برگزیده های پرشین تولز

همه چیز پیرامون مبحث کافی نت و گیم نت

mehrnet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یه نرم افزار خیلی ساده برای اداره کافی نت با این امکانات می خوام:
1 - کنترل کارکرد کار بران
2 - محاسبه مبلغ کارکرد

بله-دقیقا به همین سادگی

خیلی عجله دارم..لطفا جواب بدید

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
من میخوام یه گیم نت راه اندازی کنم . منتها تو مدیریت کلاینت ها و سرور موندم . قبلا یه جایی رفتم روی کلاینت ها یه کد رمز وارد میکردی و بهت میگفت که چقدر وقت داری . بعد تو پنجره ای که برات باز میشد لیست کل بازی ها رو مینوشت که کدوما رو میتونی استفاده کنی .
خواستم ببینم کسی میدونه این چه برنامه ای بوده ؟ لینک دانلود و کرک هم لطف کنین ممنون میشم .

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
احتمال زیاد اون برنامه game port بوده که رایچ ترین برنامه مدیریت کافی نت و گیم نت تو ایران و البته یکی از بدترین هاش هست.
برای اینکار هم برنامه زیاده و انواع و اقسام داره باید ببینی کدوم بیشتر بدردت میخوره و راحت تر میتونی ازش استفاده کنی

MineMoZa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
احتمال زیاد اون برنامه game port بوده که رایچ ترین برنامه مدیریت کافی نت و گیم نت تو ایران و البته یکی از بدترین هاش هست.
برای اینکار هم برنامه زیاده و انواع و اقسام داره باید ببینی کدوم بیشتر بدردت میخوره و راحت تر میتونی ازش استفاده کنی

از کجا میشه دانلودش کرد ؟

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
گیم پروت رو؟ والا یادم نیست من همه اینا رو 6-7 ماه پیش دانلود کردم برا جایی البته یه سریش رو یادمه از p30world گرفتم حالا گیم پورت هم توش بود یا نه نمیدونم

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
Game Port توی P30world هستش اگر بخوای من دارم آپلود کنم لینک بدم

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
ابن تاپبک بر گرفته از مطالب مفید تاپیک گذشته می باشد .

=============================================================

سلام دوستان من يك برنامه واسه كافي نت كارتي ميخام
البته تعداد زيادي از اينترنت گرفتم كه يا كرك ندارن
يا اگر هم كرك دارن خوب كار نميكنن اگه كسي داره لطفا اطلاعي به من بده

سلام
شما می توانید از کیم پورت استفاده کیند . Game port 4.0 pro
کافی تو این سایت سرچش کنی لینکش هم هست .

----------------------

Net Administartor

---------------------

خوب چرا *** راه نمیندازی ؟؟؟ بابا راه انداختن *** تو ویندوز که کاری نداره
اگر هم سرورت لینوکسه که Poptop نصب کن ! اونم سخت نیست فقط یکم وقت میبره نصبش.
بعدش هم که هر Radius ای که راحت تری بزار.

درسته كه وي پي ان ساده است ولي واسه كاربر استفاده كننده سخت تره
بايد كلي بهشون آموزش بدي
هميجمريش الان my cofee cup رو نصب كردم با هاش مشكل دارن نميتونن باهاش كار كنند چه برسه به اينكه بخاهند با وي پي ان كاننكت بشن

با عرض شرمندگي
كسي از اين برنامه netcontrol2 چيزي ميدوونه . ميخوام بدونم كه كركش درست كار ميكنه يا نه يعني ميشه روش تكيه كرد يا نه نميشه به database اون تكيه كرد

سلام
من هم از netcontrol2 استفاده میکنم کرکش مشکل نداشته .

