برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد ویندوز ۷

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
خب ....
من گرفتم درایور رو و نصب هم کردم ولی متاسفانه دردی از بازی ها دوا نکرد
همچنین اسسین فول اسکرین نمیشه
فار کرای هم قبلا میرفت تو بازی هنگ میکرد ولی الان همون موقع که میزنی بازی رو باز کن گیر میکنه
خیلی باهاش ور رفتم و همه جاهاش رفتم شبکشم کردم و از شبکشم خیلی کار کشیدم
خیلی عالیه سرعتشم خیلی خوبه
تنها مشکلی که باهاش پیدا کردم همین بازی ها بود

پ.ن :
اگه مشکل بازی توش حل بشه به نظر من از همین الان میتونه به عنوان یه ویندوز کامل به کار گرفته بشه (البته باید کار زیاد بشه باهاش تا ایراداتش پیدا بشه ولی ایراد بزرگی که نشه به عنوان سیستم عامل اصلی انتخابش کرد وجود نداره (جز بازی)) .

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام بر همه دوستان عزيز
1538.gif

. آقايان و خانوم‌ها نتيجه تست‌هايم -البته نه به شكل كامل با توجه به گرفتاري‌هايم- را در پست اول قرار دادم.(چقدر اين هيلترينگ سايت امروز من را عزيت كرد! كلي از وقتم تلف شد! وگرنه باشد همين عصري تمام مي‌شد!)
. مثلن در مطالب جديد پست اول جواب همين مشكل shervin جان را من يافته بودم! اما تا مطالب فوق را آماده نمودم ايشان حل فرمودند! البته بهتره آخرين نسخه را از خود Nvidia بگيرند و نه مايكروسافت. به هر حال نگاهي بي‌اندازيد ضرر ندارد. مخصوصن براي راحت شدن خيال mehrdad201 هم از لحاظ كشيدن يا نكشيدن ويندوز روي سيستمش7 راحت مي‌شود! چون تست سرعت سيستم خود را در آن قرار داده‌ام و روش‌هاي كم نمودن قدرت گرافيكي و بالا بردن سرعت سيستم را نيز نوشته‌ام.

. راستي ManUtd1998 جان لطفن عكس‌هايت را در صفحه يك Thumbnail كن چون من خيلي عكس اونجا گذاشتم! ممنون .....

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/06
209266.gif
26650.gif

Last edited:

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
راستی داشت یادم میرفت
مهرداد جان قرار بود ببینم فتوشاپ کار میکنه یا نه
من الان PS CS4 ME رو ریختم کار میکنه بدون مشکل

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام بر همه دوستان عزيز
1538.gif

. آقايان و خانوم‌ها نتيجه تست‌هايم -البته نه به شكل كامل با توجه به گرفتاري‌هايم- را در پست اول قرار دادم.(چقدر اين هيلترينگ سايت امروز من را عزيت كرد! كلي از وقتم تلف شد! وگرنه باشد همين عصري تمام مي‌شد!)
. مثلن در مطالب جديد پست اول جواب همين مشكل shervin جان را من يافته بودم! اما تا مطالب فوق را آماده نمودم ايشان حل فرمودند! البته بهتره آخرين نسخه را از خود Nvidia بگيرند و نه مايكروسافت. به هر حال نگاهي بي‌اندازيد ضرر ندارد. مخصوصن براي راحت شدن خيال mehrdad201 هم از لحاظ كشيدن يا نكشيدن ويندوز روي سيستمش7 راحت مي‌شود! چون تست سرعت سيستم خود را در آن قرار داده‌ام و روش‌هاي كم نمودن قدرت گرافيكي و بالا بردن سرعت سيستم را نيز نوشته‌ام.

. راستي ManUtd1998 جان لطفن عكس‌هايت را در صفحه يك Thumbnail كن چون من خيلي عكس اونجا گذاشتم! ممنون .....

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/06
209266.gif
26650.gif
سلام
نمیشه از خود NVIDIA گرفت تو خودش که میری میزنی ویندوز 7 میگه برو از آپدیت مایکروسافت بگیر
منم رفتم از اپدیت سنتر مایکروسافت دانلود کردم دقیقا همون ستاپ درایورای خود NVIDIA هست فقط از مایکروسافت دانلود باید کرد.

ضمنا : لطفا پست تست منم بزار تو پست اولت
http://www.forum.persiantools.com/showpost.php?p=2013025&postcount=40

Last edited:

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
igimax جان

یه تست میگیری ببینی که کاسپراسکای اینترنت سکیوریتی 2009 روی این نصب میشه یا نه !؟؟! و اگه نصب شد ایا کانفلیکت داره یا نه؟!؟!

گفته بودی که بلو اسکرین برات اومده بود. این رو هم میتونی تست بگیری ؟

====================
در ضمن مایکروسافت افیس 2007 رو هم چک کنید ممنون میشم.

آتلوک ، ورد

برنامه الکل (مخصوص رایت و ایمیج سی دی) این رو هم اگه امکانش هست تست بگیرید.

