برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری در بانک و بیشترین سود سپردۀ کوتاه مدّت

mike

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
71
یگ دوستی میگه سپرده ها تا سقف ۱۰۰ میلیون ضمانت دارن و یک دوست دیگه میگه معاون ... گفته ضمانتی وجود نداره ... واقعا یعنی منبع مکتوب یا سایت یا ... وجود نداره ...که ببینیم تو این مملکت فرق مجوز دار و بی مجوز چیه ؟؟؟

شما برو سايت صندوق ضمانت سپرده ها و سايتش رو نگاه كن. تمامي توضيحات لازم اونجا هست. ديگه بقيش با خودته كه اعتماد داري به سيستم يا نه

amgh

Registered User
لایک‌ها
388
معاون بانک مرکزی که گفت ما هیچ مسولیتی بابت سپرده مردم و سودش نداریم و هیچ بانک حتی دولتی رو تضمین نمیکنیم

ما که هیچ جا ندیدیم این حرفو بزنه، یک کارشناس تو شبکه خبر گفت که ربطی به بانک مرکزی نداشت.

Sent from my iPhone using Tapatalk

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,384
یگ دوستی میگه سپرده ها تا سقف ۱۰۰ میلیون ضمانت دارن و یک دوست دیگه میگه معاون ... گفته ضمانتی وجود نداره ... واقعا یعنی منبع مکتوب یا سایت یا ... وجود نداره ...که ببینیم تو این مملکت فرق مجوز دار و بی مجوز چیه ؟؟؟

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
تمام موسسه و بانكهاي مجاز تا سقف 100 ميليون تمان بيمه هستن خيالتون راحت به خدا اگه بانك يا موسسه مجوز داري ورشكست شد بيايد پولتون رو از من بگيرين چرا انقدر وسواس پيدا كردين؟

hamidirche

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
این ترس بیخود نمیدونم چرا تو این فوروم به وجود اومده هر بانکی که صلاح میدونید حساب باز کنید هیچ اتفاقی نمیافته کافیه یه بانک نتونه پاسخگوی مشتری ها باشه باید فاتحه کل کشور و **** رو خوند دوستان فکر میکنن مثلا بانک پارسیان و آینده ورشکست بشن بانک ملی و تجارت راحت به کارشون ادامه میدن توجه کنید که همه یا با هم از بین میرن و کشور از هم میپاشه یا هیچکدوم

mazda_dalvandi

Registered User
لایک‌ها
13
شما برو سايت صندوق ضمانت سپرده ها و سايتش رو نگاه كن. تمامي توضيحات لازم اونجا هست. ديگه بقيش با خودته كه اعتماد داري به سيستم يا نه
من اعتماد دارم ولی میخوام ببینم منبع اعتماد من و شما رو کجا نوشتن ..میتونی این سایت یا لینک .... این صندوق ضمانت سپرده ها رو بگین ..ممنون میشم ..

mazda_dalvandi

Registered User
لایک‌ها
13
تمام موسسه و بانكهاي مجاز تا سقف 100 ميليون تمان بيمه هستن خيالتون راحت به خدا اگه بانك يا موسسه مجوز داري ورشكست شد بيايد پولتون رو از من بگيرين چرا انقدر وسواس پيدا كردين؟
اتفاقا من میخوام یکجا این بحث و تمومش کنم و بگم بابا ضمانت وجود داره ..من خودم همه کشتیارم شدن که پولم رو از قوامین و گردشگری و اینده بیارم بیرون ...یک ریالش هم بیرون نیاوردم و نمیارم..ولی اگه از اول واسه همه روشن بود که مشکلی پیش نمیاد این داستان تا اینجا کش دار نمیشد ...

peyman1one

Registered User
لایک‌ها
561
اتفاقا من میخوام یکجا این بحث و تمومش کنم و بگم بابا ضمانت وجود داره ..من خودم همه کشتیارم شدن که پولم رو از قوامین و گردشگری و اینده بیارم بیرون ...یک ریالش هم بیرون نیاوردم و نمیارم..ولی اگه از اول واسه همه روشن بود که مشکلی پیش نمیاد این داستان تا اینجا کش دار نمیشد ...

