برگزیده های پرشین تولز

کیا از دانشگاه رفتن خیری دیدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0
به نام خالق هستی

سلام

می گم هی دارم به این فکر می کنم این همه درس می خونیم که چی؟
بهترین لحظات عمرم را در این دانشگاه با یه مشت استاد متکبر و بی سواد هدر دادن که چی ؟
سر کلاس درس ها را نفهمیدم و آخرش توی خونه خوندن که چی ؟

بعدشم می ری سر یه کار که ربطی نداشت به این همه درسی که خوندی /// تازه اگه کار باشه
و تازه آخرشم قرار دادی می ری که نتونی جرئت کنی ازدواج کنی ( چون کارت امنیت نداره )

:wacko::wacko:

می گم کاش از اول بیخیال درس می شدیم می رفتیم می چسبیدیم به کار نه ؟ :D:D

ما که بابای پول دار هم نداریم

راستی کسی هست از درس خوندن خیری دیده که ما نیز امیدوار شویم ؟

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان دبیرستانی و قبل کنکوری و شاگر خوب های دانشگاه جون داداش وارد نشوید چون عواقب حس و حالتون بعد از این تاپیک با من نیست

عاجزانه خواهش کردم:blush:

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
قلم گفتا که من شاه جهانم .... قلم زن را به دولت می رسانم

خیلی ها از درس خوندن خیر دیدن دلانگیز. شک نکن

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
باید چیزی رو که داری یاد می گیری دوست داشته باشی وگرنه هیچی توش نمی شی و فقط زجر می کشی و بعد از چند سال کل حاصلش یه تیکه کاغذه که به درد قاب گرفتن هم نمی خوره و همون باید بری سر یه کاره دیگه

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
با بالایی ها موافقم ... یه رفیق داشتم تو هنرستان رشته "صنایع چوب" درس میخوند ... در نگاه اول شاید فکر کنی چه کار بیخودی !!! اما این پدرش هم تو همین کار بوده .... خیلی کارش درست بود .... با بالاترین معدل هنرستان رو قبول شد ... تو مسابقات کشوری هم اول شد و سربازیش هم معاف شد و بدون کنکور رفت دانشگاه ... الان هم میدونم درگیر مسابقات جهانیه ... نمیدونم کی برگزار میشه . ولی هم درسش رو داره ادامه میده ، هم تو کارگاه پدرش کلی کار انجام میده .... تازه میخواست کارگاه ساخت مبل و این چیزا بزنه ، مطمئنم خیلی موفق میشه چون عشقش این کارها بود ...

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوست عزیز اینکه شما از یک کاری (چه دانشگاه رفتن چه هر کار دیگه) خیر ببینی یا نبینی به هدف تون از اون کار بستگی داره.

اگر کسی هدفش کسب دانش باشه (چه برای افزایش کیفیت کارش در آینده، چه صرفاً بر اساس علاقه)، :graduated
اگر عاشق رشته اش باشه، (مثل خودم :happy:)
اگر کسی هدفش ادامۀ تحصیل برای رفتن به خارج باشه،
اگر کسی هدفش در کنار تحصیل، آشنایی و ازدواج باشه
و ... حتماً خیر می بینه.

اما اگر کسی هدفش صرفاً گرفتن مدرک باشه :puke: (با این تصور که مدرک خالی توی کار آینده اش تأثیر می گذاره)،
اگر کسی هدفش داف بازی باشه، :D
اگر کسی هدفش اینه که بگه من هم دانشجو هستم و پز بخواهد بده،
اگر کسی هدفش فقط و فقط فرار از سربازی باشه،
اگر عضو ..... (بقیه اش رو خودتون حدس بزنید).
و ... خیر نمی بینه و عمرش رو تلف کرده.

