برگزیده های پرشین تولز

يك ايده جديد (همه بخوانند)

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
يک سري طرح و ايده دارم که البته هنوز هيچ کدامشان را به طور کامل تست نکرده ام و يکي از آنها که فکر مرا مشغول کرده قسمتي است به نام وبلاگ آباد که شايد راه اندازي شود ولي قبل از آن مي خواهم نظر شما را راجع به آن بدانم.
در وبلاگ آباد قرار است فقط و فقط به وبلاگ بپردازيم و مشکلات دوستان در زمينه هاي مختلف (از پرژن بلاگ گرفته تا مووبل تايپ) را حل کنيم. اساس برنامه ريزي سايت بر پايه سيستم مووبل تايپ خواهد بود. احتمالا يک تيم ١٠ ، ١٢ نفره خواهيم شد که در آنجا خواهيم نوشت و هرکدام در يک زمينه فعاليت خواهيم کرد. طراحي قالب و لوگو به صورت اختصاصي و انجمن هاي رفع اشکال و لينکستان هم ديگر قسمت ها خواهد بود. در قسمت لينکستان برخلاف ديگر سايت ها که معمولا به صورت فله اي به بقيه لينک مي دهند قرار است هر روز يک وبلاگ را معرفي کنيم و به بررسي آن بپردازيم و آن را واقعا نقد و بررسي کنيم کاري که کمتر کسي تا به حال انجام داده است. ضمنا براي افراد نويسنده هم يک سري مزايا در نظر گرفته ام مثل يک وبلاگ اختصاصي با سيستم مووبل تايپ که در آغاز همکاري به نويسنده داده خواهد شد. (که البته اين تنها يکي از مزاياي نويسندگان است.) همچنين به افرادي که در زمينه طراحي قالب و لوگو با ما همکاري کنند فضاي مناسب براي آپلود فايل هايشان داده خواهد شد و يک گالري براي نمايش نمونه کارهاي آنان نيز درنظر گرفته مي شود.
قرار است از افراد مسلط در زمينه سيستم هاي مووبل تايپ ، b2 ، پرژن بلاگ ، بلاگر و بلاگ اسکاي (و يا سيستم هاي ديگري مثل asp-rider ، نت لاگ ، Word Press و ... در صورت استقبال نويسندگان و خوانندگان) در کنار طراحان قالب و لوگو و البته مترجم براي ترجمه متون انگليسي آموزشي به فارسي استفاده کنيم. مي خواهيم به همه سيستم ها به طور متناوب بپردازيم تا دوستان در هر زمينه و سطحي بتوانند از آن استفاده کنند. در ضمن قرار است براي آشنايي هرچه بيشتر وبلاگ نويسان بخش آموزش زبان HTML و Javascript را نيز راه اندازي کنيم. (زيرا بارها مشاهده کرده ام که وبلاگ نويسان با اين زبان ها آشنايي ندارند و نمي توانند خودشان به قالبشان دست ببرند.)
در ضمن سعي در جلب نظر چند تن از دوستان با تجربه و حرفه اي هم خواهم کرد انشاالله بتوانم نظرشان را براي همکاري در وبلاگ آباد جلب کنم.
البته تمامي اين ها فعلا در مرحله طرح است و هنوز هيچ اقدامي انجام نداده ام زيرا قبل از آن مي خواهم نظر شما دوستان عزيز را بدانم زيرا از هر چيزي براي من مهم تر است. مي خواهم بدانم آيا شما از چنين طرحي استقبال مي کنيد؟ در ضمن اگر کسي از بين دوستان هست که مي خواهد اعلام آمادگي براي همکاري در وبلاگ آباد را بکند مي تواند در قسمت نظرات همين مطلب اعلام کند. آدرس ايميل و وبلاگ يا سايت خود را (در صورت وجود) فراموش نکنيد. در مورد دامين و فضاي سايت نيز اگر فردي در بين دوستان حاضر است به نوعي اسپانسر وبلاگ آباد شود از اين کار بسيار استقبال مي کنيم.

kami

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2
در مورد راهنما براي سيستم هاي مختلف ( مثل b2 -wordpress- nucleus - pmachine -pivot و ... ) و آماده کردن قالب براي بيشترشون هستم.
در ضمن اغلب اينايي که گفتم داره با کمک چند تا از دوستان براي استفاده پارسي زبانان آماده ميشه. وب سايت : www.farsiprojects.com

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
مرسي كامي جان حتما از شما و تجربياتتان در اين كار استفاده خواهيم كرد. به زودي جهت اطلاعات بيشتر با ايميل شما در ياهو تماس خواهم گرفت.

badjens

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
فكر بسيار خوبي است. هر چه حرفه اي تر باشد بهتر است.من اگه بتونم كمك ميكنم ولي توي نوشتن بلاگ خودم تنبلي ميكنم چه برسه به ....