بانک های خصوصی به جز بانک سرمایه که اوضاعش خیلی داغونه بقیشون کم و بیش وضعیت یکسانی دارند اگه میخواهید که خیالتون کاملا راحت باشه پولاتون رو توی بانک های دولتی بزارید ، در ضمن بانک ملت ، صادرات و تجارت رو خیلی ها فکر میکنند دولتی و یا نیمه دولتی هستند که اینطور نیست این بانک ها خیلی وقت هستش که خصوصی شدن .

اینم لیست بانک های دولتی که به ۲ دسته تقسیم میشوند .

1) بانک های "تجاری دولتی"

-بانک ملی ایران

بانک سپه

پست بانک

2) بانک های "تخصصی دولتی"

بانک توسعه صادرات ایران

بانک صنعت و معدن

بانک کشاورزی

بانک مسکن

بانک توسعه تعاون

Last edited:

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,384
بانک های خصوصی به جز بانک سرمایه که اوضاعش خیلی داغونه
والا من 150 ميليون داشتم اونجا رفتم برداشتم 2 ساعته واريز كردند خيلي ها داشتن حساب باز ميكردن بيشترشونم فرهنگي بودن

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,975
صندوق ضمانت سپردها

http://www.idgf.ir/

پاسخگوی سپرده‌گذاران تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان هستیم

این صندوق، سپرده‌های تا سقف 100 میلیون تومان به ازای هر مشتری در هر بانک و یا موسسه مالی و اعتباری را تضمین می‌کند و اگر موسسه اعتباری یا بانکی بر اساس مقررات ورشکسته شود، صندوق ضمانت پاسخگوی سپرده‌گذاران تا سقف 100 میلیون تومان خواهد بود

این صندوق از هیات امنایی متشکل از رئیس کل بانک مرکزی به عنوان رئیس هیات امنا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون نظارت بانک مرکزی و 2 نفر شامل یکی از مدیران عامل بانک‌های خصوصی و دیگری از مدیران بانک‌های دولتی تشکیل شده و هیات مدیره صندوق جدا از مدیرعامل است و 5 نفر هیات مدیره مدیرعامل را انتخاب می‌کنند و خود هیات مدیره توسط هیات امنا و با حکم رئیس کل بانک مرکزی انتخاب میشود

بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری موظف هستند همه سپرده‌های زیر 100 میلیون تومان خود را با ماخذ 0.25 درصد یعنی حق بیمه 250 هزار تومان برای سپرده 100 میلیونی نزد صندوق ضمانت سپرده به ودیعه بگذارند و البته اگر طبق مقررات صندوق اگر منابع صندوق کفاف تعهدات را نداد، می‌تواند بعد از تایید هیات دولت، از بانک مرکزی استقراض کند.

براساس قانون، همه بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری مکلف هستند، عضو صندوق ضمانت سپرده شوند

mike

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
71
من نظرم اينه كه بانك سرمايه هم با وجود همه حواشي كه داره بعيده ورشكست بشه. 45 درصد سهامش مال صندوق ذخيره فرهنگيانه . اين جور جاها بحث ديگه فقط اقتصادي نيست و پارامترهاي ديگه هم اثر ميذاره

peyman1one

Registered User
لایک‌ها
561
والا من 150 ميليون داشتم اونجا رفتم برداشتم 2 ساعته واريز كردند خيلي ها داشتن حساب باز ميكردن بيشترشونم فرهنگي بودن

