برگزیده های پرشین تولز

پاتوق قهوه خوران پرشین تولز

Xuevon

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,775
این کفساز اتوماتیک ها چطورن؟

من با همین دستگاه دلونگی فوم شیر عالی میگیرم و لته یا کاپوچ خیلی با کیفیتی درست میکنم. دستگاه مورد علاقه من که یه hi-end به تمام معنا برای علاقمندان اسپرسو به حساب میاد La Marzocco GS3 هست که نهایت تعالی یک اسپرسوساز برای استفاده شخصی است و رو دستش نیست. فکر کنم الان حدود 260 تومن باشه. یه روزی میخرمش

3.jpg

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
من با همین دستگاه دلونگی فوم شیر عالی میگیرم و لته یا کاپوچ خیلی با کیفیتی درست میکنم. دستگاه مورد علاقه من که یه hi-end به تمام معنا برای علاقمندان اسپرسو به حساب میاد La Marzocco GS3 هست که نهایت تعالی یک اسپرسوساز برای استفاده شخصی است و رو دستش نیست. فکر کنم الان حدود 260 تومن باشه. یه روزی میخرمش

مشاهده پیوست 1252779
مطمئن شخصی

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
یکم بیشتر هزینه کن یه Delonghi EC685 DEDICA بگیر. تو قیمت خودش هیچ رقیبی نداره و بهترین اسپرسو را هر دفعه بهت میده بدون تغییر. هیچ دستگاه دیگه ای در این قیمت چنین اسپرسوی خوبی بهت نمیده. فکر کنم حدود 3500 بتونی پیدا کنی. دیزاین ظاهرش هم فوق العاده س.

الان از قیمت ها بی اطلاعم ولی یکم قبل تر
d.gif
تو رنج قیمت همین دلونگی ، نوا 128 موجود بود که از نظر کارایی خیلی بهتر از این دلونگی عمل میکنه

Xuevon

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,775
الان از قیمت ها بی اطلاعم ولی یکم قبل تر
d.gif
تو رنج قیمت همین دلونگی ، نوا 128 موجود بود که از نظر کارایی خیلی بهتر از این دلونگی عمل میکنه

اصلا امکان نداره. چیرو با چی مقایسه میکنی. اصلا بهم ربطی ندارن. اسپرسو درست حسابی نخوردی. نوا؟! دلونگی 680/685 در قیمت خودش بهترین اسپرسو را میده. اینو فقط من نمیگم من گروه دوستانم همه شدیدا اهل اسپرسو هستیم و دوستانم دستگاه های گرون زیاد دارن. چند نفر از دوستامون هم توی ایرانشهر کافه دارن و دستگاه های صنعتی لاسپازیاله یا لامارزوکو و ... توی خونه دلونگی 680 دارن. توی دستگاه های ارزون این مدل دلونگی نزدیک ترین اسپرسو به دستگاه های گرونقیمت صنعتی را میده.

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
اصلا امکان نداره. چیرو با چی مقایسه میکنی. اصلا بهم ربطی ندارن. اسپرسو درست حسابی نخوردی. نوا؟! دلونگی 680/685 در قیمت خودش بهترین اسپرسو را میده. اینو فقط من نمیگم من گروه دوستانم همه شدیدا اهل اسپرسو هستیم و دوستانم دستگاه های گرون زیاد دارن. چند نفر از دوستامون هم توی ایرانشهر کافه دارن و دستگاه های صنعتی لاسپازیاله یا لامارزوکو و ... توی خونه دلونگی 680 دارن. توی دستگاه های ارزون این مدل دلونگی نزدیک ترین اسپرسو به دستگاه های گرونقیمت صنعتی را میده.
فقط ظاهر گول زننده ای داره دلونگی...می تونید از اهل فن بپرسید و در آخر هم
من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم/تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال

Xuevon

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,775
فقط ظاهر گول زننده ای داره دلونگی...می تونید از اهل فن بپرسید و در آخر هم
من آنچه شرط بلاغست با تو می‌گویم/تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال

منم تجربه خودم را گفتم از سالها مصرف اسپرسو. ندیده و نخورده نیستیم یکی از دوستام لامارزوکو GS3 داره. یعنی میخوام بگم نا اشنا نیستیم با این هابی. حتی دوستی که کافه داره سر ایرانشهر که یکی از بهترین کافه های اون منطقه هست و دستگاه اسپرسوساز جیمبالی خیلی خفنی هم داره توی خونه دلونگی داره و اونهم معتقده این مدل دلونگی در قیمت خودش بهترین اسپرسو را میده.

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
این کفساز اتوماتیک ها چطورن؟
کفسازش اتوماتیک که نیست
به این صورت کار میکنه که یه شیر بخار ۱۵ باری داره و لیوان شیر رو میاری و لوله بخارو قرار میدی توش و نگه میداری که بخار داغ هوا با فشار توی شیر مخلوط شه تا یه حالت ******* یکدست بهت بده

p.s: کلمه خ‌ا‌م‌ه‌ ای ظاهر توی پیتی فیلتره :D

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,722
کفسازش اتوماتیک که نیست
به این صورت کار میکنه که یه شیر بخار ۱۵ باری داره و لیوان شیر رو میاری و لوله بخارو قرار میدی توش و نگه میداری که بخار داغ هوا با فشار توی شیر مخلوط شه تا یه حالت ******* یکدست بهت بده

p.s: کلمه خ‌ا‌م‌ه‌ ای ظاهر توی پیتی فیلتره :D
منظورم بعضیاشونه که مخزن شیر دارم خودشون کف رو درست میکنن نیاز به ور رفتن نیست

