برگزیده های پرشین تولز

معافیت سربازی (افسردگی)

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
سلام
کسی هست خودش یا از دوستان یا نزدیکانش معافیت اعصاب و روان (افسردگی شدید) گرفته باشه؟

لطفا فقط کسانی که خودشون این نوع معافیت رو گرفتن یا از دوستانشون این معافیت رو گرفتن پیغام بدن.

خیلی مهم و حیاتیه

ممنون

troll

Registered User
لایک‌ها
71
ملت 34 ساله که افسردگی مزمن دارن!

اما برای معافیت اعصاب و روان طرف (بیمار ) باید بیش از دو بار در بیمارستان بستری شده باشه و پرونده پزشکی و سابقه بستری داشته باشه .

اینطور افسردگی ها که براش معافی میدن . و گرفتنش کار حضرت فیل علیه سلامه !

اگه مشمول سابقه بستری داره و الان هم تحت درمان هست و هنوز بهبودی نیافته میشه معافش کرد.

واقعا اگه مشمول افسردگی شدید ( افکار خودکشی ) داشته باشه خیلی ناجور میشه چون محیط سربازی خودش افسردگی در حد لالیگا میده !

لامصب شورای پزشکی **** وظیفه برای اعصاب و روان خیلی سخت معافی میده.

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
یکی از دوستانم چند سال پیش خودشو زده بود به اسکولی...ادا اطوار در میاورد شاید معاف بشه. آخرش اما نشد و رفت خدمت مقدس

3dwin

Registered User
لایک‌ها
438
خدمت محسن جان عارضم که ، شما که قصد و نیتت خیره و انشالله میخوای بپری بری اونور خاک ، می دونستی برای خروج از کشور و ورود به یه کشور دیگه به چنین معافیت هایی گیر میدن ؟ البته اونور که کارت پایان خدمت نمیخوان ، اما سابقه زرشکی چرا .

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
خدمت محسن جان عارضم که ، شما که قصد و نیتت خیره و انشالله میخوای بپری بری اونور خاک ، می دونستی برای خروج از کشور و ورود به یه کشور دیگه به چنین معافیت هایی گیر میدن ؟ البته اونور که کارت پایان خدمت نمیخوان ، اما سابقه زرشکی چرا .

توی فروم apply board و چند جای دیگه خوندم که اصلا برای خروج از کشور مشکلی پیش نمیاد و فقط ازت معافیت یا پایان خدمت میخوان و سریع پاسپورت میدن و اونور هم که کلا کاری به این چیزا ندارن!
ولی کلا برای خود ایران هم میخوام اطلاعات بیشتری داشته باشم برای همین یکی رو میخوام که یا این نوع معافیت رو داشته باشه یا از دوستانش کسی داشته باشه و اطلاعاتش زیاد و کامل باشه تا بتونم سوالامو ازش بپرسم.

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
کسی اطلاعی نداره؟؟؟

naaji

Registered User
لایک‌ها
150
چند سال پیش راحت میدادن ولی الان سخت تر شده ..
شما میری پلیس +10 پرونده میسازی میبری وظیفه شهرتون نامه بیمارستان میدن میری واسه معاینه و اونجا هرچی واستون بنویسن 80 درصد همونو میبینن ولی شهرستانا اکثرا میفرستن بیمارستان شماره 2 ناجا تهران .. اونجا هم شدیدا سختگیرن واسه این مسئله .. ولی در کل همه چی بستگی به قلم پزشک داره ..
اگه تو خدمت برای این معافی اقدام کنی بسیار راحت تر میدن بهت ..

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
چند سال پیش راحت میدادن ولی الان سخت تر شده ..
شما میری پلیس +10 پرونده میسازی میبری وظیفه شهرتون نامه بیمارستان میدن میری واسه معاینه و اونجا هرچی واستون بنویسن 80 درصد همونو میبینن ولی شهرستانا اکثرا میفرستن بیمارستان شماره 2 ناجا تهران .. اونجا هم شدیدا سختگیرن واسه این مسئله .. ولی در کل همه چی بستگی به قلم پزشک داره ..
اگه تو خدمت برای این معافی اقدام کنی بسیار راحت تر میدن بهت ..

