برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد ویندوز ۷

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
برای منی که از مستقیما از ایکس پی به ویندوز 7 اومدم خیلی جالب و هیجان انگیزه. فعلا تا ماه اوت باهاش سر می کنیم. امیدوارم بهش عادت نکنم، چون به احتمال زیاد باید خیلی گرون باشه.
تسکبارش خیلی خوب شده.
با یک گیگ رم من خوب جواب داده. من روی یک لپ تاپ دیگه که 3 گیگ رم داشت و با ویندوز ویستا کار میکرد دیدم که همیشه حداقل 1 گیگ از رمش اشغاله. ولی در این مورد خودم فقط 450 مگ از رم مصرف شده.
ینی چی گرون باشه؟
مگه شما میخرید ویندوز رو؟ (جون من ببین مملکتو اگه کسی اصلی بخره همه تعجب میکنن:دی)

ضمنا فعلا باگ زیاد داره
بعید میدونم بتونید باهاش سر کنید
البته اگه اهل بازی نباشید شاید بتونید

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
ینی چی گرون باشه؟
مگه شما میخرید ویندوز رو؟ (جون من ببین مملکتو اگه کسی اصلی بخره همه تعجب میکنن:دی)

ضمنا فعلا باگ زیاد داره

من تنها نرم افزار دزدی که دارم مایکروسافت آفیس هستش. اون هم مجبور شدم. این دانشگاههای احمق حتما فرمت آفیس میخواستند و "لاتک" قبول نمیکردند. البته این فرمت در بعضی از دانشگاهها کاملا قبوله. نرم افزار فرمول نویسی مناسبی هم برای office.org پیدا نکردم. یک زمانی شرکت maple برای ما نسخه مجانی (دانش آموزی) Maple را می فرستاد. ولی الان دیگه نه. توی شرکت هم اصلا اجازه نداریم نرم افزار بدون لاینسس نصب کنیم.
شما داغ دل من رو تازه کردی. این نرم افزار های ایرانی اصلا پشتیبانی مناسبی ندارند. سال 78 یک دیکشنری خریدم 12 هزار تومان که از نظر محتوایی واقعا عالی هست. ولی الان نسخه جدیدش اومده و به صاحبان ورژن های قبلیش 50 درصد تخفیف میده یک ماهه ایمیل زدم که آیا به ورژن من که در لیستشون نیست هم تخفیف میدهند یا نه؟ هنوز جواب ندادند. یا اون "کتاب اول" مسخره از سال 75 دارم میخرمش (یعضی مواقع مجانی بود) هنوز که هنوزه افتضاح ترین طراحی را داره و هر دفعه حتما باید رزولوشن صفحه نمایش من رو عوض کنه تا بتونه کار کنه. بدون موس نمیتونی نقشه اش را جابه جا کنی. دیگه از خیر خریدنش گذشته ام.
یعضی ها نمی فهمند که من نمی تونم چیزی را که خریده ام بهشون مجانی بدهم. نمونه اش همین نرم افزار نقشه تهران برای موبایل. دیگه توضیح نمیدهم . میگم موبایلم امکان فرستادن جاوا را نداره. البته فکر کنم الان دیگه مجانی شده. این که چیزی نیست یکی بود که از من ویندوزم را هم می خواست!
در مواقع بی پولی چه قدر پول دادم و یک نرم افزار ایرانی خریدم که به لعنت خدا هم نمی ارزید. اون موقع اینترنت و این حرفها نبود.روزی 2 ساعت از ساعت 2 صبح الی 4 صبح ساعتی 800 تومن . ارزونترین پلن برای یک دانش آموز یه لاقبا بود. آدمهایی هم که کامپیوتر داشته باشند خیلی کم بود تنها راه امتحان نرم افزار هم خرید اون بود. الان تا امتحان نکنم امکان نداره بخرم. حتی اگر شده کرک شده اش را دانلود می کنم تا بتونم امتحان کنم.
من اهل بازی سنگین نیستم. گهگاهی با این شبیه سازهای نینتندو بازی می کنم. اونها هم تا اونجایی که دیدم کار می کنند و مشکلی با این ویندوز ندارند.

Last edited:

DNL

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
16
ینی چی گرون باشه؟

ضمنا فعلا باگ زیاد داره

اگه با بازي ها مشكلي نداشت بهترين ويندوز بود اما حيف:(
خدا كنه تو نسخه اصلي مشكلاتش حل بشه

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
كجاست اين New Test?! من كه چيزينديدم!