سلام
دوستان متخصص و گیم خور
من میخوام 1 گیم نت بزنم
چه برنامه ای باید روی سیستم سرور و بقیه سیستم ها بریزم
و از کجا میتونم تهیه کنم؟؟؟

نرم افزار Net Administrator نرم افزاري قوي و کار آمد جهت اداره امور کافي نت ها - گیم نت ها و شبکه هاي رايانه اي و افزايش کيفيت و سرعت خدمات اين گونه شرکت ها مي باشد.
طرز کار اين نرم افزار به طور کلي به اين صورت است که پس از نصب نرم افزار بر روي سرور و سپس کلاينت ها تمام کلاينت ها داراي يک سيستم ورود ميشوند و بدون داشتن يک شماره کاربري و رمز عبور معتبر نمي توان به آنها وارد شد. مدير کافي نت ميتواند بر روي کامپيوتر مرکزي به کنترل کاربران بپردازد يعني کاربران جديد را در سيستم ثبت کند به مقدار مورد نياز به آنها اعتبار دهد و ...
هر کاربر به ميزان اعتباري که خريداري کرده ميتواند از هر يک از کامپيوتر هاي شبکه استفاده کند. پس از اتمام اعتبار به صورت خودکار دسترسي به سيستم از او گرفته خواهد شد و کاربر ديگري ميتواند از سيستم استفاده کند. البته اين نرم افزار داراي امکانات زياد ديگري نيز ميباشد که ميتوانيد با تهيه نسخه مدت دار نرم افزار به برسي آنها از نزديک بپردازيد.
برخي قابليت ها و خصوصيات نرم افزار:
** مبتني بر پايه Client / Server
** نصب آسان و محيط کاملا فارسي
** نظارت بر روي کليه کامپيوتر هاي شبکه و کنترل آنها
** امکان تعريف کاربران نامعدود
** امکان تعريف اعتبار – نام و نام خانوادگي – کلمه عبور مختص به خود – و توضيحات احتمالي
** امکان ورود کاربران از هر يک از کامپيوتر ها
** امکان تمديد اعتبار کاربران
** امکان فروش اعتبار هاي بالا براي استفاده طولاني مد
** امکان جلوگیری از دانلود فایل ذخیره تصاویر و صفحات وب توسط کاربران
** امکان قفل کردن فلدر های حساس مثل Windows – System32 – Program Files و برنامه هایی که کاربران به آن نیازی ندارند
** امکان تعریف 40 بازی متفاوت برای قسمت گیم نت
** امکان تنظیم Home page تمام کامپیوتر ها به یک آدرس و قفل کردن آن

** امکان چاپ و صدور کارت هاي استفاده از اينترنت با طراحي دلخواه به صورت کاملا خودکار و نامحدود
** به همراه امکاناتی جهت مشاهده تصویر مانیتور کاربران در حال کار و کنترل ماوس و کیبورد آنها
** امکان چاپ کلیه گزارش ها با قالب دلخواه
** امکان ارسال و دریافت فایل به صورت ساده و راحت با تمام کامپیوئر های شبکه
** دارای یک سیستم محافظتی برای جلوگیری از اجرای فایل هایExe تروجان ها توسط کاربران
** امکان ذخيره آدرس ها – شماره تلفن ها و يا يادداشتهاي احتمالي هنگام کار براي هر کاربر دسترسي دوباره به آنها پس از ورود مجدد به سيستم
** داراي محيط کاربري بسيار زيبا و دلنشين
** ثبت ساعات ورود و خروج کاربران مقدار استفاده و مبلغ پرداخت شده آنها با توجه به قيمت هر دقيقه استفاده
** گزارش در آمد هاي روزانه کافي نت
** گزارش تاريخ هاي مراجعه هر کاربر به کافي نت و ميزان استفاده او
** امکان ارسال پيام هاي متني براي کاربران در حال کار و بلعکس
** ارسال هوشمند پيام براي کاربران در حين کار
** امنيت بالا و نبودن امکان تقلب در سيستم
** امکان آزمايش رايگان پيش از خريد
** پشتيباني و خدمات پس از فروش آنلاین

سلام
خیلی سریع بریم سر اصل مطلب ببینید من میخوام گیم نت بزنم (ان شا الله)
ولی هیچی از سختیهای این کار رو نمیدونم
اگه کسی لطف کنه و از مشکلات راه اندازی گیم نت بگه ممنون میشم ( هر چی بیشتر بهتر )

والا اول باید روشن کنی که هدفت از تاسیس گیم نت، کسب درآمد هست فقط یا دید حرفه ای به گیمینگ داری. اگه به حرفه ای گری علاقه داری و میخوای گیم نتت پاتوق بچه های حرفه ای بشه،
از موارد قابل توجه اینا به نظرم میرسه:

