برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد مالزی

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سهیل تا حالا مالزی رفته ای؟
یه بار برو ببین اصلا به دلت میشینه؟

آفرین. به نظرمن باید یک ماه بیاد اینجا بمونه که حال و هوای اینجا بیاد دستش. هزینه هم اونقدری نمی شه. می تونه یک خونه یا اتاق اجاره کنه برای یک ماه که پول هتل هم زیاد نده. و ببینه اصلاً از اینجا خوشش میاد یا نه.

jasoosk

Registered User
لایک‌ها
3
شانست کمتر از 10 درصده. قوانین جدید اجازه نمی دن به این راحتی ها بیاین اینجا کار کنین. بعضی از شرکتهای گروه msc فقط می تونن راحتتر خارجی بگیرن. بقیه که حتی سهامدارای ایرانیشون رو هم دیگه نمی تونن راحت بیارن اینجا.

این گروه msc چی هست.. ؟ در رشته گرافیک به صورت حرفه ای با سابقه کار بالا استخدام دارن ؟
مشخصات کامل تری داری از این شرکتها..؟

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این گروه msc چی هست.. ؟ در رشته گرافیک به صورت حرفه ای با سابقه کار بالا استخدام دارن ؟
مشخصات کامل تری داری از این شرکتها..؟

تو google بزن msc , malaysia خودش میاد. ولی خلاصه اینکه شرکتهایی که تو زمینه ی ecommerce و IT فعال هستند و در مناطقی به نام شهرهای اینترنتی کار می کنند. مثلا تو خود کوالالامپور از این مناطق هست.
نمی خوام زیاد نا امیدت کنم. ولی جای مالزی جای دیگه ای دنبال کار بگردی شانست به مراتب بیشتره. مخصوصاً که خودت اینجا نیستی که تو مصاحبه و ... شرکت کنی.

jasoosk

Registered User
لایک‌ها
3
ممنون از راهنمائیت... من یکی از دوستام مازی هست.. گفتم شاید بتونم از طریق اون کار خوبی پیداکنم.
بیشتر واسه تنوع و ایجاد یه تغییر توی زندگی میخوام این کار رو بکنم.

باز هم ممنون. یا حق.

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
من انقدر سوال پرسیده شده یادم نمی مونه کی چی پرسیده. خلاصه شرمنده.
ولی نه. من می گم بهترین راهش اینه که شما یک خونه با وام بگیری و روی اون بتونی اقامت بگیری که کار خیلی سختیه. 275 میلیون به بالا هم خیر. اینجوریها هم نیست.
ولی یک چیزی که وجود داره اینه که خیلی اذیت می کنن جدیداً. یعنی راحت نمی دن.
آخه واقعیتش اقامت 10 ساله به درد کی می خوره؟!! من که خودم زیاد مایل نیستم الان. البته برنامه های افراد فرق می کنه. ولی من همش پیش خودم میگم بعد از 10 سال چی؟ اگه تمدید نکردن چی؟!
ببین من به چند دلیل مالزی رو انتخاب کردم:
1. قبلا گفته بودم که من مالزی رو پلی میدونم برای ویزا و سفر به اروپا و امریکا. اقامتش رو هم به همین خاطر لازم دارم.
2. تجارت
3. من عاشق تکنولوژی هستم. به نظر من مالزی از نظر تکنولوژی خیلی در سطح بالایی هست
4. کوالالامپور ارزان ترین پایتخت جهان
5. به احتمال 80% حدود 6 ماه اونجا هستم 6 ماه ایران

این مواردی بود برای گرفتن اقامت. به نظر من کسی که اقامت 10 ساله بهش میدن دیگه بعد از 10 سال بعید میدونم تمدید نکنن. چون به هر حال شما صاحب خونه و زندگی هستی. حالا در مورد این خانه دوم راه های بهتری سراغ دارین یا اول و آخرش ما این یکسال رو برای خرید خونه باید صبر کنیم و این 40 میلیون زبون بسته رو توی بانکشون بزاریم؟

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین من به چند دلیل مالزی رو انتخاب کردم:
1. قبلا گفته بودم که من مالزی رو پلی میدونم برای ویزا و سفر به اروپا و امریکا. اقامتش رو هم به همین خاطر لازم دارم.
2. تجارت
3. من عاشق تکنولوژی هستم. به نظر من مالزی از نظر تکنولوژی خیلی در سطح بالایی هست
4. کوالالامپور ارزان ترین پایتخت جهان
5. به احتمال 80% حدود 6 ماه اونجا هستم 6 ماه ایران