مساله خود معافیت گرفتنش نیست (واقعا افسردگی دارم ولی نه اونقدر شدید)
من دنبال اینم که محدودیت های بعدش رو بفهمم و اینکه بعدش میگن میتونی بری پرونده سلامت تشکیل بدی میخوام بدونم این چی هست و آیا با عث از بین رفتن محدودیت ها میشه یا نه. تهران نیستم واسه همین برایم معافیت اونجا نمیفرستنم.
ولی متاسفانه انگار کسی نیست که این نوع معافیت رو گرفته باشه یا هست ولی چیزی نمیگه :(

aliseyedi

Registered User
لایک‌ها
341
سلام

برادر همين الان بري خدمت زود تر به نتيجه ميرسي تا واسه معافيت اقدام كني! انقد اذيت ميكنن انقد داستان واست ميسازن كه خودت بگي آقا من غلط كردم! مخصوصا رو بخش رواني! اگه كف دستت عرق كنه، قوز قرنيه داشته باشي يا... اينارو راحت پزشكي ميدن اما رواني بدتر افسرده ات هم ميكنن تحويل خانواده ميدن! تازه اعزام هم ميخوري!!:)))

pcyord

Registered User
لایک‌ها
363
وقتی یه جک تعریف کنه میتونی نخندی ؟؟؟؟
وقتی بخندی میفهمن افسرده نیستی :|

pcyord

Registered User
لایک‌ها
363
سلام

برادر همين الان بري خدمت زود تر به نتيجه ميرسي تا واسه معافيت اقدام كني! انقد اذيت ميكنن انقد داستان واست ميسازن كه خودت بگي آقا من غلط كردم! مخصوصا رو بخش رواني! اگه كف دستت عرق كنه، قوز قرنيه داشته باشي يا... اينارو راحت پزشكي ميدن اما رواني بدتر افسرده ات هم ميكنن تحويل خانواده ميدن! تازه اعزام هم ميخوري!!:)))

داداش قوز قرینه یعنی چی توضیح میدی "یکم بیشتر"؟

MohammadHashemi

Registered User
لایک‌ها
107
این معافیت رو راحت نمیدن.

زمان خدمت یکی بود میگفت چند بار بیمارستان بستری بودم . اصلا نمیدونی چه وضعی داشت این بنده خدا . تو محوطه راه میرفت از سرباز تا درجه دارش الکی گیر میداد میگفت ببخشید بهت بدی کردم منو ببخش . بگو بهم که منو میبخشی . و تا به زبون نمیگفتی بخشیدمت ولت نمیکرد. در حالی که اصلا بنده خدا هیچ کاری نکرده بود و اصلا بدی به کسی نکرده بود . اصلا با خیلی از اونایی که میرفت اینطوری میگفت ببخشنش تا حالا رابطه ای نداشته بوده. باید داروهاشو میخرده که وضعش خوب باشه ولی داروهاش بعد یه مدت تموم شد وضعش بدتر شد . یعنی یه هفته دیگه اموزشی طول میکشید این بنده خدا یه کاری دسته خودش میداد. فقط تنها کاری که براش کرده بودن معاف از رزم شده بود.

hadi2050

Registered User
لایک‌ها
17
مساله خود معافیت گرفتنش نیست (واقعا افسردگی دارم ولی نه اونقدر شدید)
من دنبال اینم که محدودیت های بعدش رو بفهمم و اینکه بعدش میگن میتونی بری پرونده سلامت تشکیل بدی میخوام بدونم این چی هست و آیا با عث از بین رفتن محدودیت ها میشه یا نه. تهران نیستم واسه همین برایم معافیت اونجا نمیفرستنم.
ولی متاسفانه انگار کسی نیست که این نوع معافیت رو گرفته باشه یا هست ولی چیزی نمیگه :(

