برگزیده های پرشین تولز

مشاوره ، واردات و ترخیص کالا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sepul.boy

Registered User
لایک‌ها
138
دوست من
عرض شد حقوق ورودی در گمرک پستی منظور بار همراه مسافر نیست . شما به صورت مسافری تا 80 درلار سالیانه معافیت دارید و البته با کمی تبحر تا 1000 دلار حتی بیشتر هم می تونید جنس رو بدون حتی یک سنت گمرکی خارج کنید . بنده عرضم این نیست که به قانون عمل می شه یا نه ، مسلما به دلیل عدم تطابق قانون و واقعیت بازار اجرایی نیز نمی شود ، ولی این قانونه و با توجه به جمله مشاهدات بنده و دیگران در همین فروم . در گمرک پستی ملاک تقریبا همین 50 دلار است .

این تبحرش رو میشه بیشتر توضیح بدین

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
این تبحرش رو میشه بیشتر توضیح بدین

تبحرش تو شناخت عوامل انسانی حاضر در گمرکات است . شما با ایجاد ارتباط هر کاری رو می تونید انجام بدید . هر چند گمرکات پستی معمولا به کالا های با حجم کم می پردازند اما معمولا خوش حساب بودن با هر مسئولی منافعی رو در بر داره که الحمدااله باعث منافع وارد کننده هم می شه . متوجه هستید که !؟؟

ارادتمند

sepul.boy

Registered User
لایک‌ها
138

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
سلام دوستان
این نوسانهای قیمت ارز هم شده یه معما .
یکی از دوستان ما وارد کننده هست و جنس رو میاره و میفروشه بعد 6 ماه پولش رو به طرف خارجی بر میگردونه.
جنسشم تو بازار جوری هست که نمیشه نقدی فروخت.یعنی ایشونم از مشتری چک مدت دار میگیره.
حالا من موندم با این بحران ارزی اینا چطوری حساب کتاباشون رو کنترل میکنن.
لطفا نگید نقدی میفروشه چون این راه رو خودم میدونم ولی کسی نقدی ازش نمیخره.
یعنی فرض کنید 6 ماه پیش جنس رو با دلاری 1300 تومن خریده و همون زمان داده به مشتری و چک 2 ماهه گرفته بعد 2 ماه دلار شده 1900 .
الان بعد 6 ماه که میخواد این پوله طرف رو برگردونه باید بابت هر دلار 1900 بده یعنی 600 تومن اختلاف.
من موندم اینا با چه شیوه ای مدریت میکنن خرید و فروشاشون رو!!!

دوست من

خب دارن ضرر می دن . یا اینکه چک مشتری رو امروز نقد می کنند . مشتری برای خرید جدید بر اساس هزینه تمام شده امروز باید خرید کنه . اما در مورد فروشنده خارجی ، به جز حواله با نرخ دولتی هیچ راهکار ده ای برای این آشنا شما وجود نداره . البته شاید به غیر از در امد های ریالی ، این دوستتون درامدهای ارزی هم دره که در اون صورت می تونه حاشیه ضرر مربوط به اختلاف قیمت ارز رو پوشش بده .

ارادتمند

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
این پست رو هم بی جواب نزار لطفا

دوست من

برای محاسبه هزینه ها شما باید ابتدا نوع و حجم خریدتون رو برای ما مشخص کنید . حداقل یه پرفرم از فروشنده رو به ما ارائه بدید . تا ما بر اساس اون اقدام به محاسبه هزینه ها کنیم . مگر اینکه کلیه مراحل رو از خرید تا تحویل بخواید به ما بسپارید که در این صورت هر زمان که دستور بفرمایید و البته میزان خرید و نوع گیاهان رو به تفکیک به ما اعلام کنید ، ما کار رو شروع می کنیم .

همون طور که قبلا عرض شد خدمتتون ، یه سری مجوز ها هم هست که باید برای واردات اقلام گیاهی اخذ بشه .

