برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد مالزی

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
این روزها شاهد خیل عظیم ایرانیانی هستیم که دسته دسته میان مالزی. خیلی از شرکتها هم از این فرصت استفاده می کنن و با اطلاعات غلط افراد رو میارن اینجا رو به امان خدا رها می کنند. این قسمت رو تصمیم گرفتم راه بندازم تا به سوالات شما در مورد مالزی (تحصیل، سرمایه گذاری، زندگی، مسکن و ...) جواب بدم. من این کار رو برای اطلاع رسانی می کنم و جنبه ی money making نداره. پس هر چی می خواین راحت بپرسین.:happy:

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. مرسی خوبم.
یهو می گفتی دیگه چی خبر؟! :blush:
اینها که گفتی کلی بحث هست. من سعی می کنم کامل جواب بدم. ولی هر جا که بیشتر اطلاعات خواستی بگو که عمیق شم.
تو چند تا پست هم می زنم که تفکیک کنم.
اول در مورد ثبت شرکت
بستگی داره بخوای چی کار بکنی. چندین مدل داره. از دو رینگیت هم هزینه می تونه برات داشته باشه الی ماشاا...
اگه یک شرکت معمولی بخوای بزنی. از همونها که تو ایران می زدیم و 70 تومن می دادیم یک وکیل غیابی برامون ثبت می کرد رو می تونی اینجا با دو رینگیت یعنی حدود هفتصد تومن یعنی هفت هزار ریال ثبت کنی.
ولی خب خیلی ها می خوان که روی این ثبت شرکت اقامت بگیرن یا صادرات و واردات انجام بدن و ... خب این فرق می کنه. حالا شما باید مشخص کنی زمینه ی کارت چیه. بعد بشه توضیح داد.
اتفاقاً این زمینه یکی از زمینه های خیلی خوب برای کلاهبرداریه. پس خیلی مراقب باش و هی چی می خوای اول ازم بپرس بعد انجام بده که یه وقت سرت کلاه نره. اینجا عین آب خوردن میندازن زندان. یک جا خوندم 75 درصد زندانیها خارجی هستند. پس مراقب باش. و بگو برای چی می خوای شرکت بزنی و قصد چه کاری رو داری تا بهت بگم چه کنی.
:cool:

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد اقامت هم راههای زیادی هست. از جمله تحصیلی، کاری، اشتغال، سرمایه گذاری و یا طرح خانه ی دوم.
ولی در نهایت امر هیچ کدوم منجربه اقامت دائم نمی شن. یعنی شما مثلاً در طرح خانه ی دوم می تونی تا 10 سال اقامت قابل تمدید بگیری. البته در مجموع از دبی به مراتب شرایط بهتری داره و قابل قیاس با دبی نیست.
شما کدوم مدل اقامت بیشتر مد نظرت هست؟ بگو تا راهنماییت کنم.

در مورد مالیات هم که پرسیدی. باید بگم که بستگی داره چی کار بخوای بکنی. اگه شرکتی اینجا داشته باشی که داره کاری انجام می ده طبیعتاً مالیات هم باید بدی. البته راه در رو زیاد داره و به موقعش می تونم راهنماییت کنم که چطور صورتهای مالیت رو رد کنی که کمترین مالیت رو بدی. در ضمن یک سری شرکتهای رسمی مالایی هستند که کار ثبت رو برات انجام می دن و خودشون صورتهای مالیت رو رد می کنن هر سال. ولی در کل زیاد نگران مالیات نباش. چیزی در نیاری مالیاتی هم نباید بدی.
اگه منظورت مالیات روی سود حاصل از خرید خونه است باید بگم که یک سال و نیم هست که این مالیات حذف شده و مالیاتی بابت زیاد شدن ارزش ملکت لازم نیست بدی.
اگر طرح خانه ی دوم مد نظرت هست که باید بگم روی سرمایه هایی که با خودت میاری مالیاتی تعلق نمی گیره.
زمینه ی دیگه ای رو می خوای بدونی؟ بگو لطفاً.

mohammad_agha

Registered User
لایک‌ها
9
ممنون از شما که به فکر هموطنات هستی.