Last edited:

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
معمولا توی بازی ها این امکان رو به شما میده که بازی رو فول اسکرین اجرا کنین یا نه
برای رفع مشکل رم اول از همه بایوس لبتاب رو آپدیت کن شاید مشکلت حل بشه
اگه نشد از داخل setup لبتاب هم احتمالا تنظیماتی برای تغییر فرکانس رم گذاشته باشه که شاید بتونه کمک کنه

یه مقدار در مورد این مساله توضیح میدید ؟ عنوان مربوط به این گزینه در بایاس چی هست ؟؟؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
بچه ها یه مشکل دیگه هم دارم تو این ویندوز
بیشتر از 400 مگ آپدیت دانلود کردم ولی هیچکدومو نصب نمیکنه وFaild میده و موقع خاموش کردنم میاد نصب کنه نمیتونه بیخیالش میشه

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام بر همه دوستان جان
1538.gif

mehrdad201 عزيز:
یه تست میگیری ببینی که کاسپراسکای اینترنت سکیوریتی 2009 روی این نصب میشه یا نه !؟؟! و اگه نصب شد ایا کانفلیکت داره یا نه؟!؟!
گفته بودی که بلو اسکرین برات اومده بود. این رو هم میتونی تست بگیری ؟
====================
در ضمن مایکروسافت افیس 2007 رو هم چک کنید ممنون میشم.
آتلوک ، ورد
برنامه الکل (مخصوص رایت و ایمیج سی دی) این رو هم اگه امکانش هست تست بگیرید.
. از سه برنامه فوق ميكروسافت آفيس را كه همه تست كردند! و جئاب ميظدهد. (به پست اولم در قسمت "برنامه‌ها و ويندوز7" نگاهي بيندازيد همواره ليست برنامه‌هاي مشكل دار و بدون مشكل ذكر مي‌شود) برنامه كاسپر را اكنون ندارم! (قبلن همه را داشتم 25~ برنامه مختلف بود اما وقتي Avira به خوبي جواب داد ديگه همه را پاك كردم) الكا را دارم و دستت درد نكنه كه يادم آوردي چون به يه Virtual Drive خوب بعد از Daemon احتياج داشتم. لين را تست مي‌كنم و Nero را هم به همچنين.
Quote:
نوشته ای از DNL
معمولا توی بازی ها این امکان رو به شما میده که بازی رو فول اسکرین اجرا کنین یا نه
برای رفع مشکل رم اول از همه بایوس لبتاب رو آپدیت کن شاید مشکلت حل بشه
اگه نشد از داخل setup لبتاب هم احتمالا تنظیماتی برای تغییر فرکانس رم گذاشته باشه که شاید بتونه کمک کنه

یه مقدار در مورد این مساله توضیح میدید ؟ عنوان مربوط به این گزینه در بایاس چی هست ؟؟؟
. عنوانش SPD هست يا Configure DRAM Timing by SPD هست. اول بايد آن را Enable نماييد تا گزينه‌هاي زير آن فعال شوند. براي تنظيم آنها بايد از اعدادي كه برنامه CPU-Z به شما داده بود استفاده نماييد. از اعداد زير ستون باس 200:
14uw2v9.jpg

. البته بعيد مي‌دانم اين Downgrade نمودن حافظه مشكل را حل نمايد چون سيستم با سرعت باس رم شما مشكل ندارد باكه اين رم‌ها با Dual Channel چيپ شمالي مادر بورد شما ناسازگارند. در هر صورت امتحانيست كه ضرر ندارد.

. در ضمن شما در يكي از پست‌ها از من خواسته بودديد كه كلي چيز تست كنم! اكنون همه صفحه ها را نگاه كردم اما آن پست را نديدمش! (شايد هم خوب نگاه نكردم!) يكيش تست ILS بود اگر اشتبا نكنم! بقيش چي بودند؟!

shervin جان:
. لينك تست شما به پست اول منتقل شد. ممنون از همكاري سبزتان.
53622.gif
3 نكته:

1) در تست خود و زمانگيري براي Word و Adobe آيا به اجراي اول و دوم آنها پس از اجراي ويندوز دقت نموديد؟! چون فكر كنم زمانگيري شما پس از حداقل يكبار اجرا نمودن هريك از اون برنامه‌ها باشه! در پست 34 در اين زمينه توضيح داده‌ام. روش صحيح تست بار شدن برنامه‌ها و تست مجدد بار شدن آن برنامه براي تست بهبود كشينگ ويندوز را از آن پست در زير قرار مي‌دهم ولي لطفن دوباره به آن پست نگاهي اندازيد:
به نقل از پست 34 :
.....
3) مدت زمان لود شدن برنامه‌هاي Office Word 2007 و Adobe Photo Shop CS2 در اولين اجرا پس از بالا آمدن ويندوز و دومين اجرا. معمولان همه اين برنامه‌ها را دارند! (توجه توجه: در زمان گيري براي Word بايد زماني ساعت را متوقف نماييد كه منو‌هاي بالاي Word به شكل كامل Load مي‌شوند و نه زماني كه پنجره Word باز مي‌شود. اين تصويري از زماني هست كه پنجره Word باز هست اما منوها هنوز بار نشده‌اند و اين تصوير زماني هست كه كاملن منو‌ها بار شده‌اند و بايد زمان را متوقف نماييد)
....

اين همين بخش از نتيجه تست من كه در پست اول قرار دارد:
...
) مدت زمان لود شدن Office Word 2003 و Adobe Photoshop CS2:ه
Office Word 2007ه@ XP SP3 : ...........ه زمان اولين اجرا 6.80 ......... دومين اجرا 1.86
Office Word 2007ه@ W7beta : ..........ه زمان اولين اجرا 6.09 ......... دومين اجرا 1.08
...

