برگزیده های پرشین تولز

راهنمایی فوری برای خرید (microSDHC 4,8 GB)

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
فقط یه سوال برا من پیش آمد اینو اساتید جواب بدن:)

من یادم تو wm5 مدیریت حافظه بیشتر از 66 x رو نمیتونست رید و رایت کنه (اگر درست یادم باشه)

حالا اگر مثلا من یه مموری داشته باشم با 150x اینجا چجوری میشه؟؟؟؟

یعنی فرقی برای پاکت پسی میکنه که 80x باشه یا 150 x و....
بهترين راه براي فهميدنش اينكه يه مموري 150X رو با Pocket Mechanic ازش بنچمارك بگيري تا زير و روشو بهت بگه تا بفهمي!

shoppars

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من یه تایتن 2 دارم و میخوام براش یه مموری microSDHC
4 یا 8 گیگابایتی بخرم
من که اصلا گیر نیوردم تو ایران !!!
کسی اگر جایی دیده یا میتونه بیاره حتما اطلاع بده چون خیلی نیاز دارم

در ضمن یه سری اطلاعات کلی میخوام در مورد انواع microSDHC
تا جایی که شنیدم بر حسب سرعت قیمت هاش فرق داره و نمیدونم چه مدل هایی داره
اگر کسی وقتشو داشت منو راهنمایی کنه

b156339.jpg

خیلی ممنون :blush:

سلام لينکشو از www.amazon.com يا www.newegg.com بدين

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
بنده بنکل تسلیمم.. اقای حامد خان استاد فن توضیح بس مســـــبوط ارائه کردند که مدرکشون و تدریسشون رو به رخ ما بکشند و بنده غلط میکنم اصلا اظهار نظر کنم..:D
دوست عزيز من، من اصلا نياز ندارم چيزي به رخ كسي بكشم.
67.gif

نظر جنابعالي هم براي من مفيده و قابل احترام. اما بشرطي كه حريم احترامها حفظ بشه...

با احترام

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
حسین جان منبع صحبتات رو هم ذکر میکنی..؟

راستش وحید جان تو یه فروم اگر اشتباه نکنم xda بود خوندم زمانی که میخواست wm5 بیاد این مشگل ها رو گرفته بودن

کلی بحث هم اون موقع با دانیال و فرهاد یادم شده بود

منبع رو راستش یادم نیست ولی دانیال شاید یادش باشه:)

بهترين راه براي فهميدنش اينكه يه مموري 150X رو با Pocket Mechanic ازش بنچمارك بگيري تا زير و روشو بهت بگه تا بفهمي!

حامد جان خودت گرفتی تا بحال؟؟

برا خودم عجیب سوال هست حالا یه سرچی میکنم ببینم منبع رو گیر میارم یا نه:)

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
راستش وحید جان تو یه فروم اگر اشتباه نکنم xda بود خوندم زمانی که میخواست wm5 بیاد این مشگل ها رو گرفته بودن

حامد جان خودت گرفتی تا بحال؟؟

برا خودم عجیب سوال هست حالا یه سرچی میکنم ببینم منبع رو گیر میارم یا نه:)
روي M600+ من مموري 150X بود، كه الان ندارم. وگرنه برات ميگرفتم...

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351

حسین جان شما پست های قبلی منو بخون.. من تست زیادی از سرعت داخلی دیوایس ها ندیدم و تست سرعت رو در مقابل اکسس تایم اصلا ادم حساب نمیکنم..ولی بطور کلی کاهش سرعت در دیوایس خطیه.. بعضی دوستان فکر میکنند اگه 1 دیوایس داشته باشند که 5 مگابایت در ثانیه اینترنال اسپید داره و 2 تا مموری دارند یکی 10 مگابایت و یکی 20 مگا بایت اسپید داره جفتشون داخل اون دیوایس فول اسپید میرن رو 5..
crazy.gif

chart.jpg

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
عرض شود که وحید جان ،
مطلبی که حسین می گه ، در یکی از پست های وبلاگ رسمی ویندوز موبایل نوشته شده بود ، که سخت افزار های به کار رفته در دستگاه های رایج ( آن موقع ) توان استفاده از سرعت های بالا رو ندارند. اگر درست یادم باشه، اون بحثی که در مورد نند فلش بود هم در کنار همین بحث شد.
امروز ، این قدر اوضاع عوض شده که شک دارم هنوز پابرجا باشه قضیه.اما بگم که ربطی به او اس نداشت ، به سخت افزار نوشته بود مربوطه

