برگزیده های پرشین تولز

Windows XP x64 Edition

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از behroozsara :
ديروز اخبار اعلام كرد كه ويندوز ويستا منتشر شده . فكر ميكنم نياز دوستان را برطرف كند .
یکی از خنده دار ترین چیزایی که منم دیروز شنیدم همین بود!!
107.gif
107.gif
این اخبار ما هم داغونه ها!
33.gif
1ماه پیش یه بتا جدید اومده، بعد دیروز میگه کلا عرضه شده!! یه جوری هم میگه انگار مثلا Final Version هستش و میشه رفت خرید!!!
24.gif
24.gif
171.gif
171.gif

همین چند وقت پیش هم اخبار گفت PS3 به بازار اومد!!
175.gif
خیلی هول هستن انگار!!
22.gif

hessam.dev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا ... غلط کردم ... !!! :lol:

ببخشید ... مثل اینکه شما Microsoft رو هنوز نشناختید ... !!! یادتونه موقع ارائه SP2 میگفت که با ورود این ، دیگه هیچ CD کپی شده و غیر Original ی در XP اجرا نخواهد شد ... یادتون رفته یا برای این هم مدرک میخواهید ؟؟؟ :lol: ;) ویندوز ویستا هم هیچ تاثیری در کپی رایت و ... نخواهد گذاشت . البته ممکنه امنیت رو خیلی بالا ببره ولی تو این چیزا اثری نداره ... تازه بیل گیتس جون هم گفته که CD های کپی شده Windows Vista پس از نصب ، به محض وصل شدن به اینترنت ، هنگ می کنن و تنها با Reset میشه از اون رهایی یافت ... :p این امنیت رو ما درست کردیم ...
شما این حرفا رو باور نکنید ...

اینکه شما فعلا فرقی در محاسبات 32 بیتی و 64 بیتی نمی بینید بخاطر اینه که ما انقدر محاسبات پیچیده رو انجام نمیدیم ... اما در شرکت ها و ... که محاسبات خیلی زیاد و پیچیده است ، این فرق مشاهده می شود ...

اون حرف شرکت Adobe رو هم توی PC WORLD خوندم ( حدود یه ماه پیش ) ولی الآن پیداش نمی کنم . به محض اینکه پیداش کردم براتون می ذارم ... :D
اینم Photoshop که گفتم 4 گیگ رم رو به کار می گیره ...

http://www.adobe.com/support/techdocs/325739.html

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
اینکه شما فعلا فرقی در محاسبات 32 بیتی و 64 بیتی نمی بینید بخاطر اینه که ما انقدر محاسبات پیچیده رو انجام نمیدیم ... اما در شرکت ها و ... که محاسبات خیلی زیاد و پیچیده است ، این فرق مشاهده می شود ...

ببین برای من واقعا سوال شده!
24.gif
چرا میگی محاسبات 64بیتی پیچیده ست؟
33.gif
بنظر من کاملا عین همن! 64بیت بودن که پیچیده نمی کنه برنامه رو!! فقط باعث پردازش سریعتر اون میشه!
34.gif
یعنی 2تا برنامه یکسان، که یکی 64بیت باشه و دیگری معمولی، از لحاظ پیچیدگی عین همن! ولی اون 64بیته سریعتر پردازش میشه! من که فکر نکنم فرق دیگه ای باشه!
27.gif

فرقش هم که همین جا مشاهده میشه! نمونه اش همین مثال Virtual Dub Mod بود که گفتم...
14.gif

در مورد Adobe هم... گفته میتونه انقدر رو ساپورت کنه! نگفته 4GB لازمه که!
24.gif
24.gif
-->
.Photoshop CS2 is able to take advantage of up to 3GB of RAM on Windows XP Professional x64 Edition
برا چی میگی غلظ کردم بابا!
25.gif
خب منم مثل شما! میخوایم بفهمیم قضیه چیه دیگه!!
18.gif
نمیخوایم همدیگه رو ضایع کنیم که!!!
21.gif

lordsina

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از hessam.dev :
خدا رسوند ...

دوستان عزیز ...من رو قبول ندارید ... Paul Thurrott رو که قبول دارید ؟؟؟

http://www.pcworld.com/news/article/0,aid,120913,00.asp

PC WORLD IRAN هم ترجمش کرده ...