2) در مورد Nvidia عرض كردم كه آخرين درايو Vista را بگيريد و نه ويندوز 7! بله خودم هم لينك دادم به Nvidia كه فعلن مايكروسافت درايورش رو تامين مي‌كنه.

3) شما چطوري 400MB آپديت گرفتيد!؟ تا ديشب كه من چك كردم آپديتي به جز همان 50~ روز اول چيز جديدي نبود!؟ ويندوز 7 من با نصب آنها مشكلي نداشت!

ManUtd1998 عزيز:

. نتيجه تست شما هم به پست اول منطقل شد. ممنون از تستتان منتظر كامل كردنش هستم.

Haamed عزيز:
. لينك جديد تصاوير شما هم در پست اول به روز شد. ممنون از زحمت آپلود‌هايتان.

DNL عزيز:
. لينك مستقيم ئيندوز 7 شما هم به لينك اول اضافه شد. ممنونم از اطلاع رسانيتان.
موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/06
209266.gif
26650.gif

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام بر همه دوستان جان
1538.gif

. يك نكته خيلي مهم و مفيد و يك خبر خوب براي يك دوست:

نكته مهم:
. تاثير برنامه SuperCache (از شركت Super Speed كه محصولات آن را و فوايد و محاسن فوق‌العاده خوب آن و روش استفاده از آن را در اين تاپيك معرفي نموده‌ام) را در تست سرعت ويندوزهاي XP و ويندوز7 تست نمودم. متاسفانه هنوز اين شركت نسخه ويستاي اين برنامه را نساخته اما خوب نتيجه تاثير مثبت آن برروي XP كاملن نشان مي‌دهد كه نسخه ويستاي آن (يا ويندوز 7) برروي ويندوز 7 چه تاثيري خواد گذاشت. (البته از آنجا كه برنامه اين شركت مورد تاييد مايكروسافت هست بعيد هم نيست كه آن را خريداري نمايد)

3) مدت زمان لود شدن Office Word 2003 و Adobe Photoshop CS2:ه
Office Word 2007ه@ XP SP3 : .....................ه زمان اولين اجرا 6.80 ......... دومين اجرا 1.86
Office Word 2007ه@ Super Cache + XP SP3 : .... زمان اولين اجرا 4.35 ......... دومين اجرا 1.92
Office Word 2007ه@ W7beta : ................. .ه زمان اولين اجرا 6.08 ......... دومين اجرا 1.09

Adobe Photoshop cs2ه@ XP SP3 : .....................ه زمان اولين اجرا 16.60 ......... دومين اجرا 6.39
Adobe Photoshop cs2ه@ Super Cache + XP SP3: ... زمان اولين اجرا 13.12 ......... دومين اجرا 5.99
Adobe Photoshop cs2ه@ W7beta : ....................ه زمان اولين اجرا 16.64 ......... دومين اجرا 10.43

4) فشرده نمودن فايل Text 108MB (نسخه برنامه WinRAR من v3.80 هست):
ويندوز XP SP3: ........................ه زمان 1:07.07
ويندوز Super Cache + XP SP3: .....ه زمان 1:06.31
ويندوز W7: ............................ه زمان 1:19.54

mehrdad201 عزيز:
. يك از مقاله نويسان سايت computerworld ويندوز 7 را روي چندين مدل سيستم مختلف نصب نموده. (از قوي تا ضعيف) خوشبختانه يكي از اين سيتمظهاي ضعيف يه لپتاپ Atom بوده كه كارت گرافيكشان اكثرن Intel هست. اما خوشبختانه به خوبي جواب داده! قبلن هم عرض كرده بودم كه Asus و Acer سفارش ويندوز 7 را براي NetBook هاي خود داده بودند اما اين بار برايت يك تست عمل قرار دادم. پس اگر مشكل رم پيش نياد خيالت 100% راحت باشد. اين هم بخشي از مقاله اين بابا!:

First, Win 7 installs nicely and relatively quickly. Installs ranged from 20 to 30 minutes and needed only one or two reboots. In the end, almost all of the hardware drivers were recognized immediately. I have not tried any upgrades from existing operating systems; that's next on my list. But I'd have to call this the best install process that Microsoft has ever built.o
Second, Win 7 seems to perform pretty well across the board (although at least one file copy took way too long before anything actually happened; that's why they call these things betas). Even on a low-end netbook with an Atom processor and 1GB of RAM, Win 7 performed OK, if not blazingly fast. That's good news, especially for laptop users who have been using Windows Vista and have been frustrated by its performance. Features like sleep and hibernate worked much better than they did under Vista, although on lower-end machines, Win 7 does not feel as snappy as Windows XP.i
>>> منبع <<<

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/06
209266.gif
26650.gif

Last edited:

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام بر DNL و Shervin جان
1538.gif

. يك معموريت خيلي سخت برايتان دارم! (يا بهتر عرض كنم يك زحمت!) البته اضافه حقوق هم برايتان در نظر مي‌گيرم! لطف كرده و
نام بازي‌هايي را كه تست نموديد را در پستي به اين شكل بنويسيد تا گزارشات شما عزيزان را در پست اول براي آگاهي ديگر دوستان قرار دهم:

1) باز‌هايي كه بدون مشكل برروي ويندوز 7 اجرا م‌ظشوند:

2) بازي‌هايي كه با كمي دستكاري (با توضيح دستكاري) اجرا مي‌شوند:

3) بازي‌هايي كه اصلن اجرا نمي‌شوند.