اگر برای مدارج بالای تحصیلی به این کشور اپلای کنیم وموفق به اخذ دکترا بشیم واقامت بگیریم.

امکان اقامت دائم گرفتن هست دیگه؟؟

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از شما که به فکر هموطنات هستی.

اگر برای مدارج بالای تحصیلی به این کشور اپلای کنیم وموفق به اخذ دکترا بشیم واقامت بگیریم.

امکان اقامت دائم گرفتن هست دیگه؟؟

والله حقیقتش رو بخوای چنین قانونی نیست که به کسی که دکترا داره اقامت دائم بدن. مگر اینکه شما اینجا یک جایی کاری پیدا کنی که بتونی ویزای کار بگیری. خب زمانی که ویزات تموم شه باید بری. یا اینکه برای خودت کاری راه بندازی.
اما چند خبر خوب هم هست:
1) اگه به هر ترتیبی اینجا بمونی اینو بهت بگم که راحت تر از کشورهای دیگه می تونی زندگی کنی. مثلاً من اینجا دوستانی دارم که از استرالیا یا انگلیس اومدن و اینجا موندن. چون با درآمدی که اینجا داری خیلی بالاتر از استاندارد می تونی زندگی کنی. برای همین خیلیها اینجا کنگر می خورن و لنگر می ندازن.
یه مثال برات می زنم. خونه ای که من الان می شینم رو دوستم اومده بود دهنش وامونده بود! می گفت این خونه توی ژاپن یک رویاست یا یکی دیگه از دوستام اومده بود از انگلیس می گفت اصلاً چنین خونه ای رو آدمهای عادی نمی تونن داشته باشن تو اروپا. حالا اجاره ی چنین خونه ای تو مالزی چنده؟ بین 400 هزار تا 800 هزار تومن در ماه!!! حالا اگه بتونی مثلاً استاد دانشگاه بشی خیلی خوب می شه. چون به نظرم با دکترا بهترین پست می تونه استادی باشه. تا هم دلت بخواد اینجا دانشگاه هست.
2) از طرفی اینجا شانس خوبی هست برای رفتن به کشورهای دیگه. اینجا می تونه پلی باشه برای رفتن به جاهای دیگه و اقامت دائم در کشورهای دیگه.
ولی به هر حال یادت باشه اگه کسی بهت گفت با دکترا اینجا بهت اقامت دائم می دن باهات شوخی کرده.

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خوبی شما ؟!

درباره ثبت شرکت با مسوليت محدود، هزينه ثبت ، اقامت و Capital
اگه توضيح بدی ممنون ميشم . و همچنين ماليات - اگر يک سال کار نکنی به چه صورت هست + هزينه خريد مسکن - آپارتمان نو ساز 2-3 خوابه با وسايل

آقا کلی برات در مورد قیمت خونه نوشته بودم که نمی دونم چی شد گفت تو Log Out هستی و همه اش پاک شد. بعد دوباره می نویسم.

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لطفا در مورد طرح خانه دوم بیشتر توضیح بدین که چه شرایطی داره. ممنون