- داشتن دو سایت، برای اینکه در اغلب مسابقات بازیکنان نباید صدا و تصویر همدیگر رو داشته باشند.
- اقدام برای کسب مجوز اماکن، چون در این رابطه در حال حاضر بسار سختگیری میشه
- داشتن سیستمهای با کمینه استاندارد لازم برای بازیهایی با مصرف منابع بالای سیستم نظیر CS, Quake ,Painkiller و ...
- بازیهای مورد علاقه در ایران، CS, Warcraft, Fifa Soccer, NFS می باشند و بقیه بازیها بیشتر جنبه سرگزمی دارند، پس روی اینها بیشتر مانور بده.
- داشتن دستشویی و یک بوفه کوچک هم در گیم نت ضروری به نظر میرسد.
- ادوات جانبی نظیر موس، کیبرد و هدست + مانیتور بسیار مهم هستند، اصلا دنبال چیزهای ارزون در این وادی نرو. (در مورد لوازم جانبی میتونم برات اسپانسرشیپ بگیرم، اگه گیم نتت استانداردهاس لازم رو داشته باشه)

موارد دیگه هم هست که برات مینویسم، الان وقتش رو ندارم. موفق باشی

پیغام مدیر : اینها بهترین پست ها بود و تمام مطالب پیرامون این مبحث در ادامه این تاپیک انجام خواهد شد و تاپیک قبلی قفل شد . تشکر

*arash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لطفا یکی از دوستان که به این مسئله اشراف دارند در مورد هزینه لازم و لوازم مورد نیاز برای راه اندازی گیم نت با پنج کامپیوتر شبکه شده توضیح بدهد خیلی میتونه مفید باشه

در مورد بازیهای این کار

درمورد دسته های بازی

درمورد چگونگی محاسبه تایم در مورد قیمت یک ساعت بازی و.............

کلا هزینه این کار فقط ازلحاظ امکانات فنی چون من مغازه دارم

و ازنظر تجهیزات لازم اضافه ای که این کار لازم داره

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
خوب شما تجهیزات سخت افزاری زیر را لازم دارید :

1 - سویچ 5 یا 8 پورت
2 - کابل cat 5 str به مقدار کافی
3 - 5 عدد سیستم با کارت شبکه 10/100
4 - یک نرم افزار کنترل کننده کافی نت ( که در پست قبل بحث شده )

در مورد بازی ها هم که معمولا مشخص هستند : general - call of duty - و از اینجور بازی ها که من زیاد تخصص ندارم

*arash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از شما مدیر محترم

آیا اتصال به اینترنت ضروری است یا خیر؟

باعرض پوزش به خاطر ایجاد تاپیک مشابه - من آف بودم وگرنه اطاعت امر میکردم

یه خواهش دارم لطف میکنید در مورد قیمتها هم کمکم کنید چون من میخوام حداقل ها رو داشته باشم

مثلا من میخوام مانیتور 17 معمولی صفحه تخت بخرم آیا مشکلی ایجاد نمیکنه؟
حداقل RAM ----CPU---------VGA---------چیست؟
آیا خرید CDROM کفایت میکنه؟
یا DVD ROMضروریه؟
قیکت کارت شبکه ای و کابلی که فرمودید حدودا" چنده؟
اسم کابل وکارت شبکه رو میشه برام فارسی بنویسید که چی خونده میشن تا برای خرید بتونم به فروشنده بگم چون شک دارم که درست میخونم یا نه؟!

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
برای گیم نت نیازی به داشتن اینترنت نیست.
قیمتها خیلی متغیر حتی بعضی جاها برای رقابت ساعتی 300 هم هستن. ولی نرمتالش بین 500 تا 700 هست ولی خیلی به اینکه کجا هستید بستگی دارم.
مانیتور تقریبا فرقی نمیکنه مگر اینکه بخواهید مثلا برای کلاس بیشتر و شیک بودن LCD بزارید که هزینه بالاتر میره
حداقل ram 512 ، cpu و VGA هم به این بستگی داره بخوای چه بازی هایی رو در چه سطحی اجرا کنی کلا گیم ها یکی از مقوله هایی هستند که بیشترین کار رو ازسیستم میکشند و به سخت افزار بالایی احتیاج دارند مخصوصا این جدیدا
شما میتونید فقط یه writer برا سرور تون بگیرید و اون رو توی شبکه share کنید. به نظر من بهتره دست کم یه combo برا سرور بگیرید لازم میشه.
کارت شبکه بستگی به مارک و گارانتیش از 5500 تا 6500 هست وبالاتر، کابل هم حدودا متری 200 تومن که البته اون هم بستگیب نوع و جنسش داره.
کارت های شبکه d-link, micronret و 3com بیشتر رایج هستند تو بازار. کابل هم رایج ترینش بلدن هست (belden)