. مشخصات سيستم شمارا كه دارم و فقط مي‌ماند اين نكته كه اشاره نماييد با چه درايوري موفق به اجراي باز‌ها شديد. از قبل كه از همكاري شما عزيزان تشكر نموده‌ام.... در آينده هم به همچنين.

. بديهي است، كه بقيه عزيزان هم مي‌توانند در كليه تست‌ها و گزارشات شركت نمايند. خوشحال مي‌شويم كه دامنه تست كنندگان را افزايش دهيم. ............... امروز به ياري سبزتان نيازمنديم....(فردا بدرد نميخوره ديگه!!!!)

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/06
209266.gif
26650.gif

SonadoR

Registered User
لایک‌ها
0
خوب منم دیشب دانلود و نصب کردم.نسبت به xp بهتر به نظر می آد.

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
جان:
. لينك تست شما به پست اول منتقل شد. ممنون از همكاري سبزتان.
53622.gif
3 نكته:

1) در تست خود و زمانگيري براي Word و Adobe آيا به اجراي اول و دوم آنها پس از اجراي ويندوز دقت نموديد؟! چون فكر كنم زمانگيري شما پس از حداقل يكبار اجرا نمودن هريك از اون برنامه‌ها باشه! در پست 34 در اين زمينه توضيح داده‌ام. روش صحيح تست بار شدن برنامه‌ها و تست مجدد بار شدن آن برنامه براي تست بهبود كشينگ ويندوز را از آن پست در زير قرار مي‌دهم ولي لطفن دوباره به آن پست نگاهي اندازيد: Quote:
نوشته ای از پست 34
.....
3) مدت زمان لود شدن برنامه‌هاي Office Word 2007 و Adobe Photo Shop CS2 در اولين اجرا پس از بالا آمدن ويندوز و دومين اجرا. معمولان همه اين برنامه‌ها را دارند! (توجه توجه: در زمان گيري براي Word بايد زماني ساعت را متوقف نماييد كه منو‌هاي بالاي Word به شكل كامل Load مي‌شوند و نه زماني كه پنجره Word باز مي‌شود. اين تصويري از زماني هست كه پنجره Word باز هست اما منوها هنوز بار نشده‌اند و اين تصوير زماني هست كه كاملن منو‌ها بار شده‌اند و بايد زمان را متوقف نماييد)
....

اين همين بخش از نتيجه تست من كه در پست اول قرار دارد:
Quote:
...
) مدت زمان لود شدن Office Word 2003 و Adobe Photoshop CS2:ه
Office Word 2007ه@ XP SP3 : ...........ه زمان اولين اجرا 6.80 ......... دومين اجرا 1.86
Office Word 2007ه@ W7beta : ..........ه زمان اولين اجرا 6.09 ......... دومين اجرا 1.08
...

2) در مورد Nvidia عرض كردم كه آخرين درايو Vista را بگيريد و نه ويندوز 7! بله خودم هم لينك دادم به Nvidia كه فعلن مايكروسافت درايورش رو تامين مي‌كنه.

3) شما چطوري 400MB آپديت گرفتيد!؟ تا ديشب كه من چك كردم آپديتي به جز همان 50~ روز اول چيز جديدي نبود!؟ ويندوز 7 من با نصب آنها مشكلي نداشت!
1- بعد از فرمایش شما مجددتست گرفتم ورد فرقی نداشت ولی فتوشاپ حدود 1 ثانیه بیشتر میشه
2- آخرین ورزن درایور ویستا رو هم دارم وقتی میزنم نصب کنه صفحه سیاه میشه و باید ریست کنم
3- واسه منکه حدود 385 مگ ریکامندد و حدود 50 مگ آپشنال پیدا میکنه

متاسفانه من ویندوز 7 رو پاک کردم و ویستا ریختم مجدد

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
صدای من رو هم از اکس پی میشنوید:( البته متاسفانه.

مجبور شدم که برگردم به اکس پی فعلا. چون کارام مونده بود و ویندوز 7 هم که بجای اینکه ما اون رو بکار بگیریم اون ما رو بکار گرفته بود.:p حیف اون ویندوز با اون همه زیبایی اما ناکارامد:(

میترسم با این همه بوق و کرنا آخر سر مثل ویستا از آب در بیاد اون موقع هست که تیم مایکرو سافت باید برن از بالای پل خودشون رو بندازن توی رودخونه:hmm:

آخه یه ویندوز هم انقدر احمق ؟!:eek: سرعتش خوب بود اما وقتی چیزی رو درست اجرا نمیکنه به چه در میخوره؟

با برنامه هایی که گفتم شدیدا مشکل داشت... تازه باز هم بودند برنامه هایی که با ویستا و 7 نمیسازن...

حالا فعلا روی اکس پی هستم تا با کمک و لطف شما عزیزان و به خصوص استاد بزرگ igimax در این تاپیک بتونم 2 ویندوز مجزا نصب کنم. یکی همین اکس پی و دیگری هم ویندوز7:D

البته همه کارام رو با اکس پی میکنم و 7 رو میرم توش فقط برای دیدن فیلم و موزیک شنیدن و از این کارا....