این نکته هایی که شما بهش اشاره کردی دلیل بر خوب بودن اوضاع یک بانک نیست . شما اگه پولت ۱۰ میلیارد هم بود پرداخت میکردن چون اگه این پول را نداشته باشه از صندوق بانک مرکزی که مشترک بین بانکها هستش برداشت میکنه به عبارتی قرض میگیره و به بانک مرکزی بهره بالای ۳۰ درصد میده ،

ولی از اون روزی باید ترسید که بانک مرکزی بگه اقای بانک فلان شما خیلی بدهیت زیاد شده در حدی که دیگه سود بدهیت هم نمیتونی پرداخت کنی و دیگه اجازه برداشت از صندوق بانک مرکزی رو نداری !!‌ وقتی هم که شما میری بانک پولت رو بگیری بانک با کمال شرمندگی بهتون میگه شرمنده پول نداریم . حالا این که من میگم ممکنه هیچ وقت اتفاق نیوفته ولی بلاخره باید منطقی در مورد سرمایه گذاری تصمیم گرفت و احتمالات رو هم در نظر گرفت .

Last edited:

علی ریش نقره ای

Registered User
لایک‌ها
175
اینجا ایرانه

http://www.fardanews.com/fa/news/621251/جایزه-صدها-میلیاردی-به-بانك‌های-بی‌کفایت-دولتی
فکر میکنین چرا رتبه بندی بانک ها اعلام نمیشه
برای بانک ملی هست
تنها بانکی که سال پیش کفایت سرمایه منفی داشت ملی بود اون لیست 19 با 22 بانک رو فقط نگردین تو همون هم بانک شهر رو جلوش رو خالی گذاشتن
سپه و مسکن و کشاورزی هم زیر هشت بودن

نتیجه ملی و سپه و شهر هم واقعا مشکل دارن که سود بالا میدن دقیقا مثل تجارت و ملت
و وضع ملی از همه بدتر هست
دولت 93 هزار ملیارد ریال به ملی تزریق کرد بابت افزایش
سرمایه کلی جریمه هاشم بخشید تازه کفایت ملی به گفته معاون ملی شد 6

یه بانک رو بخوان نجات بدن میدن ولی شما نمیدونین همیشه اینکارو بکنن

در مورد صندوق ضمانت
رییسش گفت ما مسول تمام شعبه های یک موسسه نیستیم و اگه تاییدیه ما و بانک مرکزی رو نداشته باشه پولی نمیدیم و راه فرار از مسولیت رو باز کرد

مثلا نور دستور از بانک مرکزی اومده نصف شعباتش غیر قانونین
و باید بسته شن حالا شما نمیدونین کدوم شعبش غیرقانونین و ممکنه بسته شن و اگه نور ورشکسته شه صندوق ضمانت پولی بهتون نمیده

راههای زدن زیر قول بسیارن در ایران

گردشگری بانک سیاسیه مثلا تو بورس سهامش سه سال پیش از منفی وحشتناک بالا بعد از بسته شدن نمادش با سود وحشتناک بالاتر باز شد با فروختن یه ملک میرداماد

اینجا ایرانه همون بورسش هم قابل اعتماد نیست
ماجرای کلاهبرداری سهام کنتورسازی و شرکت صوری و خریدن حسابرس معتمد بورس و بالاترهاش و سند سازی و کلاهبرداری ملیاردی که هنوز حل نشده

در هر صورت اینجا ایرانه پس به نسبت کفایت سرمایه خوب یک بانک هم نمیشه اعتماد کرد چون شاید جعلی باشه پاسارگاد نمونه خوبش کفایت صوریش 16 بود
ولی یهو نمادش 8 ماهه بسته شده شاید حسابرس جدید پولکی نبوده

نتیجه. توکل به خدا و توکل به خدا همین

خیانت به مملکت هست ولی بعضی ها واقعا پولها رو ارز میکنن در ترکیه و دبی و اروپا و آمریکا سرمایه گذاری میکنن که اونم ریسک خودشو داره
ملک و سکه هم برای ملیاردرها بد نیست به نیت حفظ سرمایه و نه سود
البته بعد از دلالی از چین و واردات پر سود تضمینی

