برگزیده های پرشین تولز

يه راهنمائي فوري مي خوم. برنامه نويسي در Access

iman2023

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
من برنامه اي دارم كه در زمان ثبت فاكتور خودش اتوماتيك شماره فاكتور ميده به اين صورت كه با اجراي فرم ابتدا به آخرين ركورد ميره شماره آخرين فاكتور رو مي خونه و با اضافه كرده يك عدد به اون شماره فاكتور جديد رو تعيين مي كنه. اما اگه بخوام از تو شبكه و از طريق دو كامپيوتر همزمان فاكتور ثبت كنم اين كار عملي نيست.

چطور مي شه با برنامه نويسي شماره بزرگترين فاكتور رو در هر لحظه كه مي خوام در بيارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

يعني بزرگترين عددي كه در فيلد FNumber وجود دارد.

خواهش مي كنم كمكم كنيد. سريعتـــــــــــــــــــــــــــر لطفاً.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
کد:
dmax("field_name","table_name")+1

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
سلام.
من برنامه اي دارم كه در زمان ثبت فاكتور خودش اتوماتيك شماره فاكتور ميده به اين صورت كه با اجراي فرم ابتدا به آخرين ركورد ميره شماره آخرين فاكتور رو مي خونه و با اضافه كرده يك عدد به اون شماره فاكتور جديد رو تعيين مي كنه. اما اگه بخوام از تو شبكه و از طريق دو كامپيوتر همزمان فاكتور ثبت كنم اين كار عملي نيست.

چطور مي شه با برنامه نويسي شماره بزرگترين فاكتور رو در هر لحظه كه مي خوام در بيارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

يعني بزرگترين عددي كه در فيلد FNumber وجود دارد.

خواهش مي كنم كمكم كنيد. سريعتـــــــــــــــــــــــــــر لطفاً.

سلام
در شبکه باید دیتا رو تو فیلدها بزارین بعدش همزمان آخرین عدد رو بدست بیارین و فاکتور رو ثبت کنین. با استفاده از کدنویسی هم باید انجام بشه.
روشش هم به این صورته که شما باید رکورد مورد نظرتون رو ابتدا رزرو کنین به طوری که کاربر بعدی به هنگام مراجعه به سرور اون عدد شما رو آخرین عدد ببینه نه اون عددی که به عنوان کد فاکتور ثبت شده. برای این منظور هم می توانید از یک Index Table لستفاده کنین که هم سرعتش بیشتره و هم ایکه جدول اصلیتون رو اشغال نمیزاره.

امید است حل شود.
با اجازه.:p

بالا