برگزیده های پرشین تولز

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
بله درسته
البته همونجور که در پست قبل گفتم این قیمت برای وردپرس با قالب های لایسنس داره و اختصاصی فرق داره
بالاخره سایت شرکتی که دو سال پیش ۴ تومن میشد، برای قالب های نال شده از راستچین و ژاکت قیمت برای مشتری چقدره؟
برای همکار چقدره؟
کفاش الان رنج دستمزد هاش از ۱۰۰ تا ۳۵۰ هست..

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
بالاخره سایت شرکتی که دو سال پیش ۴ تومن میشد، برای قالب های نال شده از راستچین و ژاکت قیمت برای مشتری چقدره؟
برای همکار چقدره؟
کفاش الان رنج دستمزد هاش از ۱۰۰ تا ۳۵۰ هست..
همه جوره داریم
معمولا برای مشتری سایت شرکتی ما بین ۳ونیم تا ۴ قیمت میدیم با تمامی امکانات مثل ارتباط پیامکی و قالب لایسنس دار و نصب و کانفیگ افزونه هایی مثل فرم تماس و سئو و افزایش سرعت و هاست نت افراز و دامنه .ir و پشتیبانی فنی یکساله و یک سری از موارد دیگه
یه چیز تروتمیز
برا همکار هم با تمامی موارد بالا بدون هاست ۲ونیم تا ۲۷۰۰
خودم زیاد خوشم نمیاد برم سمت قالب های از قبل طراحی شده
قبلا برای سایت های فروشگاهی ۴ قیمت میدادیم و طرف مشکلی نداشت و سریعا قرارداد میبست
اما الان ۴ میگیم انگار داریم به یارو فحش میدیم

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
همه جوره داریم
معمولا برای مشتری سایت شرکتی ما بین ۳ونیم تا ۴ قیمت میدیم با تمامی امکانات مثل ارتباط پیامکی و قالب لایسنس دار و نصب و کانفیگ افزونه هایی مثل فرم تماس و سئو و افزایش سرعت و هاست نت افراز و دامنه .ir و پشتیبانی فنی یکساله و یک سری از موارد دیگه
یه چیز تروتمیز
برا همکار هم با تمامی موارد بالا بدون هاست ۲ونیم تا ۲۷۰۰
خودم زیاد خوشم نمیاد برم سمت قالب های از قبل طراحی شده
قبلا برای سایت های فروشگاهی ۴ قیمت میدادیم و طرف مشکلی نداشت و سریعا قرارداد میبست
اما الان ۴ میگیم انگار داریم به یارو فحش میدیم
دوست عزیز قیمت ها رو مطمئنید درست تعیین میکنید؟
قیمت های شما مال ۳ سال پیش هستن بنظرم..
الان دستمزد کفاش و لوله کش و نصاب آیفن بیش از سه برابر شده..

omidsmart

Registered User
لایک‌ها
887
چرا نیک هر چی ns هارو نغییر میدم ایمیل میاد واسم ولی تغییر نمیکنه از دیروزه انگار نه انگار

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
دوست عزیز قیمت ها رو مطمئنید درست تعیین میکنید؟
قیمت های شما مال ۳ سال پیش هستن بنظرم..
الان دستمزد کفاش و لوله کش و نصاب آیفن بیش از سه برابر شده..
قیمت هر شخص فرق داره
به نظرم توی این شرایط ۴ میلیون برای سایت شرکتی با قالب از پیش طراحی شده و سیستم وردپرس کاملا مناسبه
دستتو بالا بگیری جمعا یه تومن خرج یه سایت شرکتی میشه
و تمام موارد رو میشه تو یه روز انجام بدم

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
قیمت هر شخص فرق داره
به نظرم توی این شرایط ۴ میلیون برای سایت شرکتی با قالب از پیش طراحی شده و سیستم وردپرس کاملا مناسبه
دستتو بالا بگیری جمعا یه تومن خرج یه سایت شرکتی میشه
و تمام موارد رو میشه تو یه روز انجام بد
آخه این قیمت ۳ سال پیش بود :|
بعدشم فقط به تایم نیست..
ممکنه شما دستت خیلی فرز باشه یا چندین تکنیک بلد باشی کار رو با یک یوم‌زمان انجام‌بدی..
نمیشه چون دو روز زمان برده شما دستمزد خودتو کم کنی..

webs

Registered User
لایک‌ها
1,464
قیمت های واقعی برای زمان ارسال این پست، به نظر من حدوداً اینجوری باید باشه!