برنامه “مالزي خانه دوم من” به شهروندان كشورهاي ديگر اين امكان را مي دهد كه بتوانند با همسر و فرزندان خود براي اقامت به مالزي سفر كنند. متقاضيان موفق ابتدا يك دوره ويزاي 10 ساله اخذ خواهند نمود كه بر اساس مدت اعتبار گذرنامه افراد قابل تمديد مي باشد. اين اقامت به صورت خودکار قابل تمديد بوده و مزايايي نظير خريد خودرو با تخفيف ، اخذ و وام مسکن جهت خريد آپارتمان ، خانه ، مغازه و يا ساير املاک تا سقف 70 درصد و بيمه درماني را پوشش داده و همچنين امکان سرمايه گذاري و تاسيس شرکت را در اختيار متقاضيان قرار ميدهد. اقامت مالزي خانه دوم من از سال 2002 ميلادي معرفي شده است. تاکنون بيشترين خارجي هايي که براي اين برنامه اقدام کرده اند شهروندان انگلستان، بنگلادش،آمريکا ، اسکانديناوي، کره، ژاپن و امارات عربي و ايران مي باشند. :blink:
اقامت خانه دوم مالزي برنامه ايست مرتبط با دو فاکتور سن و سرمايه ، سن و سرمايه عوامل اصلي بررسي اقامت هر متقاضي مي باشد. در اين ميان نقش سرمايه بالاتر است . هرچه سرمايه نقدي متقاضي بالاتر باشد اقامت او سريعتر و راحتتر مورد قبول واقع مي شود.
الف)افراد زير 50 سال:
اين افراد براي ارائه درخواست خود ميبايست ثابت کنند داراي سرمايه اي نقدي معادل حداقل يکصدو پنجاه ميليون تومان در ايران ميباشند اين سرمايه ميتواند به صورت سپرده ثابت در بانک باشد. مورد ديگري که متقاضيان ميبايست نشان دهند ميزان در آمد ماهانه معادل سه ميليون تومان ميباشد. اين در آمد به حساسيت ميزان سرمايه نيست و بيشتر جنبه تشريفاتي دارد لذا با گواهي حقوقي از شرکت خصوصي يا دولتي، و اجاره بهاي املاک و سود سپرده و سهام نيز قابل ارائه ميباشدچنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامي براي انتقال درآمد به مالزي وجود ندارد. و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزي منتقل کرديد از پرداخت هرگونه ماليات معاف هستيد.

پس از آنکه با اقامت متقاضي موافقت شد ميبايست يك حساب سپرده ثابت به مبلغ 300.000 رينگيت مالزي تقريباً معدل 90 ميليون تومان به نام خود افتتاح نمايند پس از گذشت مدت يك سال مي توانند تا سقف 240.000 رينگيت براي مخارج مشخص كه در ارتباط با خريد مسكن، هزينه تحصيلي فرزندان در مالزي و مسائل درماني مي باشد برداشت كنند ولي بايد مبلغ حداقل 60.000 رينگيت معادل 18ميليون تومان را از سال دوم تا زماني كه در مالزي تحت عنوان اين برنامه اقامت دارند در حساب ثابت نگهدارند.
ب)افراد بالاي 50 سال:
اين افراد براي ارائه درخواست خود ميبايست ثابت کنند داراي سرمايه اي نقدي معادل يکصد ميليون تومان در ايران ميباشند اين سرمايه ميتواند به صورت سپرده ثابت در بانک ايران باشد.. مورد ديگري که متقاضيان ميبايست نشان دهند ميزان در آمد ماهانه معادل سه ميليون تومان ميباشد. اين در آمد به حساسيت ميزان سرمايه نيست و بيشتر جنبه تشريفاتي دارد لذا با گواهي حقوقي از شرکت خصوصي يا دولتي، و اجاره بهاي املاک وسودسپرده وسهام نيز قابل ارائه ميباشدچنانچه با اقامت شما موافقت شد الزامي براي انتقال درآمد خود به مالزي وجود ندارد. و اگر درآمد يا سرمايه خود را به مالزي منتقل کرديد از پرداخت هرگونه ماليات معاف هستيد.

افراد بالاي 50 سال پس از دريافت موافقتنامه اقامت مي بايست 150000 رينگيت مالزي معادل تقريباً 45 ميليون تومان به صورت سپرده ثابت در بانک قرار دهند و پس از گذشت مدت يكسال مبلغ 90.000 رينگيت براي مخارج مشخص كه در ارتباط با خريد مسكن، هزينه تحصيلي فرزندان در مالزي و مسائل درماني مي باشد برداشت كنند.
بايد مبلغ حداقل 60.000 رينگيت را از سال دوم تا زماني كه در مالزي تحت عنوان اين برنامه اقامت دارند در حساب ثابت نگهدارند.

