برگزیده های پرشین تولز

علم بهتر است یا ثروت یا هر دو با هم؟

لطفا در نظر سنجی شرکت کنید

• فقط باید تحصیل کرد در مقاطع بالاتر هم باید درس خوند و با توجه به رشته تحصیلی کار هست و مشکلی نیست

Votes: 2 4.4%
  • باید کار کرد با توجه به نیازهای امروز و تحصیل دیگه فایده نداره و وقت تلف کردن هست

Votes: 16 35.6%
  • تحصیل تا مقطع لیسانس نیازه ولی بعدش دیگه باید رفت سره کار و فوق و دکترا وقت تلف کردنه

Votes: 5 11.1%
  • هم باید کار کرد و هم درس خوند بالاخره تجربه و تخصص نیازه و هر کی باید نسبت به علاقش تا هر مقطع تحصیل

Votes: 22 48.9%

• Total voters
    45

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
پست های " استارتر " و " kasra03 " از جمله زیباترین پستهایی بود که در طول عضویتم در پی تی خوندم. راحت میتونم باهاشون همذات پنداری کنم :p. برای من علم و مطالعه و یادگیری مثل نفس کشیدنه. بدون نفس کشیدن هیچ کار دیگری رو نمیتونم تصور کنم حتی اگر گرسنه بمونم

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
پست های " استارتر " و " kasra03 " از جمله زیباترین پستهایی بود که در طول عضویتم در پی تی خوندم. راحت میتونم باهاشون همذات پنداری کنم :p. برای من علم و مطالعه و یادگیری مثل نفس کشیدنه. بدون نفس کشیدن هیچ کار دیگری رو نمیتونم تصور کنم حتی اگر گرسنه بمونم

خوب که به درس خوندن علاقه دارید اما همچنان ثروت بهتر از درس! :D

Behzad M

Registered User
لایک‌ها
281
هیچ کدام
فقط ذره ای معرفت!

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
راستی یه نکته ای هم مهمه اینکه کسی با تحصیلات سطح شعور و فرهنگش کم و زیاد نمیشه! اون تربیت و محیط خوانوادس که شعور و فرهنگ مارو میسازِ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

اينو قبول ندارم ، خيليا تو خانواده هاي تحصيلكرده زندگي كردن و تربيت شدن ولي اون شعور اجتماعي رو ندارن ، ولي معتقدم محيط دانشگاه و آكادميك آموزندس براي رفتارهاي اجتماعي

پ.ن: البته هستن كساني كه با تحصيلات عاليه هم باز از اون شعور اجتماعي برخوردار نيسن متاسفانه

Last edited:

p30doc

Registered User
لایک‌ها
2,208
علم داشتن با درس خوندن و مدرک داشتن فرق داره.
همنطور که یکی مثل بیل گیتس درس دانشگاهی نخوند ولی علم داشت.
خوب حالا علم در کشور ما شده همون درس.
یعنی معنای علم عوض شده.
ولی اگه این رو درنظر بگیریم ثروت خیلی بهتره چون به لطف این موسسات ..... آدم میتونه راحت با پول تا ارشد رو هم بگیره.
پس نتیجه میگیرم در کشور ما فقط ثروت چون میشه با ثروت علمی رو که البته تعریف اصلیش این نیست رو بدست آورد.

Haj_Ehsan

Registered User
لایک‌ها
2,459
داشتن علم بهتر از داشتن ثروت است اما نداشتن ثروت بدتر از نداشتن علم است

از جملات قصار حاج احسان کبیر :D

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
علم داشتن با درس خوندن و مدرک داشتن فرق داره.
همنطور که یکی مثل بیل گیتس درس دانشگاهی نخوند ولی علم داشت.
خوب حالا علم در کشور ما شده همون درس.
یعنی معنای علم عوض شده.
ولی اگه این رو درنظر بگیریم ثروت خیلی بهتره چون به لطف این موسسات ..... آدم میتونه راحت با پول تا ارشد رو هم بگیره.
پس نتیجه میگیرم در کشور ما فقط ثروت چون میشه با ثروت علمی رو که البته تعریف اصلیش این نیست رو بدست آورد.

بيل گيتس نبوغش رو داشت چون دانشگاه هاروارد قبول شده بود و از 13 سالگي كار برنامه نويسي رو شروع كرده (برنامه نويسي در سال 1968 با الان خيلي فرق ميكنه ها) ولي دانشگاه هم براش خوب بود چون در سال ۱۹۷۳ گیتس وارد دانشگاه هاروارد شد و با استیو بالمر مدیر اجرایی حال حاضر مایکروسافت آشناشد. در هاروارد گیتس نسخه‌ای از زبان برنامه‌نویسی بیسیک را برای اولین میکروکامپیوتر نوشت.

بیل گیتس - ویکی‌پدیا

hamid_diablo

Registered User
لایک‌ها
113
مهم اینجاست که علم رو با مدرک اشتب نگیریم...

دانشگاه های کشور ما به خاطر کیفیت پائین تو همه زیمنه ها دانشجو پرورش نمیدن..مدرک پرورش میدن...