آقا محسن25این آواتارت کلی حرف داره انشا ها باید راجبش بنویسند
از این پستت انگار خودتم تو حال هوای آواتارات سر میکنی
خدا کمکت با شه واقعا سخت من رفتم تو این فاز ها
بهترین گزینه برای پاسخت دکتری **** وظیفه هستن برو بهشون بگو ال وله شاید راهی گذاشتن
وسایت **** وظبفه هم قسمت مشاوره اکترو نیک داره وسایت ها تخصصی در این زمینه هم هست فراوونه
واگه میخوای بری بر نگردی دانشجویی یه ضمانت چیزی از بانک بگیر برو ودیگه بر نگرد

EhsanCPU

Registered User
لایک‌ها
199
آقا محسن25این آواتارت کلی حرف داره انشا ها باید راجبش بنویسند
از این پستت انگار خودتم تو حال هوای آواتارات سر میکنی
خدا کمکت با شه واقعا سخت من رفتم تو این فاز ها
آواتار محسن شرح حال ما جوونای بدبخته :confused:
مایی که به ظاهر جوون ولی این زمونه لعنتی از تو پیرمون کرده :(

aliseyedi

Registered User
لایک‌ها
341
داداش قوز قرینه یعنی چی توضیح میدی "یکم بیشتر"؟

ببنيد شما قرنيه چشمتون دفرمه ميشه كه چشمتون ضعيف ميشه، يعني به خوبي سابق عضلات اونو تغيير حالت نميدن! حالا دقيق يادم نيست مشكل از خوده قرنيه بود يا عضلاتش چون من رشته ام دندانپزشكيه با چشم امت كاري نداريم! اما يكسري ها قرنيه اشون قوز داره يعني انقد نازك شده كه انگار تا شده باشه!! خدا نصيب نكنه انشالله هميشه سالم باشيد ٢ ساله خدمتم يه تجربه ايه كه به آدم ياد ميده هميشه همه چيز اونجوري كه ما ميخوايم نيست!

من براي كفالت اقدام كردم پدرمم هم آسم شديد داره اما چون دارم براي دكتراي حرفه اي ميخونم گفتن برو درستو تموم كن كارت داريم! بابا هم خوب ميشه انشالله!!! مملكت و حال كن!

xfaild

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
دوست عزیزم موقعی که خیلی افسرده میشی چکار میکنی؟
آدم گوشه گیری هستی دیگه؟ چندتا پرونده پزشکی داری؟ داروی خاصی مصرف میکنی چه مدت؟ (اسم نمیارم بدآموزی داره) تاحالا خودزنی کردی؟ کجاهای بدنت رو بریدی؟ دستات؟ شاهرگت؟ سینت؟ کتفت؟ چندبار اقدام به خودکشی داشتی؟ آخرین باری که لبخند زدی کی بود؟ افیون مصرف میکنی؟
اینها جز سوالای خوبشن که روانشناسا ازت میپرسن. نوار مغز و تست ROR و ده ها تست دیگه . سوال بدها رو ننوشتما خواستی بگو واست پخ میکنم.
من سه سال دووندنم تا معافی گرفتم. بیشترهم خودم نا امید میشدم و دنبالش نمیرفتم. بیشتر قیافه نحس و دک و پوز کریحشون وضع بیماریمو بدتر میکرد.