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
تو نت یکم گشتم، توی یوتیوب هم همینطور
کلا اطلاعات جالبی بدست آوردم
اینکه یه سری تست بود که در مورد همین قهوه سازهای برقی گفته بود اون مزه ای رو بدست نمیارن که این قهوه سازهای سنتی و آتیشی دارن
و گفته بودن که این قهوه سازهای سنتی خیلی بهتر طعم قهوه رو بدست میاره

از خوش شانسی توی کابینت یه قهوه جوش پیدا کردم که البته اصل ایتالیا بود و توی دیجیکالا حدود ۹۰۰ تومن قیمت داشت که البته نمیدونم فرقش با اون ۸۰ تومنیاش چی بود، که البته شاید بخاطر ایتالیایی بودن و جنس ضخیمشه

رفتم یه مقدار قهوه از یه فروشگاه خوش نام توی شیراز گرفتم که تازه باز شده بود و چندتا از دوستان ازش تعریف میکردن
یه سری میکس داشت که با راهنمایی خودش (روبستا ۶۵٪ + عربیکا ۳۵٪) نیم کیلو به عنوان تست خریدم (همونجا مخصوص قهوه ساز دستی برام آسیابش کرد)
من زیاد با تلخی سازگار نیستم و در کنارش میخواستم کافی میت هم بگیرم که یارو گفت بجاش شیر از مغازه بگیر اما نه ازین پاکتی های بدرد نخور
خلاصه شیر هم گرفتم و قهوه رو بار گذاشتم و یه کاپ تا نصف پر کردم و در کنارش نصف دیگشم شیر ریختم و یکمم شکر
نمیدونم این میکسی که ساختم اسمش چی میشه اما فوق العاده خوش طعم و پر انرژی بود و واقعا کیف کردم

99.jpg

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
تو نت یکم گشتم، توی یوتیوب هم همینطور
کلا اطلاعات جالبی بدست آوردم
اینکه یه سری تست بود که در مورد همین قهوه سازهای برقی گفته بود اون مزه ای رو بدست نمیارن که این قهوه سازهای سنتی و آتیشی دارن
و گفته بودن که این قهوه سازهای سنتی خیلی بهتر طعم قهوه رو بدست میاره

از خوش شانسی توی کابینت یه قهوه جوش پیدا کردم که البته اصل ایتالیا بود و توی دیجیکالا حدود ۹۰۰ تومن قیمت داشت که البته نمیدونم فرقش با اون ۸۰ تومنیاش چی بود، که البته شاید بخاطر ایتالیایی بودن و جنس ضخیمشه

رفتم یه مقدار قهوه از یه فروشگاه خوش نام توی شیراز گرفتم که تازه باز شده بود و چندتا از دوستان ازش تعریف میکردن
یه سری میکس داشت که با راهنمایی خودش (روبستا ۶۵٪ + عربیکا ۳۵٪) نیم کیلو به عنوان تست خریدم (همونجا مخصوص قهوه ساز دستی برام آسیابش کرد)
من زیاد با تلخی سازگار نیستم و در کنارش میخواستم کافی میت هم بگیرم که یارو گفت بجاش شیر از مغازه بگیر اما نه ازین پاکتی های بدرد نخور
خلاصه شیر هم گرفتم و قهوه رو بار گذاشتم و یه کاپ تا نصف پر کردم و در کنارش نصف دیگشم شیر ریختم و یکمم شکر
نمیدونم این میکسی که ساختم اسمش چی میشه اما فوق العاده خوش طعم و پر انرژی بود و واقعا کیف کردم

مشاهده پیوست 1253121
اصلا با این موکا ها حال نمیکنم و فرانسوی
ی قهوه جوش بگیرید فقط ترکی چه حالی میده
کف می‌کنه میاد بالا مخصوصا با شیر اگر درست بشه که عالی میشه

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
اصلا با این موکا ها حال نمیکنم و فرانسوی
ی قهوه جوش بگیرید فقط ترکی چه حالی میده
کف می‌کنه میاد بالا مخصوصا با شیر اگر درست بشه که عالی میشه
منظورت ایناست ؟

ffc63c2adb388ceb48bf6537c37ebd66863b31b2_1604303492.jpg

یکم توضیح بده ببینم چجوریه اینا
تا جایی که تو نت خوندم، باید قهوه رو بریزی داخلش و با آب هم بزنی بعد بزاری رو گاز
یعنی تفاله ش هم باید قاطی بشه ؟

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
منظورت ایناست ؟

مشاهده پیوست 1253155

تا جایی که تو نت خوندم، باید قهوه رو بریزی داخلش و با آب هم بزنی بعد بزاری رو گاز
دقیقا
اره
کلا قهوه با آب سرد یا شیر
میذاری تا نزدیک جوش
کف می‌کنه میاد بالا و آماده مصرف
کل قهوه رو مصرف میکنی با تفاله‌ها و پوست

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,830
منظورت ایناست ؟

مشاهده پیوست 1253155

کتری هم همون کار میکنه، سوسول بازیا چیه تو قهوه خوری... ;)... :D

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
من این تاپیک رو همون شب زدم 10 دقیقه ای سربازان گمنام عمام زمان زدن ترکوندنش
irani.gif

mehraban.gif
تاپیک بخوره تو سره مصطفی بتونی بنویسی غاسم و سیپاه و امثال اعهم هنر کردی . خامـــه ای هم که هم وزن ش هست ستاره هفت هشتاد مربع شده :poop:

بالا