برگزیده های پرشین تولز

کیا از دانشگاه رفتن خیری دیدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
من 18 سالم بود از این شعارها میدادم

همون موقع هم درس رو گذاشتم کنار با همون دیپلم رفتم دنبال معافیت اونم گرفتم و گفتم یا علی الان دیگه من رو به راهم و یه پهن مثبت دارم که از سن کم میرم میچسبم به کاسبی و از بقیه کم کم 6 سال جلو هستم

( کلید سوالات کنکور رو بچه ها شبش در خونمون اوردن اما من با همون افکار : ادم باید خودش با دانشش بره دانشگاه - ادم باید درست تو ازمون شرکت کنه اگه حقش باشه بره و اگه حقش نیست اونی که باید بره و از این چرت و پرتا )

الان 27 سالمه شاید بتونم بگم از 25 سالگی تونستم شروع به کار کنم
پس اثر مثبتی برام نداشته چون برای شروع به کار سن و سال و تجربه و اینا هم مهمه

دانشگاه هر بدی که داره یه خوبیایی هم داره
مثلا طرز نگرش و بیان شما عوض میشه
دختر هم سن هم تا دلت بخواد ریخته !!!
از جیب بابات هم میخوری و منت هم میزاری سرش که دارم درس میخونم

الان لیسانس نداشته باشی بیسواد شناخته میشی

دلسرد نشو بعد از تموم شدنش یه عمر یه مدرک هرچند بی ربط تو پروندت داری
تا اینجا رو رفتی اگه بقیه رو درست نری همین هم که رفتی بیهوده میشه و عمری که براش گذاشتی سوخته به حساب میاد
با احترام / حجت

T-Roy

Registered User
لایک‌ها
533
ببینید دوستان
آدم تحصیل می کنه و میره دانشگاه تا یک فرد تحصیل کرده توی اجتماع باشه همین!
نه به خاطر کار و پول و اینحرفا!
برای من به شخصه همین که نحوه ی حل کردن یک مساله رو یاد بگیرم خیلی ارزشمنده
به نظرم آدم باید تمام عمرش رو به یادگیری بذاره
منکه هرچی مدرک هست تو ایران رو می خوام بگیرم:D
لیسانس - فوق لیسانس - دکتری - PHD - Tofel - IELTS - ICDL

DivxviDvD

Registered User
لایک‌ها
0
می دونید من دردم درس خوندن و اینا نیست

دردم اینه :

قبل از دانشگاه شاگرد اول ها بودم معدل دبیرستان و اینام بالای 19 بود تازه رشته ریاضی
حتی اینقدر انگیزه داشتم که رشته های حفظ قرآن و اینا هم به مرحله استانی راه پیدا می کردم

اما

از وقتی رفتم رشته مورد علاقه ام ( کامپیوتر ) انگار دیدی شوک بهت بزنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دقیقا همینجوری شدم

انگیزه درس پرید
انگیزه کامپیوتر پرید
انگیزه زندگی پرید

باور کنید همه چی تو این رشته دیدم مگر کامپیوتر
همش ریاضی و انتگرال و . . . .
یک لیسانسه کامپیوتر هست که بتونه فقط به واسطه دانشگاه طراح سایت بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خودش نه ها فقط با علم دانشگاه

من دردم اینه برادر

ای کاش عرف جامعه نبود اونوقت ول می کردم این دانشگاه را و خودم می رفتم دنبال علم کامپیوتر و علایقم

سلام
والا پست هاي شما رو كه خوندم
عجيب موندم
چون دقيقا - دقيقا همين مشكل رو منم دارم (منم با اين حس و حال رفتم نرم افزار نشستم )
و........