شرمنده داشتم تست میکردم که بتونم پست بدم آخه دیدید که اوضاع سایتها یه مدت خراب بود.

انگار دیگه درست شده.:)

در ضمن مولتی پرایمری هم دارم شروع میکنم... به تاپیک مربوطه قدمی بگذارید.

با تشکر:rolleyes:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1538.gif

. يه مدت گذاشتم تا اطلاعات در مورد W7 جمع بشه و من هم به كار‌هاي ديگه‌ام بپردازم. قسمت "توانايي‌هاي جديد و تغيير يافته ويندوز 7" از پست اول به روز شد.

Shift and Right-Click to Expand Windows 7's Send To Menu
. اگر برروي Icon يك فايل Shift + Right CLick نماييد، گزينه‌هاي جديدي به منوي Popup شما اضافه مي‌شود:

فقط Right click

Right Click + Shift

>>> منبع <<<

Add Text to the Windows 7 Taskbar Buttons
. اگر دوست داريد كه همچون گذشته در كنار Icon هاي موجود در Taskbar اسم شان هم قرار بگيريد كافيست كه:

1) برروي Taskbar راست كليك كرده.
2) Properties را انتخاب نماييد.
3) گزينه روبروي Taskbar Buttons را از حالت "Always combine, hide labels" به "Never combine" تغيير دهيد:

combine-taskbar.png

>>> منبع <<<

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/14
209266.gif
26650.gif

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1538.gif

. تيتر مشخصه كه داستان! چيه! من اين كار را به شكل عملي انجام نداده‌ام و فقط سايت منبع را ترجمه نموده‌ام. خوب شروع مي‌كنيم:

مواد لازم:
1) يك فلش مموري. حداقل 4GB.
2) برنامه WinRAR
3) فايل ISO ويندوز 7 بتا كه از مايكروسافت يا لينك‌هاي موجود در پست اول دريافت نموديد.
4) پشتيباني BIOS مادر بورد از Boot شدن از روي Remote Drives يا USB Disks .

آماده كردن فلش مموري:
. فلش مموري را به دستگاه وصل نماييد و روي آن يك پارتيشن ساخته و آن را Active نموده و به شكل NTFS فرمت نماييد. اعمال فوق را به كمك هر برنامه‌اي كه داريد مي‌توانيد انجام دهيد. اما به كمك دستور Diskpart كه بخشي از دستورات Command Prompt ويندوز XP و 2003 و Vista و 7 هست هم مي‌توانيد اعمال فوق را انجام دهيد:

1) CMD.exe را از Start\Run...o اجرا نماييد. اگر ويندوز شما Vista يا 7 هست CMD را به شكل Run as Administrator اجرا نماييد.
2) در پنجره داس دستور Diskpart را نوشته و كليد Enter را به فشاريد!
3) در خط فرمان <Diskpart عبارت list disk را نوشته و به Enter يد!
4) ليست ديسك‌هاي خود را خواهيد ديد. (نه ليست پارتيشن‌ها بلكه ليست فيزيكال درايو‌ها + فلش مموري‌):

5) در تصوير فوق آخرين ديسك، فلش مموري 8GB هست. دستورات زير را به ترتيب بنويسيد و كليد Enter را فشار دهيد:

o

# Select Disk

( به جاي علامت # بايد شماره فلش ديسك خود را قرار دهيد. در اين مثال بايد بنويسيم “Select Disk 6”)​
Clean

(اين دستور همه پارتيشن‌ها و Sector هاي مخفي را حذف مي‌كند)
Create Partition Primary

(يك پارتيشن Primary با تنظيمات Default درست مي‌كند)​
Select Partition 1
(پارتيشن تازه درست شده را براي انجام عملياتي انتخاب مي‌كند)​
Active
(پارتيشن انتخاب شده در دستور قبلي را Active كرده و آن را به عنوان System Volume به سيستم مي‌شناساند)​
Format FS=NTFS
(پارتيشن را به شكل NTFS فرمت مي‌نمايد)​
Assign
(يك حرف به آن نسبت مي‌دهد)​
Exit

(از محيط Diskpart خارج مي‌شويد)​

Bootable كردن فلش مموري:
. خوب فايل ايميج ويندوز 7 را دونلود كرده و برنامه WinRAR را نيز نصب نمايد. حالا:

