برگزیده های پرشین تولز

update كردن فيلدهاي خاصي از جدول

sama15661

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت دوستان
يك تيبل دارم كه حدود 7000 ركورد دارد ، حالا من مي خوام در بعضي از فيلدهاي اين ركوردها تغييراتي ايجاد كنم .
راه حلي كه به نظرم رسيد اين بود كه : يك ساب فرم داشته باشم كه سورس اين ساب فرم همان تيبل اصلي من است حالا در يك فرم ديگر اين ساب فرم را با دوشرط فراخواني كنم ؟
ولي نمي دونم چه جوري كدنويسي را انجام بدم.
منتظر راهنماييهاي شما هستم.

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
شما میتونین از یک فرم معمولی استفاده و شرط رو روی datasource یا recordset اعمال کنین. مطمئنا" نیازی به ساب فرم و کد نویسی نیست مگر اینکه موارد دیگه ای هم باشه که اینجا ذکر نشده.

ghoghnuse

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوست عزیز

چه نوع تغییراتی ؟؟؟ مثال شما کاملا مفهوم نیست . چرا از update query استفاده نمی کنید ؟؟ اگر بیشتر توضیح بدین شاید راهنمایی آسونتر بشه .

موفق باشین

بدرود

sama15661

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام و تشكر از شما
من 5 تا فيلد دارم كه همگي آنها پر شده اند يعني حدود 7000 تا ركورد ايجاد شده است . من مي خوام تغييراتي در برخي از اين فيلدها براي ركوردهاي انتخابي (حدود 30 ركورد ) بدهم . update query شرطها رو اعمال مي كنه ولي فقط يك تغير مي تونم بدم و امكان انتخاب چند تغيير را به من نمي دهد.
فيلدها: شماره پرسنلي - كددوره - تاريخ اجرا- وضعيت حضور-نمره
شماره پرسنلي و كددوره و تاريخ اجرا كه ثابت هستند.
وضعيت حضوربا يكي از گزينه هاي (حاضر- غيبت موجه - غيبت غيرموجه) و نمره (عالي - خوب - بسيار خوب - ضعيف) بايد پر شود.
من مي خواستم راهي پيدا كنم كه تمام افرادي كه در دوره اي با مثلا كد 2 و تاريخ اجرا مثلا 12/2/86 هستند را به من بدهد و بتونم روي دو فيلد وضعيت حضور و نمره تغييرات بدهم.

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
سلام و تشكر از شما
من 5 تا فيلد دارم كه همگي آنها پر شده اند يعني حدود 7000 تا ركورد ايجاد شده است . من مي خوام تغييراتي در برخي از اين فيلدها براي ركوردهاي انتخابي (حدود 30 ركورد ) بدهم . update query شرطها رو اعمال مي كنه ولي فقط يك تغير مي تونم بدم و امكان انتخاب چند تغيير را به من نمي دهد.
وضعيت حضوربا يكي از گزينه هاي (حاضر- غيبت موجه - غيبت غيرموجه) و نمره (عالي - خوب - بسيار خوب - ضعيف) بايد پر شود.
من مي خواستم راهي پيدا كنم كه تمام افرادي كه در دوره اي با مثلا كد 2 و تاريخ اجرا مثلا 12/2/86 هستند را به من بدهد و بتونم روي دو فيلد وضعيت حضور و نمره تغييرات بدهم.
اگه مورد رو درست متوجه شده باشم ..

شما با یه where عمل select رو انجام میدید. و بعد از اعمال تغییرات ، Update میکنید .. :؟

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
سلام و تشكر از شما

30 تا رو با دست انجام بدی راحت تری
ولی اگه منظورتون اتوماسیون برای دفعه های بعدیه فایل رو برام بفرستید با توضیحات کامل تا براتون کدش رو بنویسم و ارسال کنم.

حجم فایل زیاد نباشد لطفا.

بالا