اینم مدرک ... تازه اینجا بجای 4 گیگ گفته 128 گیگ ... :D

دوسته عزيز شما شديدا در اشتباهی..مطلب دوستمون milad_21 رو يکبار ديگه بخون ..اينجايی هم که شما گفتی جناب Paul thurrott
گفته که ويندوز 64 بيتی ميتونه تا 128 گيگابايت رم رو آدرس دهی کنه..برخلاف 32 بيتی که تا 4 گيگابايت ميتونه
نه اينکه ما به 4 يا 128 گيگابايت رم نياز داشته باشيم..چطور وقتی 32 بيتی عرضه شد يهو انقدر
جهش رم مورد نياز نداشتيم..الان هم فرقی نکرده

hessam.dev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از SonyStyle :
ببین برای من واقعا سوال شده!
24.gif
چرا میگی محاسبات 64بیتی پیچیده ست؟
33.gif
بنظر من کاملا عین همن! 64بیت بودن که پیچیده نمی کنه برنامه رو!! فقط باعث پردازش سریعتر اون میشه!
34.gif
یعنی 2تا برنامه یکسان، که یکی 64بیت باشه و دیگری معمولی، از لحاظ پیچیدگی عین همن! ولی اون 64بیته سریعتر پردازش میشه! من که فکر نکنم فرق دیگه ای باشه!
27.gif

فرقش هم که همین جا مشاهده میشه! نمونه اش همین مثال Virtual Dub Mod بود که گفتم...
14.gif

در مورد Adobe هم... گفته میتونه انقدر رو ساپورت کنه! نگفته 4GB لازمه که!
24.gif
24.gif
-->
.Photoshop CS2 is able to take advantage of up to 3GB of RAM on Windows XP Professional x64 Edition
برا چی میگی غلظ کردم بابا!
25.gif
خب منم مثل شما! میخوایم بفهمیم قضیه چیه دیگه!!
18.gif
نمیخوایم همدیگه رو ضایع کنیم که!!!
21.gif

من نگفتم برنامه های 64 بیتی با 32 بیتی فرق می کنن یا پیچیده ترن ... من گفتم محاسبات پیچیده 64 بیتی ... یعنی اینکه محاسبات پیچیده ریاضی یا ... توسط Win 64 bit خیلی سریعتر پردازش میشه ... حرف شما کاملا درسته ... ولی من نگفتم که برنامه ها با هم فرق می کنن ... منظور من محاسبات و پردازش 64 بیتی است ... ;)

بعدش هم که آقای عزیزی که گفتین من سخت در اشتباهم :این از همون مقاله است ... البته اگر دقیق خونده باشی ...
XP X64 can process data in 64-bit chunks and address a whopping 128GB of RAM (up from 4GB in today's systems), allowing a dramatic increase in performance by keeping most of the data an app might need in RAM rather than on the slower hard disk. It looks and acts much like the 32-bit version of XP, and these days more popular software either comes in a 64-bit version or works with the new OS

ترجمه : XP x64 می تونه داده ها رو در بخشهای 64 بیتی پردازش کنه ... برای این منظور 128 گیگابایت حافظه لازم است تا راندمان و بازده بالا رود و بتوان بیشتر داده های یک برنامه را در حافظه نگه داشت ........

توضیح : منظور آقای Thurrott این هست که برای اینکه بشه با برنامه های 64 بیتی ، به صورت حرفه ای کار کرد و پردازش های سریعتر ( باز گفتم پردازش ، دوباره بروبچ فکر می کنن میگم برنامه ;) ) رو باهاش انجام داد ، باید بتونید با 128 گیگابایت حافظه تمام داده های یه برنامه رو نگهداری کرد تا سرعت واقعی حاصل بشه ...

:( خسته شدم ... یکی یه لیوان آب بیاره ... دهنم کف کرد ... :lol: ;)

lordsina

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
شما کدوم کلمه رو اينجا لازم معنی کردی؟
اينی که من ميبينم اينه :XP X64 can process data in 64-bit chunks and address a whopping 128GB of RAM (up from 4GB in today's systems), allowing a dramatic increase in performance by keeping most of the data an app might need in RAM rather than on the slower hard disk
که معنيش ميشه می تواند داده هارو 64 بيتی پردازش کنه و 128 گيگابای رم رو ( بالاتر از 4 گيگابايت سيستم های امروزی ) آدرس دهی کنه
که به اين ترتيب ميتونه با نگاه داشتن حجم بيشتری از اطلاعات مورد نياز يک برنامه در رم بجای هارد
تأثير زيادی در بهبود سرعت داشته باشه

که فکر نکنم سنگين ترين برنامه اي که الان هست بيشتر از همون 4 گيگابايت رم لازم داشته باشه
در واقع اين قابليت الان هيچ کاربردی نداره..چه شما 1 گيگابايت رم داشته باشی چه 128 گيگابايت
فرقی در پردازش اطلاعات نيست..البته فعلاً..