ارادتمند

sepul.boy

Registered User
لایک‌ها
138
دوست من

برای محاسبه هزینه ها شما باید ابتدا نوع و حجم خریدتون رو برای ما مشخص کنید . حداقل یه پرفرم از فروشنده رو به ما ارائه بدید . تا ما بر اساس اون اقدام به محاسبه هزینه ها کنیم . مگر اینکه کلیه مراحل رو از خرید تا تحویل بخواید به ما بسپارید که در این صورت هر زمان که دستور بفرمایید و البته میزان خرید و نوع گیاهان رو به تفکیک به ما اعلام کنید ، ما کار رو شروع می کنیم .

همون طور که قبلا عرض شد خدمتتون ، یه سری مجوز ها هم هست که باید برای واردات اقلام گیاهی اخذ بشه .

ارادتمند

من گزینه آخر مدنظرم هست
چون خودم تامی کننده های خوبی دارم، تهران تحویل می گیرم و با سود مناسبی می فروشم
ولی از اون طرف خریدارهای عمده هم دارم که اگه شما بتونی با قیمتی مناسب تر از تامین کننده های دیگه به من بدی می تونم اونا رو هم جذب کنم

من تو دسته بن سای و لاکی بامبو دنبال محصولاتی می گردم که تو بازار نباشن و با زیر 20 هزار تومن بتونم تهران از شما تحویل بگیرم
تو بازار ایران تو بونسای ها گونه های ulmus pumila، pachira, ficus پرفروش هستند. لاکی بامبوهای بافته شده هم فروش خوبی دارن

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
سال نوي شما هم مبارك جناب .
خوشحالم كه حداقل يك نفر بصورت واقعي و ريل داره بخشي از مشكلات و سوالات كاربرا رو كه تو حوزه ي فعاليتش هست جواب
ميده .
كاش بعضيا هم كه با افسانه سرايي و سركارگذاشتن ملت سعي در جلوه نمودن يوزرنيمشون دارن از شما ياد ميگرفتن .

تاپيك طرح هاي سرمايه گذاري تون واقعا خوبه ولي حيف كه بعضيا با زدن تاپيك موازي فقط دارن ملتو سركار ميذارن به جاي اينكه
از ايده ها استفاده بشه .
موفق باشيد

دوست عزیز

بابت اینهمه لطفتون ممنون و سپاسگذارم . همینجا سال نو رو هم مجددا هم به شما و هم به سایر دوستان تبریک می گم . انشاالله که این رویه ما پایدار بمونه تا لذت همراهی با دوستان رو از دست ندیم . هر چند همونطور که فرمودید بعضی مواقع کم لطفی دوستان ما رو هم بی نصیب نمی گذاره . اما این هم بخشی از کاره که باید پذیرفت و ادامه داد .
در مورد طرح های سرمایه گذاری هم بنده هنوز تاکید دارم ، سرمایه های دوستان حداقل در همین تاپیک توانای و پتانسیل بالایی برای جذب و وارد شدن در بازار رو داره که خب متاسفانه بستر بی اعتمادی و ناراستی موجود در فضای مجازی و البته حوزه کسب و کار مانع بزرگی در به جریان انداختن طرح ها و ایده هایی است که در این مسیر وجود داره .

خوشحال می شم اگه شما و یا سایر دوستان به این جریان بپیوندید و کاربران عزیز پی تی رو از ایده های ناب و کاربردیتون بهره مند کنید .

اما جهت اطلاع دوستان ما برای سال جدید نگاه جدی به صادرات داریم ، فارق از تمام مشکلات که اکروز گریبانگیر تجارت در ایران هست . بیشتر هم روی محصولات با ارزش قصد سرمایه گذاری داریم ، البته مقدمات کار رو هم فراهم کردیم . دوستان هم اگر موقعیتی رو می شناسند که در این مسیر می تونه مفید باشه ، منت می گذارند اگه ما رو هم مطلع کنند .