خلاصه امتيازات برنامه اقامتي مالزي خانه دوم
با هر شرايط سني و از هر کشوري که براي خانه دوم اقدام کرده باشيد پس از موفقيت در اخذ اقامت مالزي از امتيازات زير برخوردار خواهيد شد.
- وام خريد ملک تجاري يا مسکوني با بهره حدود 6% در سال، ميزان وام به صورت تقريبي 70% ارزش ملک مي باشد.
- تخفيف خريد يک دستگاه اتومبيل شخصي تا سقف 42% ارزش اتومبيل، اين تخفيف در واقع معافيت ماليات و عوارض گمرکي مي باشد.
- 10 سال اقامت بدون محدوديت مالزي براي خود ، همسر و فرزندان (فرزندان در هنگام اخذ اقامت باید زیر 21 سال باشند تا 10 سال اقامت دریافت کنند). چنانچه فرد متقاضي يا همسر او پدر و مادري بالاي 60 سال داشته باشند آنان نيز مي توانند اقامت را به صورت همراه دريافت نمايند. اين اقامت پس از 10 سال نيز قابل تمديد مي باشد.
- بيمه درماني با پرداخت هزينه سالانه، تعرفه سالانه بيمه درماني با توجه به نوع بيمه سقف خسارت و امکانات مورد نياز سالانه 100 تا 300 دلار براي هر نفر مي باشد.
- امکان ثبت شرکت در زمينه هاي مختلف و راه اندازي کسب و کار در مالزي.

cyb3rninja666

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
13
سلام. مرسی خوبم.
یهو می گفتی دیگه چی خبر؟! :blush:
اینها که گفتی کلی بحث هست. من سعی می کنم کامل جواب بدم. ولی هر جا که بیشتر اطلاعات خواستی بگو که عمیق شم.
تو چند تا پست هم می زنم که تفکیک کنم.
اول در مورد ثبت شرکت
بستگی داره بخوای چی کار بکنی. چندین مدل داره. از دو رینگیت هم هزینه می تونه برات داشته باشه الی ماشاا...
اگه یک شرکت معمولی بخوای بزنی. از همونها که تو ایران می زدیم و 70 تومن می دادیم یک وکیل غیابی برامون ثبت می کرد رو می تونی اینجا با دو رینگیت یعنی حدود هفتصد تومن یعنی هفت هزار ریال ثبت کنی.
ولی خب خیلی ها می خوان که روی این ثبت شرکت اقامت بگیرن یا صادرات و واردات انجام بدن و ... خب این فرق می کنه. حالا شما باید مشخص کنی زمینه ی کارت چیه. بعد بشه توضیح داد.
اتفاقاً این زمینه یکی از زمینه های خیلی خوب برای کلاهبرداریه. پس خیلی مراقب باش و هی چی می خوای اول ازم بپرس بعد انجام بده که یه وقت سرت کلاه نره. اینجا عین آب خوردن میندازن زندان. یک جا خوندم 75 درصد زندانیها خارجی هستند. پس مراقب باش. و بگو برای چی می خوای شرکت بزنی و قصد چه کاری رو داری تا بهت بگم چه کنی.
:cool:

من اونجا رو نميدونم ولی ميدونم اينجا تو اروپا برای ثبت شرکت با مسوليت محدود يک حداقل سرمايه لازمه
کشور به کشور هم فرق ميکنه و ربطی به حوزه فعاليت نداره !! حالا شما کار کامپيوتر ميخوای کن ميخوای واردات
اينطور که شما گفتی هزيينه ثبت شرکت و وکيل اونجا فقط 0.5 سنت هست !!! يعنی نصف ورودی توالت تو اينجا :دی

در مورد اقامت هم راههای زیادی هست. از جمله تحصیلی، کاری، اشتغال، سرمایه گذاری و یا طرح خانه ی دوم.
ولی در نهایت امر هیچ کدوم منجربه اقامت دائم نمی شن. یعنی شما مثلاً در طرح خانه ی دوم می تونی تا 10 سال اقامت قابل تمدید بگیری. البته در مجموع از دبی به مراتب شرایط بهتری داره و قابل قیاس با دبی نیست.
شما کدوم مدل اقامت بیشتر مد نظرت هست؟ بگو تا راهنماییت کنم.