پ.ن: بنده که خیر دیدم، شما رو نمی دونم.

web gard

Registered User
لایک‌ها
9
اصلا مساله خیر دیدن و خیر ندیدن نیست دوست عزیز... شما اگه در هر رشته ای که درس میخونی وارد کار بشی که در مورد همون رشته هم باشه شاید از 10% چیزایی که خوندی بهره ببری! چون ما یه مملکت وارد کننده تکنولوژی هستیم نه تولید کننده علم و دانش!
مشکل از شما نیس! مشکل متاسفانه از سیستم آموزش دانشگاه هستش! استاد باید با امتحانهای مکرر و نه آبکی (مثل queez ) درس رو از شما بخواد.... نه اینکه بیاد پای تخته درس بده و شما هم هی جزوه بنویسی و روی هم تلنبار کنی تا شب امتحان بخونی!...رقابت علمی تو دانشگاه اصلا نیس! برعکس دبیرستان که به خاطر رقابت علمی چقد من درس میخوندم...

راه حلت اینه: با دو سه نفر از بجه های کلاس که درس خون هم هستن قرار بذارین که هر هفته یه نفرتون کنفرانسی یه مقدار از درس رو برای بقیه پای تخته درس بده! بقیه هم هر سوالی که در مورد اون قسمت از درس دارن از شما بپرسن! اینجوری خیلی درس خوندن لذت بخش میشه و هیچ مشکلی هم آخر ترم نداری و و ثانیا از این جور فکر ها میای بیرون چون شما چند نفر با هم challange میکنین فکر و ذهنتون به این سمت کشیده میشه

Arya Man

Registered User
لایک‌ها
3
این دانشگاه ها فقط دارن عمر ادمو تلف میکنن مثلا من با علاقه به کامپیوتر رفتم رشته کامپیوتر ولی الان واقعا نظرم عوض شده بخاطر اینکه هرچی بلدم خودم یاد گرفتم اینجا هیچی یاد نمیدن... استادا که دیگه 99% شون بی سوادن و حتی شخصیت اینو ندارن که رو حرفی که زدن وایسن در این مورد مثلا همین 3 هفته پیش یکی از استادا گفت هرکسی بیاد یه انیمیشن درست کنه به بچه ها یاد بده بهش میدم 20 منم بهش گفتم میام بهشون یاد میدم ولی حرف رو پیچوند و قبول نکرد یا یکی دیگشون گفت هرکس بیاد یه کنفرانس بده که من بلد نباشم (انگار که خودش همه چی بلد بود!!!) بهش میدم 20 منم گفتم میام روش هک ... رو به بچه ها یاد میدم اونم بازم منو پیچوند که باهاش حرفم شد...

تنها احساسی که الان از دانشگاه رفتن دارم اینه که دارم هر ترم 1 میلیون پول بی زبون رو میدم به دانشگاه...

behnam_roli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه ماه مونده به کنکور از این حرفا نزنین:rolleyes:

T-Roy

Registered User
لایک‌ها
533
یه ماه مونده به کنکور از این حرفا نزنین:rolleyes:
ا,
استرسسسسسسسسسسسسسسسسسسس
بابا کنکور که خیلی سخته هیچ کی قبول نمیشه :D
ما که کنکور نداریم
دل همه بسوزه!
اینقدر کنکور بده!!!! :D
فکر نکنم بیشتر از این بشه استرس وارد کرد! :D

حالا از این حرفا بگذریم باور کنین دانشگاهای آشغال ایران هیچ فرقی باهم ندارند
صنعتی شریف از همه بدتر و آشغال تر!
دانشگاه های دولتی به غیر از دانشگاه تهران همه گی افتضاحی بیش نیستند!

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0

:D

الان همه فهمیدیم که دانشگاه تهرانی حاجی :D

اما من یه چیزی بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

قدر دانشگاهتون را بدونید حتی اگر برره هستید

هیچ جا به جهنمی پیام نور نمی شه

ROOZBEH33

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
372
ا,

دلانگیز خیلی ها آرزوشونه برن تو این شریف به قول شما آشغال دونی درس بخون :f34r:

MEHDIshop

Registered User
لایک‌ها
0
می دونید من دردم درس خوندن و اینا نیست

دردم اینه :

قبل از دانشگاه شاگرد اول ها بودم معدل دبیرستان و اینام بالای 19 بود تازه رشته ریاضی
حتی اینقدر انگیزه داشتم که رشته های حفظ قرآن و اینا هم به مرحله استانی راه پیدا می کردم