ارادتمند

hamidbid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت جناب zolmat و تبریک سال جدید ایرانی به همه ایران دوستان

من در این عیدی با این فروم آشنا شدم بسیار جالب و آموزنده بود

بنده حقیر در زمینه کامپیوتر فعالیت دارم اگر در این زمینه من را راهنمایی کنید بسیار من را شرمنده میکنید

1. ترخیص دستگاه bga machine در کدام رده قرار میگیرد آیا شامل 00 80 68 84

Full-Auto BGA Machine (RW-E6250) - China Bga Machine,Bga Equipment,Bga Welding Machine in Welding & Solder

2. آیا در یک کا نتینر از یک مدل کالا بگذاریم بهتر است ویا از چند مدل کالای مختلف .
این موضوع زمان ترخیص بیشتر میکند ویا نه
ایا متنوع گذاشتن کالاها فایدهای هم دارد ویا نه !؟

3. معمولا قطعات کامپیوتر چه مدت طول میکشد تا کار ترخیصش به پایان برسد

با تشکر از زحمات شما در این تاپیک

shelman m

Registered User
لایک‌ها
63
سلام
من میخوام تعداد 150 دسگاه لپ تاپ از برند دل سونی وایسر وارد کنم
میشه لطف کنید هزینه حمل گمرکی ترخیص رو بفرمایید که به چه صورت محاسبه میشه و چقدر طول میکشه تا تحویل داده شه
برند سونی رو میخوام امرکایی شو وارد کنم مشگلی از بابت تحریم و ممنوع بودن که نداره؟
ممنون میشم اگه پاسخ من رو هم بدید

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
سلام
من میخوام تعداد 150 دسگاه لپ تاپ از برند دل سونی وایسر وارد کنم
میشه لطف کنید هزینه حمل گمرکی ترخیص رو بفرمایید که به چه صورت محاسبه میشه و چقدر طول میکشه تا تحویل داده شه
برند سونی رو میخوام امرکایی شو وارد کنم مشگلی از بابت تحریم و ممنوع بودن که نداره؟
ممنون میشم اگه پاسخ من رو هم بدید

دوست من

امیدوارم سال نو خوبی داشته باشید . اما در مورد واردات لپ تاب ، خدمتتون عرض می کنم که شما نمی تونید مستقیم از امریکا محصولات رو به ایران ارسال کنید معمولا پست های معتبر امریکایی ارسال مستقیم رو به دلیل مجموع مبلغ درامد حاصله سالیانه از معامله با ایران و خطر مجازات ها انجام نمی دن .
اما در ابتدا لطف می کنید و بفرمایید مبدا خریدتون کدوم کشوره ؟ امارات ، چین ؟ هنگ کنگ ؟ تایوان ؟ و یا ... ؟
در اون صورت هزینه ها رو می شه مشخص کرد ! نوع لبتاپ ها ؟ قیمت خرید و اورجین ساختشون تو محاسبه هزینه بسیار مهمه البته برای مسیر واردات از گمرک .

سوالی بود در خدمتم
ارادتمند

Last edited:

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
با سلام خدمت جناب zolmat و تبریک سال جدید ایرانی به همه ایران دوستان

من در این عیدی با این فروم آشنا شدم بسیار جالب و آموزنده بود

بنده حقیر در زمینه کامپیوتر فعالیت دارم اگر در این زمینه من را راهنمایی کنید بسیار من را شرمنده میکنید

1. ترخیص دستگاه bga machine در کدام رده قرار میگیرد آیا شامل 00 80 68 84

Full-Auto BGA Machine (RW-E6250) - China Bga Machine,Bga Equipment,Bga Welding Machine in Welding & Solder