من كه ديگه 1 ماهي هست اصلا بيخيال شدم نشتم واسه خودم يه جا والا ديگه خسته شدم

هي بخون هي پروژه بنويس هي بال بال بزن آخر يكي كه ريش داشته باشه پاس كنن يا اين جنس لطيف رو

آخر بگن اين پروژه مال خودت نيست و از اين حرفا

باور كن من پروژه نوشتم از روي دلسوزي با يكي از بچه ها دادم دمو رو هم از من گرفت اونو پاس كرد منو نه
و ادامه ماجرا

الان شاهدم اكثر بچه ها گير يه چي افتادن نميتونن بيخيال اونم بشن اين جوني اي هم كه داريم از بين ميره متاسفانه

داشتم كم كم به اين نتيجه ميرسيدم من يه چيزيم هست كه تاپيك شما رو خوندم
ديدم شمام دچار همين مشكلي

اگه راهي پيدا كردي منم خبر كن

موفق باشي

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
من حرفای دوستان رو نخوندم. فرصت نشد. این توصیه های منه. البته برای رفتن به دانشگاه آزاد. دولتی رو خبر ندارم...

من اینا رو برای دوستم که دانشجوئه نوشتم. عینا کپی میکنم اینجا. حوصله ویرایش ندارم.

نمیخوام نا امیدت کنم وسط راه دانشگاه

ولی من هرکی ازم این روزا میپرسه دانشگاه برم یا نه! میگم نه!

فقط در دو صورت میگم آره!

یکی اینکه مطمئن باشی یه آشنایی پارتی ای چیزی داری که بعد از فارغ شدن شغلت تضمینه!

دو اینکه اگر درس و هوشت خیلی خوبه و اگر بری دانشگاه جزو شاگرد ممتازهای دانشگاه میشی!

در غیر این صورت اصلا پیشنهاد نمیکنم!

واسه همین خدا کنه حالا بعد از فارغ شدن یه کار مرتبط با شغلت گیر بیاد!

من که لیسانس مترجمی گرفتم. بابام میخواست به زور منو بفرسته راننده تاکسی بشم!

اگر این چندر غاز پول هم از اینترنت در نمیاوردم قطعا الان راننده تاکسی بودم. شبا تا صبح تو صف گاز! روزا هم زیر آفتاب سوزان مسافر این ور اون ور میکردم

اون زمان که من میرفتم دانشگاه شهریه ترمم 200-300 بود! البته جزو ارزونترین رشته ها بودیم!

اون زمان هم هنوز حرف این بود که وقتی میری خواستگاری باید مدرک داشته باشی و دخترا براشون مهمه مدرک!

شاید یکی از دلایلی که ما خر شدیم همین بود!

جالب اینجاس که الان اصلا فکر ازدواج هم نیستم!

و جالب تر اینکه اگر الان بود هیچ وقت خر نمیشدم برم دانشگاه! چون دیگه نظر دخترا هم عوض شده! بیشتر از مدرک، ثروت طرف براشون مهمه!

دیگه خواستگاری که بری اول از همه ازت نمیپرسن مدرکت چیه! میگن وضع مالی چطوره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

والا چی بگم... یه شوهر خاله خر پول دارم میگفت الان دیگه واسه خواستگاری میگن پسر کارمند کجاس؟ دختر به کاسب جماعت نمیدن! همه چی تو پول خلاصه میشه دیگه! پول نداشته باشی بدبختی! حالا دکترا از دانشگاه شریف هم داشته باشی چه فایده؟ وقتی وضع اقتصادی زندگی آدم خراب باشه و دلش خوش نباشه چجوری درس بخونه...این حقیقتیه که نمیشه انکارش کرد...

silent_cry

Registered User
لایک‌ها
47
می دونید من دردم درس خوندن و اینا نیست

دردم اینه :

قبل از دانشگاه شاگرد اول ها بودم معدل دبیرستان و اینام بالای 19 بود تازه رشته ریاضی
حتی اینقدر انگیزه داشتم که رشته های حفظ قرآن و اینا هم به مرحله استانی راه پیدا می کردم

اما

از وقتی رفتم رشته مورد علاقه ام ( کامپیوتر ) انگار دیدی شوک بهت بزنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دقیقا همینجوری شدم

