برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

Mehdib1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
این قطره های آرتلاک یه بار مصرفه؟اخه هر بار بعد استفاده میمونه ازش،
یه جوری هم هست نمیشه درشوبست! ولی خب گرونه!
سلام
والا دکتر به من گفت هر کدوم رو که باز کردی یک روز بیشتر استفاده نکن و حتما تو یخچال نگهداری کن

mahya.d

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ممنون یاسینی جان.بله من در سنه 20 سالگی چشام 2 بود.عمل کردم و کاملا چشام به حالت اول برگشت و ضعیف شد.یاسینی جان ریسکش بالاس ولی من نمی تونم واقعا عینک بزنم.الانم دارم چندجا میرم که مشورت کنم.کلینیک نور پیشه دکتر خانم اژدرکش رفتم.کلینیک بینا هم پیشه دکتر غفوری.میگن بازم می تونی عمل کنی ولی کسی تضمین نمی کنه.کسی این دکتر هارو میشناسه ؟جای دیگه می خوام برم بازم نظر بپرسم.پیشه کی برم ؟دکتر خانلری رو کسی میشناسه ؟خوبه ؟
ممنون میشم جواب بدین
بله من پیش دکتر خانلری عمل لازک انجام داده ام .حتمن با ایشون مشورت کن .از من میشنوی قید عمل مجدد را بزن. حتی یک بار عمل کردن هم ریسک بالایی داره.با عینک دوست باشی بهتر از اینه که برای دومین بار قرنیه ات دستکاری و نازک بشه. زود تصمیم نگیر.بیشتر فکر کن. باور کن اینجور عملا حتی برای اولین بار هم هیچ تضمینی نداره. هر تصمیمی گرفتی ما را در جریان بذار. موفق باشی.

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
سلام آقای یاسینی
من حدود 9 ماه پیش بیمارستان فارابی عمل پی آر کی کردم. الان نزدیکه 2 ماه که همیشه یکی از چشمام قرمزه
گاهی قرمزیش کم میشه گاهی زیاد. اول چشم چپم خیلی قرمز بود و چشم راستم قرمزیش کم بود ولی الان برعکس شده قرمزی چشم راست زیاد و چشم چپ کم شده. بعضی وقتا یه کم سوزش و خارش هم داره جوری که چشمامو با دست میمالم تا خارش برطرف بشه
آیا این ربطی به عمل و عوارض اون داره یا مشکل چیز دیگست؟
هنوز نرفتم دکتر نشون بدم گفتم شاید موقتی باشه ولی هووز برطرف نشده
این قرمزی به خاطر خشکی چشم نیست؟
چون چند ماهه که دیگه قطره نمیریزم و قطره اشک هم گهگاهی میریزم بعضی روزا یک مرتبه
دیروز رفتم داروخانه قطره ارتلاک بگیرم گفت نداریم دیگه وارد نمیشه. چرا وارد نمیشه؟ پس از چجوری قطره اشکی باید استفاده کنم؟
یه نکته دیگه اینکه الان بعد از 9 ماه هنوز یه مقدار کمی هاله بینی وتاری دید دارم البته نه در حدی که زیاد مشکل ساز باشه و از 1 ماه بعد از عمل مقدارش ثابت شده و هنوز از بین نرفته. این طبیعیه یا هنوز چشمم به حالت عادی برنگشته؟ قبل از عمل شماره چشمم و استیگماتش نسبتا بالا بود.

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
اه اه، پس استیگماتم بعد عمل فک کنم یه ذرش بمونه، اره؟؟؟
خیر اتفاقا فکر میکنم تقریبا صفر بشه. بستگی به ضخامت قرنیه اتون داره

Sent from my SM-N910H using Tapatalk

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

ممنون یاسینی جان.بله من در سنه 20 سالگی چشام 2 بود.عمل کردم و کاملا چشام به حالت اول برگشت و ضعیف شد.یاسینی جان ریسکش بالاس ولی من نمی تونم واقعا عینک بزنم.الانم دارم چندجا میرم که مشورت کنم.کلینیک نور پیشه دکتر خانم اژدرکش رفتم.کلینیک بینا هم پیشه دکتر غفوری.میگن بازم می تونی عمل کنی ولی کسی تضمین نمی کنه.کسی این دکتر هارو میشناسه ؟جای دیگه می خوام برم بازم نظر بپرسم.پیشه کی برم ؟دکتر خانلری رو کسی میشناسه ؟خوبه ؟
ممنون میشم جواب بدین