2. آیا در یک کا نتینر از یک مدل کالا بگذاریم بهتر است ویا از چند مدل کالای مختلف .
این موضوع زمان ترخیص بیشتر میکند ویا نه
ایا متنوع گذاشتن کالاها فایدهای هم دارد ویا نه !؟

3. معمولا قطعات کامپیوتر چه مدت طول میکشد تا کار ترخیصش به پایان برسد

با تشکر از زحمات شما در این تاپیک

دوست عزیز

در ابتدا سال نو رو به شما تبریک می گم : به نظر می رسه کد تعرفه درستی رو برای دستگاهای تعویض چیپ ست انتخاب کردید و به احتمال بسیار زیاد شامل همین کد تعرفه می شود . در رسته کلی 8468 . البته می توان به کد تعرفه ای 84795000 هم ارجاع داد . البته گرفتن ارزش پایین هم برای این دستگاه ها رو مد نظر قرار بدید .
حسن متفاوت بودن کالا در کانتینر ارسالی توانایی ارزش گیری برای کم ارزش ترین دستگاه موجود در کانتینر و تعمییم اون به سایر کالاههاست . که البته ای هم نیازمند کمی درایت نزد ترخیص کار کالای شماست .
ما به طور کلی 10 روز زمان ترخیص مد نظر می گیریم . که البته به همکاری وارد کننده در زمان تحویل اسناد بار و همچنین عمل به تعهدات مالی بستگی مستقیم دارد . و اصولا ترخیص بر اساس سند اظهار شده و نوع و فرایند مجوزها از قبیل استاندارد و ... بستگی داره تا به تعداد کانتینر . البته بهتره که کالا ها به صورت غیر همسان در کانتینر چیده بشوند .

سوالی بود در خدمتم
ارادتمند

Datis0

Registered User
لایک‌ها
42
کاشکی یه پست می زدید
و یه کالا انتخاب می کردید و تمام مراحل و هزینه ها رو شرح می دادید
چون من علاقمند شدم و سرمایش هم دارم
ولی مشکلات و هزینه ها رو نمی دونم :(

sam_sami_2000

Registered User
لایک‌ها
70
دوست عزیز پیرو حرف پست بالایی اگه میشه یک توضیح جامع بذار راجع به واردات مسایلش و ...
من هم سرمایه این کار رو دارم اما هیچی نمیدونم حتی اینکه چطوری باید هماهنگی و خرید انجام بشه و ...
اگر میشه یک کالا رو فرضی در نظر بگیر ( مثلا گوشی موبایل ) و از اول یک توضیح جامع بده... خیلی خیلی ممنون

hamidbid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشکر از شما

در مورد ارز دولتی

روند گرفتن ارز دولتی توسط شما برای ما چگونه میباشد و چقدر طول میکشد ؟
آیا از اسفند به بعد کسی توانسته ارز دولتی بگیرد ؟می گویند همه در نوبت به سر میبرند و حداقل سه ماه باید صبر کنند آیا این درست است ؟

hamidbid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزیز

در ابتدا سال نو رو به شما تبریک می گم : به نظر می رسه کد تعرفه درستی رو برای دستگاهای تعویض چیپ ست انتخاب کردید و به احتمال بسیار زیاد شامل همین کد تعرفه می شود . در رسته کلی 8468 . البته می توان به کد تعرفه ای 84795000 هم ارجاع داد . البته گرفتن ارزش پایین هم برای این دستگاه ها رو مد نظر قرار بدید .
حسن متفاوت بودن کالا در کانتینر ارسالی توانایی ارزش گیری برای کم ارزش ترین دستگاه موجود در کانتینر و تعمییم اون به سایر کالاههاست . که البته ای هم نیازمند کمی درایت نزد ترخیص کار کالای شماست .
ما به طور کلی 10 روز زمان ترخیص مد نظر می گیریم . که البته به همکاری وارد کننده در زمان تحویل اسناد بار و همچنین عمل به تعهدات مالی بستگی مستقیم دارد . و اصولا ترخیص بر اساس سند اظهار شده و نوع و فرایند مجوزها از قبیل استاندارد و ... بستگی داره تا به تعداد کانتینر . البته بهتره که کالا ها به صورت غیر همسان در کانتینر چیده بشوند .

