برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد مالزی

ali-boofaloo

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
66
من شنیدم دانشگاهی وجود دارد که 1 اسل در مالزی باشی و بقیه در کشور انگلیس

آیا همچین دانشگاهی وجود دارد آیا میشه آدرس سایتش را بدید
منظور دانشگاهه limkokwing هست ... البته مدرکش در ایران ساقط از اعتباره به دلایل واهی !

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
منظور دانشگاهه limkokwing هست ... البته مدرکش در ایران ساقط از اعتباره به دلایل واهی !

دانشگاه limkok در واقع یک دانشگاه مالایی هست که در انگلیس هم شعبه زده ولی دانشگاههای هستند که می تونید ادامه تحصیل رو در استرالیا و جاهای دیگه داشته باشید و در واقع شعبه هاشون در مالزی هست

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همه اینا رو ول کن ... بگو ببینم مالزی کازینو داره بیام یا نه ؟

یکی از معروفترین کازینوهای این منطقه genting هست که دوستمون بهش اشاره کرد. یک شهر بازی بسیار زیبا بالای کوه هست و یک کازینو و شما می تونین با تله کابین برید بالا و تا عصر بازی کنید و بعد به کازینو برید و قمار...
شب هم در هتل های همونجا می تونید بمونید که از هتلهای بسیار بسیار ارزون داره تا هتلهای بسیار گرون و مجلل.
یکی از دیدنی ترین نقاط مالزی همین genting هست.
برای بازی هم دوستانی هستند که هر هفته مقداری پول می برن. البته با صبر و احتیاط.

iranmehr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
با درود،

تاپيک بسيار خوبی است. براستی دست شما درد نکند. :)

اگر همچنان اين دور و ورا هستيد، می خواستم بدانم درباره ی باز کردن حساب بانکی در آنجا آگاهی داريد؟ برای کسی که اقامت ندارد.

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
اولاً برای چی می خوای اقامت ده ساله ی مالزی رو بگیری؟ دوماً بهتره که از طریق خرید خونه اقامت خانه ی دوم رو بگیری. البته کار اصلاً راحتی نیست ولی نشد هم نیست.

تو برنامه ایکه چند روز قبل از صداوسیما پخش شد نکته هایی منفی در مورد این طرح مطرح شد. مثلا اینکه در برنامه اقامتي مالزي خانه دوم MM2Hشما حق اشتغال و کسب درآمد رو ندارین ،درسته ؟
اگه اینجور باشه این طرح فقط مناسبه پولدارایی که می خوان برای خوشگذرونی اونجا برند . :confused:

آشنایی با هزینه های زندگی در مالزی

__mahdi__

Registered User
لایک‌ها
243
ای بابا! اصلا اگه پستهای منو از اول ببینی من فقط در راستای این طرح سوال پرسیدم :D

بله میشه از طریق خرید خونه هم اقامت خانه دوم گرفت ولی قیمت اون خونه باید از 275 میلیون به بالا باشه و فکر کنم دیگه مزیت دادن وام و اینا هم از بین میره.

مطمئن هستین وام نمی دن ؟
در خلاصه امتيازات برنامه اقامتي مالزي خانه دوم MM2Hاومده اگه با هر شرايط سني و از هر کشوري که براي خانه دوم اقدام کرده باشيد پس از موفقيت در اخذ اقامت مالزي از امتيازات زير برخوردار خواهيد شد.
وام خريد ملک تجاري يا مسکوني با بهره حدود 5% در سال، ميزان وام به صورت تقريبي 70% ارزش ملک مي باشد و ...

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
کازینو هم داره ولی نوک قله کوهه
این همه راه میخوای بکوبی 8 هزار کیلومتر بری پولاتو به اجنبی (چینی مینیا) ببازی برگردی ؟ :دی

علی جون پیاده که نمیخوام بیام با هواپیما میام :دی

یکی از معروفترین کازینوهای این منطقه genting هست که دوستمون بهش اشاره کرد. یک شهر بازی بسیار زیبا بالای کوه هست و یک کازینو و شما می تونین با تله کابین برید بالا و تا عصر بازی کنید و بعد به کازینو برید و قمار...
شب هم در هتل های همونجا می تونید بمونید که از هتلهای بسیار بسیار ارزون داره تا هتلهای بسیار گرون و مجلل.
یکی از دیدنی ترین نقاط مالزی همین genting هست.
برای بازی هم دوستانی هستند که هر هفته مقداری پول می برن. البته با صبر و احتیاط.