در مورد بحثی که در گرفته ، از هر حامد و وحید تشکر می کنم و عاجزانه تقاضای سعه صدر بیشتر دارم.
عرض شود که ، در مورد قیمت ها ، من 6 گیگ ام رو برایم نزدیک به 70 تومن خریدند، اصل هست و sandisk
اگر اطلاعات می خواهید به این کلیک کنید ، در مورد سندیسک هست ولی 8 گیگ رو زده 130دلاره

در مورد پرفورمنس و نتیجه نهایی هم ، والا این قدر بالای دیپلم حرف زدید که حسابی هر دو نفر مارا جا گذاشتید.
اما به شخصه ، تجربه ام مشابه حامد بود ، یعنی به قدری از تعویض یک مموری 2 گیگ با 1 گیگ یدکم شاکی بودم ، که حاضر بودم اصلا بروم سراغ یک دستگاهی با اینترال مموری قابل توجه.بنابراین ، از خیر تمامی مشکلات احتمالی گذشتم و چشم بسته یک 6 گیگ سفارش دادم.خوبیش اینه که ، هرچی دلتان می خواهد می توانید همراهتان داشته باشید ، خبر خوب تر اینه که این دستگاه ، ساپورت درونزای SDHC داره

یک سئوال هم از وحدی داشتم ، می گم ، اقا می فرمایید که در industry product هایی که در بازار هست ، هیچ SDHCی نتوانسته از شاخص ها ، به مموری های معمول برسه؟

ممنون از توضیحات تون

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
عرض شود که وحید جان ،
مطلبی که حسین می گه ، در یکی از پست های وبلاگ رسمی ویندوز موبایل نوشته شده بود ، که سخت افزار های به کار رفته در دستگاه های رایج ( آن موقع ) توان استفاده از سرعت های بالا رو ندارند. اگر درست یادم باشه، اون بحثی که در مورد نند فلش بود هم در کنار همین بحث شد.
امروز ، این قدر اوضاع عوض شده که شک دارم هنوز پابرجا باشه قضیه.اما بگم که ربطی به او اس نداشت ، به سخت افزار نوشته بود مربوطه

در مورد بحثی که در گرفته ، از هر حامد و وحید تشکر می کنم و عاجزانه تقاضای سعه صدر بیشتر دارم.
عرض شود که ، در مورد قیمت ها ، من 6 گیگ ام رو برایم نزدیک به 70 تومن خریدند، اصل هست و sandisk
اگر اطلاعات می خواهید به این کلیک کنید ، در مورد سندیسک هست ولی 8 گیگ رو زده 130دلاره

در مورد پرفورمنس و نتیجه نهایی هم ، والا این قدر بالای دیپلم حرف زدید که حسابی هر دو نفر مارا جا گذاشتید.
اما به شخصه ، تجربه ام مشابه حامد بود ، یعنی به قدری از تعویض یک مموری 2 گیگ با 1 گیگ یدکم شاکی بودم ، که حاضر بودم اصلا بروم سراغ یک دستگاهی با اینترال مموری قابل توجه.بنابراین ، از خیر تمامی مشکلات احتمالی گذشتم و چشم بسته یک 6 گیگ سفارش دادم.خوبیش اینه که ، هرچی دلتان می خواهد می توانید همراهتان داشته باشید ، خبر خوب تر اینه که این دستگاه ، ساپورت درونزای SDHC داره