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,384
توي سايت بانك هاي اسم و ادرس شعبه هاي مجاز رو زده
حالا شايد بعضي موسسه ها شعبه غير مجاز بزنن ولي بانكهاي خصوصي كه ديگه سر خود نميتونن شعبه بزنن
شما مثلا برو سايت بانك مثلا سرمايه برو گزينه شعبه ياب همه شعبه هاي مجاز ادرسشون هست
در كل منم ميگم به هيچ چيز اطميناني نيست و هر كاري ريسك داره

shahin12

Registered User
لایک‌ها
141
معاون بانک مرکزی که گفت ما هیچ مسولیتی بابت سپرده مردم و سودش نداریم و هیچ بانک حتی دولتی رو تضمین نمیکنیم
میشه منبع این جملتون رو بگید دوست عزیز؟ شما از چنتا خبر برداشت خودتونو نکنید
----------------------------------
دوستان ثامن مشکل نداره ، مهر اقتصاد هم مشکلی نداره دارن مجوز میگیرن. این پرداخت محدود ثامن فقط برای اینه که درحال انتقالن. توی سایت بانک مرکزی هم نوشته درحال گرفتن مجوز. پشتوانه خوبیم داره. برای این بانک و موسسه ها خودمون بحران میسازیم.
بانک سرمایه هم بدلیل برخی مشکلاتی که چند ماه فبل شاهد بودین که چی شد یخورده اوضاع مالیش بهم ریخته شد. اما کم کم دارن کنترلش میکنن. الانم هرکی بره پولشو تا قرون اخر میدن اما فقط بحرانسازی برای بانک میشه.
آینده هم مشکلی نداره جز شایعه پراکنی.
اینقد شایعات سخیف من درآوردی رو باور نکنید. چون بانک مغازه نیست که بنر بزنه اجناس این مغازه بدلیل تغییر شغل حراج میشود.
بانک ها و موسسات مجوز دار عضو صندوق ضمانتن پس نگرانی برای سرمایه گذاران خرد نیست.
اون کاسپین هم مشکلی نداشت و مشکل فرشتگان بود. ک همونطور دیدید 90 درصد سرمایه گذرا تازگی ب پولشون رسیدن با اینکه فرشتگان مجوز نداشت. پس حرص مال دنیا رو نخورین. هرچند پول مهمه اما آرامش روانیتون خیلی مهمتره.
کلام آخر اگر سرمایه گذاری در بانکای خصوصی به شما استرس وارد میکنه پیشنهاد میکنم برید بانکای دولتی و اگر بانکای دولتی هم خیالتون راحت نیست پول رو توی لحاف ذوشک جاساز کنید و اگر باز هم خیالتون راحت نیست مثه فیلمه "خوب بد زشت" توی آرامستان پولاتون و دفن کنین :دی
( جمله های آخر جهت شادسازی افراد دارای استرس بود)
دوستان من پول اندکمو که پس انداز تمام کار کردنمو گذاشتم بانک خصوصی . هرچی هم شایعه شد دست بش نزدم. استرس هم نگرفتم چون به یه منطق خاصی در مورد سیستم بانکی رسیدم ک خیالمو راحت کرده.
حالا تصمیم با خودتونه.