من همه رو میشناسم. همه دکتر های خوبی هستند مخصوصا دکتر غفوری بینا ولی بهتون دکتر خانلری رو مثل همیشه پیشنهاد میکنم.
حتما ازش بپرسید که احتمال خطر ش چقدره.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
بله بیمه دارم، ولی دستگاه های کلینیک. نور بهتر از بقیه الله نیستند؟ چون کمی نگرانم، من الان هم سوزش چشم دارم

Sent from my C2105 using Tapatalk

نه مطمئن باشی دکتر مادری برای بقیه الله دستگاههایی رو میخره که از نور کمتر نیستند.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
ببخشید اقای دکتر مصطفی نادری تو بقیه الله عمل میکنند، شما دکتر مصطفی نادری رو میشناسید یا دکتر علیرضا نادری؟

Sent from my C2105 using Tapatalk
دکتر مصطفی نادری در بقیه الله هستند و همون منظور من بود.
البته دکتر علیرضا نادری رو هم میشناسم در ونک همل میکنه و اون هم دکتر جوان و بسیار متبحریه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی
من هفته پیش در کلینیک مرکزی شهر زیر نظر دکتر سازنده عمل prk انجام دادم حالا میخوام تجربه این عمل رو برای دوستان بگم و سوالی هم از جناب یاسینی دارم
من در تاریخ بیست و سوم تیرماه عمل prk انجام دادم.
چشم راست من 5.50 با 1.75 آستیگمات و چشم چپم 4.50 با 1.25 آستیگمات
بعد از عمل دکتر به بنده داروی انستووکابین و سیپلکس و اشک مصنوعی و بتامتازون تجویز کردن هر 4 ساعت یک قطره و فرمودن قطره انستوکایین حتما اول ریخته شود
قطره انستوکایین رو فرمودن تا چهارشنبه شب فقط بریزم. البته چهارشنبه هم بنده رو معاینه کردن یعنی فردای عمل.
جمعه هم لنز پانسمان رو برداشتن که دید بنده تارتر شد که گفتن اصلاح میشه به مرور و قطره سیپلکس رو قطع کردن و بتامتازون و اشک مصنوعی رو گفتن هر 6 ساعت بریزم و یک پماد هم دادن به اسم لیپوزیک اگه اشتباه نکنم که هر دوازده ساعت گفتن بریزم تا چهل روز البته از شب دهم گفتن فقط شب ها بریزم
کل عمل 5 دقیقه هم طول نکشید.خیلی راحت و بی درد بود.ولی بعد از عمل تا دو سه ساعتی داشتم از درد منفجر میشدم.بعدش درد اروم شد و تا روز سوم گه گاهی درد و سوزش و احساس جسم خارجی داشتم.روز جمعه لنز رو برداشتم که خیلی همه چی تار شد.ولی دیگه درد و سوزش نداشتم.البته بودن کسایی هم که نه درد داشتن نه سوزش البته از هر بیست نفر شاید یک نفر اینطوری بود.ولی از یک چیز دکتر سازنده خیلی خوشم اومد که با تخفیفی که زده بودن و سرشون هم وحشتناک شلوغ بود کل مرحله عمل رو از روزی که عکس ارب اسکن میگیرن ازتون تا لنز پانسمان رو که برمی‌داری کل مراحل رو خود دکتر انجام میده که برای من خیلی مهم و با ارزش بود
امروز هم که دوشنبه ست من با اتومبیل خودم اومدم محل کارم و مشکلی هم نداشتم.البته دیروز هم رانندگی کردم مشکلی نداشتم
خواستم تجربه خودم رو گفته باشم که شاید به درد کسی بخوره.البته هر هفته گزارشی از دیدم ارایه میکنم که شاید بازم به درد کسی بخوره.
حالا سوال بنده از استاد بزرگوار
آقای یاسینی همین داروها برای بنده کافیه یا داروی دیگری هم نیازه؟رفع کدورت قرنیه با همین داروها کافیه ؟
چند روز یا هفته زمان میبره من دیدم خوب بشه؟الان تار میبینم و سایه دار
با تشکر فراوان