در مورد مالیات هم که پرسیدی. باید بگم که بستگی داره چی کار بخوای بکنی. اگه شرکتی اینجا داشته باشی که داره کاری انجام می ده طبیعتاً مالیات هم باید بدی. البته راه در رو زیاد داره و به موقعش می تونم راهنماییت کنم که چطور صورتهای مالیت رو رد کنی که کمترین مالیت رو بدی. در ضمن یک سری شرکتهای رسمی مالایی هستند که کار ثبت رو برات انجام می دن و خودشون صورتهای مالیت رو رد می کنن هر سال. ولی در کل زیاد نگران مالیات نباش. چیزی در نیاری مالیاتی هم نباید بدی.
اگه منظورت مالیات روی سود حاصل از خرید خونه است باید بگم که یک سال و نیم هست که این مالیات حذف شده و مالیاتی بابت زیاد شدن ارزش ملکت لازم نیست بدی.
اگر طرح خانه ی دوم مد نظرت هست که باید بگم روی سرمایه هایی که با خودت میاری مالیاتی تعلق نمی گیره.
زمینه ی دیگه ای رو می خوای بدونی؟ بگو لطفاً.

نه برا تحصيل نميخوام ممنون، ميخواستم ببينم رو ثبت شرکت اقامت نامه ياresidence permit پرميت چند ساله ميدن.
منظورم اين بود که اگه شرکت ثبت کنی و باهاش هيچ کاری انجام ندی ، سال اول اينجا هيچ هزينه و مالياتی نداره، از سال دوم به بعد يک هزينه کوچيک ساليانه ميدی، ميخوام بدونم اونجا چطوريه

قيمت خونه چيزی هم اگه داری بده يا يک سايت مال يک بنگاهی در مالزی، مرسی

aliqq

Registered User
لایک‌ها
1
سلام

مرسی بابت وقتی که میزاری

یه سوال

وضعیت کار بدون سرمایه چطوره؟

مثلا من که لیسانس کامپیوتر دارم برام کار هست یا نه ؟

پیش نیازاش چیاست؟

حداقل شرایط چیه برای اومدن و کار کردن ؟

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من اونجا رو نميدونم ولی ميدونم اينجا تو اروپا برای ثبت شرکت با مسوليت محدود يک حداقل سرمايه لازمه
کشور به کشور هم فرق ميکنه و ربطی به حوزه فعاليت نداره !! حالا شما کار کامپيوتر ميخوای کن ميخوای واردات
اينطور که شما گفتی هزيينه ثبت شرکت و وکيل اونجا فقط 0.5 سنت هست !!! يعنی نصف ورودی توالت تو اينجا :دی

نه برا تحصيل نميخوام ممنون، ميخواستم ببينم رو ثبت شرکت اقامت نامه ياresidence permit پرميت چند ساله ميدن.
منظورم اين بود که اگه شرکت ثبت کنی و باهاش هيچ کاری انجام ندی ، سال اول اينجا هيچ هزينه و مالياتی نداره، از سال دوم به بعد يک هزينه کوچيک ساليانه ميدی، ميخوام بدونم اونجا چطوريه

قيمت خونه چيزی هم اگه داری بده يا يک سايت مال يک بنگاهی در مالزی، مرسی

این که من نوشتم دو رینگیت اینجوری بود که خودت بری و ثبت کنی. اینجا هم توالت بخوای بری باید یک رینگیت بدی (البته خیلی از توالتها هم مجانیه):p
من فردا برات قیمت تمامشون رو می زنم. اینجا الان ساعت یک و نیم صبح هست و باید برم لالا. فردا برات همه رو می نویسم.
خوش باشی