علی ریش نقره ای

Registered User
لایک‌ها
175
http://www.rokna.ir/بخش-اقتصادی-65/257265-بانک-مرکزی-ضامن-سپرده-ها-نیست
معاون کدومه خود رییس گفته طبق قانون بانکداری هم مصوب مجلس مسول نیست تو فرم افتتاح حساب هم نوشته شده امضا هم کردیم!!!
نه در ایران بلکه در جهان مسول بانک مرکزی نیست و مثل آب خوردن بانک ها ی بد ورشکست میشن
و فوقش صندوق ضمانت یا بیمه بدنه ؟! برای فهم شما؟!
با گرفتن حق بیمه یا ضمانت تا یه سقفی رو تضمین میکنه
http://www.rrk.ir/Laws/ShowLaw.aspx?Code=160
حتی میبینین پول موسسات دیگه در بانک یا موسسه ورشکسته تضمین نیست
هیچ جوری هم نمیشه فهمید کدوم شعب میخوان منحل شن همین آینده سالها قبل این مشکل رو داشت و نصف شعبش رو به اجبار بانک مرکزی بست و همون موقع هم خیلی ها پولشون رو از آینده خارج کردن
و یه بحران بدی رو رد کرد آینده البته ناخواسته شانس هم آورد تو اوج گرونی و قبل رکود ملک شعبشو فروخت
نور هم همینطوری میشه موقع بستن شعبش
نور تازه مشکلات بیشتری داره عزل مدیرش اسکندری زاده
و عدم صلاحیت بقیه هیات مدیره توسط بانک مرکزی و‌دستور‌ تغییر هیات مدیره که خوب اونهام فامیل های خود اسکندری زاده هستن و باید باید پرسید
چرا بانک مرکزی نامه عدم صلاحیت خاندان اسکندری زاده‌ رو زده

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,384
http://www.rokna.ir/بخش-اقتصادی-65/257265-بانک-مرکزی-ضامن-سپرده-ها-نیست
معاون کدومه خود رییس گفته طبق قانون بانکداری هم مصوب مجلس مسول نیست تو فرم افتتاح حساب هم نوشته شده امضا هم کردیم!!!
نه در ایران بلکه در جهان مسول بانک مرکزی نیست و مثل آب خوردن بانک ها ی بد ورشکست میشن
و فوقش صندوق ضمانت یا بیمه بدنه ؟! برای فهم شما؟!
با گرفتن حق بیمه یا ضمانت تا یه سقفی رو تضمین میکنه
http://www.rrk.ir/Laws/ShowLaw.aspx?Code=160
حتی میبینین پول موسسات دیگه در بانک یا موسسه ورشکسته تضمین نیست
هیچ جوری هم نمیشه فهمید کدوم شعب میخوان منحل شن همین آینده سالها قبل این مشکل رو داشت و نصف شعبش رو به اجبار بانک مرکزی بست و همون موقع هم خیلی ها پولشون رو از آینده خارج کردن
و یه بحران بدی رو رد کرد آینده البته ناخواسته شانس هم آورد تو اوج گرونی و قبل رکود ملک شعبشو فروخت
نور هم همینطوری میشه موقع بستن شعبش
نور تازه مشکلات بیشتری داره عزل مدیرش اسکندری زاده
و عدم صلاحیت بقیه هیات مدیره توسط بانک مرکزی و‌دستور‌ تغییر هیات مدیره که خوب اونهام فامیل های خود اسکندری زاده هستن و باید باید پرسید
چرا بانک مرکزی نامه عدم صلاحیت خاندان اسکندری زاده‌ رو زده
ميشه راهنمايي كنين العان كم ريسك ترين بانك كدوم هست واقعا گيج شديم