این مواردی بود برای گرفتن اقامت. به نظر من کسی که اقامت 10 ساله بهش میدن دیگه بعد از 10 سال بعید میدونم تمدید نکنن. چون به هر حال شما صاحب خونه و زندگی هستی. حالا در مورد این خانه دوم راه های بهتری سراغ دارین یا اول و آخرش ما این یکسال رو برای خرید خونه باید صبر کنیم و این 40 میلیون زبون بسته رو توی بانکشون بزاریم؟

تو اگه مثلاً قصدت تجارت هست و می خوای 6 ماه اینجا بمونی تو هر سال خب اقامت می خوای چی کار؟ پول در بیار بعد با پولت برو مثلاً اقامت انگلیس یا کانادا یا استرالیا اقامت سرمایه گذاری بگیر. نیازی هم به اقامت مالزی نیست. بدون اقامت هم می تونی 3 ماهه بیای. خیلی از دوستام که تجارت می کنن 3 ماه میان بعد 3 ماه میرن ایران و ...
تازه می تونی 3 ماه که اینجا بودی و ویزات تموم شد بری یه سر سنگاپور و برگردی و دوباره تمدید کنی.

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
آقا شما انگار خیلی دلت از اونجا پره که نمیخوای بقیه اقامت بگیرن؟ :D

ببین داشتن یک آدرس خونه یکی از ملزومات این تجارت منه. ضمن اینکه خانواده میخوان یک جایی باشه که تابستون با فامیل هجوم بیارن بهش :D پس قاعدتا دور اروپا و امریکا رو باید خط کشید.

در هر صورت من تصمیمم برای مالزی جدی هست. شما اگه زحمتی نیست ببین کسی رو دور و برت پیدا میکنی که از طرح خانه دوم استفاده کرده باشه! ببینم راه های قانونی داره برای پیچوندن اون مورد.

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا شما انگار خیلی دلت از اونجا پره که نمیخوای بقیه اقامت بگیرن؟ :D

ببین داشتن یک آدرس خونه یکی از ملزومات این تجارت منه. ضمن اینکه خانواده میخوان یک جایی باشه که تابستون با فامیل هجوم بیارن بهش :D پس قاعدتا دور اروپا و امریکا رو باید خط کشید.

در هر صورت من تصمیمم برای مالزی جدی هست. شما اگه زحمتی نیست ببین کسی رو دور و برت پیدا میکنی که از طرح خانه دوم استفاده کرده باشه! ببینم راه های قانونی داره برای پیچوندن اون مورد.

اتفاقاً دلم پر نیست . جای خوبیه. موضوع چیز دیگه است. شرایط آدمها هم با هم فرق می کنه. OK. من سوال می کنم. اگه چیزی یافتم بهت می گم. تجارتت چی هست؟

StarSoheil

Registered User
لایک‌ها
42
اتفاقاً دلم پر نیست . جای خوبیه. موضوع چیز دیگه است. شرایط آدمها هم با هم فرق می کنه. OK. من سوال می کنم. اگه چیزی یافتم بهت می گم. تجارتت چی هست؟
فعلا تجارت الکترونیک :D ولی بعدها شاید زدیم تو کار واردات صادرات

shahram51

Registered User
لایک‌ها
5
سلام mykel

من چند وقته که دنبال اطلاعات برای مالزی هستم .... من رشته ام برق بوده و سالها در زمینه کامپیوتر و اینترنت کار کردم .... الان خیلی در شرایطی نیستم که بخوام تحصیلی بیام مالزی ...چیزی که الان در نظرم هست اینه که اگر من با یک ویزای سه ماهه بیام مالزی آیا راه قانونی هست که یک کاری راه بندازم؟ مغازه ای باز کنم ؟

می دونم قبلا توضیح دادی که بازار کار خیلی خوب نیست و نباید به این امید باشم که شغلی در جایی پیدا کنم ...اما می خواستم بپرسم که وضعیت سنگاپور هم همینطوریه؟ در ضمن من متاهل هستم و خانمم نرم افزار ی هستش

