برگزیده های پرشین تولز

کمک در مورد انتخاب رشته ...

parial1

Registered User
لایک‌ها
37
متاسفانه چیزی که میگی موردیه که حتی اگر یه **** اروپایی و قانونمند درست حسابی هم تو ایران حاکم بشه اتفاق نمیفته تا چندین نسل دیگه.وقتی 30 و خورده ای سال با یه **** مشکل دار طرز فکر و فرهنگ یه جامعه عجین شده بود لاقل به نظر من به همین زودی ها قابل تغییر نیست.چیزی هم که شما میگی با عرض معذرت باید بگم از نظر من بیهوه هست.تا وقتی که یه سیستم خراب باشه چیزی درست بشو نیست
وقتی طرف میبینه به خاطر اینکه پیشنهاد رشوه رو رد کرده باید از کارش برکنار شه تازه یه پرونده ای هم علیه اش درست بشه ، دفعه دومش میشه بزرگترین رشوه خوار تهران
خیلی جالبه که بدونید تو یه کشوری مثل آمریکا چه مردم عادیشون چه سیاستمداراشون بهترین مهاجرهاشون رو ایرانی ها میدونن و در تعجبن که چطوری ایرانیا میتونن به این سرعت خودشون رو با یه شرایط جدید وفق بدن و تو جامعه بر بخورن.در صورتی که ملیت های دیگه مثلا مثل چینی ها همیشه اگر یه نگاه باشین تو هرجایی که زیادن یه محله مخصوص chinatown ای چیزی دارن
وقتی طرف تو ایران هزار راه قانونی و غیر قانونی و رابطه ای رو میره که مالیاتش رو نده ولی همین فرد تو کشور خارجیش حاضره کار کوچیکتر قبول کنه و 10 ها برابر مالیاتشم با رضایت قلبی بده من مشکل رو از سیستم میبینم نه فرد
همچین میگید سیستم انگار سیستم از یه کره دیگه اومده سیستم از دل همین مردم بوجود اومده و تک تک این مردم این سیستم رو می سازن
یه مثال بزنم واستون من خودم ب شخصه یکی از تصمیمائی که گرفتم اینه که توی رانندگی هیچ خیابان یکطرفه ای رو خلاف نرم بخاطر همین هم الان که داخل یه کوچه ای هستیم که با یه خلاف رفتن راهم حداقل یک کیلومتری کمتر میشه اما خلاف نمیرم حتی ساعت 1 نصفه شب و دقیقا توی همین تایم یه بنده خدائی دیگه همین مسیر رو خلاف اومده بود و نفر دیگم که درست میومده با فرض اینی که کسی خلاف نمی کنه دقتش کمتر شده بود و متاسفانه دو سه تا مجروح روی دست خودشون گذاشته بودن حالا آیا این مشکل سیستمه!!!!؟
من حرفم اینه خودمون سعی کنیم حداقل تو کوچکترین مسائل رعایت قانون رو بکنیم تا به مسائل بزرگتر برسیم ولی تا مسائل کوچیک برطرف نشه مسئله های بزرگتر کماکان برجا می مونند

farawebads

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
برو ریاضی فیزیک ، کمی تلاش کن ، راحت کامپیوتر در میای

gamer5

Registered User
لایک‌ها
439
همچین میگید سیستم انگار سیستم از یه کره دیگه اومده سیستم از دل همین مردم بوجود اومده و تک تک این مردم این سیستم رو می سازن
یه مثال بزنم واستون من خودم ب شخصه یکی از تصمیمائی که گرفتم اینه که توی رانندگی هیچ خیابان یکطرفه ای رو خلاف نرم بخاطر همین هم الان که داخل یه کوچه ای هستیم که با یه خلاف رفتن راهم حداقل یک کیلومتری کمتر میشه اما خلاف نمیرم حتی ساعت 1 نصفه شب و دقیقا توی همین تایم یه بنده خدائی دیگه همین مسیر رو خلاف اومده بود و نفر دیگم که درست میومده با فرض اینی که کسی خلاف نمی کنه دقتش کمتر شده بود و متاسفانه دو سه تا مجروح روی دست خودشون گذاشته بودن حالا آیا این مشکل سیستمه!!!!؟
من حرفم اینه خودمون سعی کنیم حداقل تو کوچکترین مسائل رعایت قانون رو بکنیم تا به مسائل بزرگتر برسیم ولی تا مسائل کوچیک برطرف نشه مسئله های بزرگتر کماکان برجا می مونند
صحبت من در مورد موارد کلان ممکلتیه نه صرفا خلاف های جزئی مثل رفتن یه خیابون یه طرفه و اینطور مسائل که البته بازم از نظر من بخوای مشکل همون سیستمه هست
سیستم یعنی یه توده تفکر یه جریان یا هرچیز غالبی که اسمش رو بزاری که داره روی یه توده یا یه چیز مغلوب دیگه حکومت و کنترل میکنه . نقش عامل و محرک های محیطی توی رفتار هر روزه ما نمود داره و کلا انسان ذات و میلش به بی نظمی و رعایت نکردن قوانین و این مسائل میل میکنه
برای اینکه بحثم رو ساده تر کنم باید بگم فکر کن همین اوضاع خرچنگ قورباغه اینجا مثلا یه تو کشور حالا از نظر ما منظم اروپایی پیاده بشه همین . سال اول آب از آب تکون نمیخورد و اکثر چیزا به روال قبلش ادامه پیدا میکنه ولی آیا 20 سال دیگه هم هیچی تغییر نمیکنه؟
وقتی یه قشر ناکارآمد از یه جامعه و همین تک تک مردمی که میگی سر کار بیاد بعد چندسال مردمش به سبک و سیاق خودش میسازه
الان فکر کن مردم مثلا نروژ با فرهنگ ترین و صلح طلب ترین آدمای روی کره زمین هستن.بعد یه کودتا بشه یه عده مزدور و خلافکار بشن زمامدار . بازم همون آدما میمونن؟

faridcboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,259
صحبت من در مورد موارد کلان ممکلتیه نه صرفا خلاف های جزئی مثل رفتن یه خیابون یه طرفه و اینطور مسائل که البته بازم از نظر من بخوای مشکل همون سیستمه هست
سیستم یعنی یه توده تفکر یه جریان یا هرچیز غالبی که اسمش رو بزاری که داره روی یه توده یا یه چیز مغلوب دیگه حکومت و کنترل میکنه . نقش عامل و محرک های محیطی توی رفتار هر روزه ما نمود داره و کلا انسان ذات و میلش به بی نظمی و رعایت نکردن قوانین و این مسائل میل میکنه
برای اینکه بحثم رو ساده تر کنم باید بگم فکر کن همین اوضاع خرچنگ قورباغه اینجا مثلا یه تو کشور حالا از نظر ما منظم اروپایی پیاده بشه همین . سال اول آب از آب تکون نمیخورد و اکثر چیزا به روال قبلش ادامه پیدا میکنه ولی آیا 20 سال دیگه هم هیچی تغییر نمیکنه؟
وقتی یه قشر ناکارآمد از یه جامعه و همین تک تک مردمی که میگی سر کار بیاد بعد چندسال مردمش به سبک و سیاق خودش میسازه
الان فکر کن مردم مثلا نروژ با فرهنگ ترین و صلح طلب ترین آدمای روی کره زمین هستن.بعد یه کودتا بشه یه عده مزدور و خلافکار بشن زمامدار . بازم همون آدما میمونن؟
دوستان خبر دارین تاپیک بنده خدا رو منحرف کردین؟
بهترنیست تو پخ ادامه بدید؟!

Last edited:

parial1

Registered User
لایک‌ها
37
دوستان هبردارین تاپیک بنده خدا رو منحرف کردین؟
بهترنیست تو پخ ادامه بدید؟!
ممنون از تذکرتون
چشم این مورد هم یه هنجار شکنی بود که ممنون توضیح دادید موفق باشید

arman021

Registered User
لایک‌ها
53
دوست عزیز فکر خارج رفتن رو از کلت بنداز بیرون اصلا" معدل و درس مهم نیست تنها چیزی که هست پوله مهمه .

اگه وضع مالی خوبی داری برای تحصیل تو خارج اقدام کن دوستم با معدل 10 رفت خارج حالا اونی که با معدل 18 بره هیچ فرقی نمیکنه حتی اگه بورس بشی هزینه ها خیلی بالاست.

کشور های اروپایی همه جاش مثل نیاوران خودمون میمونه همینجور که میرید اون بالا هیچی نمیتونید بخرید و برمیگیردید پول نباشه خیلی زود خودتون با پای خودتون برمیگردید.

کار هم اصلا" اونجا نیست شک نکن.

faridcboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1,259
دوست عزیز فکر خارج رفتن رو از کلت بنداز بیرون اصلا" معدل و درس مهم نیست تنها چیزی که هست پوله مهمه .

اگه وضع مالی خوبی داری برای تحصیل تو خارج اقدام کن دوستم با معدل 10 رفت خارج حالا اونی که با معدل 18 بره هیچ فرقی نمیکنه حتی اگه بورس بشی هزینه ها خیلی بالاست.