سوالی بود در خدمتم
ارادتمند

باسلام
در مورد استانداردها
آیا می توان از شرکت فروشنده چینی گواهی استانداردهای لازم را بگیرم تا در گمرگ ایران زمان کمتری صرف فرایند گرفتن مجوز شود ؟

با تشکر از شما

zolmat

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
29
خب دوستان عزیز همونطور که خواسته بودید من یه سری اطلاعات کلی در زمینه فرایند واردات خدمتتون اعلام می کنم . که امیدوارم دوستان بهتر موضوع رو درک کنند و بهتر با داستان آشنا بشوند .

در ابتدا کالای فرضی رو سه نوع لیوان شیشه ای با نگهدارنده استیل در نظر می گیریم . که به صورت استکان ، نیم لیوان و پارچ در سه بسته بندی که هر کدام به ترتیب 12 عدد ، 6 عدد و تک هستند در نظر می گیریم .

مرحله اول برای هر وارد کننده آشنایی به بازار داخلی است . به عبارت دیگر اگه شما شناختی از بازار ندارید هیچگاه وارد اون نشید مگر اینکه آشنایی لازم حداقل به صورت شناخت خریداران عمده ف قیمتهای عمده فروشی و خرده فروشی و اطلاعاتی از این دست رو داشته باشید .

مرحله دوم سفر به کشور تولید کننده است . که در اینجا چین مد نظر ماست . هزینه سفر به چین و اقامت یک هفته ای در مثلا گوانگجو همراه با پرواز شرکت ماهان حدود 4 میلیون تومان است . دلیل انتخاب گوانگجو شرایط نمایشگاهی این شهر است . که علاوه بر برگزاری 2 بار در سال نمایشگاه بزرگ گوانگجو ، اکثر شرکتها و عمده فروشهای اصلی نیز در این شهر دفتر دارند . البته بهترین حالت مذاکره غیر حضوری با کارخانه جات تولید کننده است که پس از سفر به چین ( چه به مقصد شانگهای و یا پگن و یا گوانگجو ) با یک پرواز داخلی خطوط هوای چین به مقصد محل کارخانه . خدمتی که ما می تونیم به دوستان ارائه بدیم از طریق دفتر چین شرکت ، سفارش دهی به کارخانه جات معتبر ، گرفتن پرفرما ، نظارت و ارسال هست .

هزینه ها ، که معمولا به صورت FOB یکی از بنادر چین . یا CIF یکی از بنادر ایران هست ،در یک پرفرما به شما اعلام می شود . به طور کلی هزینه کشتیرانی برای یک کانتینر 40 فوت به مقصد بندر بوشهر از 2800 دلار تا 3800 دلار بسته به خط کشتیرانی است . زمان حمل دریای نیز حدود 25 تا 35 روز است .

پس از سفارش ، کارخانه ( ویا فروشنده ) کالای شما را به کارگو تحویل داده و کارگو پس انجان عملیات بندری و گمرکی کالا را به مقصد ایران ارسال می کند . به طور مثال کالای ما ( لیوان های شیشه ای با نگه دارنده استیل ) در یک کانتینر 40 فوت و به مبلغ 16905 دلار خریداری شده است . و از نینگبو در چین به مقصد بوشهر به توسط خطوط کشتیرانی یانگ مینگ به وزن ناخالص 10320 کیلو گرم ارسال گردید .

کارگو علاوه بر ارسال کالا ، اوراق مربوطه را نیز باید به ادرس شما ارسال کند . که شامل پکینگ لیست ، بیل اف لودینگ یا بی ال و ... است . پکینگ لیست شامل لیست کلیه کالا هایی است که در کانتینر قرار گرفته با اعلام تعداد کارتن و وزن خالص و ناخالص یه تفکیک و بیل اف لودینگ به عبارتی همان بارنامه .