*arash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون دوست عزیز من تو چندتا سایت که این مطلب رو پرسیدم شما کاملترین جواب رو دادید
سپاس

یه سوال بازی های گیم نت رو از کجا میشه گیر آورد آیا بازیهاش مخصوص این کاره یعنی وقتی مخوام بخرم باید بگم بازی برای گیم نت میخوام یا هخمون بازیهای کامپیوتری هستند؟

بازم اگر حوصلش رو داشتید دوست من یه توضیح از صفر تا صد به من بده فکر کنم به درد خیلی ها توشهرهای دور افتاده بخوره
مثلا من نمیدونم هاب چیه - قیمتش چنده - معیار هاب خوب چیه - شما چه هابی پیشنهاد میکنی- سرعت هاب رو ازکجا میشه فهمید؟- سویچ چیه؟بعضیها میگن cpu amd برای این کار بهتره مثلا amd 3000 برای این کار کافیه ؟و...............

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
خوب سوالاتون خیلی کلی شد سعی میکنم تا شب یه چیر نسبتا جامع بنویسم بزارم براتون
فقط در مورد یکسری هاش الان میگم که خیلی هاش به جایی که هستید و کاربراتون بستگی داره مثلا ممکنه کاربرای شما Fifa رو به pos ترجیح بدن یا برعکس ، یا مثلا اگه نزدیک شما گیم نتی با مانیتور lcd و کور شیک تر باشه برن اونجا
راستی شما کجا هستی؟ نزدیکتون گیم نت هست؟

*arash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه گیم نت نزدیکم نیست

اونایی که هستن هیچ کدوم LCD ندارن

بین کرج و تهران (یکی از شهرکهای اقماری تهران)

ممنون از کاری که مخواهید بکنید بیصبرانه منتظر این کار بزرگ شما هستم امیدوارم سر فرصت یه مقاله جامع تهیه کنید

با عنوان گیم نت با 5 کامپیوتر

مرسی مرسی مرسی ممنون

*arash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممد جون دمت گرم حیف که این فروم دگمه تنکس نداره وگرنه صدبارم برای شما کم بود

*arash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه سیستم هم باقیمت مناسب برای این کار به من پیشنهاد کن

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
اول خیلی عذر میخوام از اینکه طول کشید کاری پیش اومده که نه وقت برام گذاشته نه اعصاب بعد هم باید بگم این چیزایی که میگم فقط دیده ها و تحجربیات شخصیم هست و لزوما حتما درست نیست و همه جا صدق نمیکنه.
نیاز های شما برای یه گیم نت رو من به سه دسته تقسیم میکنم:

1- تجهیزات جانبی شامل:
مغازه، میز و صندلی ،ترجیحا پارتیشن بندی شده، داکت کشی برای کابل های برق و شبکه و ..