با استفاده از پکیج های آماده:
سایت شرکتی: 7 تا 8 میلیون / تخفیف برای همکار: 1.3 تا 1.5 میلیون
سایت فروشگاهی: 8 تا 10 میلیون / تخفیف برای همکار: 1.3 تا 1.5 میلیون
سایت شخصی: 3.5 تا 4 میلیون / تخفیف برای همکار: 800 هزار تومان

طراحی اختصاصی:
سایت شرکتی: شروع از 11 میلیون / تخفیف برای همکار: 2 تا 2.5 میلیون
سایت فروشگاهی: شروع از 13 میلیون / تخفیف برای همکار: 2 تا 2.5 میلیون
سایت شخصی: شروع از 7 میلیون / تخفیف برای همکار: 1 میلیون

ولی در عمل قیمت ها بسیار کمتر از حد واقعیه! و برعکس تمام مشاغل، وبمستری و طراحی سایت رشد قیمتی نداشته! مثلاً سایت شرکتی یا فروشگاهی یا شخصی با استفاده از پکیج های آماده، براتون با بودجه 1 میلیون هم درست می کنند! یا سایت با طراحی اختصاصی شاید با 4 تا 5 میلیون هم آماده کنند. تو سایت های فریلنسری که همه دنبال کار ارزون و رایگان(!) هستند، سایت با پکیج های آماده رو با 300 هزار تومان هم میسازن! دلیل این افت شدید قیمت، ورود دانش آموزان و دانشجویان در این بازار و همچنین در دسترس بودن آموزش ها و ابزارهای آنلاینه.

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
چرا نیک هر چی ns هارو نغییر میدم ایمیل میاد واسم ولی تغییر نمیکنه از دیروزه انگار نه انگار
در کل دامنه ir ست شدنش خیلی طول میکشه. مثل دامنه بین المللی آنی نیست. راحت 24 ساعت زمان میبره
اگر از طریق whois چک میکنی، بعضا سایت های whois گیری، کش دارن

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,728
قیمت های واقعی برای زمان ارسال این پست، به نظر من حدوداً اینجوری باید باشه!

با استفاده از پکیج های آماده:
سایت شرکتی: 7 تا 8 میلیون / تخفیف برای همکار: 1.3 تا 1.5 میلیون
سایت فروشگاهی: 8 تا 10 میلیون / تخفیف برای همکار: 1.3 تا 1.5 میلیون
سایت شخصی: 3.5 تا 4 میلیون / تخفیف برای همکار: 800 هزار تومان

طراحی اختصاصی:
سایت شرکتی: شروع از 11 میلیون / تخفیف برای همکار: 2 تا 2.5 میلیون
سایت فروشگاهی: شروع از 13 میلیون / تخفیف برای همکار: 2 تا 2.5 میلیون
سایت شخصی: شروع از 7 میلیون / تخفیف برای همکار: 1 میلیون

ولی در عمل قیمت ها بسیار کمتر از حد واقعیه! و برعکس تمام مشاغل، وبمستری و طراحی سایت رشد قیمتی نداشته! مثلاً سایت شرکتی یا فروشگاهی یا شخصی با استفاده از پکیج های آماده، براتون با بودجه 1 میلیون هم درست می کنند! یا سایت با طراحی اختصاصی شاید با 4 تا 5 میلیون هم آماده کنند. تو سایت های فریلنسری که همه دنبال کار ارزون و رایگان(!) هستند، سایت با پکیج های آماده رو با 300 هزار تومان هم میسازن! دلیل این افت شدید قیمت، ورود دانش آموزان و دانشجویان در این بازار و همچنین در دسترس بودن آموزش ها و ابزارهای آنلاینه.

مسئله اینه که نه تنها بقیه ، حتی خودمون هم برای کار خودمون ارزش قائل نیستیم.
مشتری سایت شخصی داشتم براش رو دوستی طراحی کردم. دیدم 400 تومن زده به کارت و گفت که قیمت گرفتم گفتن همینقدر میارزه
سایت های فریلنسری هم که شاخ در میاری. طرف نوشته نصب چند تا افزونه و ویرایش جزئی با بودجه 500 هزار تومن
تا پیشنهاد میدی توضیحات تکمیلی مینویسه که نصب و تنظیمات فلان افزونه ، هماهنگ سازی فلان با بهمان ، راه اندازی فلان افزونه با دمو که ببینیم اگه خوشمون اومد ....
یا مثلا زده سئو سایت حداکثر بودجه 3 میلیون تومان