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
منم میخواستم یه چیزی تو مایه های همینی که lordsina گفت رو بگم!!!
21.gif
21.gif

کلا تایید میشه!
34.gif
23.gif

hessam.dev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از lordsina :
شما کدوم کلمه رو اينجا لازم معنی کردی؟
اينی که من ميبينم اينه :XP X64 can process data in 64-bit chunks and address a whopping 128GB of RAM (up from 4GB in today's systems), allowing a dramatic increase in performance by keeping most of the data an app might need in RAM rather than on the slower hard disk
که معنيش ميشه می تواند داده هارو 64 بيتی پردازش کنه و 128 گيگابای رم رو ( بالاتر از 4 گيگابايت سيستم های امروزی ) آدرس دهی کنه
که به اين ترتيب ميتونه با نگاه داشتن حجم بيشتری از اطلاعات مورد نياز يک برنامه در رم بجای هارد
تأثير زيادی در بهبود سرعت داشته باشه

که فکر نکنم سنگين ترين برنامه اي که الان هست بيشتر از همون 4 گيگابايت رم لازم داشته باشه
در واقع اين قابليت الان هيچ کاربردی نداره..چه شما 1 گيگابايت رم داشته باشی چه 128 گيگابايت
فرقی در پردازش اطلاعات نيست..البته فعلاً..

خوب ... کلاس درس انگلیسی شروع می شود ... :blush:

بچه های عزیز ... کلمه Need در زبان انگلیسی به معنای لازم بودن ، مورد نیاز بودن ، احتیاج داشتن و ... است ...
خوب حالا شما این کلمه رو تلفظ کنید ... !!! :lol: ......................................این از این ... :happy:
خوب قربون شکلت ، منم برای همون می گم که هنوز برنامه های واقعی و پرقدرت 64 بیتی نیومده دیگه ... برای همینه که آقای Paul میگه دیگه ... من گفتم اونوقت 1000 نفر مخالفت کردند ... :( تا الآن این برنامه ها نیومده اند ... برای همینه که Paul میگه Wait for Longhorn 64 bit ... بعدا همچین برنامه هایی خواهند آمد ... :)

SonyStyle

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از hessam.dev :
خوب ... کلاس درس انگلیسی شروع می شود ... :blush:

بچه های عزیز ... کلمه Need در زبان انگلیسی به معنای لازم بودن ، مورد نیاز بودن ، احتیاج داشتن و ... است ...
خوب حالا شما این کلمه رو تلفظ کنید ... !!! :lol: ......................................این از این ... :happy:
خوب قربون شکلت ، منم برای همون می گم که هنوز برنامه های واقعی و پرقدرت 64 بیتی نیومده دیگه ... برای همینه که آقای Paul میگه دیگه ... من گفتم اونوقت 1000 نفر مخالفت کردند ... :( تا الآن این برنامه ها نیومده اند ... برای همینه که Paul میگه Wait for Longhorn 64 bit ... بعدا همچین برنامه هایی خواهند آمد ... :)
من کشیدم کنار دیگه! بحث بی فایده ای شد... مشکل از یه جا دیگه ست! ;)
موفق باشید!

starboy_amir

Registered User
لایک‌ها
0
می گم اگه همه درایور هاشو نصب کنی تو بازی بهتر عمل می کنه یا برعکس ؟

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
حسام جان برنامه هاي 64 بيت اومده . آنتي ويروس avast تحت ويندوز 64 بيتي كار ميكنه. دو نسخه بازي farcry and unreal turment نسخه 64 بيتيش هم اومده اونطور كه كارشناس ها ميگن افزايش پرفورمنس كاملا مشاهده ميشه. زمان اجرا شدن فتوشاپ كاهش پيدا كرده. نسخه 64 بيتي internet expoler در اون موجوده كه تو باز شدن صفحات افزايش سرعت محسوسه. انواع درايورها هم براش موجوده. كلا برنامه نويسان تو محيط 64 بيتي راحتر برنامه مينويسند چون دستشون باز تره.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
درايورهاش رو نصب كني بهتر عمل ميكنه. به شرطيكه درايورهاي 64 بيت باشه و اپ ديت باشه

milad_21

Registered User
لایک‌ها
0
hessam.dev شرمنده ها! ولی باید بگم فاجعه ترجمه کردی اون رو!!! :blush:
XP X64 can process data in 64-bit chunks and address a whopping 128GB of RAM (up from 4GB in today's systems), allowing a dramatic increase in performance by keeping most of the data an app might need in RAM rather than on the slower hard disk. It looks and acts much like the 32-bit version of XP, and these days more popular software either comes in a 64-bit version or works with the new OS

بابا خیلی مختصر و مفید می گه که ویندوز x64 می تونه اطلاعات رو در قسمت های 64 بیتی پردازش کنه و (همونطور که قبلاً گفتم) مقدار خیلی زیاد 128 گیگابایت رم رو آدرس دهی کنه!! تا اینجا که نگفته 128 گیگ رم لازمه بعد هم می گه که یه بهبود خیلی خفنی در پرفورمنس انجام می شه، چرا؟ چون برنامه ها می تونن اطلاعات مورد نیاز بیشتری رو توی رم نگه دارن به جای اینکه از هاردهای سرعت پایین بخونن!!! هنوز هم نگفته که ما 128 گیگ رم لازم داریم!!!
بقیش هم که خیلی مهم نیست و مطمئناً اونجا هم حرفی از لزوم برای 128 گیگ رم یا رم زیاد گفته نشده!!