:)

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام بر DNL و Shervin جان
1538.gif

. يك معموريت خيلي سخت برايتان دارم! (يا بهتر عرض كنم يك زحمت!) البته اضافه حقوق هم برايتان در نظر مي‌گيرم! لطف كرده و
نام بازي‌هايي را كه تست نموديد را در پستي به اين شكل بنويسيد تا گزارشات شما عزيزان را در پست اول براي آگاهي ديگر دوستان قرار دهم:

1) باز‌هايي كه بدون مشكل برروي ويندوز 7 اجرا م‌ظشوند:

2) بازي‌هايي كه با كمي دستكاري (با توضيح دستكاري) اجرا مي‌شوند:

3) بازي‌هايي كه اصلن اجرا نمي‌شوند.

. مشخصات سيستم شمارا كه دارم و فقط مي‌ماند اين نكته كه اشاره نماييد با چه درايوري موفق به اجراي باز‌ها شديد. از قبل كه از همكاري شما عزيزان تشكر نموده‌ام.... در آينده هم به همچنين.

. بديهي است، كه بقيه عزيزان هم مي‌توانند در كليه تست‌ها و گزارشات شركت نمايند. خوشحال مي‌شويم كه دامنه تست كنندگان را افزايش دهيم. ............... امروز به ياري سبزتان نيازمنديم....(فردا بدرد نميخوره ديگه!!!!)

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/06
209266.gif
26650.gif
1- بازی که بدون مشکل اجرا میشوند :
تعدادی بازی کم حجم رفلکسیو
2- بازی Assassins Creed اجرا میشود ولی فول اسکرین نمیشود هیچ رقمه.
3- بازی فارکرای اصلا اجرا نشد
4- COD 5بدون مشکل اجرا میشود

درایور هایی که تست کردم :
1- آخرین ورژن درایور برای ویستا که اصلا نصب نمیشد
2- درایور مخصوص ویندوز 7 که فایده ای نداشت برای بازی ها

DNL

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
16
خوب pt هم كه باز از فيلي در اومد:)

يعني چي نصب نميشد؟ مگه كارت گرافيكتون چيه؟ براي من كه راحت نصب شد

چشم igimax ولي تا جايي كه من تا الان تست كردم بازي هاي زير در ويندوز 7 اجرا ميشدند و بعصي بازي ها هم احتياج به نصب مجدد دارن تا اجرا بشن
بازي هاي زير اجرا شدن'
ّfifa 09
prince of Persia 2008
call of duty 5
far cry 2 بعد از نصب آخرين درايور ويستا اجرا شد
fallout 3
Tomb Raider - Underworld
unreal tournament 3

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
خوب pt هم كه باز از فيلي در اومد:)

يعني چي نصب نميشد؟ مگه كارت گرافيكتون چيه؟ براي من كه راحت نصب شد

چشم igimax ولي تا جايي كه من تا الان تست كردم بازي هاي زير در ويندوز 7 اجرا ميشدند و بعصي بازي ها هم احتياج به نصب مجدد دارن تا اجرا بشن
بازي هاي زير اجرا شدن'
ّfifa 09
prince of Persia 2008
call of duty 5
far cry 2 بعد از نصب آخرين درايور ويستا اجرا شد
fallout 3
Tomb Raider - Underworld
unreal tournament 3
کارت گرافیکم Geforce 9600 GT هست

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام برهمه دوستان
1538.gif

SonadoR عزيز:
. به جمع تستر‌ها خوشامديد! اينجا به جاي شيريني گرفتن جلوي تازه به جمع اضافه شده‌ها در اولين قدم آنها را به پست 34 دعوت (به همكاري) مي‌كنيم. انشاالله از تست‌ها و تجرابيات شما در اين تاپيك بيشتر مطلع شويم...

shervin جان:
1- بعد از فرمایش شما مجددتست گرفتم ورد فرقی نداشت ولی فتوشاپ حدود 1 ثانیه بیشتر میشه
2- آخرین ورزن درایور ویستا رو هم دارم وقتی میزنم نصب کنه صفحه سیاه میشه و باید ریست کنم
3- واسه منکه حدود 385 مگ ریکامندد و حدود 50 مگ آپشنال پیدا میکنه
....
. اولند لطف كرديد. دستتان درد نكند.
. دومند ممنون از اطلاع رسانيتان.
. سومند اصلن حواسم نبود كه سيستم من كجا و سوپر سيستم شماها كجا!!!
1- بازی که بدون مشکل اجرا میشوند :
تعدادی بازی کم حجم رفلکسیو
2- بازی Assassins Creed اجرا میشود ولی فول اسکرین نمیشود هیچ رقمه.
3- بازی فارکرای اصلا اجرا نشد
4- COD 5بدون مشکل اجرا میشود

درایور هایی که تست کردم :
2- درایور مخصوص ویندوز 7 که فایده ای نداشت برای بازی ها
. نتايج به پست 1 اضافه شدند. ممنونم.

متاسفانه من ویندوز 7 رو پاک کردم و ویستا ریختم مجدد
. اي آقا! شما چه ميظكنيد با اين كامپيوتر زبان بسته! خوب چرا Multi Primary نمي‌كنيد كه هم زحمت رفت و باز گشت نداشته باشيد!! و هم اينكه به شكل كاملن ايمن سيستم‌عامل‌ها از هم جا باشند. در ادامه توضيح داده‌ام.....