کازینوش خوبه ؟ مجلله ؟ در کل بخوایم برای 10 روز تا 2 هفته بیایم مالزی چقدر بیاریم با خودمون خوبه ؟

به جز پول بلیط و هتل , 1 میلیون بیاریم خوب میشه استفده کرد ؟

hos987

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام. مرسی از لطف شما.
شما می تونی قبل از سربازی این کار رو بکنی. چون شاید اصلاً شرایطی پیش اومد که معاف شدی یا اینکه اصلاً اینجا موندگار شدی و بعد از چند سال می تونی سربازی رو بخری.
هزینه ی تحصیلت رو باید ببینی کدوم دانشگاه می خوای بری و می شه روی سایتشون نگاه کرد. ولی زیاد گرون نیست.
اما برای اقامت. بسته به اینکه کدوم دانشگاه بری داره. چون معمولاً خونه رو دوستان نزدیک دانشگاه میگیرن. و اینکه بخوای با سایر دانشجویان یک خونه بگیری و هر کسی یک اتاق رو برداره یا کل خونه رو خودت بگیری. و اینکه ویلایی باشه یا آپارتمان. اینجا ویلایی ارزونتره معمولاً.
خورد و خوراک هم بستگی داره چی بخوری و چی بپوشی. برای خوردنی و ... یک لینک چند صفحه گذاشتم که می تونی قیمتها رو ببینی. ولی پوشاک از ایران ارزونتره. مثلاً دیروز bossini حراج زده بود و من شلوار لی خریدم 15000 تومن.
اما نگران نباش. من یک فرمول بهت می دم. هر چی تو تهران خرج می کنی برای اینجا بیست درصد اضافه بگیر که خیالت راحت باشه. اینجا یک سری هزینه مثل بنزین، سبزیجات، نان مثلاً خیلی از ایران بیشتره. ولی مثلاً پوشاک، برنج از ایران ارزونتره. یا مرغ و میگو از ایران ارزونتره. خونه که خیلی خیلی از ایران ارزونتره. شما شاید با ماهی 300 هزار تومن بتونی یک خونه ی خوب سه خوابه مبله شده با تمام امکانات اجاره کنی. پول پیش هم حدود 750 هزار تومن. با استخر و نگهبان دائم و رستوران مستقر در ساختمان و پارک بازی بچه ها.
البته ساختمونهای بهتر هم هست که تا ماهی 600 هزار تومن می شه و دیگه زیادی عالیه. البته خونه های گرونتر هم هست که اصولاً نیازی نیست بری سمتشون. همین ها که بهت گفتم از استاندارد بالاتره. و کاملاً نوساز و عالی هستن. و تمام امکانات رو هم دارن.
برای IELTS بهتره ایران زبانت رو به حد مطلوب برسونی. اینجا کلاس زبان خوب مثلاً British Council هست که هر دو هفته میشه 210000 تومن. باورت می شه؟ دویست و ده هزار تومن هر دو هفته. کلاسهاش هم گروهیه.
پس هر چی تو ایران زبان بخونی به نفعته. البته بعضی دانشگاهها کلاس زبان خودشون می ذارن. و می تونی سر کلاس خود دانشگاهت زبان بخونی.
برای پذیرش هم سراغ موسسات تو ایران نرو. من یک موسسه بهت معرفی می کنم که کارت رو مجانی انجام می ده و سرویس خوبی داره. بیخودی پول مفت نده چون هیچ سرویسی بهت نمی دن. یک موسسه اعزام دانشجو می شناسم که کار پذیرش و ثبت نام رو رایگان (مجانی) انجام می ده.
اینکه از ایران چقدر با خودت بیاری و هزینه ی دقیق اینجات رو بهتره هر وقت رو این قضیه جدی شدی و نزدیک اومدنت شده بود (مثلاً چند ماه قبلش) بپرسی تا ریز برات بگم. تا پول توالت رو برات می گم. الان همین حدود که گفتم فکر کنم کفایت کنه.
با سلام
شما نوشته اید :" برای پذیرش هم سراغ موسسات تو ایران نرو. من یک موسسه بهت معرفی می کنم که کارت رو مجانی انجام می ده و سرویس خوبی داره. بیخودی پول مفت نده چون هیچ سرویسی بهت نمی دن. یک موسسه اعزام دانشجو می شناسم که کار پذیرش و ثبت نام رو رایگان (مجانی) انجام می ده."
من هم میخواهم برای ادامه تحصیل بیام مالزی ؛ اگه امکانش هست آدرس سایت یا شماره تلفن این مؤسسه را برام بفرستید .
با تشکر
A_GH