کشور های اروپایی همه جاش مثل نیاوران خودمون میمونه همینجور که میرید اون بالا هیچی نمیتونید بخرید و برمیگیردید پول نباشه خیلی زود خودتون با پای خودتون برمیگردید.

کار هم اصلا" اونجا نیست شک نکن.
هیش کی اینجا نمیخاد بره خارج !
نگران نباش!

gamer5

Registered User
لایک‌ها
439
البته وضع به این سیاهی هم که شما میگین نیست مخصوصا آمریکا.اروپا که شرایط جالبی نداره اصلا به هزار و یک دلیل هیچ رقمه پیشنهاد نمیکنم برای تدریس برین اروپا
ولی در کل برای تحصیل تو آمریکا اولا باید توجه داشته باشین که به جز دانشگاه شریف و کمی دانشگاه تهران ، دیگه دانشگاه دولقوز آباد و صعنتی امیر کبیر هم فرقی براشون نداره و مهم ریز نمرات هست.میانبر اپلای کردن هم اینطوریه که برین تو سایت دانشگاههای آمریکا و ایمیل اعضای هیئت مدیره و استادا رو گیر بیارین باهاشون از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید و یجوری مخشونو بزنین که اسپانسرتون بشن برای رفتن

parial1

Registered User
لایک‌ها
37
استارتر که بن شده ولی اگه هنوز مطالب رو میخونه بهش توصیه آخرم اینه که دوست عزیز شما هر رشته ای رو که انتخاب کردی سعی کن کاملا توی اون رشته موفق و باسواد باشی(باسواد با نمره 20 گرفتن فرق می کنه)
اگر اینطور بود مطمئن باش به هرچی که بخای میرسی و چه در ایران و چه در بلاد خار

soheyl14

Registered User
لایک‌ها
1,239
سلام دوستان ... بلخره از بن اومدم بیرون... :D
استارتر که بن شده ولی اگه هنوز مطالب رو میخونه بهش توصیه آخرم اینه که دوست عزیز شما هر رشته ای رو که انتخاب کردی سعی کن کاملا توی اون رشته موفق و باسواد باشی(باسواد با نمره 20 گرفتن فرق می کنه)
اگر اینطور بود مطمئن باش به هرچی که بخای میرسی و چه در ایران و چه در بلاد خار
یعنی ب نظر شما من اگر کاری رو بلد باشم و مدرک نداشته باشم میتونم هر جایی مشغول ب کار بشم ؟؟؟
سوال دووم از شما و همه اینه که با وب مستری میشه ی زندگی ایده آل رو ساخت یا خیر؟؟؟

Dark.Knight

Registered User
لایک‌ها
745
دلیلتون ؟؟؟؟!!!!؟:D
بری سربازی بعدش دیگه خیالت راحته و برای همیشه از شرش راحت میشی. بعدش میتونی بری دانشگاه با خیال راحت. یا میتونی دنبال یه شغل یا حرفه ای برای خودت باشی. یا شرایطت اوکی بود کار کنی و زن بگیری.
ولی وقتی میری دانشگاه و فوقشم یه لیسانس ت*می میگیری 4 سال از عمرت گذشته و الان با لیسانس میتونی سیگارفروشی کنی. تازه اگه مخشو داشته باشی و بخوای ادامه بدی باید کلی هزینه و وقت صرف کنی که بعد اونم شانس بیاری و دستت به یه جایی بند بشه. تازه سربازی هم مونده و ازدواج هم نکردی و میشی نزدیک 30 سال. بعدش میفهمی ک*خل بودی که بهترین سال های عمرتو سرتو کردی تو کتابای ک*شعر و نسبت به بهترین سال های عمرت چیز با ارزش تری به دست نیاوردی.

soheyl14

Registered User
لایک‌ها
1,239
بری سربازی بعدش دیگه خیالت راحته و برای همیشه از شرش راحت میشی. بعدش میتونی بری دانشگاه با خیال راحت. یا میتونی دنبال یه شغل یا حرفه ای برای خودت باشی. یا شرایطت اوکی بود کار کنی و زن بگیری.
خب وقتی نری دانشگاه چطوری میتونی ی شغل حرفه ای برا خودت داشته باشی؟؟؟ (غیر از مغازه ک من ازش متنفرم)*

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
دوست عزیز به نظرم شما فعلا تمرکزتو بذار رو کنکور . وقت زیادی هم نمونده و وقت طلایی قبل از کنکور رو با بحث توی این انجمن هدر نده
ان شاالله بعد از کنکور بیا اینجا میزنیم تو سرو کله هم به یه نتیجه ای میرسیم .
همین الان سیستمو خاموش کن برو تا بعد کنکور

بالا