2- تجهیزات سخت افزاری:
الف :سیستم client: حدا قل 6 تا برای یوزر ها با vga و cpu قابل قبول و رم حداقل 512 اینکه مدل cpu و vga رو نمیگم برای اینه که بستگی مستقیم به خودت ،بودجه ات و جایی که میخوای گیم نت بزنی داره مثلا جایی رو مشناسم که CPu 2.6 celronD و vga128 گذاشته راحت هم داره کار میکنه اما خوب جا تا جا فرق میکنه، ضمنا سیستم هایی که گفتم هیچ نیازی به CD-rom و FDD ندارن لازم شد میتونی از روی سرور براشون Share کنی یا مثلا به جای اسپیکر باید headset بزاری هارد هم یه 80 کاملا کفایت میکنه. ترجیحا سیستم ها رو همه اش رو یه جور بگیر تا بتونی با Image یکیشون رو برای بقیه استفاده کنی.(در مورد Image و بازیابی میتونی به تاپیک هایی که در مورد برنامه ghostو سایر برنامه های این شکلی زده شده مراجعه کنی)
ب: سیستم سرور : از نظر تئوری میتونی یکی از همون سیستم های client رو به عنوان سرور استفاده کنی اما در عمل نمیتونی همچین کاری بکنی و باید یه سیستم جدا برای خودت داشته باشی. برای مدیریت خود گیم نت یه سیستم کاملا معمولی به راحتی کفایت میکنه حتی با یه PIII هم میشه براحتی اینکار رو انجام داد مگر اینکه از سرورت بخوای استفاده های دیگه هم بکنی یا خودت هم بخوای وارد بازی با یوزر ها بشی.
ج: تجهیزات شبکه: شامل یه دونه سوییچ 8 یا 16 پورت (16 برای وقتی که بخوای از بیش از 8 تا سیستم استفاده کنی و اگه در آینده احتمال همچین چیزی رو میدی توضیه میکنم حتما از همون اول سوییچ 16 پورت تهیه کنی) که بسته به مارک و گارانتیش حدودا از 20 تومن شروع میشه به بالا، کارت شبکه که الان تقریبا تمام main board ها آنبرد رو خودشون دارن و نیازی نیست و کابل شبکه هم که بستگی داره سوییچ رو کجا قرار بدی و فاصله اش باسیستم ها چقدر باشه
به شدت توصیه میکنم خدمات جانبی رو جدی بگیره چون الان دیگه به هیچ عنوان گیم نت اون رونق سابق رو نداره پس حتما سعی کن بتونی خدماتی مثل Write,Print, scan و ... رو هم ارئه بدی

3- تجهیزات نرم افزاری:
الف: برنامه مانیتورینگ: ازویندوز و برنامه ها ودرایور هاش که بگذریم اصلی ترین چیز برای یک گیم نت برنامه مانیتورینگش هست که از این نوع برنامه ها خیلی زیاده، رایج ترینش تو ایران گیم پورت هست که خیلی هم مزخرف هست اما به نظر من مهمترین فاکتور برای همچین برنامه ای اینه که user Interface راحتی برای کسی که میخواد اونجا رو مدیریت کنه داشته باشه مثلا اونجایی که گفتم الان داره با برنامه Cyber monitor کار میکنه که یک برنامه ساده با امکانات خوب هست تنها مشکلش اینه که وقتی کرکش میکنی یکسری امکاناتش غیر فعال میشه اما هم امکانات نسبتا کاملی بهت میده هم به کاربر ها امکانات لازم رو میده (تو گیم پورت کاربر عملا هیچکاری غیر از اجرای برنامه های لیست نمیتونه انجام بده که واقعا برای کاربر آزار دهنده است) و هم کار باهاش راحته.
ب: سایر برنامه ها وبازی ها: در مورد بازیها دست خودت هست و سلیقه کاربر ها اما رایج ترین بازی ها عبارتند از: کانتر، جنرال، فیفا، NFS، prince of persia و... امل مثلا ممکنه حتی از بازی های فلش هم خوششون بیاد پس سعی کن بازی هایی نصب کنی که طرف رو پای سیستم نگه داره و این هم به مرور زمان دستت میاد

فعلا همینا باز اگه سوالی داشتید و تونستم جواب بدم در خدمتم

*arash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی

یک سوال دیگه آیا میتوان برای کل شبکه یک هارد ویک Dvd rom خرید و آنهارا به اشتراک گذاشت ؟

آیا در هر یک از کامپیوترهای کلاینت درMy Computer آنها یک آیکن برای dvd rom و آیکنهای هارد ساخته میشود

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
هم هارد هم dvd-rom رو میشه به اشتراک گذاشت منتها سیستم های کلاینت حتما باید خودشون هارد داشته باشن و اگه میخوای بازیها رو رو اون هارد بریزی و به اشتراک بزاری بهت توصیه نمیکنم و اگر هم برای سرعت در کار میخوای از همون روش Image گیری که گفتم استفاده کن. منتها میتونه موزیک، تصویر پس زمینه و کلی چیز دیگه رو برای کارذبر هات رو هارد سرور به اشتراک بزاری و...
هر چیزی هم که به اشتراک بزاری توی My network places میتونی ببینی

بالا