Haamed جان:
ا برنامه هایی که گفتم شدیدا مشکل داشت... تازه باز هم بودند برنامه هایی که با ویستا و 7 نمیسازن...
. من صفحه قبلي را نگاه كردم پستي از شما نديدم كه در مورد نام برنامه‌ةا باشد. لطفن نام آنهايي كه كار كردند ونكردند را بنويسيد تا به پست اول اضافه كنم! ممنون مي‌شوم به همراه شماره نسخه‌شان باشد.

DNL جان:
. ممنون از اعلام اسامي منتظر ليست بيشتري از شما هستم...... لطفن نسخه ويستاي درايور كارت گرافيكتان را هم قرار دهيد تا به عنوان درايور بدون مشكل براي W7 معرفي نمايم. ممنونم.....

به نقل از [B :
Haamed[/B]]...تونم 2 ویندوز مجزا نصب کنم. یکی همین اکس پی و دیگری هم ویندوز7...
و
به نقل از [B :
Shervin[/B]]....متاسفانه من ویندوز 7 رو پاک کردم و ویستا ریختم مجدد

. ساختن Multi Primary بسيار سادست و كار كردن با آن ساده تر و لذت بخش و فوايد آن بسي بسيار! تصوير زير پارتيشن‌هاي من هست در برنامه Symantec Partition Magic:

كليك نماييد تا بزرگ شود!
[FONT=&quot]
. در تصوير مشاهده مي‌نماييد كه من دو پارتيشن Primary دارم روي اولي XP كه سيستم عامل اصليم هست و دومي پارتيشن Lab من هست كه هر سيستم عاملي مي‌تواند توش باشد ولي هميشه از يكي از آنها يكBackup (با برنامه Ghost v8 2003) گرفتم چون حاوي Permissionها هست براي كاربران ديگر!! به راحتي در آنها جا‌بهجا مي‌شويم و حتا در انتهاي هاردديسك‌هم پارتيشن‌ Linux هست كه چون جديدن نسخه 8.10 Ubuntu را دونلود كرده‌ام نسخه قبلي فعلن پاك كردم تا سر فرصت نصبش كنم. نام همه اين OSها هم در ابتداي هر شروع به كار كامپيوتر در منوي ظاهر مي‌شوند و من ‌ميتوانم با انتخاب هر كدام به يكي از آنها وارد شوم.

. به همين سادگي! آموزش كامل اين كار را در تاپيك "آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary و يا نصب چندين ويندوز به شكل صحيح" قرار داده‌ام. اما به شكل خيلي خلاصه روش كار براي شما عزيزاني كه اكنون پارتيشن بندي نمودديد و قصد ايجاد پارتيشني جديد را داريد(البته اگر قصد داشته باشيد!) به اين شكل هست:

1) در اولين و مهم‌ترين قدم! تهيه يك نسخه پشتيباني از تمامي‌ داده‌‌هايي كه برروي پارتيشن‌هايي داريد كه نياز به دستكاري دارند. البته از همه هاردديسك بگيريد بهتر است. آدم كه از فردايش خبر ندارد!!!! من هم از نفرين شدم بدم مياد!!!!!!!

2) در دومين قدم مهم، تمامي پارتيشن‌ها را با دستور Chkdsk
drivaename: /f /r چك نماييد. (drivaenameبرابر است با C يا D يا ...).

3) به كمك CD Image من در پست 1 همان تاپيك فوق و برنامه پارتيشن مجيك از پارتيشن كنوني Primary خود يا از پرتيشن Logical بغل آن (يا پارتيشن‌هاي دورتر آن!) فضاي مورد نياز خود را جدا كرده. (12GB بس زياد هست براي تست!)

4) در انتهاي آخرين پارتيشن‌ يك پارتيشن 100MB براي Bootmagic درست نماييد.

5) برنامه Bootmagic را نصب نماييد.

6) در شروع به كار سيستم، از منوي Bootmagic پارتيشن Primary دوم را كه هنوز روي آن هيچ چيزي نصب نشده را انتخاب نماييد. با اينكار با يك پيغام سيستم عاملي يافت نشد مواجه مي‌شويد. اما اتفاقي كه رخ داده در واقع پارتيشن Primary اول شما Hidden شده و پارتيشن دوم شما Active شده. (البته با ريست مجدد ميظتوانيد از منو پارتيشن اول را انتخاب نماييد و حادثه فوق به شكل معكوس رخ دهد) حالا مرحله بعدي را انجام دهيد.

7) DVD ويندوز 7 را در درايو قرار دهيد و سيستم را ريستارت و از روي آن بوت كرده و شروع به نصب نماييد. در مراحل نصب ويندوز 7 وقتي به انتخاب پارتيشن مي‌رسيد، چون در قبل به كمك Bootmagic پارتيشن دوم را انتخاب نموده بوديد اين پارتيشن در ليست Active هست و پارتيشن شما در جلوي نامش كلمه Hidden نوشته شده. پارتيشن دوم خود را انتخاب نصب ويندوز را ادامه دهيد.

8) پس از اتمام نصب ويندوز منوي Bootmagic حذف مي‌شود. CD Image من را در درايو قرار داده و با انتخاب گزينه Bootmagic و رفتن به برنامه آن منو‌هاي بوت مجيك را فعال نماييد. البته اين مرحله به دليل اجرا نشدن Bootmagic در ويندوز 7 هست، وگرنه از همان پارتيشني كه اين برنامه را نصب نموده بوديد مي‌توانستيد آن را اجرا نماييد. (شايد هم راهي باشد كه آن را در ويندوز 7 اجرا كنم اما هنوز نيافتم!)