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
متاسفانه موردی که در طرح خانه دوم برای افراد زیر 50 سال بهش اشاره نشده اینه که افراد باید حداقل 28 سال سن و متاهل باشن. به همین سادگی کار ما کنسل شد.

iranmalaysia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من چندین سال هست که در مالزی زندگی می کنم. زمانی اینجا دانشجوی فوق لیسانس بودم و الان مشغول کار هستم. اگر کسی می خواد چیزی در مورد مالزی بدونه می تونه از من بپرسه و با کمال میل تا جایی که بتونم کمک می کنم.
:cool:

shabgard25

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام و تشکر.من یک سوال مهم دارم.
در دانشگاه ICOM که در سایتش نوشته نماینده دانشگاه برکلی آمریکاست،یک دوره خاص جدای از لیسانس وجود داره به نام transfer که 2 ساله است و اینجور ادعا شده که 2 سال دیگرش رو میشه در خود برکلی خوند.خیلی از موسسات در ایران به ما گفتندر آینده به مشکل برخواهیم خورد و اگه دانشگاه برکلی هم پذیرش بده آمریکا ویزا نمیده.من خیلی دوست دارم این رو از یک منبع موسق که در مالزی زندگی میکنه و به جریانات وارده بپرسم.حرف موسسات اگه درست هم باشه کمی بوی بیزینس میده!

bill.goldberg

Registered User
لایک‌ها
6
لطفا در مورد خرید خودروهای اقساطی بیشتر توضیح بدید
برند هایی مانند مرسدس آئودی و ....

چرا خودروهای آمریکایی در مالزی نیست؟

drnet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من می خواهم در مالزی یک مغازه فروش گیم و نرم افزار راه اندازی کنم
لطفا راهنمایی کنید که چه اقداماتی را باید به انجام برسانم
آیا می توانم نمایندگی از شرکتها ایرانی در مالزی باشم یا خیر ؟
و به چه صورت ؟
مثلا نمایندگی فروش از شرکت تولید نرم افزار مدرن باشم و یا ...
با کمال تشکر

mehran_h

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزيز ازاينكه اينقدر باحوصله جواب سءوالهاي تكراري را ميديد كمال سپاس گذاري رو دارم من امشب اتفاقي به تايپيك هاي شما برخوردم و جواب خيلي از سءوالهام رو هم گرفتم
ولي يه مورد دارم پسري دارم 17ساله سال اول كارداني كامپيوتر نرم افزار دانشگاه آزاد ميخونه ميخوام براي ادامه تحصيل بفرستمش مالزي يه راهنمايي كلي بفرماييد و اينكه اول بايد سربازي بره يا خير ديگه اينكه من خيلي نگران وضعيت جوانهاي اونجا در تنهايي هستم ميدوني كه منظورم چيه (ال كل /مواد/ hiv ...) البته پسرم خيلي بچه مثبته ولي جو اونجا چه طوره اينو كسي نپرسيده بود

MRKARIMI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من لیسانس مخابراتم
میخوام با همسرم بیام مالزی دکتری بگیرم
اما نمیدونم میتونم خرجمو در بیارم یا نه؟!!!
ممنون میشم راهنماییم کنین

بالا