اما

از وقتی رفتم رشته مورد علاقه ام ( کامپیوتر ) انگار دیدی شوک بهت بزنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دقیقا همینجوری شدم

انگیزه درس پرید
انگیزه کامپیوتر پرید
انگیزه زندگی پرید

باور کنید همه چی تو این رشته دیدم مگر کامپیوتر
همش ریاضی و انتگرال و . . . .
یک لیسانسه کامپیوتر هست که بتونه فقط به واسطه دانشگاه طراح سایت بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خودش نه ها فقط با علم دانشگاه

من دردم اینه برادر

ای کاش عرف جامعه نبود اونوقت ول می کردم این دانشگاه را و خودم می رفتم دنبال علم کامپیوتر و علایقم

sіπa

Registered User
لایک‌ها
8
مشکل اینجاست که در ایران هدف فقط ورود به دانشگاه هست نه تحصیل در رشته مورد علاقه
همه می خوان یه جوری خودشونو بچپونن تو دانشگاه کاری نداره رشتش چی باشه
حالا ممکنه رشتت رو بهش علاقه داشته باشی ولی رشته خوبی باشه و بتونی با مدرکش پول دربیاری باشه پس زیاد ضرر نکردی
ولی ممکنه رشتت رو دوست داشته باشی ولی رشته هایی باشه مثل نساجی و کشاورزی و معدن و ...که کار درست حسابی نمیشه باهاش پیدا کرد یا ممکنه همین رشته ها باشه ولی علاقه هم بهشون نداشته باشی پس دیگه به هیچ دردی نمیخوره

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
من حرفای دوستان رو نخوندم. فرصت نشد. این توصیه های منه. البته برای رفتن به دانشگاه آزاد. دولتی رو خبر ندارم...

من اینا رو برای دوستم که دانشجوئه نوشتم. عینا کپی میکنم اینجا. حوصله ویرایش ندارم.

نمیخوام نا امیدت کنم وسط راه دانشگاه

ولی من هرکی ازم این روزا میپرسه دانشگاه برم یا نه! میگم نه!

فقط در دو صورت میگم آره!

یکی اینکه مطمئن باشی یه آشنایی پارتی ای چیزی داری که بعد از فارغ شدن شغلت تضمینه!

دو اینکه اگر درس و هوشت خیلی خوبه و اگر بری دانشگاه جزو شاگرد ممتازهای دانشگاه میشی!

در غیر این صورت اصلا پیشنهاد نمیکنم!

واسه همین خدا کنه حالا بعد از فارغ شدن یه کار مرتبط با شغلت گیر بیاد!

من که لیسانس مترجمی گرفتم. بابام میخواست به زور منو بفرسته راننده تاکسی بشم!

اگر این چندر غاز پول هم از اینترنت در نمیاوردم قطعا الان راننده تاکسی بودم. شبا تا صبح تو صف گاز! روزا هم زیر آفتاب سوزان مسافر این ور اون ور میکردم

اون زمان که من میرفتم دانشگاه شهریه ترمم 200-300 بود! البته جزو ارزونترین رشته ها بودیم!

اون زمان هم هنوز حرف این بود که وقتی میری خواستگاری باید مدرک داشته باشی و دخترا براشون مهمه مدرک!

شاید یکی از دلایلی که ما خر شدیم همین بود!

جالب اینجاس که الان اصلا فکر ازدواج هم نیستم!

و جالب تر اینکه اگر الان بود هیچ وقت خر نمیشدم برم دانشگاه! چون دیگه نظر دخترا هم عوض شده! بیشتر از مدرک، ثروت طرف براشون مهمه!

دیگه خواستگاری که بری اول از همه ازت نمیپرسن مدرکت چیه! میگن وضع مالی چطوره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

behnam_roli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ا,
استرسسسسسسسسسسسسسسسسسسس
بابا کنکور که خیلی سخته هیچ کی قبول نمیشه :D
ما که کنکور نداریم
دل همه بسوزه!
اینقدر کنکور بده!!!! :D
فکر نکنم بیشتر از این بشه استرس وارد کرد! :D

نه من فعلا مشکلی با استرس ندارم:D

اتفاقا کنکور هم خیلی حال میده :p

چاره ای هم جز کنکور و دانشگاه ندارم لامپ هم نمیتونم عوض کنم:blush:

بین همین آشغال ها یکی رو مجبورم برم!