واردکننده بر اساس مدارک خود باید کالا را در سامانه ثبت سفارش یا همان سبتارش به ثبت برساند و پس از ان برگ ثبت سفارش را از حوزه بازرگانی مربوط دریافت نماید .
اکثر واردکننده ها از این مرحله به بعد را در فرایند ترخیص کالا به ترخیص کار می سپارند .

ثبت سفارش می تواند همزمان با تخلیه بار در گمرک انجام بپذیرد و هم در حین حمل دریایی از مبدا .

به طور کلی کالای مورد نظر به صورت قانونی ارزش هر کیلو از بار 2.5 دلار ارزش با تعرفه 45 درصد و 4 % مالیات ارزش افزوده و 0.5 % عوارض . به عبارت دیگر گمرک ایران برای هر کیلو از این کالا مبلغ 2.5 دلار ارزش تعیین نموده و در ازای ترخیص آن 45 % از ارزش هر کیلو بار را به عنوان هزینه گمرکی اخذ می نماید . که در اینجا تنها ارزش گمرکی هر کیلو بار 1.125 می باشد . که با محاسبه ضرب مبلغ گمرکی در وزن ناخالص هزینه گمرکی که بالغ بر 10681.2 دلار می شود به دست می اید . که به این مبلغ مالیات ارزش افزوده ، نیم درصد عوارض ، هزینه های بندری و کشتیرانی ، هزینه های انبار داری ، نمونه برداری و استاندارد ، پایانه و نهایتا هزینه حمل کانتینر تا مقصد اضافه می گردد .

دوستان عزیز این توضیح از کل کار بود که خدمتتان تقدیم شد .

هر سوالی بود در خدمتم

ارادتمند

mohamadhunter1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوسته عزیز واقع ممنونتم بابته اطلاعاتی که به ما میدی
من از اوله تاپیکت رو خوندم و خیلی چیزها یاد گرفتتم و واقعا ممونتم

میشه لطف کنی چند تا سایت برای خرید لباس از سایته چینی معرفی کنی که ارسال به ایران دارن(ترجیحا لباس مردانه)
تکی میخوام برای استفاده شخصی بد میصرفه از این سایت ها خرید کرد یا با قیمت بازار تهران فرقی نداره؟

در ضمن من و برادم تو کاره خرید و فروش ماشین هستیم اگه یه ماشینی قطعاتشو از دبی بخریم (مثله کاپوت وگلگیر و....) میتونید تو تهران بهمون تحویل بدین و هزینه گمرکی داره یا نه؟
در ضمن چون ممکنه گمرکیش و ترخیصش زول بکشه میشه قاچاق اورد (تضمینی) و چند روز طول میکشه معمولش

و اگه با کسی تاحالا قطعات کار کردین خوشحال میشم اطلاعاتی دارید بگید برای توسعه کارمون

sepul.boy

Registered User
لایک‌ها
138
یوزر عزیز، آقای zolmat
لطفا شرایط تحویل گیاهان مورد بحثون در تهران رو با قیمت مشخص پ خ کنید

hamidbid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

فکر کنم این متن را ندیده اید

در مورد ارز دولتی

روند گرفتن ارز دولتی توسط شما برای ما چگونه میباشد و چقدر طول میکشد ؟
آیا از اسفند به بعد کسی توانسته ارز دولتی بگیرد ؟می گویند همه در نوبت به سر میبرند و حداقل سه ماه باید صبر کنند آیا این درست است ؟

sepul.boy

Registered User
لایک‌ها
138
جناب zolmat
اگه صلاح می دونید شمارتون رو برام پ خ کنید تا مستقیم با هم صحبت کنیم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا