقل قول از سایت دیگر، شروع بحث (تاپیک) در بخش (فروم) مناسب، از وظایف مهم کاربران است. ارسال تاپیکهای مشابه، انحراف موضوع تاپیک و نوشتن مطالب غیر مرتبط با موضوع مورد بحث مجاز نیست. همچنین هر تاپیک را فقط در یک فروم (مناسب موضوع تاپیک) بنویسید.

تصحيح كنيد به :
. انتخاب عناوین مناسب برای بحث ها و تاپیکها، نوشتن مطالب به فارسی و درج لینک مرجع در هنگام نقل قول از سایت دیگر، شروع بحث (تاپیک) در بخش (فروم) مناسب، از وظایف مهم کاربران است. ارسال تاپیکهای مشابه، انحراف موضوع تاپیک و نوشتن مطالب غیر مرتبط با موضوع در تاپيكهاي تخصصي مورد بحث مجاز نیست. همچنین هر تاپیک را فقط در یک فروم (مناسب موضوع تاپیک) بنویسید.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
اجازه بدهید بنده نیز نقدیه خودم را بر مرامنامه جدید ، اظهار بکنم .
چرا از بحث های مذهبی منع شده ایم ؟ مدیران فروم ، چه دلایلی را برای این منع ، دارند ؟
- آیا اسلام دین ناقصی هست و نمی تواند پاسخگوی سؤالات امروزی باشد ؟
- آیا ما هنوز به آن مرحله از سعه صدر و صبوری نرسیده ایم که نظریات مخالف را تحمل بکنیم ؟
- آایا دوستان مذهبی ، هنوز بلد نیستند با دیگران حرف بزنند و به جای گفتگوی منطقی ، کارشان به دعوا و مرافه میکشد ؟
- آیا اساساً نیازی به بحث های مذهبی نیست و اینجور مباحث ، مواردی پیش پا افتاده و به درد نخور هستند ؟
- آیا وقتی می بینیم که شبهه های اعتقادی و دینی که گاه و بیگاه مطرح می شوند، همینطور بی پاسخ یاقی می مانند و وقتی نوبت به ما می رسد که بیاییم پاسخ آنها را بدهیم ، باید سکوت اختیار کنیم که « بر طبق مرامنامه ... » ؟
هیچکس بار دیگری را به دوش نمیکشد و هر شخص ، خودش مسئول گفته ها و نوشته ها و آثارش است ، اگر مباحث مذهبی را فقط به این خاطر که به جای همدلی و افزایش دوستی ، باعث افزایش کدورت و احیاناً کینه مابین دوستان شده ، حذف می کنید ، بنده اعلام میدارم که تا کنون یک کلمه حرف رکیک یا ناشایست در اینجا در مورد این مباحث ، نسبت به کسی نگفته ام و هر کس شکایتی از من دارد ، همینجا مطرح بکند تا رسماً از وی معذرت خواهی بکنم ، و بر روی همین اصل ، من مسئولیت تمام گفته ها و نوشته هایم را بر عهده می گیرم ؛
و دوباره اعلام میکنم که من نمی توانم در برابر برخی انحرافات اخلاقی و اعتقادی که متأسفانه هر ازچندگاهی با آن روربرو میشوم ، ساکت بمانم و وظیفه خودم میدانم که در حد توان و به دور از سطحی نگری های معمول و اعمال سلیقه های شخصی و گروهی ، حق مطلب را ادا بکنم و فقط رضای خدا را در نظر داشته باشم ، و در عین حال دیدگاههای مخالف و گاه ضد را نیز با آغوش باز پذیرا هستم و از شکست نیز ( ولو در برابر اندیشه مخالف) نمی هراسم ، چرا که به خاطر آن شخصی که شکست خوردم ، پیروز ی من هم به دست وی خواهد بود .
در مرام ما ، حتی برای اثبات حق ، جز ار راه حق ، توصیه نشده و در طول تاریخ بسیار انفاق افتاده که برخی از اصحاب امامان بزرگوار ما ، به خاطر اینکه با روشهای باطل و نادرست ، در صدد بوده اند که مطلب حقی را به اثبات برسانند ، مورد نکوهش و سرزنش آن بزرگواران واقع شده اند .
در مرام ما ، هدف وسیله را توجیه نمی کند .
و دوباره اشاره میکنم که این گفته های من ، بدان معنی نیست که ما بیاییم این فروم فنی و تخصصی و بسیار غنی و کارآمد کامپیوتری را به یک محلی برای درگیریها و مناقشات مذهبی و دینی تبدیل بکنیم ، فقط عرض بنده این است که در کمال احترام و ارجی که برای فرد فرد دوستان و اعضای حاضر در فروم قائلم ، در جایی که لازم است نمی توانم ساکت بنشینم ، چنانکه در معارف دینی ما هم از شخصی که از بازگویی حق ( در جایی که گفتن آن لازم است ) سکوت اختیار کرده و سخنی نگوید ، به « شیطان لال » تعبیر شده .
لطفاً این حق را از بنده سلب نکنید .
با سپاس فراوان از اینکه مطالب این حقیر را از نظر مبارک خود گذراندید .

amirhoman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
من کار به مرامنامه ندارم این بحرین بیاد تا اینجا رو بذاریم رو سرمون . :D

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
تا اونجا که من میدونم بحث مذهبی از اولش ممنوع بود! حرف امروز و دیروز نیست.
منتها سختگیری نمیشد که الان میشه!

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
جناب mynobar
ممنون از نقد و مطلبی که نوشتید. دلایل متعددی داره از جمله اینکه این بحثها همیشه ختم به شر میشه. در این بحثها درگیری، بی احترامی به وفور دیده میشه. از طرفی یه عده آدم ناراحت از این بحثها سو استفاده می کنند. ولی خب شاید برجسته ترین دلیلش: تصمیم گیری ادمینها برای سیاست گذاری کلی فروم، اینگونه بوده است.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
بسیار خوب ، همانطور که گفتم ، من هم سعی میکنم مراعات بکنم ،
ولی چه خوب میشد که همگی ما ، سطح فرهنگ و ادبمان به جایی می رسید که زود با چند تا کلمه مخالف ، از کوره به در نمی شدیم .

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
حاجی اول این تاپیک گفت در ادامه این تاپیک انفاقهایی می افته که بعدا" بهتون میگم ... زودتر بگو ...
راجع به مرامنامه ... خب آدم وقتی میخونه یه جوریش میشه ... من اگه قرار باشه به عنوان یه کاربر بیام عضو بشم و فبلش این رو بخونم یه جورایی دل نشین نیست ... خیلی از مواردش کاملا" درسته .. مورد 6 کاملا" تایید میشه
ولی در کل آدم این مرامنامه رو میخونه انگار یه اعلامیه از نیروی انتظامی رو داره میخونه
یکم همچین زیادی محکم گفته شده ... نظر من اینه که باعث میشه فروم خشک و بی روح شه و هیچ کس جرات خندیدن وسط یه تاپیک رو هم نداشته باشه ...
مثل چند نمونه ای که چد روز پیش در یکی از تاپیکها اتفاق افتاد و من یکی رو به سوال وا داشت که مگه بعضی مسائل چقدر اهمیت داره که ... واقعا" تاسف داشت

hwt

مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
البته قانون گذاشتن به اين معني نيست كه دست وپاي كسي بسته بشه . در اصل براي اينه كه بهانه گيري رو از يه عده ادم ناراحت بگيره.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از hwt :
البته قانون گذاشتن به اين معني نيست كه دست وپاي كسي بسته بشه . در اصل براي اينه كه بهانه گيري رو از يه عده ادم ناراحت بگيره.
درود بر شما حاجی .
خوشحالم که حرفای منو درک میکنید . :)

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
اینجا همه پیشکسوت به حساب می آن و شاید اصلاً جای بحث عمومی نباشه ، ولی خواستم یه چیزی رو بگم:

ببینید، قانون باید جامع و مانع باشه، کاملاً متوجه هستم که مدیریت پرطرفدار ترین فروم ایرانی آی تی ، کاری واقعاً دشواره ، و البته که در یکی دو موردی که پیش اومد ، متوجه شدم که مدیران چقدر سرشون شلوغه ، و به دلایلی که صرفاً به خودشون مربوطه ، گروه مدیران شون رو افزایش نمی دن، اما همه اینها دلیلی نیست که از قانون تعریفی این چنینی داشته باشیم:
شاید من اشتباه متوجه شدم، ولی جناب ادمین نوشتن که برای محدود کردن یه عده آدم ناراحته، البته که این یکی از جنبه های قانون گذاری ست.اما باید بگم ، بخش دیگر قانون که خیلی کم ازش یاد می شه، چتر حمایتی ش برای افراد «قانون مند» هست، یعنی قانون فقط در ارتباط با افراد «ناراحت» نوشته نمی شه ، بلکه قانون برای افراد راحت هم هست.
از طرفی ، بسیاری از بند هایی که در متن گنجانده شد ، در حقیقت ، به قول ادمین فقط برای آتو داشتن از یه عده افراد ناراحته(مثال تولید آی دی های بی شمار) ، که شباهت طنز آمیزی به قانون گذاری در کشور پرگوهرمون داره، یعنی بسیاری از افعال جرم محسوب می شن ، ولی عملاً هیچ مجری قانونی براشون نیست، تازه اگر هم باشه ، سعی می شه که با سلام و صلوات روبوسی و کدخدا منشی حلش کنن.(نگاه کنین ، که بسیاری از اعضا، از نظر قوانین کشوری ، که قانون فروم هم زیر مجموعه اش است ، دارای آواتور یا آی دی یا مشخصات مستهجن هستن، ولی فکر نکنم حتی مدیران هم در شان خودشون ببینن ، مثل ایست بازرسی های قدیم «گیر» بدن.) چرا قانونی بذاریم که یا برای اجراش ، مجری نداریم یا قصد اجراشو نداریم؟ وقتی این افعالی که از نظر مرامنامه تخلف محسوب شده ، آسیبی ، در اکثریت موارد ، به کسی یا به دیسیپلین فروم نمی رسونه ، به قول پست قبلی ، این احساس رو ایجاد کنه که بخشنامه نیروی انتظامی رو داریم می خونیم.

برخلاف دوست دیگر مون ، من هم فکر می کنم که محدود کردن یک فروم به مسایل تخصصی ، حق طبیعی گردانندگان است ، و معمول تمام دنیا . هیچ ایرادی نداره یک قمر(ستلایت) برای فروم درست شه که کلنجار برن با مذهب ، ولی به گردانندگان حق می دم که موضوعات قابل بحث رو محدود کنن.
اما باید بگم با این که کسی بیش از یک آی دی داشته باشه و بتونن که آی دی هاشون بدون اخطار معلق کنن، مخالفم ، قوانین ساده تری می شه گذاشت که با آدم های ناراحت هم مشکلی نداشته باشیم.به قول بزرگوار قبلی ، پرایوسی ، از حقوق بنیادیه ، و قوانین روزمره نمی تونن اون رو محدود کنن.

ببخشایید که طولانی شد ،
موفق باشید

بالا