یک سئوال هم از وحدی داشتم ، می گم ، اقا می فرمایید که در industry product هایی که در بازار هست ، هیچ SDHCی نتوانسته از شاخص ها ، به مموری های معمول برسه؟

ممنون از توضیحات تون

به استاد بزرگ..:D بابا من که میدونی عادتمه..گفتم بقیه عادت میکنند:lol:

استاد فقط 1 نکته اشغالترین و کند ترین برند دنیا تو مارکت SDHC همین سن دیسکه..:D
ما هر چی گشتیم چیز درست و حسابی ازش ندیدیم..

مال شما کلس چنده؟ این تست کلس 2 که واقعا افتضاخه:
http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2094715,00.asp

من 90% بحث های گذشته و حال و ایندم در مورد اون قسمت قرمز رنگه بحثه..

شکی نیست که مثلا استاندارد SDHC از نظر پلتفرمی فقط روی WM6 شناخته میشه.. و حتی در مورد سرعت هم شاید تا حدودی سیستم عامل موثر باشه ولی بطور کلی اصل قضایا محدودیت سخت افزاریه..

الان شما داخل داس سرعت رید و رایت هاردت پایین میاد؟ طبعا پایین میاد.. ولی دلیلش داس نیست.. یه زمانی PIO استفاده میشده نهایت 3 مگ در ثانیه سرعت داشته.. الان UDMA که رفته تا سقف اسمون.. اگر DMA لود بشه سیستم عامل چیکارست؟

یادمه یه زمانی بحث شد اینجا بین اقا رضا و مهدین سر قدرت PPC ها..چقدر مطلب رد و بدل شد اخرشم تاپیک رو بستند..:D من نمیخوام بگم سطح فنی اینجا پایین امده ولی دوستان ی انصافی هم نکنند بدون هیچ اطلاعات مرجع و پایه و مستند بگن ما تست کردیم .. اگر من میرم تو PC مثال میزنم بجای هندهلد دلیلش 100% واضحه اونم اینکه مطلب قابل استنادی تو دنیای هندهلد در این مورد نیست.. حتی من میدونم مثال بزنم که مثلا تست های خودم روی 6270 و سرعت های مختلف مموری در حالی که سرعت اینترنال گوشی در حد 3 مگ هم نیست تغییر سرعت معجزه میکرد همه شاکی میشند که هیچ ارتباطی به بحث نداره..

بعضی وقتا ظریفترین نکات اساسی ترین نکات هستند و هر چقدر هم علمی تر برخورد کنی برخلاف واقعیت حرکت میکنی..

من مشگلو نمیدونم ولی اینو حداقل میدونم که هر بحثی تو این بخش کردم من بیشتر منصرفم کرده از ارائه مدرک و دلیل مستند و گشتن دنبال مطلب روز.. چرا؟ چون بنده هی دلیل بیارن دوستان زبونی از خاطراتشون از کار با PPC بگن.. انگار نه انگار که من اولین دستگاهی داشتم هم حتی ظرفیت بالای 8 ساپورت میکرد( X3 خدابیامرز..) و بنده اصلا خاطراتی ندارم..
فکر میکنید من خوشحال نمیشم از اشتباهی که درش گیر افتادم در بیام؟ عنوان تاپیک میگه 1 دوستی میخواد بخره 1 جنسی رو.. بنده نمیگم منکر مزیای حجم بالا هستم ولی عملا MicroSD با ظرفیت 4 و معمولی و با سرعت معقول هم در دسترسه..

تجربه های علمی مبتنی بر دلیل و مدرک علمی هستند.. دوستان که سخت افزار PPC رو تافته جدابافته از علم سخت افزار میدونند احتمالا خودشون رو گول میزنند..