ایران دوست

Registered User
لایک‌ها
178
میشه منبع این جملتون رو بگید دوست عزیز؟ شما از چنتا خبر برداشت خودتونو نکنید
----------------------------------
دوستان ثامن مشکل نداره ، مهر اقتصاد هم مشکلی نداره دارن مجوز میگیرن. این پرداخت محدود ثامن فقط برای اینه که درحال انتقالن. توی سایت بانک مرکزی هم نوشته درحال گرفتن مجوز. پشتوانه خوبیم داره. برای این بانک و موسسه ها خودمون بحران میسازیم.
بانک سرمایه هم بدلیل برخی مشکلاتی که چند ماه فبل شاهد بودین که چی شد یخورده اوضاع مالیش بهم ریخته شد. اما کم کم دارن کنترلش میکنن. الانم هرکی بره پولشو تا قرون اخر میدن اما فقط بحرانسازی برای بانک میشه.
آینده هم مشکلی نداره جز شایعه پراکنی.
اینقد شایعات سخیف من درآوردی رو باور نکنید. چون بانک مغازه نیست که بنر بزنه اجناس این مغازه بدلیل تغییر شغل حراج میشود.
بانک ها و موسسات مجوز دار عضو صندوق ضمانتن پس نگرانی برای سرمایه گذاران خرد نیست.
اون کاسپین هم مشکلی نداشت و مشکل فرشتگان بود. ک همونطور دیدید 90 درصد سرمایه گذرا تازگی ب پولشون رسیدن با اینکه فرشتگان مجوز نداشت. پس حرص مال دنیا رو نخورین. هرچند پول مهمه اما آرامش روانیتون خیلی مهمتره.
کلام آخر اگر سرمایه گذاری در بانکای خصوصی به شما استرس وارد میکنه پیشنهاد میکنم برید بانکای دولتی و اگر بانکای دولتی هم خیالتون راحت نیست پول رو توی لحاف ذوشک جاساز کنید و اگر باز هم خیالتون راحت نیست مثه فیلمه "خوب بد زشت" توی آرامستان پولاتون و دفن کنین :دی
( جمله های آخر جهت شادسازی افراد دارای استرس بود)
دوستان من پول اندکمو که پس انداز تمام کار کردنمو گذاشتم بانک خصوصی . هرچی هم شایعه شد دست بش نزدم. استرس هم نگرفتم چون به یه منطق خاصی در مورد سیستم بانکی رسیدم ک خیالمو راحت کرده.
حالا تصمیم با خودتونه.
هموطن گرامی متوجه نیت خیر جنابعالی برای آرامش سایرین و سیستم بانکی کشور هستم!!! اما اجازه بدبد با شما مخالف باشم ,چون از نزدیک شاهد زندگیهای برباد رفته لااقل در چند موردی که شما گفتی هستم!!! کاری به بانکها و موسسات مجوز دار ندارم و با شما در مورد کاهش نگرانی با سپرده گزاری در بانکهای دولتی موافقم,اما همین ثامنی که میگید مشکل نداره و من هم قبول دارم نداره و مثل کاسپین یا بقیه نیست که آخر سود رواز اصل سپرده کم کنند و آخرش دیدی طرف بدهکار هم شد!!!!! و از بسیاری از بانکهای خصوصی هم بزرگتر و قوی تر هست با این وجود ,الان سپرده های مبالغ بالارو نمیده!!! مردم ۲۰۰ تومن اونم با قاعده و قانون میتونند برداشت کنن از خودپرداز!! بله آخر درست میشه و خیلیا با همین سپرده هایی داشتند سود خوبی هم میکنند,سپرده قدیمی ۲۵ درصدی هم داره!! ۲۳ درصد هم جدید باز کرده,اما نابودی زندگی اونایی رو که اصل پولشون روتوثامن یا مشابه اون گزاشته بودند در نظر بگیرید که نابود شدند!!! بله نابودی به همین راحتی,گاهی هزار تومن امروز معادل میلیونها تومن فرداست!!!! در مورد کاسپین همکه جفا کردن لااقل در حق اونایی که بعد مجوز پول گزاشته بودند,بی نظمی و عدم تعهد بانک مرکزی باعث بلوشو اخیر هست بیشتر تا عوامل دیگه.

..Masoud..

Registered User
لایک‌ها
2,015

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,934
ديروز يكي از اقوام با ٥ ميليون رفته يكي از بانك هاي خصوصي مشهد كارمند بنده خدا اشاره كرده فعلا صبر كنين باز نكنين حساب تا وضعيت شفاف تر بشه

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

بالا