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
بابك جان فكر خيلي خوبي هستش تقريبا همين كار رو من در بلغان تولز انجام ميدم با اين تفاوت كه امكانات و نويسندگانش خيلي كمه. اگر حاضريد بيايد اين وبلاگ (بلغان تولز) رو توسعه بديدم و اون امكانات رو هم كه شما گفتيد براش بذاريم.
علت اينكه مي گم اين وبلاگ به خاطر اينكه اين وبلاگ در بين بلاگرها كمي جا افتاده. براي فضا و دومين هم من ميتونم بگيرم....

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
يه چيز ديگه اينكه خودتون كاملا در جريان كار وبلاگ بلغان تولز هستيد.

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
سلام طاهاي عزيز.
خيلي ممنونم از اين كه هميشه نسبت به من لطف داشته ايد. با پيشنهادي كه داديد 100% موافقم. اين كه شما خودتون هم به هر حال به عنوان يك فرد باتجربه و حرفه اي حضور داريد خودش خيلي خوبه. چند تا از دوستان هم همان طور كه مي دانيد اعلام آمادگي كرده اند كه خيلي خوبه.
فقط يك چيز باقي مي مونه و اين كه http://tools.bolghan.com آدرس خوبي براي نام "وبلاگ آباد" است؟ يا مثلا با همون نام بلغان تولز كار رو گسترش بديم؟ يا مثلا بلغان تولز رو منتقل كنيم به يك دومين جديد؟ (به نظر من چون همان طور كه خودتون گفتيد بلغان تولز بين وبلاگ نويسان جا افتاده بنابراين فكر نمي كنيد لازم باشه مستقل بشه؟) من با آقاي اصغرزاده صحبت كردم دامين weblogshahr.com متعلق به ايشون هستش و فعلا بلااستفاده است و حدود شش ماه ديگه expire مي شه. اگه بتونيم مثلا weblogshahr.com/.net رو بگيريم و با اين نام كار كنيم يا مثلا weblogabad.com/.net رو ثبت كنيم يا حتي bolghantools.com/.net كه پيشنهاد هاي خوبي هستند. البته روي همون tools.bolghan.com هم مي شه كار كرد مهم اون محتوايي هست كه مي خواهيم ارائه بديم.
طاها جان من فعلا دارم روي طراحي سايت فكر مي كنم و يك چيزايي هم به عنوان نمونه طراحي كرده ام كه انشاالله بعدا در مورد اون قسمت كار با هم صحبت مي كنيم.

Donnell

Registered User
لایک‌ها
1
فكر جالب و خوبيه... اميدوارم كه موفق باشين اگر كاري از دست من هم ساخته باشه خوشحال ميشم كمك كنم

دلریش

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
از اونجائي كه بنده پيش مشاهير عزيز طفلكي بيش نيستم ! هر چي ايشون بگن همونه !
دستمال يزدي هم پهن مي كنيم ! به كسي هم مربوط نيست !
راستي من قديمها پيشنهاد يه وبلاگ گروهي واسه بچه هاي پرشين تولز رو داده بودم اما اون تاپيك خاك خورد ميشه مشاهير اونو يه كاريش بكني تا راه بيوفته ؟

احسان ميشه يه Sub Domin به اسم http://WEBLOG.persiantools.com واسه اين كار ترتيب بدي !؟! البته با فضا و ام تي ؟

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
از بدجنس ، دونل و دلريش عزيز متشكرم. به زودي براي اطلاعات بيشتر در مورد چگونگي همكاري شما با ايميلتان تماس خواهم گرفت. ممنون و متشكر.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام.
اتفاقا منم يك زماني وبلاگ نويس بودم در زمينه هاي سخت افزار و نرم افزار و وب و از اين حرفها. و هنوز هم دارم.
يك زماني هم آموزش HTML درس ميدادم كه حالشو نداشتم Cancel كردم.
به هر حال من كه واقعا كاره اي نيستم و هيچ چيزي بلد نيستم اما اميدوارم از استادان من بتوانيد كمال استفاده را بكنيد.
چون اين طرح خيلي عاليست و استقبال زيادي مي شود.
اميدوارم موفق باشيد.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
بابك جان از جوابت ممنونم من آن وبلاگ (بلغان تولز) رو موقتي گذاشته بودم رو اون ساب دومين و بعد قصد داشتم كه اين رو به بلغان تولز دات كام (http://www.bolghantools.com) تبديل كنم و يه وبلاگ گروهي بشه. اگر بچه ها حاضرند در اين رابطه همكاري كنند من حاضرم يه دومين و يه هاست از همين ابزارهاي فارسي (پرشين تولز) بگيرم (چون خيلي ازش راضي هستم) با يه فضا زياد و بعد اينكه براي بخش جوابگويي به سوالات خوانندگان هم همين فورم باشه يعني اين فورم وبلاگ رو ساپورت كنه.
نظرتون در اين رابطه چيه؟

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
دلريش عزيز ما چاكر شما هستيم. من هم مثل شما دوستان...
اون مطلبي كه ميگيد رو نگاه مي كنم اگر پيدايش كردم حتما دوباره فعالش مي كنم. اگر خودتون هم اونو پيدا كرديد حتما خبر بدهيد.