انگیزه درس پرید
انگیزه کامپیوتر پرید
انگیزه زندگی پرید

باور کنید همه چی تو این رشته دیدم مگر کامپیوتر
همش ریاضی و انتگرال و . . . .
یک لیسانسه کامپیوتر هست که بتونه فقط به واسطه دانشگاه طراح سایت بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خودش نه ها فقط با علم دانشگاه

من دردم اینه برادر

ای کاش عرف جامعه نبود اونوقت ول می کردم این دانشگاه را و خودم می رفتم دنبال علم کامپیوتر و علایقم
داداش درد دل منو گفتی ایول

Datis0

Registered User
لایک‌ها
42
اینا چیه :D
می دونید مشکل اصلی کجاست ؟؟ این جا هاست :D

1 - شاید واقعا به رشتتون علاقه ندارید واقعا عذابی میاره آدم از کامپیوتر بدش بیاد ، بعد بیاد این رشته به فکر اینکه فقط قرار کد بزنه یا هدفش اینه که یه چند تا زبون برنامه نویسی یاد بگیره
2- جو دانشجو های دانشگاهتون خوب نیست چون همین دانشجویی خودش کلی صفا داره :D
3 - دانشگاه خوبی نمی رید ، خود دانشگاه خیلی مهمه مثلا امکانات که می دن یا گروه هایی که تو زمینه تخصصی رشتتون هست کلی علاقه ایجاد می کنه

خود آدم اگه دنبال رشته اش باشه و واقعا کارش تو رشتش درست باشه کارم براش هست و اصلا کار میاد سراغش ;)

اینکه می گید انتگرال و اینا به چه درد می خوره احتمالا شما خیلی جزیی به مهندسی کامپیوتر نگاه می کنید یه کم بیاید تو زمینه هایی مثل پردازش تصاویر و ... می بینید که بدون انتگرال و این ریاضی ها اصلا پیش نمی رید

نمی گم همه استاد ها باسوادن ولی معمولا هر کدومشون تو یه زمینه خاص یه مقداری اطلاعات داره که برای شروع خیلی بدرد می خوره

خود جو دانشگاه هم اگه درست باشه باعث یاد گیری می شه ، علمم همیشه به درد می خوره :D

Last edited:

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
والا چی بگم... یه شوهر خاله خر پول دارم میگفت الان دیگه واسه خواستگاری میگن پسر کارمند کجاس؟ دختر به کاسب جماعت نمیدن! همه چی تو پول خلاصه میشه دیگه! پول نداشته باشی بدبختی! حالا دکترا از دانشگاه شریف هم داشته باشی چه فایده؟ وقتی وضع اقتصادی زندگی آدم خراب باشه و دلش خوش نباشه چجوری درس بخونه...این حقیقتیه که نمیشه انکارش کرد...

دقيقا درسته
حالا شما دكترا هم داشته باشي تو بهترين رشته ولي وقتي پول براي تشكيل زندگي نباشه تقريبا با اون مدرك كاري نمي شه كرد
مگر اينكه بتوني با اون مدرك يه كار خوب و پردرآمد جور كني كه تازه بعد از چند سال بتوني يه پولي جمع كني
البته اگر هم كه زرنگ باشي شايد بشه يه كارايي كرد كه زودتر مايه دار شد
البته نظر دوستان هم مفيد هست
درس خوندن ذهن و نگرش آدم رو به كل عوض مي كنه حتي اگر تا كارداني هم پيش بري باز هم تو همون دوران كم نگرش آدم نسبت به قبل عوض ميشه

T-Roy

Registered User
لایک‌ها
533
اینا چیه :D
می دونید مشکل اصلی کجاست ؟؟ این جا هاست :D

1 - شاید واقعا به رشتتون علاقه ندارید واقعا عذابی میاره آدم از کامپیوتر بدش بیاد ، بعد بیاد این رشته به فکر اینکه فقط قرار کد بزنه یا هدفش اینه که یه چند تا زبون برنامه نویسی یاد بگیره
2- جو دانشجو های دانشگاهتون خوب نیست چون همین دانشجویی خودش کلی صفا داره :D
3 - دانشگاه خوبی نمی رید ، خود دانشگاه خیلی مهمه مثلا امکانات که می دن یا گروه هایی که تو زمینه تخصصی رشتتون هست کلی علاقه ایجاد می کنه

خود آدم اگه دنبال رشته اش باشه و واقعا کارش تو رشتش درست باشه کارم براش هست و اصلا کار میاد سراغش ;)

اینکه می گید انتگرال و اینا به چه درد می خوره احتمالا شما خیلی جزیی به مهندسی کامپیوتر نگاه می کنید یه کم بیاید تو زمینه هایی مثل پردازش تصاویر و ... می بینید که بدون انتگرال و این ریاضی ها اصلا پیش نمی رید

نمی گم همه استاد ها باسوادن ولی معمولا هر کدومشون تو یه زمینه خاص یه مقداری اطلاعات داره که برای شروع خیلی بدرد می خوره

خود جو دانشگاه هم اگه درست باشه باعث یاد گیری می شه ، علمم همیشه به درد می خوره :D
این درست میگه!
تا اونجایی که میتونید درس بخونید و به تحصیلاتتون ادامه بدید
خر نشید برید سر کار :دی

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
تروی می گه آدم می ره دانشگاه با سواد شه ! heh !

برادر من الان خبرم رشته الکترونیک ام ! لش خبرم ! وقتی می بینم مباحثی برام تدریس می شه که دست کم مربوط به 50 سال پیش کشور های دیگه است... چه انگیزه ای دیگه میمونه برام ؟! به من چه ربطی داره آی سی و ترانزیستور و سی پی یو چطور ساخته می شه ؟ مگه من می خوام برم تو قسمت طراحی پروسسور اینتل کار کنم ؟! اینا جای اینکه بیان روش استفاده رو یاد بدن پوفیوزا یه مشت چرت و پرت و تاریخچه و یه مشت آتا آشغال به درد نخور می خوان بکنند تو کله آدم... همه رشته ها هم می دونم که همینه...

کلا دانشگاه رفتن مفت نمی ازره از نظر من به این دلایل :

1- علمی توش نیست که براش برید... مفت هم نمی ارزه دروس چرت دانشگاه
2- واسه کاردانی حداقل 2 سال رو می دین باد فنا بعد میان مثل من این پست رو می دید
3 - حداقل 3 ملیون رو می دین به گا... فقط واسه کاردانی
4- اگه الان بخوای شروع کنی حداقل باید کارشناسی بگیری... که می شه 5 سال حداقل حداقلش... 5 سال دیگه کارشناسی دیپلم هم نیست همه دکترا می خوان... یه 4 سال دیگه هم بیا روش می شه 9 سال و تقریبا" 10 سال...
الان شما یه آدم 30 ساله ای که تازه باید بری بگردی دنبال کار... اونم بین یه اجتماع که همش جونه و دیگه جایی فکر نکنم برای شما گذاشته باشند !

این تفکر که برو دانشگاه لیسانس بگیر کار هست از 6 سال پیش به نظر من فاسد شد دیگه... الان با مدرک فکر نکنم کار بالا 300 حقوق بدن بهت !

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,530
بازم بساط تبادل نظر علافان پي تي براهه .

اگه براي ادامه زندگي و طي كردن مراحل (سربازي - شغل - ازدواج )‌ عجله نداري برو دانشگاه ... اما من اگه الان برگردم روزي كه اومدم دانشگاه ، اگه يه سرمايه براي شروع كار داشتم نمي اومدم دانشگاه ، حداقل 20 ميليون .

بايد تصميم بگيري كه حداقل 6 سال عمر اضاف داري كه بياي دانشگاه يا نه ... اما طرف خوب قضيه ، فكرت باز ميشه ، آدماي جديد ميبيني و شخصيتت تغيير ميكنه .

در كل براي من 50 50 خوب و بد بود . اگه رشته خوب ... عمران ، معماري ، هوا فضا يا يه چيزي كه آخرش كار باشه بري عاليه .

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
به نظر من دانشگاه نباید هدف باشه بلکه باید وسیله ای برای رسیدن به هدف باشه! مشکل دانشگاه های ما
اینه که همه چیز توش تئوری و اماده هست ! چون سیستم اماده هست شما میری درسی رو میخونی که
10 ساله از لیست دروس وان رشته حذف شده و عملا تو دنیا کاربرد نداره و روشهای جدید جایگزین شده اما چ
شما تو ایران باید اون رو بخونی ! حالا خوندی و پاس کردی و فهمیدی باید بیای بیرون از دانشگاه اون رو کاربردی
و با نرم افزارهای مرتبط یاد بگیری ! یعنی عملا فرصتی که داشتی از بین رفته و شما چیزی رو تو دانشگاه
بدست اوردی که تو خازج از دانشگاه کاربردی تر می تونستی بدست بیاری
اما جدای این موضوع دانشگاه به شما یک درک و بینش جدید میده که شما در محیطی هستید که در کنار
یک قشر تحصیل کرده هستید و این خیلی به شخص کمک میکنه
اما مشکل ازر سیستم هست و تا حدودی به شخص هم بستگی داره

kamalolmolk2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من دانشگاه واسه اونایی خوبه که فقط عاشق درس خوندن باشن همین یا هدفشون این باشه که تا اخرش ادامه بدن این کوفتیرو والا با یه لیسانس فقط عمرتو تلف کردی این جانب روزی روزگاری عاشق الکترونیک بودم فک میکردم میام این رشته کلی واسه خودم مهندس میشم حالا کارم شده فقط ریاضی خوندن که به درد لعنت خدا هم نمیخورن

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
تو این مملکت درس خوندن اشتباست ..

زندگی دنده عقب ندارد !!
vr6z9vx25orz1kehuwto.gif

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0
تازگی ها شیطون رفته تو پوستم که درس را ول کنم و چند سال دیگه شاید سیستم آموزشی تغییر کنه اون وقت دوباره پاشم برم

شما می گی این سیستم آموزشی تغییر می کنه ؟

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0
راستی اینا که می گن باید هدف داشت و این حرفا
باید علاقه داشت و این حرفا

خوب منم هدف داشتم و علاقه هم داشتم
اما مگه خواب دیدم توی رشته کامپیوتر عین رشته ریاضی هست ؟؟؟؟؟؟

منم از روی علاقه رفتم کامپیوتر وگرنه پشت گوشم را که ندیدم که قراره این رشته فقط اسمش کامپیوتر باشه

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
راستی اینا که می گن باید هدف داشت و این حرفا
باید علاقه داشت و این حرفا

خوب منم هدف داشتم و علاقه هم داشتم
اما مگه خواب دیدم توی رشته کامپیوتر عین رشته ریاضی هست ؟؟؟؟؟؟

منم از روی علاقه رفتم کامپیوتر وگرنه پشت گوشم را که ندیدم که قراره این رشته فقط اسمش کامپیوتر باشه

خب ببین اگه تو خیلی علاقه داشتی باید در کنار درس دانشگاهی علوم کامپیوتر رو یاد میگرفتی ...

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
خب اگه قراره خودش بخونه دیگه دانشگاه رفتنش چیه

دیگه شما از دانشگاه های ایران نباید انتظار چندانی داشته باشی ... ولی خب اگر خیلی به علاقت مصر هستی میتونی هم مسائل تئوری رو در دانشگاه یاد بگیری و هم در محیط دانشگاهی با استادها و دانشجوهای دیگه اختلاط کنی تا روحیت باز بشه :D

بالا