:D

الان همه فهمیدیم که دانشگاه تهرانی حاجی :D

اما من یه چیزی بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

قدر دانشگاهتون را بدونید حتی اگر برره هستید

هیچ جا به جهنمی پیام نور نمی شه

نه بابا داشگاه تهران چیه؟:D

تازه کنکور مونده! به دانشگاه تهران زیاد امید زیادی نیست ولی به دانشگاه های تهران امید هست:D

jowshany

Registered User
لایک‌ها
270
من که خودم رو میگم ، فعلا که خیری ازش ندیدم .
به نظرم اگه به جای اینکه 2 سال و نیم واسه کاردانی می خوندم رو میرفتم مدرک سیسکو میگرفتم خیلی برام بهتر بود .
دانشگاه خوبه و خیر توشه اما اگه ادامه بدید .
نه اینکه توی کاردانی بمونید و هیچی نشید .
یه دوستی دارم که 20 سالشه و تا کلاس 5 درس خونده بقیه ش رو کار کرده . الان حداقل ماهی 5 میلیون داره از کارش در میاره .
در هر کاری تلاش مهمه . یکی تلاشش می کنه و میشه دکتر و خیرشو می بینه یکی هم با کار بدون درس خودشو بالا میکشه و بیشتر از دکتر دانشگاه رفته هم خیر می بینه .

Phantom Hive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
باور کنید همه چی تو این رشته دیدم مگر کامپیوتر
همش ریاضی و انتگرال و . . . .
یک لیسانسه کامپیوتر هست که بتونه فقط به واسطه دانشگاه طراح سایت بشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خودش نه ها فقط با علم دانشگاه

من دردم اینه برادر

ای کاش عرف جامعه نبود اونوقت ول می کردم این دانشگاه را و خودم می رفتم دنبال علم کامپیوتر و علایقم

:lol::lol::lol:
برادر من، مشکل دانشگاه و رشته و اینها نیست. مشکل هدف گذاری شماست.

یک مهندس کامپیوتر، کسی هست که بتونه یک سیستم رو مهندسی کنه. مثلاً بهش می گن نرم افزار سیستم کارت هوشمند بساز. از صفر تا صد. یا مثلاً یک سایت به شما می دهند که دیتابیسش 200 تا table داره، آنالیز، طراحی، مستند سازی حرفه ای. (منظورم تیمی هست نه یک نفری)

اونی که میره طراحی سایت می کنه، یا از این پروژه های دیتابیسی بچه بازی می نویسه مهندس نیست، کد نویسه.
هدف از دانشگاه رفتن (توی خارج منظورمه وگرنه اینجا که خب :rolleyes:) اینکه شما مهندس بشوید.
البته یک مهندس نهایتاً برای گذران زندگی مجبوره همه جور کاری بکنه. ولی برای خیلی از این کارها لزومی نداره آدم تحصیلات داشته باشه.

اگر بخاطر سایت طراحی کردن و این بچه بازی ها رفتید دانشگاه، انتگرال و ریاضی (که برای یک مهندس لازمه نه یک کد نویس) رو دوست ندارید یا اینکه اصولاً نمی کشید و هیچ دلیل دیگری برای موندن در دانشگاه و پرکردن جای یک بنده خدای دیگه رو ندارید، توصیۀ من به شما اینه که همین الآن ترک تحصیل کنید و بروید سر کار و زندگی تون.

اما اگر واقعاً می خواهید یک مهندس باشید (یعنی کارهای بزرگ بکنید نه اینکه فقط پز مهندس بودن بدهید) خواندن این درس ها برای شما لازم است، هرچند الآن ارتباطش را با کامپیوتر متوجه نشوید. پیام نور هم اصولاً دانشگاه تئوریکی هست، تجربیات کاربردی و منطبق بر بازار کار چیزی نیست که بتوانید توی این دانشگاه بدست آوردید.

توجه: مسئولیت هرگونه توجه به توصیه های بنده با خوانندگان عزیز می باشد. :دی

Last edited:
بالا