من کلا از اولشم میدونم بحث به کجا میکشه ولی منتظر نتایج و تست های علمی دوستان هستم که از جهالت خارج بشم بلکم ادم بشم..:D

cell_phone

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اینم یه سری اطلاعات کلی ;)

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
راستی من دیروز کل بازار علائدین رو گشتم
هیچ کی 4 گیگ نداشت
جز رمضانی که sandisk رو میداد 60

ولی خودم یکی از دوستام kingstone
microsd hc class 4 رو پیدا کرد برام 53 تومن

نظرتون چیه 53 میارزه
چون خیلی زود باید بگیرم ؟

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
راستی من دیروز کل بازار علائدین رو گشتم
هیچ کی 4 گیگ نداشت
جز رمضانی که sandisk رو میداد 60

ولی خودم یکی از دوستام kingstone
microsd hc class 4 رو پیدا کرد برام 53 تومن

نظرتون چیه 53 میارزه
چون خیلی زود باید بگیرم ؟
خيلي گرونه...

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14

بدبختی من اینه که نمیتونم فلا از اون ور بگم بیارن واسم
این ور هم که گشتم پیدا نکردم
شما چی دیدی کسی قیمت پایین تر بده یا نه ؟
یا کسی رو میشناسی که بتونه زود بیاره ؟

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
بدبختی من اینه که نمیتونم فلا از اون ور بگم بیارن واسم
این ور هم که گشتم پیدا نکردم
شما چی دیدی کسی قیمت پایین تر بده یا نه ؟
یا کسی رو میشناسی که بتونه زود بیاره ؟
توي علاالدين طبقه سوم من يه جا رو ميشناسم كه بايد داشته باشه...
نه شماره تماسشو دارم و نه پلاكشو. :(

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
دوستان اجازه بدید من هم یک آف تاپیک ول بدم ، 4 گیگ اس دی ( نه مایکرو ) بدون اس دی اچ سی قیمت ندارید؟ ارزون تر بهتر
لطفا ادرس هم بدید

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
دوستان اجازه بدید من هم یک آف تاپیک ول بدم ، 4 گیگ اس دی ( نه مایکرو ) بدون اس دی اچ سی قیمت ندارید؟ ارزون تر بهتر
لطفا ادرس هم بدید

اگه قیمتش بالا نرفته باشه Transcend 150X حدود 50 الی 55 بود.. ولی خوب بکل ترنسند جزو گرونترین برندهاست چه اینور چه انور..بگرد دنبال Adata با گارانتی ایزی..

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
سلام به همه دوستان

من بلاخره خریدم همون 53 ای که گفته بودم

از همه دوستان خیلی ممونم که منو راهنمایی کردین

همگی خسته نباشین :blush::blush::blush::blush:

_Hamed_

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
سلام به همه دوستان

من بلاخره خریدم همون 53 ای که گفته بودم

از همه دوستان خیلی ممونم که منو راهنمایی کردین

همگی خسته نباشین :blush::blush::blush::blush:
كاش نميخريدي!
من امروز ميخواستم برم علاالدين. اونجا از اون مغازه اي كه ميگفتم برات زير 40 يا 45 گير ميوردم. :wacko:

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
كاش نميخريدي!
من امروز ميخواستم برم علاالدين. اونجا از اون مغازه اي كه ميگفتم برات زير 40 يا 45 گير ميوردم. :wacko:

خیلی ممونم حامد جان خیلی لطف داری به ما ولی
نوش دارو بعد از مرگ صحراب ......

خیلی با مرامی

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
اگه قیمتش بالا نرفته باشه Transcend 150X حدود 50 الی 55 بود.. ولی خوب بکل ترنسند جزو گرونترین برندهاست چه اینور چه انور..بگرد دنبال Adata با گارانتی ایزی..

وحید خیلی گرون هست ، من که خیلی چیز حرفه ای نمی خوام ، چندان سرعت بالا برام مهم نیست ، در ضمن شنیدم می شه تا حدود 35 تومن اینها هم پیدا کرد ها
اینی که گفتی چنده؟ sdhc که نیست؟

بالا