- هیچ جا بهم کار نمیدن
- گواهینامه نمیدن
- آبروم رو تو محلمون با اون تحقیقلتشون بردن
+ فقط باهاش پاس گرفتم که اونم سفیده

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
دوست عزیزم موقعی که خیلی افسرده میشی چکار میکنی؟
آدم گوشه گیری هستی دیگه؟ چندتا پرونده پزشکی داری؟ داروی خاصی مصرف میکنی چه مدت؟ (اسم نمیارم بدآموزی داره) تاحالا خودزنی کردی؟ کجاهای بدنت رو بریدی؟ دستات؟ شاهرگت؟ سینت؟ کتفت؟ چندبار اقدام به خودکشی داشتی؟ آخرین باری که لبخند زدی کی بود؟ افیون مصرف میکنی؟
اینها جز سوالای خوبشن که روانشناسا ازت میپرسن. نوار مغز و تست ROR و ده ها تست دیگه . سوال بدها رو ننوشتما خواستی بگو واست پخ میکنم.
من سه سال دووندنم تا معافی گرفتم. بیشترهم خودم نا امید میشدم و دنبالش نمیرفتم. بیشتر قیافه نحس و دک و پوز کریحشون وضع بیماریمو بدتر میکرد.

- هیچ جا بهم کار نمیدن
- گواهینامه نمیدن
- آبروم رو تو محلمون با اون تحقیقلتشون بردن
+ فقط باهاش پاس گرفتم که اونم سفیده

برام سوالها رو پ.خ میکنی بی زحمت. گفتم اونقدر ها شدید نیست ولی میخوام محدودیت هاشو بدونم تا اگه بدرد میخوره برم دنبالش.

- کار دولتی؟ پارتی داشتی و نشد؟ چون شنیدم با پارتی میشه (اینجایی که من هستم شهر کوچیکیه و پارتی هم دارم مثلا یکی از آشنایان رئیس یکی از ادارات دولتی شهرمون هست مثلا اون چون رئیس هست میتونه منو ببره اونجا؟)
- گواهینامه دارم و چون دارم شنیدم برای تمدیدش مشکلی پیش نمیاد نهایتا یه روز باید برم بیمارستان واسه گواهی سلامت و بعدش تمدیدش میکنن
- مگه تو محل میان تحقیق؟! من تهران نیستم و اصلا مرکز استان نیستم و بعید میدونم اینجا اصلا از این خبرا باشه.
من پاس هم میخوام باهاش بگیرم و شاید برم اونور واسه ادامه تحصیل

Behzad M

Registered User
لایک‌ها
281
باید سابقه ی بستری در بیمارستان روانی داشته باشید

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
باید سابقه ی بستری در بیمارستان روانی داشته باشید

اینجا که بیمارستان روانی نداریم، یکی از بیمارستان ها یه بخش اعصاب و روان داره که اونجا میرم واسه بستری.

xfaild

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
برام سوالها رو پ.خ میکنی بی زحمت. گفتم اونقدر ها شدید نیست ولی میخوام محدودیت هاشو بدونم تا اگه بدرد میخوره برم دنبالش.

- کار دولتی؟ پارتی داشتی و نشد؟ چون شنیدم با پارتی میشه (اینجایی که من هستم شهر کوچیکیه و پارتی هم دارم مثلا یکی از آشنایان رئیس یکی از ادارات دولتی شهرمون هست مثلا اون چون رئیس هست میتونه منو ببره اونجا؟)
- گواهینامه دارم و چون دارم شنیدم برای تمدیدش مشکلی پیش نمیاد نهایتا یه روز باید برم بیمارستان واسه گواهی سلامت و بعدش تمدیدش میکنن
- مگه تو محل میان تحقیق؟! من تهران نیستم و اصلا مرکز استان نیستم و بعید میدونم اینجا اصلا از این خبرا باشه.
من پاس هم میخوام باهاش بگیرم و شاید برم اونور واسه ادامه تحصیل
همه چیو واست پ خ کردم.
ببین دوست عزیز اگه نظر منو بخواهی اگه شرایط حتی یکی از سوالات بالا رو نداری بچسب به درس خوندن وقتت رو تلف نکن.
میگن کارشناسی بگیری مشمول خدمت نمیشی

بالا