خیلی ممنون بایت تقسیم تجربتون با دیگران.
همبن داروها کافیه اگر لازم بود دکتر بهتون میداد.
تقریبا سه هفته دیگه شماره چشمتون نزدیک صفر میشه و تا اون زمان هر روز دیدتون بهتر میشه بدون اینکه متوجه بشید.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی
ازتون راهنمایی میخواستم. من 29 سالمه و نمره عینکم که همین هفته پیش از دکتر گرفتم اینه:
OD= -2.25 - 0.5 x120
OS= -3 -0.5 x60
دکتر عینک قبلیمو که سال 88 گرفته بودم مقایسه کرد و گفت نیم نمره تغییر کرده.
1- با توجه به اینکه تا دو ماه دیگه میرم کانادا آیا پیشنهاد میکنید الان عمل کنم یا برم اونجا انجام بدم؟ یا برم بعدا که فرصتی شد و برگشتم انجام بدم؟ (چون مهاجرت خودش به قدر کافی استرس زا هست و نمیخوام ناراحتی چشمی هم بهش اضافه بشه)
2- اینجا کدوم مرکز و دکتر بهتره از هر جهت؟ تهران هستم و کیفیت برام مهمتره تا هزینه.
متشکرم

چشمتون شمارش ثابته. نیم نمره تو 6 سال بعنی فقط خطای اندازه گیری. در مورد عمل پیشنهاد من اینه که اینجا عمل بکنید. ولی خوب باید بگم مثل اینکه در کانادا هزینه درمانی رو بیمه میده پس هزینش فرقی نداره فقط میمونه استرس کار که اگر احساس میکنید نمیخواهید خودتون رو درگیر عکرش بکنید بزارید اونجا عمل کنید.
اتفاقا یکی از دوستان همین تاپیک تو صفحات قبلی داره تو کانادا تو یک مرکز عمل فیکیک میکنه.
اگر قراره تهران عمل کنید برید پیش دکتر خانلری.
داستان رو بکید تا سریعتر عملتون کنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام جناب یاسینی.بسیار ممنونم از توجه وپاسخگوییتون.
فقط فکرمیکنم متوجه یکی از سواات من نشدین.پرسیده بودم دکتر حسام هاشمیان در فارابی رو میشناسین ؟مورد تاییده؟واینکه به من گفتن جدیدا ذر فارابی فقط یه دکتر عملهای لیزرو انجام میده شما چیزی میدونین دراین باره؟

بله ایشان رو میشناسم. البته اساتیدی هم هستند که عمل میکنن. اجازه بدید سوال کنم مطمئن بشم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام و تشکر از آقای دکتر یاسینی و بقیه دوستان که راهنمایی می کنن
من می خواستم که بیمارستان فارابی برای عمل لیزر اقدام کنم اونجا نه دکتر بهشت نژاد الان حضور دارند و نه دیگه دکتر جباروند عمل می کنن
زنگ هم زدم فقط برای انجام آزمایش ها گفتن که حتماً باید دکترت رو انتخاب کنی و تا آخر با همون بری
آقای یاسینی دکتر مورد اعتمادی داخل بیمارستان فارابی می تونید بهم معرفی کنید؟

من متن 20 صفحه گذشته رو خوندم ولی به این نتیجه نرسیذم که بین بیمارستان نور و فارابی کدوم بهتره برم از لحاظ مالی هم مشکلی ندارم،