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245
مسئله اینه که نه تنها بقیه ، حتی خودمون هم برای کار خودمون ارزش قائل نیستیم.
مشتری سایت شخصی داشتم براش رو دوستی طراحی کردم. دیدم 400 تومن زده به کارت و گفت که قیمت گرفتم گفتن همینقدر میارزه
سایت های فریلنسری هم که شاخ در میاری. طرف نوشته نصب چند تا افزونه و ویرایش جزئی با بودجه 500 هزار تومن
تا پیشنهاد میدی توضیحات تکمیلی مینویسه که نصب و تنظیمات فلان افزونه ، هماهنگ سازی فلان با بهمان ، راه اندازی فلان افزونه با دمو که ببینیم اگه خوشمون اومد ....
یا مثلا زده سئو سایت حداکثر بودجه 3 میلیون تومان
یکم دیگه تلاشمو میکنم برای پروژه یابی..
اگه دیدم همش همینطوریه می بوسم میذارم کنار..
پ ن : دویتان بجز طراحی یا ساخت سایت ،درآمد چه حوزه های دیگه یی رو از کامپیوتر پیشنهاد میکنید؟
بالاخره توی سایر بخش ها هم هممون کم و بیش دستی داریم..

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
بعدشم فقط به تایم نیست..
ممکنه شما دستت خیلی فرز باشه یا چندین تکنیک بلد باشی کار رو با یک یوم‌زمان انجام‌بدی..
نمیشه چون دو روز زمان برده شما دستمزد خودتو کم کنی..
من حدود ۱۰ ساله که کمو بیش برای بقیه سایت اجرا میکنم
از جوملا هم شروع کردم
قبلا از هر ۵ تا تماس حداقل دو تاش اوکی میشدن
اما الان معلوم نیست طرف چیکاره ست، یا خودش طراحه میخواد از قیمتای بقیه مطلع شه، یا طرف مشتریه و میخواد از قیمت طراح قبلی مطمئن شه یا کنجکاوه زنگ میزنه قیمت میگیره میره
یه مدت هم چون میدیدم طراح های دیگه زنگ میزنن و به عنوان مشتری قیمت میگیرن، اومدم تمام شماره های طراح ها رو از تو دیوار برداشتم و ذخیره کردم و چندتاش به پستم خورد و قیمتای پرت یک میلیونی میدادم تا بسوزن و دیگه بیخودی زنگ نزنن

اگه زنگ خورهام بیشتر و واقعی بودن مطمئن باش قیمت بالاتر میدادم

Last edited:

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,728
یکم دیگه تلاشمو میکنم برای پروژه یابی..
اگه دیدم همش همینطوریه می بوسم میذارم کنار..
پ ن : دویتان بجز طراحی یا ساخت سایت ،درآمد چه حوزه های دیگه یی رو از کامپیوتر پیشنهاد میکنید؟
بالاخره توی سایر بخش ها هم هممون کم و بیش دستی داریم..
من 13 ساله دارم تلاش میکنم
قانع کردن مشتری ها سخته اما اگه قانعشون کنی صد تا خدمات میتونی کنارش بهشون بدی و درآمد خوبی داشته باشی
دو تا نکته هست: 1- دست زیاده و اکثراً بزفروش و بازار خراب کن اما سعی کن کار عالی تحویل بدی و پول عالی بگیری 2- همیشه مشتری های زیادی هستن که درک درستی ندارن و نمیدونن دقیقاً چیکار داری میکنی بنابراین باید پوستت کلفت باشه . بعضی وقتا نیازه ده بار یه چیزی رو براشون توضیح بدی. تجربه شخصی خودم: به طرف گفتیم 50 تا محصول اولیه رو خودمون وارد میکنیم. قسمت اول که تعداد هست گوش نکرده توقع داشته 1000 تا محصول براش وارد کنیم. یا مثلاً به مشتری گفتیم رعایت اصول اولیه سئو انجام میشه . اومده گیر داده میگه چرا صفحه اول نیستیم و .....

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,728
من حدود ۱۰ ساله که کمو بیش برای بقیه سایت اجرا میکنم
از جوملا هم شروع کردم
قبلا از هر ۵ تا تماس حداقل دو تاش اوکی میشدن
اما الان معلوم نیست طرف چیکاره ست، یا خودش طراحه میخواد از قیمتای بقیه مطلع شه، یا طرف مشتریه و میخواد از قیمت طراح قبلی مطمئن شه یا کنجکاوه زنگ میزنه قیمت میگیره میره
یه مدت هم چون میدیدم طراح های دیگه زنگ میزنن و به عنوان مشتری قیمت میگیرن، اومدم تمام شماره های طراح ها رو از تو دیوار برداشتم و ذخیره کردم و چندتاش به پستم خورد و قیمتای پرت یک میلیونی میدادم تا بسوزن و دیگه بیخودی زنگ نزنن