9) تمام شد!

. تمامي مراحل فوق به همراه عكس از محيط ويندوز و داس برنامه‌ها در راهنماي من به شكل كامل توضيح داده‌شده‌اند. شايد فكر كنيد اين مراحل سخت و زياد هستند! اما نه! به راحتي قابل انجام هستند و چون شما پارتيشني از قبل آماده نداشتيد مرحله 1 تا 5 به آن اضافه شده‌اند. دفعات بعدي فقطط مراحل 6 تا 9 را انجام خواهيد داد. من هم اكنون براي تست‌هاي بيشتر دوباره از XP به ويندوز 7 آمدم. به همين راحتي! اگر سوالي با امري در مورد روش كار پارتيشن‌هاي Multi Primary داشتيد؛ لطفن در همان تاپيك مطرح نماييد. ممنونم.......

[/FONT]موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/06
209266.gif
26650.gif

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام برهمه دوستان
1538.gif
[FONT=&quot]
[/FONT]
. يه مشكل عجيب بعد از هيتلرينگ براي من و در ويندوز 7 پيش آمده!!! در ويندوز 7 اصلن نمي‌توانم وارد هيچ صفحه‌اي از PT بشوم!!!!! پيام Network Connection Timeout را ميدهد! چه در FF و چه از IE آز مايش كردم همينطور بود حتي با ويPIان هم رفتم باز هم اثري نكرد اما هر سايت ديگري باز را باز مي‌كردند!!! يه بار به XP آمدم مشكلي نبود كه يه‌هو همين اتفاق افتاد!! دوباره به ويندوز 7 رفتم آنجا هم همچنان خراب بود! اما سايت PT را با WWW تست كردم آمد ولي Forum را نمي‌آورد!

. الان در XP هستم و فعلن كه مدتيست خبري نيست! براي شما چنين مشكلي پيش نيامده!؟
23709.gif

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/07
209266.gif
26650.gif

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام برهمه دوستان
1538.gif

SonadoR عزيز:
. به جمع تستر‌ها خوشامديد! اينجا به جاي شيريني گرفتن جلوي تازه به جمع اضافه شده‌ها در اولين قدم آنها را به پست 34 دعوت (به همكاري) مي‌كنيم. انشاالله از تست‌ها و تجرابيات شما در اين تاپيك بيشتر مطلع شويم...

shervin جان:. اولند لطف كرديد. دستتان درد نكند.
. دومند ممنون از اطلاع رسانيتان.
. سومند اصلن حواسم نبود كه سيستم من كجا و سوپر سيستم شماها كجا!!!
. نتايج به پست 1 اضافه شدند. ممنونم.

. اي آقا! شما چه ميظكنيد با اين كامپيوتر زبان بسته! خوب چرا Multi Primary نمي‌كنيد كه هم زحمت رفت و باز گشت نداشته باشيد!! و هم اينكه به شكل كاملن ايمن سيستم‌عامل‌ها از هم جا باشند. در ادامه توضيح داده‌ام.....

Haamed جان:
. من صفحه قبلي را نگاه كردم پستي از شما نديدم كه در مورد نام برنامه‌ةا باشد. لطفن نام آنهايي كه كار كردند ونكردند را بنويسيد تا به پست اول اضافه كنم! ممنون مي‌شوم به همراه شماره نسخه‌شان باشد.

DNL جان:
. ممنون از اعلام اسامي منتظر ليست بيشتري از شما هستم...... لطفن نسخه ويستاي درايور كارت گرافيكتان را هم قرار دهيد تا به عنوان درايور بدون مشكل براي W7 معرفي نمايم. ممنونم.....

و

. ساختن Multi Primary بسيار سادست و كار كردن با آن ساده تر و لذت بخش و فوايد آن بسي بسيار! تصوير زير پارتيشن‌هاي من هست در برنامه Symantec Partition Magic:

كليك نماييد تا بزرگ شود!
[FONT=&quot]
. در تصوير مشاهده مي‌نماييد كه من دو پارتيشن Primary دارم روي اولي XP كه سيستم عامل اصليم هست و دومي پارتيشن Lab من هست كه هر سيستم عاملي مي‌تواند توش باشد ولي هميشه از يكي از آنها يكBackup (با برنامه Ghost v8 2003) گرفتم چون حاوي Permissionها هست براي كاربران ديگر!! به راحتي در آنها جا‌بهجا مي‌شويم و حتا در انتهاي هاردديسك‌هم پارتيشن‌ Linux هست كه چون جديدن نسخه 8.10 Ubuntu را دونلود كرده‌ام نسخه قبلي فعلن پاك كردم تا سر فرصت نصبش كنم. نام همه اين OSها هم در ابتداي هر شروع به كار كامپيوتر در منوي ظاهر مي‌شوند و من ‌ميتوانم با انتخاب هر كدام به يكي از آنها وارد شوم.