بعد هم کسی اهواز دکتر خوبی رو میشناسه برای این عمل؟

در اهواز دکتر ها اناری و دکتر فثهی بسیار عالی هستند.
در فارابی تا اونجایی که تا دو هفته قبل می دونستم خود اساتید عمل میکردن ولی همونطور که به اون یکی دوست عزیز هم گفتم باید سوال کنم.
بهتون خبر میدم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
من حدود 9 ماه پیش بیمارستان فارابی عمل پی آر کی کردم. الان نزدیکه 2 ماه که همیشه یکی از چشمام قرمزه
گاهی قرمزیش کم میشه گاهی زیاد. اول چشم چپم خیلی قرمز بود و چشم راستم قرمزیش کم بود ولی الان برعکس شده قرمزی چشم راست زیاد و چشم چپ کم شده. بعضی وقتا یه کم سوزش و خارش هم داره جوری که چشمامو با دست میمالم تا خارش برطرف بشه
آیا این ربطی به عمل و عوارض اون داره یا مشکل چیز دیگست؟
هنوز نرفتم دکتر نشون بدم گفتم شاید موقتی باشه ولی هووز برطرف نشده
این قرمزی به خاطر خشکی چشم نیست؟
چون چند ماهه که دیگه قطره نمیریزم و قطره اشک هم گهگاهی میریزم بعضی روزا یک مرتبه
دیروز رفتم داروخانه قطره ارتلاک بگیرم گفت نداریم دیگه وارد نمیشه. چرا وارد نمیشه؟ پس از چجوری قطره اشکی باید استفاده کنم؟
یه نکته دیگه اینکه الان بعد از 9 ماه هنوز یه مقدار کمی هاله بینی وتاری دید دارم البته نه در حدی که زیاد مشکل ساز باشه و از 1 ماه بعد از عمل مقدارش ثابت شده و هنوز از بین نرفته. این طبیعیه یا هنوز چشمم به حالت عادی برنگشته؟ قبل از عمل شماره چشمم و استیگماتش نسبتا بالا بود.
سلام
شماره چشمتون چقدر بود قبل از عمل.
قرمزی دوست عزیز به عنل ربطی نداره احتمال داره ماله خشکی چشم باشه باید برید پیش یک دکتر غیر از دکتری که عملتون کرده. کدوم بخش تهران هستید؟
ازتلاک هنوز وارد میشه. این داروخانه ها عادت کردن هر چیرو ندارن میگن دیگه وارد نمیشه

Mehdib1360

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
خیلی ممنون بایت تقسیم تجربتون با دیگران.
همبن داروها کافیه اگر لازم بود دکتر بهتون میداد.
تقریبا سه هفته دیگه شماره چشمتون نزدیک صفر میشه و تا اون زمان هر روز دیدتون بهتر میشه بدون اینکه متوجه بشید.

با سلام
ممنونم جناب یاسینی عزیز
کار با گوشی برای بنده ضرر داره یا خیر؟
تو بهبودی چشمم تاثیری داره؟

leily836

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام جناب یاسینی.
بازم ممنونم از پاسختون وصبروحوصله ای که به خرج میدین
من چهارشنبه قراره برم پیش دکترهاشمیان.انگارشما تاییدشون نمیکنین درسته؟دکتر دیگه ای اونجا نمیشناسم.
چکارکنم؟
امیدوارم بتونین زودتربپرسین وبیاین بگین.راستش وقت من خیلی کمه باعرض معذرت

am2wi3

Registered User
لایک‌ها
98
سلام
شماره چشمتون چقدر بود قبل از عمل.
قرمزی دوست عزیز به عنل ربطی نداره احتمال داره ماله خشکی چشم باشه باید برید پیش یک دکتر غیر از دکتری که عملتون کرده. کدوم بخش تهران هستید؟
ازتلاک هنوز وارد میشه. این داروخانه ها عادت کردن هر چیرو ندارن میگن دیگه وارد نمیشه

قبل از عمل شماره نزدیک بینی چشم راست 6 و آستیگماتش 2.25 شماره چشم چپ هم همین حدودا که جمع شماره دو چشم میشد 17
جنوب شرق تهران - پیروزی
به جز قطره ارتلاک قطره اشک دیگه ای استفاده کنم مشکلی داره یا فقط باید ارتلاک باشه؟قطره سینالون چطوره؟

saeedoffice

Registered User
لایک‌ها
75
سلام آقای یاسینی
دیروز رفته بودم مطب دکتر تبریزی ( قزوین )
مادرم چند روزه چشماش تار میبینه و کمی هم سر درد داره
این تاری دید همش هست و خوب نمیشه
اما وقتی دراز میکشه یا با گوشی کار میکنه بیشتر میشه

آقای دکتر معاینه کرد و گفت هیچی نیست!!
به نظر شما باید چیکار کنیم؟؟

GAME

Registered User
لایک‌ها
55
کدوم بیمارستان برای عمل لیزیک چشم در تهران بهتر هست
کلا کدوم مطمئن تر هست
تشکر از دوستان