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

مرسی بابت وقتی که میزاری

یه سوال

وضعیت کار بدون سرمایه چطوره؟

مثلا من که لیسانس کامپیوتر دارم برام کار هست یا نه ؟

پیش نیازاش چیاست؟

حداقل شرایط چیه برای اومدن و کار کردن ؟

سلام بر دوست عزیز
اینجا زیاد به فکر کار نباش. یعنی زیاد روش حساب نکن. با این National Crisis که پیش اومده همه جا بیکاری شده. اینجا یک سری قانون هم جدیداً گذاشتن که کار رو برای خارجیها خیلی محدود کرده چون خودشون الان بیکار زیاد دارن و از طرفی خارجی خیلی دارن که کارها رو اشغال کردن. یعنی خیلی خیلی سخت شده و نمی شه زیاد روش حساب کرد. ولی مثلاً من یک شرکت کامپیوتری ایرانی دیدم که از ایران نیرو می گرفت. یا خانم دوست خودم شاگرد اول فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه تهران بود و اینجا داره تو یک شرکت کامپیوتری کار می کنه. خودشون هم می دونن که ایرانیها باهوش هستند. ولی کلاً قوانین جدید خیلی دست و پاشون رو بسته. حتی دوست من می خواست تو شرکت یکی از دوستهای ایرانیمون کار کنه. براش وکیل گرفته بودن که ویزای کارش رو درست کنه ولی نشد. دوبار هم reject شد. خلاصه زیاد رو این قسمت حساب نکن. کار اینجا زیاد برای خارجیها نیست. مگر اینکه خودت یک کاری راه بندازی.:blush:

aliqq

Registered User
لایک‌ها
1
سلام بر دوست عزیز
اینجا زیاد به فکر کار نباش. یعنی زیاد روش حساب نکن. با این National Crisis که پیش اومده همه جا بیکاری شده. اینجا یک سری قانون هم جدیداً گذاشتن که کار رو برای خارجیها خیلی محدود کرده چون خودشون الان بیکار زیاد دارن و از طرفی خارجی خیلی دارن که کارها رو اشغال کردن. یعنی خیلی خیلی سخت شده و نمی شه زیاد روش حساب کرد. ولی مثلاً من یک شرکت کامپیوتری ایرانی دیدم که از ایران نیرو می گرفت. یا خانم دوست خودم شاگرد اول فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه تهران بود و اینجا داره تو یک شرکت کامپیوتری کار می کنه. خودشون هم می دونن که ایرانیها باهوش هستند. ولی کلاً قوانین جدید خیلی دست و پاشون رو بسته. حتی دوست من می خواست تو شرکت یکی از دوستهای ایرانیمون کار کنه. براش وکیل گرفته بودن که ویزای کارش رو درست کنه ولی نشد. دوبار هم reject شد. خلاصه زیاد رو این قسمت حساب نکن. کار اینجا زیاد برای خارجیها نیست. مگر اینکه خودت یک کاری راه بندازی.:blush:

درود بر mykelعزیز

دست گلت درد نکنه

برای ادامه تحصیل چی؟

مثلا شرایط فوق لیسانس گرفتن چطوره؟

هزینه عمومی(خونه،خوراک،سرو لباس...) و تحصیلی( دانشگاه،کتاب و...) هر ترم حدودا چقدر در میاد؟

زبان باید در چه حد قوی باشه؟

مرسی

jaxi200

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود بر شما جنابmyklگرامی.
سپاسگزار بابت تمامی اطلاعات.
پرسشی داشتم:
مثلا اگر برادری در خانواده ای شرایط اقامت خانه ی دوم را داشته باشد.به چه صورت میتواند برای بقیه ی برادران اقامت بگیرد؟
آیا راهی هست یا آنها هم باید شرایط را دارا باشند؟(بیشتر منظورم شرایط مالی است)
پیشاپیش سپاسگزارم.