1) روي فايل ايميج ويندوز 7 راست كليك كرده و از منو گزينه Extract files....o را انتخاب نمايد و آدرس از هاردديسكتان را مشخص نماييد و فايل‌هاي درون ايميج را در آنجا Ectract نماييد. (براي راحتي عمليات بعدي، بهتره كه در ريشه يكي از پارتيشن‌ها باشد)

2) فرض كنيم كه ايميج را در فولدري در درون پارتيشن C به نام W7 ريخته باشيد، حالا دوباره با دستور CMD به داس رفته و دستورات زير را بنويسيد:

o
C:
CD \W7
CD BOOT
Bootsect.exe /nt60 FlashDriveLetter:
d
(به جاي عبارت FlashDriveLetter حرف فلش مموري را قرار دهيد. مثلن L)

. به كمك دستور فوق فايلظهاي بوت را به فلش مموري منتقل نموده‌ايد.

نكته: اگر ويندوز شما 32bit باشد نمي‌توانيد فايل Bootsect موجود در ايميج 64bitي ويندوز 7 را اجرا نماييد و بلعكس.

. در پايان تمامي فايل‌هاي Extract شده از ايميج ويندوز 7 را به ريشه فلش مموري خود منتقل نماييد.

Boot كردن سيستم از روي فلش مموري:
. هم مي‌توان از طريق BIOS مادربورد (اگر از اين توانايي پپشتيباني نمايد) و از قسمت Boot Sequence آن تقدم بوت شدن از روي فلش مموري را قبل از هاردديسك قرار داد و هم در اكثر مادربورد‌هاي امروزي با فشار يك كليد در زمان بوت مي‌توان Boot Menu را ظار نمود. براي يافتن اين كليد كافيه كه به دفترچه مادربوردتان رجوع نماييد يا به نوشته‌هاي زمان بوت روي مانيتور دقت نماييد. (معمولن در مادربورد‌هاي Asus كليد F8 و مدل‌هاي قديمي آنها Esc و مادربورد Gigabyte كليد F11 و مادربورد MSI كليد F9 و.... را فشار دهيد)​

>>> منبع <<<

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/14
209266.gif
26650.gif

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزيز
1538.gif

. اوخ اوخ! قبلن‌ها به دليل بازي زياد كيبوردمان مي‌شكست! الان به دليل توانايي Multi Touch ويندوز 7 بايد LCD يمان سوراخ بشه! اولين بازي ساده براي توانايي Multi Touch ويندوز 7 آمد:

. در لينك منبع لينك باز هم هست:

>>> منبع <<<

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/16
209266.gif
26650.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام bahrain عزيز
1538.gif

دوستان حجمش چقدر هست ؟
. ايول!! پست اول را مگه مشاهده نكرديد! قسمت مقدمه! قسمت دونلود!...... اونجا نوشته عزيز. در ضمن اون پست يعني پست اول همواره به روز (Update) مي‌شود.

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/16
209266.gif
26650.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام بر همه دوستان جان
1538.gif

. ويندوز 7 در 6 نسخه يا sku (Stock Keeping Unit)o منتشر خواهد شد:
Starter
Home Basic
Enterprise
Home Premium
Professional
Ultimate​

. به احتمال زياد به دليل قيمت وتوانايي‌هاي حذف نشده، دو نسخه رنگي شده بيشترين فروش را داشته باشند. دليل اين تقسيم بندي را يكي از مديران ارشد مايكروسافت اينچنين فرموده‌اند:

The first change in Windows 7 was to make sure that editions of Windows 7 are a superset of one another. That is to say, as customers upgrade from one version to the next, they keep all features and functionality from the previous edition...The second change is that we have designed Windows 7 so different editions of Windows 7 can run on a very broad set of hardware, from small-notebook PCs (sometimes referred to as netbooks) to full gaming desktops...[emphasis mine]o

. منابع:

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/17
209266.gif
26650.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Haamed جان
1538.gif

. ممكنه توان كارت گرافيكت پايين باشه! شماره Score آن چنده؟! (در پست يك در قسمت "سرعت ويندوز 7 نسبت به ..." توضيح داده‌ام) همچنين نصب نبودن درايور يا حتا ممكنه كه نصب بودن درايور ويندوز و نه شركت سازنده هم احتمال بروز چنين مشكلي را دارد...