درضمن 64بیتی اصلاً معنی این نمی ده که محاسبات پیچیده ریاضی قراره انجام بشه!!! بابا نا سلامتی ما دانشجوی کامپیوتر هستیم و یه چیزایی حالیمونه ها!!!
اصل این 16 و 32 و 64 بیتی برمی گرده به این موضوع که register ها چقدر اطلاعات رو می تونن در خود نگه دارن تا پردازنده اونها رو پردازش کنه! در کامپیوتر های قدیمی 2 بایت یا 16 بیت بود! در کامپیوتر های فعلی 4 بایت یا 32 بیت و در کامپیوترهای جدید 8 بایت یا 64 بیت سایز رجیسترها هستش!! که بهش word size هم می گن! و معنیش مقدار data هست که در هر لحظه cpu می تونه پردازش کنه!!! اینجا هیچ ارتباطی با محاسبه پیچیده ریاضی مشاهده نمی شه!!!!

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
ميلاد جان به نظرم همينطور كه سوني خان گفت ادامه بحث با حسام به جائي نميرسه بيخود انرژيمون رو صرف نكنيم.

من با نظر شما كاملا موافقم.

milad_21

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از amd>intel :
ميلاد جان به نظرم همينطور كه سوني خان گفت ادامه بحث با حسام به جائي نميرسه بيخود انرژيمون رو صرف نكنيم.

من با نظر شما كاملا موافقم.

مخلصم amd>intel ! منم کاملاً با نظر سونی موافق بودم و هستم! ولی قبلش باید از تو دلم می ریختم بیرون اینارو!! سونی منو می شناسه، نمی تونستم هیچی نگم!!! :D :D

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
راستشو بخواي من هم يه نمه قاط زدم ولي كنترل شد

starboy_amir

Registered User
لایک‌ها
0
می گم من 1 بار نصبش کردم خوب بود فقط اون موقع یه درایور برا مودمم نصب کرد خودش ولی وقتی می زدی connect در میومد و ارور میداد. مودمم hitec conexant hsf56k with voice speaker هستش فقط اگه این درایور رو برا مودمم پیدا می کردم مشکلی نداشت
الانم دارم درایوره کارتم رو می گیرم forceware 81.98
بقیه درایور ها هم قبلا گرفتم

hessam.dev

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا ... می گم یه تاپیک بزنم با نام : دعوا سر 64 بیت ;) بعد من تک شما همه ... :lol:

آقا بیخیال شید ... تاپیک تعطیله ... نه من به نتیجه میرسم نه شما ... آقا میلاد ... ممنون که هم به ما زبان انگلیسی یاد دادی هم اینکه 64 بیت چی هست ... :happy: :happy:
از آقایون SonyStyle و amd>intel هم ممنون که در بحث ما شرکت کردن و ما از نظراتشون بهره مند شدیم ... :)
راستی ... همش تقصیر اونیه که این تاپیک رو راه انداخت ... :lol:
خلاصش اینکه تاپیک تعطیله ... از همه آقایونی که وقت ارزشمندشون رو گذاشتند و در این مباحثه شرکت کردند ممنون و متشکر ... :) :) :) :) :) :) :)

milad_21

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از hessam.dev :
آقا ... می گم یه تاپیک بزنم با نام : دعوا سر 64 بیت ;) بعد من تک شما همه ... :lol:

آقا بیخیال شید ... تاپیک تعطیله ... نه من به نتیجه میرسم نه شما ... آقا میلاد ... ممنون که هم به ما زبان انگلیسی یاد دادی هم اینکه 64 بیت چی هست ... :happy: :happy:
از آقایون SonyStyle و amd>intel هم ممنون که در بحث ما شرکت کردن و ما از نظراتشون بهره مند شدیم ... :)
راستی ... همش تقصیر اونیه که این تاپیک رو راه انداخت ... :lol:
خلاصش اینکه تاپیک تعطیله ... از همه آقایونی که وقت ارزشمندشون رو گذاشتند و در این مباحثه شرکت کردند ممنون و متشکر ... :) :) :) :) :) :) :)

آقا شما مشکل داری تاپیک رو چرا تعطیل می کنی؟!؟ :blink: مردم داشتن زندگیشون رو می کردن!!!

بالا