برگزیده های پرشین تولز

(gigabyte radeon 9200dh(128mb)(128bit

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
برنامه نصب كارت گرافيك رو هم دو روز پيش از سايت ati گرفتم .
i have service pack 1
يه سوالي داشتم.
9200se دايركت ايكس 9 رو ساپورت ميكنه؟
تو سايت giga همچين چيزي نوشته بود!!!

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
يه اتفاق جالب!!!
قضيه از اين قراره كه من سه روز پيش ويندوزم رو عوض كردم .بازي grand theft auto vice city و lord of the ring هنوز روي هاردم
بود و حتي ديروز يه نيم ساعتي هم بازي كردم امروز صبح كه رفتم دايركت ايكس رو تستش كنم ديدم كه دايركش 8.1 در صورتي
كه هر دوي اين بازي ها دايركت ايكس 9 رو براي اجرا لازم دارن!!!
به نظرتون عجيب نيست؟؟؟

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
اگه يادتون باشه, گفتم كه توي بازي هاي colin mcrerally و farcry نميرفت وerror ميداد .ولي روي همين سيستم با كارت
radeon 7000 sd اين بازيها اجرا شدن .در كل انگار اين مادر بورد من ضعيف شده يا مشكلي توي AGP داره چون كاملا
مي شه فهميد كه سرعت و كيفيت اجراي بازي ها نسبت به ده روز گذشته به نصف كاهش يافته.تنها انفاقي هم كه تو اين ده
روز افتاد,قطع شدن برق بود كه باعث شد سيستم دو بار با فاصله زماني 5 ثانيه خاموش و روشن بشه.
پولي هم براي يه مادر بورد جديد در نظر گرفتم حدود 130000 هزار تومان هست.
البته نمي خوام زياد براي اين سيستم خرج كنم چون هنوز 15 روز هم از خريد سيستم جديده نگذشته,مثلا قرار بود اين دو تا سيستم رو شبكه كنيم كه اين مشكل پيش اومد.

prehistoric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
- radeon 9200se دايركت ايكس 9 رو ساپورت نمي كنه. اصلا اين سري 9200 اساسا همون 8500 هست كه بهينه سازي شده. ضمنا 9200 از 9200se سريعتره.

-مشخصات سيستم بد نيست بجز RAM که بهتره 512 باشه.

-در مورد کم شدن سرعت کامپیوتر بخاطر خاموش روشن شدن : این خیلی مهمه! ممکنه بعد از خاموش روشن شدن
پشت سر هم ، bios کامپیوتر رو به حالت fail safe برده باشه. باید موقع بوت شدن وارد setup بشید و گزینه
load optimized default رو انتخاب کنید البته اینها مال بیوس award هست. در بیوس های دیگه هم گزینه هایی شبیه همین وجود
داره. اگر پیدا نکردید نوع bios رو بگید شاید بقیه دوستان بدونند چطور باید تنظیمش کرد.
تنظیمات کارت گرافیک در ویندوز را هم چک کنید:
-در قسمت display properties-> advanced->troubleshoot بایدHardware acceleration در حالت full باشه و
Enable wrie combining تیک داشته باشه.
- در قسمت display properties-> advanced->smartgart باید fastwrite تیک داشته باشه.

-اون پیغام vpu recovery هم از طرف درایور کارت گرافیک میاد اگه این vpu recovery رو نداشت مجبور می شدید کامپیوتر رو reset کنید. در واقع نمیزاره کارت گرافیک hang کنه.
-برای انتخاب مادربورد هم من asus p4p800 رو پیشنهاد می کنم . بین asus و giga من فکر میکنم asus بهتر باشه . در مدل های مشابه ، asus تقریبا 20 درصد سریعتره و پایدارتر هم هست. ضمنا مادر برد های giga که می تونید با این بودجه بخرید از PAT پشتیبانی نمی کنند ولی asus پشتیبانی میکنه. PAT کارایی RAM رو افزایش میده. برای اطلاعات بیشتر اینجاها رو ببینید:
http://www.tomshardware.com/motherboard/20030707/i875p-62.html
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=4496&page=1&pp=15

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
دوست عزيز معضل سيستم شما cpu هست cpu شما سلرونه نه پنتوم 4 این که توی ایران جا افتاده به سلرون پنتوم 4 میگن کاملا اشتباه معماری این دو سی پی یو کاملا متفاوته سلرون نسبت به 4 فوق العاده سرعتش پایین تره هم چنین فوق العاده ارزونتره

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از faridbahal :
دوست عزيز معضل سيستم شما cpu هست cpu شما سلرونه نه پنتوم 4 این که توی ایران جا افتاده به سلرون پنتوم 4 میگن کاملا اشتباه معماری این دو سی پی یو کاملا متفاوته سلرون نسبت به 4 فوق العاده سرعتش پایین تره هم چنین فوق العاده ارزونتره
حرف شما كاملا درسته, خودم هم روي اين موضوع خيلي حساسم و براي همين هم نوشتم>>
pentum 4>>2000>>L1 8kb>>L2 512Kb
و اين مشخصات يه pentum هست, نه سلرون.سلرون فقط يك level كش, داره كه اونم 128kb بيشتر نيست.

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
باید موقع بوت شدن وارد setup بشید و گزینه
load optimized default رو انتخاب کنید البته اینها مال بیوس award هست

اگه اشتپ نكنم اين مياد تمام گزينه هاي بايوسو رو حالت تنظيم شده اوليه در مياره كه من اين كارو پيشنهاد نميدم چون ممكنه بعضي تنظيمات برد مادرت به هم بريزه مثلا كاراييش كمتر شه حداقل قبلش تنظيماتش رو يادداشت كن بعد بزار رو حالت default

برای انتخاب مادربورد هم من asus p4p800 رو پیشنهاد می کنم

p4p800 از بهتريناست چون همونطور كه گفته شده
(pat(performance acceleration technology كه مخصوص چيپستاي 875p ،بعضي از برد سازا مثل asus اين فناوريو رو چيپ 865pe فعال كردن يعني شما كارايي يه برد 875p داري با هزينه كمتر ولي شايد برد 865pe neo2 FIS2R از MSI يك انتخاب بهتر باشه حداقل به خاطر هسته فوقالعاده core cell كه داره به صورت اتوماتيك تو برنامه هاي كاربردي بخصوص بازيا از حداكثر قدرت سي پي يو استفاده ميكنه كه به نام
(DOC(DYNAMIC OVERCLOCKING هست و يك شاهكاره از MSI،
چرا گفتم ورژن FIS2R چون شامل فول جزئيات و بهترين قيمته مثل 8 تا پورت usb2.0
چندين كانكتور serial ata و... قيمتي در حدود 134 تومن با گارانتي "رايان بدر" داره كه هم قيمت ورژن deluxe برد p4p800 فقط اين يكي با نصف جزئيات865pe neo2.در كل 865pe neo2 FIS2R يك انتخاب نابه.
chart_ut2003.gif

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از faridbahal :
كاملا حق با شماس من كامل نخودم 8 رو كه ديدم فكر كردم نوشتي 128 اشتباه از من بود
من هم فكر ميكردم كه همين اشتباه رو كرده باشي .چون يكم تو هم تو هم نوشته بودم. :D :D

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
شسيشسيبسشيشسي رذسيب

بالا