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود بر myklعزیز

دست گلت درد نکنه

برای ادامه تحصیل چی؟

مثلا شرایط فوق لیسانس گرفتن چطوره؟

هزینه عمومی(خونه،خوراک،سرو لباس...) و تحصیلی( دانشگاه،کتاب و...) هر ترم حدودا چقدر در میاد؟

زبان باید در چه حد قوی باشه؟

مرسی

درود دوست عزیز.
برای ادامه تحصیل تا دلت بخواد دانشگاه رنگ و وارنگ اینجا هست. من خودم اینجا دارم MBA می خونم. و ایشاا... گوش شیطون کر ترم دیگه تموم می شه. من ده سال پیش کنکور سراسری رتبه ام صد و خورده ای بود و خب یکی از بهترین دانشگاههای ایران مهندسیم رو گرفتم. پس اینجوری هم نیست که خیلی ها فکر می کنن همه ی اینهایی که هند و مالزی هستند در پیتن! :lol: چرا اومدم اینجا؟ چون MBA هیچ جای دنیا بورس نمی ده و هزینه های مالزی هم پایینه و ایرانیها از پسش بر میان. هند ارزونتره ولی جهنمه. من خیلی از دوستانم رفتن هند و سر سال نشده فرار کردن. کثافت به معنی واقعی یعنی هند. ولی خب اینجا خیلی مدرن هست. مردمش آدم ترن. اروپاییها که میان اینجا دهنشون واز می مونه. اتوبانهای خیلی با ابهت، بازارهای بزرگ، ساختمونهای مدرن، تکنولوژی رو هم همه جا می بینی. برای همین شاید مالزی گزینه ی خوبی باشه. در ضمن خیلی از دانشگاهها اینجا دو سال رو ارائه می کنن و بعد برای ادامه می تونی بری مثلاً استرالیا. بعد هم همونجا می مونی و سر سه سال اقامت می گیری. این حسن رو هم برای کارشناسی داره. در مورد فوق لیسانس هم جای خوبیه. مخصوصاً آرامشی که مالزی داره. مردمش انقدر خونسرد هستند که خل می شی. من تا به امروز تو این همه وقت فقط یک بار صدای بوق ماشین شنیدم که اونهم برای عروسی بود. انگار اینها ماشینشون بوق نداره. تو وسط اتوبان هم بزنی رو ترمز اونجا پیاده شی چایی بخوری کسی برات بوق نمی زنه یا چیزی بهت نمی گه. البته اگه پلیس اونجا باشه خدمتت می رسه. ولی مردم عصبانی نمی شن. اینو حتی اگه تفریحی هم بیای مالزی می بینی.
هزینه ی زندگی:
این سوال رو بنا دارم خیلی مفصل جواب بدم. ولی فعلاً اینو بگم که هزینه ی خونه به مراتب از ایران پایینتره. ولی مثلاً حمل و نقل و تاکسی کمر شکنه. برای همین خیلی ها ماشین می خرن. ماشین های دست دوم اینجا خیلی ارزونه. مثلاً من وقتی اومدم یک ماشین ژاپنی 10 سال کارکرده ی کم مصرف خریدم حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومن. یا زانتیا اینجا 2 میلیون تومن هست. ولی خب تعمیراتش خیلی گرونه. اصولاً با دو میلیون تا چهار میلیون می شه یک ماشین خیلی خوب و کم مصرف خرید. بنزین گرونه. پس کم مصرف بهتره. البته اینها که می گم برای زندگی دانشجوییه. مثلاً دوستم که اینجا کار می کنه هوندا شاسی بلند خریده. ماشین صفر هم می تونی اقساط بخری. اگه نصف پولش رو بدی بهت می دن. ماهی 100 تا 200 تومن هم قسط داره. بگذریم...
خورد و خوراک از ایران گرونتره.
ولی شما هر چی کلاً هزینه ات در ایران هست رو 10 درصد بذار روش می شه هزینه ی اینجات. بستگی داره چه جوری بخوای زندگی کنی. چقدر مسافرت بری. چقدر مشروب بخوری. چقدر سینما بری. می دونی منظورم چیه؟ یعنی ریز به ریز باید حساب کرد. من یه لیست از قیمت بیشتر چیزها برات می زنم. الان برم خرید بیام.
راستی برای زبان هم بعضی از دانشگاهها می گن که باید IELTS داشته باشی. بعضی ها هم می گن که ما خودمون برات دوره ی زبان می ذاریم. بعضی ها هم می گن که بیا تو خودت یاد بگیر. ما هم یک ترم برات واحد زبان می ذاریم.
فقط اینو بگم که هر روز دارن شرایط رو سخت تر می کنن. چون ایرانیها و عربها اینجا رو آباد کردم و اینها هم دارن یاد می گیرن که طاقچه بالا بذارن. بستگی داره کدوم دانشگاه بخوای بری.
در مورد هزینه هم که بستگی به رشته و دانشگاه داره. هزینه ی کتاب خیلی زیاد نیست. چون کلاً ترمی 3 تا کتاب می خری هر کدوم 20 تا 30 هزار تومن. تازه می تونی کپی هم بکنی که پول کتاب ندی. ولی دانشگاه اگه by research بخوای بخونی بعضی دانشگاهها یک پولی هم بهت می دن. البته پول شهریه رو باید بدی. ولی اونها هم یک چیزی می دن که می تونه کمکت باشه. رقمش هم بدک نیست.
باید به ریز بگی چی کار می خوای بکنی تا به ریز جوابت رو بدم.