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
فكر خوبيه، فقط بايد قبلش برنامه ريزي لازم رو بكنيد كه يهو وسط كار لنگ نمونيد و كارتون خاك بخوره. مخصوصا حالا كه مي خواهين دامين و هاست هم ثبت كنيد.

طاها جان در كنار اين كار اگه بتوني بلغان تولز رو يه سر و ساموني بهش بدي، و منظم ترش كني خيلي بهتره. الان تعداد پست هاي صفحه اول به گمانم خيلي زياده. اون لينك دوني كه داره خاك مي خوره رو مي توني برداري و ...

خلاصه ايده خوبيه. من به شخصه حمايت مي كنم ازش.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از azemati :
فكر خوبيه، فقط بايد قبلش برنامه ريزي لازم رو بكنيد كه يهو وسط كار لنگ نمونيد و كارتون خاك بخوره. مخصوصا حالا كه مي خواهين دامين و هاست هم ثبت كنيد.

طاها جان در كنار اين كار اگه بتوني بلغان تولز رو يه سر و ساموني بهش بدي، و منظم ترش كني خيلي بهتره. الان تعداد پست هاي صفحه اول به گمانم خيلي زياده. اون لينك دوني كه داره خاك مي خوره رو مي توني برداري و ...

خلاصه ايده خوبيه. من به شخصه حمايت مي كنم ازش.
امير جان همانطوري كه نوشتم بلغان تولز فعلا آزمايشي رو اون هاست گذاشتم ميخواستم اگر استقبال شد به يه دومين جديد به نام بلغان تولز براش بگيرم كه كاملا اون رو تغيير بدم. اون قالب، و ديگر بخشها فقط آزمايشي هستش.

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
خيلي خوشحالم كه امير عظمتي عزيز هم از اين كار حمايت كرده است. ولي نمي دانم آيا مايل به همكاري هستند يا نه؟
طاها جان با نظراتي كه دادي 100% موافقم. فعلا من دارم تيم نويسندگان رو تشكيل مي دم و براي چند تن از دوستان هم ايميل فرستاده ام و منتظر جوابشان هستم. از آن طرف قالب سايت هم فعلا نصفه كاره است هر وقت تمام شد به ايميلت مي فرستم تا بررسي اش كني. (اساس قالب سايت بر پايه همان قالبي است كه خودتان چند وقت پيش ساخته بوديد و در بلغان تولز براي داونلود گذاشته بوديد.) در ضمن به نظر من همان www.bolghantools.com خيلي خوب است در ضمن سري طرح هم خودم دارم كه كارمون يك وقت كليشه اي و يا خسته كننده نشه. مثلا يك سري امكانات هست كه در بين راه اضافه مي كنيم. در مورد دامين و هوست هم هرچه زودتر باشد بهتر است. در ضمن اگر ساب دامين نامحدود باشد خيلي خوب است چون مي خواهيم به هر يك از نويسندگان يك وبلاگ اختصاصي بدهيم.
در ضمن فكر مي كنم اگر اين تاپيك به نوعي انجمن سايت باشد خيلي خوب است.
دوستان عزيزي كه تا به حال در اين تاپيك اعلام آمادگي براي همكاري كرده اند ، به زودي با آنان تماس خواهم گرفت. ايميل ياهويتان را چك كنيد.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
بابك جان وقتي كه همه كارها( ازقبيل نويسندگان، طرح وبلاگ، و ....) درست شد به من خبر بده (از طريق ايميل) تا پول بفرستم براي بخش هاستينگ پرشين تولز بفرستم تا دومين و هاست رو آماده كنند. لطفا اگر ممكنه درباره مقدار فضاي هاست، و امكانات آن هم بنويسيد.

babakweb

Registered User
لایک‌ها
36
مرسي طاها جان ممنونم. همان طور كه خودتان گفتيد هر وقت كار به نتيجه رسيد شما رو در جريان قرار مي دهم.

yehnafar

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از babakweb :
مرسي طاها جان ممنونم. همان طور كه خودتان گفتيد هر وقت كار به نتيجه رسيد شما رو در جريان قرار مي دهم.
اقا ما رو هم استخدام كن ! ما در خدمتيم :) :happy: ;) ;) ;)

Azemati

کاربر فعال
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4
بابك جان، راستش يه خورده علاف بازي هاي من زياد شده و به كار هاي عادي مثل وبلاگ و ... هم نمي رسم؛ واسه همين قول نمي دم كه بعدا بد قول نشم! ولي در حين كار هر كمكي از دستم بر بياد ، در خدمتم. شما شروع كنيد مطمئنا موفق ميشه.
آخه همچين چيزي تقريبا لازمه. ( مثلا مي شه ؛ انجمن صنفي استفاده كنندگان از ام تي :) )

بالا