اگه زنگ خورهام بیشتر و واقعی بودن مطمئن باش قیمت بالاتر میدادم
من اس ام اس تبلیغاتی زدم واسه صنف آرایشگرا
یه نفر اس ام اس داد گفت نمونه کار . براش لینک دادم. کنجکاو شدم دیدم طرف همکاره
یعنی ببین چقدر مشتریش تو مشتش بود که سریع به طراح گفته بود

webs

Registered User
لایک‌ها
1,464
سایت های فریلنسری هم که شاخ در میاری. طرف نوشته نصب چند تا افزونه و ویرایش جزئی با بودجه...
تجربه سه ساله من در سایت های فریلنسری اینه که افرادی که در این سایت ها درخواست انجام کار میدن، درواقع قبلش کل نت رو زیر و رو کردن و چون هیچ جای دیگه پیدا نکردن؛ میان سراغ سایت های فریلنسری. حالا چرا جای دیگه پیدا نکردن؟! چون یا بودجه کمی داشتند و هیچ سایت یا شرکتی حاضر نشده براشون کار انجام بده، یا چون کارشون اینقدر پیچیده (و در خیلی از مواقع غیرممکن!) بوده، سایت یا شرکتی قبول نکرده که پروژه رو تحویل بگیره.

دسته اول که نهایت بودجه شون 300 هزار تومانه! و حتی ممکنه برنامه نویس های حرفه ای هم داخل این دسته باشن! (به این شکل که معمولاً پروژه رو با قیمت بالاتر میگیرن و با قیمت کمتر تو این سایت ها ایجاد می کنند! که این وسط یه مبلغی سود کنند)

دسته دومِ کارفرماهای فریلنسری که به دنبال کارهای خاص هستند، مبلغ پیشنهادی مجری رو با قیمت های موجود در نت مقایسه می کنند و برچسب گرون فروشی به مجری می زنند! و میگن مجری قیمت نجومی داده. غافل از اینکه مجری، اون پروژه خاص رو فقط میتونه به یک کارفرما بفروشه! و به درد فروش به بقیه نمیخوره که بخواد از انجامش سود اضافه ای بدست بیاره. یه مثال بزنم، بهتر منظورم رو برسونم:

- یه سایت یه پلاگین طراحی می کنه و با قیمت 250 هزار تومان برای فروش میذاره. این سایت ممکنه در طول 2 سال، پونزده تا از این پلاگین بفروشه که جمعا میشه 3,750,000 تومان. حالا یه فریلنسر وقتی برای طراحی پلاگین خاص مبلغ 1.5 میلیون درخواست می کنه، کارفرما بهش میگه چه خبره! همه جا قیمت پلاگین 250 هزار تومانه! و اینو در نظر نمیگیره که مشتری اون پلاگین خاص فقط خودشه و فریلنسر در واقع از سایتی که پلاگین رو با قیمت 250 هزار تومان می فروشه، کمتر سود می کنه!

در مجموع اگه فردی بتونه محصولی رو برای عرضه به تعداد زیادی از افراد آماده کنه، درآمدش بیشتر و دردسرش خیلی خیلی کمتر از فریلنسری است.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,095
هر روز سختر از دیروز

متن اطلاعیه ایرنیک به شرح زیر می باشد:

از ابتدای سال 1402 کلیه درخواست‌های مرتبط با دامنه نقطه آی آر فقط از طریق شناسه‌های کاربری احراز هویت شده پذیرفته خواهد شد و به هیچ یک از درخواست‌های ارسالی (اعم از ثبت، تمدید، لغو، انتقال و نظایر آن) در شناسه‌های کاربری فعلی ترتیب اثر داده نخواهد شد. در همین راستا از جنابعالی دعوت می‌شود به منظور جلوگیری از تضییع حقوق خود، در اسرع وقت با مراجعه به لینک زیر verify.nic.ir نسبت به تکمیل اطلاعات شناسه کاربری و احراز هویت اقدام نمایید. بدیهی است مسئولیت عدم اقدام در این خصوص بر عهده کاربر می‌باشد.

لطفا در اسرع وقت نسبت به تکمیل روند احراز هویت اقدام فرمائید.

MVGroup

Registered User
لایک‌ها
180
تجربه سه ساله من در سایت های فریلنسری اینه که افرادی که در این سایت ها درخواست انجام کار میدن، درواقع قبلش کل نت رو زیر و رو کردن و چون هیچ جای دیگه پیدا نکردن؛ میان سراغ سایت های فریلنسری. حالا چرا جای دیگه پیدا نکردن؟! چون یا بودجه کمی داشتند و هیچ سایت یا شرکتی حاضر نشده براشون کار انجام بده، یا چون کارشون اینقدر پیچیده (و در خیلی از مواقع غیرممکن!) بوده، سایت یا شرکتی قبول نکرده که پروژه رو تحویل بگیره.

دسته اول که نهایت بودجه شون 300 هزار تومانه! و حتی ممکنه برنامه نویس های حرفه ای هم داخل این دسته باشن! (به این شکل که معمولاً پروژه رو با قیمت بالاتر میگیرن و با قیمت کمتر تو این سایت ها ایجاد می کنند! که این وسط یه مبلغی سود کنند)

دسته دومِ کارفرماهای فریلنسری که به دنبال کارهای خاص هستند، مبلغ پیشنهادی مجری رو با قیمت های موجود در نت مقایسه می کنند و برچسب گرون فروشی به مجری می زنند! و میگن مجری قیمت نجومی داده. غافل از اینکه مجری، اون پروژه خاص رو فقط میتونه به یک کارفرما بفروشه! و به درد فروش به بقیه نمیخوره که بخواد از انجامش سود اضافه ای بدست بیاره. یه مثال بزنم، بهتر منظورم رو برسونم:

- یه سایت یه پلاگین طراحی می کنه و با قیمت 250 هزار تومان برای فروش میذاره. این سایت ممکنه در طول 2 سال، پونزده تا از این پلاگین بفروشه که جمعا میشه 3,750,000 تومان. حالا یه فریلنسر وقتی برای طراحی پلاگین خاص مبلغ 1.5 میلیون درخواست می کنه، کارفرما بهش میگه چه خبره! همه جا قیمت پلاگین 250 هزار تومانه! و اینو در نظر نمیگیره که مشتری اون پلاگین خاص فقط خودشه و فریلنسر در واقع از سایتی که پلاگین رو با قیمت 250 هزار تومان می فروشه، کمتر سود می کنه!

در مجموع اگه فردی بتونه محصولی رو برای عرضه به تعداد زیادی از افراد آماده کنه، درآمدش بیشتر و دردسرش خیلی خیلی کمتر از فریلنسری است.
میون بحثهای شما، یه سوال داشتم: اگه کسی بخواد کار طراحی سایت رو یاد بگیره، از چه منبعی شروع کنه؟
دوره های HTML لیندا رو دانلود کردم ولی حوصله سر بر بود.
یکی هم میگفت از سایت W3Schools شروع کن.
ولی برای من که میخوام تازه این کار رو یاد بگیرم، منابع خوبی برای شروع نبودن.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,245

ممنون..
توضیحات توبی بود..
سایت الی فریلنسری خارجی رو هم می بینم..
اونا هم قیمت های پروژه ها چندان جالب نیست..
میون بحثهای شما، یه سوال داشتم: اگه کسی بخواد کار طراحی سایت رو یاد بگیره، از چه منبعی شروع کنه؟
دوره های HTML لیندا رو دانلود کردم ولی حوصله سر بر بود.
یکی هم میگفت از سایت W3Schools شروع کن.
ولی برای من که میخوام تازه این کار رو یاد بگیرم، منابع خوبی برای شروع نبودن.
خدا خیرت بده وضعیت بازار کار رو که داری می بینی..
چرا میخوای یاد بگیری.. :(

omidsmart

Registered User
لایک‌ها
887
دوستان من یه مشکل اساسی دارم
سایت رو بردم روی cdn ایران سرور
آدرس ‌‌forum/ باز میشه اما شاخه اصلی باز نمیشه خیلی عجیبه
Zoomtar.ir باز نمیشه ولی zoomtar/forum باز میشه
همه چی هم به نظر درسته
IMG_20230208_203531.jpg

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,095
دوستان من یه مشکل اساسی دارم
سایت رو بردم روی cdn ایران سرور
آدرس ‌‌forum/ باز میشه اما شاخه اصلی باز نمیشه خیلی عجیبه
Zoomtar.ir باز نمیشه ولی zoomtar/forum باز میشه
همه چی هم به نظر درسته
مشاهده پیوست 1318860
معمولا یه زمانی حدود 6 ساعت زمان می بره ست شه
خطا چی میده

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,095
دوستان جایگزین گوگل مپ برای نمایش لوکیشین تو سایت چی پیشنهاد میکنید ؟
هیچی خوده گوگل مپ
البته نشان هم بد نیست.
خیلی ها نشان روی گوشی شون نصب نیست

بالا