ممنونم

kaam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
این روزها شاهد خیل عظیم ایرانیانی هستیم که دسته دسته میان مالزی. خیلی از شرکتها هم از این فرصت استفاده می کنن و با اطلاعات غلط افراد رو میارن اینجا رو به امان خدا رها می کنند. این قسمت رو تصمیم گرفتم راه بندازم تا به سوالات شما در مورد مالزی (تحصیل، سرمایه گذاری، زندگی، مسکن و ...) جواب بدم. من این کار رو برای اطلاع رسانی می کنم و جنبه ی money making نداره. پس هر چی می خواین راحت بپرسین.:happy:

با سلام، اول از همه باید بگم كه خیلی از شما ممنونم و هرچی میخواین خدا بهتون بده كه انقدر صمیمانه و بدون هیچ درخواستی سئوالات هموطنان را پاسخ میدید. واقعا این روزها خیلی كمتر چنین چیزی دیده مِشه. من همه پستها را خوندم ولی متاسفانه نتونسم پاسخ خودم را پیدا كنم.
اگر به بنده هم لطف كنید و من را كمی راهنمایی فرمایید ممنون میشم.
شركت ما قصد تاسیس شعبه نمایندگی در كشور مالزی را دارد. كه البته در صورت انجام این مطلب و موفقیت در آن، پس از مدتی احتمالا شركتی نیز در آنجا ثبت میكنيم تا به فعالیت تجاری مشابه در مالزی مشغول شیم.
بنابر تحقیقاتی كه از طریق شركتهای مشاور كردیم و در سایتها و وبلاگها خوندیم بنظر میرسد ما بتوانیم در آن كشور دفتر نمایندگی افتتاح نماییم ولی سئوالاتی برای ما پیش آمده است كه اگر لطف فرمایید پاسخ دهید:
آیا در صورتیكه این دفتر تنها نماینده ما در مالزی بوده و با توجه به تعریف نماینده تجاری كه هیچ فعالیت تجاری در مالزی انجام نمیدهد و كسب در آمدی ندارد، مالیاتی شامل حال آن میگردد؟
جهت ثبت شركت در مالزی بهتر است از چه مسیر اقدام نماییم؟
هزینه ها و مدارك مورد نیاز چه میباشند؟ و چه مدت ثبت دفتر به طول می انجامد؟
آيا نماينده شركت با حضور در مالزي ميتواند راسا اقدام به ثبت نمايد؟
آیا پرسنل دفتر مالزی كه ویزا دریافت كرده اند، میتوانند اقدام به كار نیمه وقت در شركت دیگر یا محل دیگری نمایند؟

از شما بسیار سپاسگزارم​

gooolsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
من تنها چیزی که میدونم اینه که خونه و ملک تو مالزی طیف گسترده قیمت رو داره و ارزونه

از دانشگاه ها apiit که ایرانم مدرکش رو قبول داره میشناسم

که کلا درجه ب محسوب میشه

shahroodnet

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
78
من تنها چیزی که میدونم اینه که خونه و ملک تو مالزی طیف گسترده قیمت رو داره و ارزونه

از دانشگاه ها apiit که ایرانم مدرکش رو قبول داره میشناسم

که کلا درجه ب محسوب میشه

ایول...
بریم Apply کنیم:D
وب سایت دانشگاه apiit

سـربازی درد سری شده ها:blink:
-
شما حدود قیمت خرید یا اجاره رو (جای نسبتا خوب) دارین؟

kaam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام بر Mykl
عجب شانسی دارم من بخدا، تا الان همرو جواب دادی ولی تا من پرسیدم اصلا نیستی مثل اینكه

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
ایول...
بریم Apply کنیم:D
وب سایت دانشگاه apiit

سـربازی درد سری شده ها:blink:
-
شما حدود قیمت خرید یا اجاره رو (جای نسبتا خوب) دارین؟

حالا چرا APIIT؟!
حداقل میرین مالزی یه دانشگاه که رنک درست و حسابی تر داشته باشه انتخاب کنین، مثل MMU یا دانشگاه های دولتیش...

samanjan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من شنیدم دانشگاهی وجود دارد که 1 اسل در مالزی باشی و بقیه در کشور انگلیس

آیا همچین دانشگاهی وجود دارد آیا میشه آدرس سایتش را بدید

mykl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بنده برگشتم.
بنده رو ببخشید که این چند وقت نبودم. مسائلی پیش اومد که متاسفانه نشد بیام اینجا. بازهم در خدمتتون هستم.

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
همه اینا رو ول کن ... بگو ببینم مالزی کازینو داره بیام یا نه ؟

بالا