Last edited:

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود بر شما جنابmyklگرامی.
سپاسگزار بابت تمامی اطلاعات.
پرسشی داشتم:
مثلا اگر برادری در خانواده ای شرایط اقامت خانه ی دوم را داشته باشد.به چه صورت میتواند برای بقیه ی برادران اقامت بگیرد؟
آیا راهی هست یا آنها هم باید شرایط را دارا باشند؟(بیشتر منظورم شرایط مالی است)
پیشاپیش سپاسگزارم.

درود بر شما
اصولاً شما نمی تونی با اقامت خانه ی دوم برادرت برا خودت اقامت بگیری. ولی من می پرسم بهت می گم ببینم کاری می شه کرد یا نه. ;)
موفق باشی

aliqq

Registered User
لایک‌ها
1
.
خورد و خوراک از ایران گرونتره.
ولی شما هر چی کلاً هزینه ات در ایران هست رو 10 درصد بذار روش می شه هزینه ی اینجات. بستگی داره چه جوری بخوای زندگی کنی. چقدر مسافرت بری. چقدر مشروب بخوری. چقدر سینما بری. می دونی منظورم چیه؟ یعنی ریز به ریز باید حساب کرد. من یه لیست از قیمت بیشتر چیزها برات می زنم. الان برم خرید بیام.

سلام دوست عزیز

آره تقریبا میدونم چی فرمایش میکنین !!

اگه لیستم بذاری که خیلی خوب میشه،ممنون

ولی دانشگاه اگه by research بخوای بخونی بعضی دانشگاهها یک پولی هم بهت می دن. البته پول شهریه رو باید بدی. ولی اونها هم یک چیزی می دن که می تونه کمکت باشه. رقمش هم بدک نیست.

اینو متوجه نشدم یعنی چی ،لطف میکنی یکم بیشتر توضیح بدی ؟!!

Last edited:

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
ممنون بابت وقتی که میزاری. والا من بیشتر بخاطر کمتر شدن دردسرهای سفر به اروپا میخوام اقامت مالزی رو بگیرم ، آیا به جز طرح خانه دوم از طریق دیگه ای هم میشه اقدام کرد جهت گرفتن اقامت؟ و مورد دیگه واردات و تجارت هست.

شما در این زمینه هم اطلاعی داری؟ اینکه آیا کشور مناسبی برای خرید و واردات کالا به ایران هست؟ از نظر گمرکی اینا وضعیت چطوره!

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوست عزیز سلام

من فوق دیپلم الکترونیک دارم و می خواهم برای لیسنانس در مالزی اقدام کنم

چند سال طول می کشد لیسنانس بگیریم و آیا فوق دیپلم من را قبول می کنند.

و بهترین دانشگاه و شهر برای رشته الکترونیک چیست ؟

و هزینه میشه توضیح بدی

باتشکر

بالا