. به همين سادگي! آموزش كامل اين كار را در تاپيك "آموزش ساخت پارتيشنهاي Multi Primary و يا نصب چندين ويندوز به شكل صحيح" قرار داده‌ام. اما به شكل خيلي خلاصه روش كار براي شما عزيزاني كه اكنون پارتيشن بندي نمودديد و قصد ايجاد پارتيشني جديد را داريد(البته اگر قصد داشته باشيد!) به اين شكل هست:

1) در اولين و مهم‌ترين قدم! تهيه يك نسخه پشتيباني از تمامي‌ داده‌‌هايي كه برروي پارتيشن‌هايي داريد كه نياز به دستكاري دارند. البته از همه هاردديسك بگيريد بهتر است. آدم كه از فردايش خبر ندارد!!!! من هم از نفرين شدم بدم مياد!!!!!!!

2) در دومين قدم مهم، تمامي پارتيشن‌ها را با دستور Chkdsk
drivaename: /f /r چك نماييد. (drivaenameبرابر است با C يا D يا ...).

3) به كمك CD Image من در پست 1 همان تاپيك فوق و برنامه پارتيشن مجيك از پارتيشن كنوني Primary خود يا از پرتيشن Logical بغل آن (يا پارتيشن‌هاي دورتر آن!) فضاي مورد نياز خود را جدا كرده. (12GB بس زياد هست براي تست!)

4) در انتهاي آخرين پارتيشن‌ يك پارتيشن 100MB براي Bootmagic درست نماييد.

5) برنامه Bootmagic را نصب نماييد.

6) در شروع به كار سيستم، از منوي Bootmagic پارتيشن Primary دوم را كه هنوز روي آن هيچ چيزي نصب نشده را انتخاب نماييد. با اينكار با يك پيغام سيستم عاملي يافت نشد مواجه مي‌شويد. اما اتفاقي كه رخ داده در واقع پارتيشن Primary اول شما Hidden شده و پارتيشن دوم شما Active شده. (البته با ريست مجدد ميظتوانيد از منو پارتيشن اول را انتخاب نماييد و حادثه فوق به شكل معكوس رخ دهد) حالا مرحله بعدي را انجام دهيد.

7) DVD ويندوز 7 را در درايو قرار دهيد و سيستم را ريستارت و از روي آن بوت كرده و شروع به نصب نماييد. در مراحل نصب ويندوز 7 وقتي به انتخاب پارتيشن مي‌رسيد، چون در قبل به كمك Bootmagic پارتيشن دوم را انتخاب نموده بوديد اين پارتيشن در ليست Active هست و پارتيشن شما در جلوي نامش كلمه Hidden نوشته شده. پارتيشن دوم خود را انتخاب نصب ويندوز را ادامه دهيد.

8) پس از اتمام نصب ويندوز منوي Bootmagic حذف مي‌شود. CD Image من را در درايو قرار داده و با انتخاب گزينه Bootmagic و رفتن به برنامه آن منو‌هاي بوت مجيك را فعال نماييد. البته اين مرحله به دليل اجرا نشدن Bootmagic در ويندوز 7 هست، وگرنه از همان پارتيشني كه اين برنامه را نصب نموده بوديد مي‌توانستيد آن را اجرا نماييد. (شايد هم راهي باشد كه آن را در ويندوز 7 اجرا كنم اما هنوز نيافتم!)

9) تمام شد!

. تمامي مراحل فوق به همراه عكس از محيط ويندوز و داس برنامه‌ها در راهنماي من به شكل كامل توضيح داده‌شده‌اند. شايد فكر كنيد اين مراحل سخت و زياد هستند! اما نه! به راحتي قابل انجام هستند و چون شما پارتيشني از قبل آماده نداشتيد مرحله 1 تا 5 به آن اضافه شده‌اند. دفعات بعدي فقطط مراحل 6 تا 9 را انجام خواهيد داد. من هم اكنون براي تست‌هاي بيشتر دوباره از XP به ويندوز 7 آمدم. به همين راحتي! اگر سوالي با امري در مورد روش كار پارتيشن‌هاي Multi Primary داشتيد؛ لطفن در همان تاپيك مطرح نماييد. ممنونم.......

[/FONT]موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/06
209266.gif
26650.gif
ممنون از توضیحات خیلی کاملت
ولی من با Vmware بیشتر حال میکنم چون از وقتی به دنیا اومدم از داشتن 2 سیستم عامل رو پیسی متنفر بودم
ولی الان میرم VMW میارمش بالا

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام برهمه دوستان
1538.gif
[FONT=&quot]
[/FONT]
. يه مشكل عجيب بعد از هيتلرينگ براي من و در ويندوز 7 پيش آمده!!! در ويندوز 7 اصلن نمي‌توانم وارد هيچ صفحه‌اي از PT بشوم!!!!! پيام Network Connection Timeout را ميدهد! چه در FF و چه از IE آز مايش كردم همينطور بود حتي با ويPIان هم رفتم باز هم اثري نكرد اما هر سايت ديگري باز را باز مي‌كردند!!! يه بار به XP آمدم مشكلي نبود كه يه‌هو همين اتفاق افتاد!! دوباره به ويندوز 7 رفتم آنجا هم همچنان خراب بود! اما سايت PT را با WWW تست كردم آمد ولي Forum را نمي‌آورد!

. الان در XP هستم و فعلن كه مدتيست خبري نيست! براي شما چنين مشكلي پيش نيامده!؟
23709.gif

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/07
209266.gif
26650.gif
من همین الان این مشکل برام پیش اومد
و هیچ صفحه ای از پی تی باز نمیشد
البته تو ویستام

بالا