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/18
209266.gif
26650.gif

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
سلام Haamed جان
1538.gif

. ممكنه توان كارت گرافيكت پايين باشه! شماره Score آن چنده؟! (در پست يك در قسمت "سرعت ويندوز 7 نسبت به ..." توضيح داده‌ام) همچنين نصب نبودن درايور يا حتا ممكنه كه نصب بودن درايور ويندوز و نه شركت سازنده هم احتمال بروز چنين مشكلي را دارد...

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/18
209266.gif
26650.gif

والا کارتم که NVIDIA XFX 8600GT 512MB VISTA READY هست.

امتیازمم یبار 5.5 داد اما دفعه بعد 4.4 داد.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Haamed جان
1538.gif

. خوب درايورش از كجاست؟! مايكروسافت يا درايور ويستاي Nvidia را نصب كردي؟! اگر مايكروسافته مال Nvidia براي Vistaش رو تست كن.... كارتت كه خيلي خوبه! (از من كه خيلي خيلي بهتره!)

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/18
209266.gif
26650.gif

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام Haamed جان
1538.gif

. خوب درايورش از كجاست؟! مايكروسافت يا درايور ويستاي Nvidia را نصب كردي؟! اگر مايكروسافته مال Nvidia براي Vistaش رو تست كن.... كارتت كه خيلي خوبه! (از من كه خيلي خيلي بهتره!)

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/18
209266.gif
26650.gif
البته درایور مایکروسافت نداریم
خود NVIDIA درایور های ویندوز 7 رو از طریق آپدیت مایکروسافت ارائه میده
و این درایور ها تولید خود NVIDIA هست

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Shervin جان
1538.gif

البته درایور مایکروسافت نداریم
. چرا داريم! به بخش Properties درايور كه برويد Provider اون مايكروسافت هست و نه Nvidia و به همين دليل هم هست كه من و DNL خدمتتان عرض كرديم كه براي اجراي بهتر بازي‌ها حتمن آخرين درايو ويستا را نصب نماييد:

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/18

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام Shervin جان
1538.gif

. چرا داريم! به بخش Properties درايور كه برويد Provider اون مايكروسافت هست و نه Nvidia و به همين دليل هم هست كه من و DNL خدمتتان عرض كرديم كه براي اجراي بهتر بازي‌ها حتمن آخرين درايو ويستا را نصب نماييد:

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/18
خود ان ویدیا که چیز دیگه ای میگه

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
سلام Haamed جان
1538.gif

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/18
209266.gif
26650.gif

اصلا چیزی نصب نکردم دیفالت خود ویندوز هفت هست. شناختتش.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام Haamed و Shervin جان
1538.gif

. هر دوتاتون بي خيال حرف مايكروسافت و تغريف Nvidia بشويد!!
4915.gif
تا زماني كه در قسمت Provider درايور هر قطعه‌اي نوشته مايكروسافت! سعي كنيد به نام خود همان سازنده تغييرش بدهيد!
71644.gif
در اين مورد هم كه عملن DNL عزيز تست كرده و نتيجه را اعلام نموده كه!؟ همون آخرين درايور NVidia براي ويستا را نصب كنيد. اما ممكنه مشكل براي حامد به اين شكل حل نشه و از جاي ديگه باشه اما براي تست بازي‌ها كه ديگه 100% لازمه!

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/18
209266.gif
26650.gif

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
سلام Haamed و Shervin جان
1538.gif

. هر دوتاتون بي خيال حرف مايكروسافت و تغريف Nvidia بشويد!!
4915.gif
تا زماني كه در قسمت Provider درايور هر قطعه‌اي نوشته مايكروسافت! سعي كنيد به نام خود همان سازنده تغييرش بدهيد!
71644.gif
در اين مورد هم كه عملن DNL عزيز تست كرده و نتيجه را اعلام نموده كه!؟ همون آخرين درايور NVidia براي ويستا را نصب كنيد. اما ممكنه مشكل براي حامد به اين شكل حل نشه و از جاي ديگه باشه اما براي تست بازي‌ها كه ديگه 100% لازمه!

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/18
209266.gif
26650.gif

من فقط درایور داخل خود سی دی کارت گرافیکم رو دارم دیگه درایوری ندارم. نصبش کنم؟

بالا