واحدهایی که به هیچ دردی نمیخوره و قطعا فردا روزی که جماعت دانشجو میخواد وارد بازار کار بشه چیزهایی رو که آموخته به هیچ وجه به دردش نمیخوره

در ضمن دانشجوهای امروزی از جمله خود نده فقط و فقط دنبال نمره گرفتن هستند...خیلی ها فقط شب امتحان یه جزوه 20 صفحه ای رو میخونن و واحداشون رو پاس میکنند

استناد میکنم به امارهای دولتی که گفتند نزدیک بیش از 75 درصد دانشجوها تخصصی در قبال رشته تحصیلی خودشون ندارن...پی میبینم مدرک هم دیگه مثل گذشته به درد نخوره...

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,665
حميد تو انقدر درس ميخوني خواب نداري :دي

آنلاين درس ميخوني تو ياهو اين چراغت هميشه روشنه :p

حسین خان من که نگفتم دکترای الهیات دارم :دی ، من جواب سوال رو دادم :>

شما بین مثلا تا ارشد گرفتن ۶،۷ سال عمر رو پای درس گذاشتن یا کار کردن و ۲۰۰،۳۰۰ میلیون سرمایه جمع کردن کدوم رو انتخاب میکنید؟البته همون ۳۰۰ تومنه شما توی این ۶ سال با این تورم و سرمایه گذاری ۱۰۰% می‌شه ۱ میلیارد تومن

Sent from my iPhone using Tapatalk

دوست عزیز حتما که نباید بعد از فارغ التحصیلی شروع به کار کرد ، خیلی ها هستند از دوم راهنمایی شروع کردن به کار کردن الانم دارن واسه لیسانس میخونن..

بعد به نظر شما ارزش داره ماهی 10 میلیون درآمد داشته باشی اما بی سواد باشی؟؟ بلد نباشی 2 کلوم حرف بزنی؟؟؟ بلد نباشی سرمایت رو مدیریت کنی؟؟ بلد نباشی فرزند تربیت کنی نتونی با همسرت تعامل داشته باشی؟؟ و.....

به نظر من این روزا حداقل باید تا لیسانس خوند ( اونم ) نه فقط اینکه مدرکش رو بگیری ، بری دانشگاه که 2 زار به معلوماتت اضافه بشه...

saeedk2015

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بيل گيتس نبوغش رو داشت چون دانشگاه هاروارد قبول شده بود و از 13 سالگي كار برنامه نويسي رو شروع كرده (برنامه نويسي در سال 1968 با الان خيلي فرق ميكنه ها) ولي دانشگاه هم براش خوب بود چون در سال ۱۹۷۳ گیتس وارد دانشگاه هاروارد شد و با استیو بالمر مدیر اجرایی حال حاضر مایکروسافت آشناشد. در هاروارد گیتس نسخه‌ای از زبان برنامه‌نویسی بیسیک را برای اولین میکروکامپیوتر نوشت.

بیل گیتس - ویکی‌پدیا

اتفاقا شخصی مثل استیوجابز خودش گفته بود که دانشگاه نرفتنش باعث موفقیت بزرگ در زندگیش شده.میگفت اگه دانشگاه میرفتم موفق نمیشدم. کسی که طرح های بی مانند او انقلابی در تکنولوژی ایجاد کرد موفقیت طرح هاش رو به خاطر دوره دیدن در کلاس خیاطی دونسته

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
اتفاقا شخصی مثل استیوجابز خودش گفته بود که دانشگاه نرفتنش باعث موفقیت بزرگ در زندگیش شده.میگفت اگه دانشگاه میرفتم موفق نمیشدم. کسی که طرح های بی مانند او انقلابی در تکنولوژی ایجاد کرد موفقیت طرح هاش رو به خاطر دوره دیدن در کلاس خیاطی دونسته

همه كه استيو جابز نيستن!!

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,827
علم بهتر است یا ثروت

موضوع انشاء تقریبا 15-20 سال پیش بود روزهایی که با اطمینان جواب میدادیم: علم
اما همه چی عوض شد تف تو روزگار :hmm:

saeedk2015

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
همه كه استيو جابز نيستن!!
همه که بیل گیتس نیستن!!! من استیوجابز رو در برابر مثال شما از بیل گیتس زدم که ملموس تر باشه. وگرنه خیلی ها هستن که از دانشگاه موفقیت رسیدن و در مقابل خیلی از مردم هم هستن که نیاز به دانش نداشتن و به موفقیت رسیدن. من که در این زمونه دانشگاه رو وقت تلف کردن میدونم چون هم خودم و هم دوستان خودم با 4 سال درس خوندن بیکاریم و فقط پول دادیم که یک تیکه کاغذ رو قاب کنیم بزنیم به دیوار. اونایی هم که سرمایه داشتن نهایتا تونستن مغازه کپی باز کنن!

AloneKing

Registered User
لایک‌ها
996
داداش این که شنیدی علم این مدرک تحصیلی و لیسانس و ... نیس . ثروتم خوبه . ولی ثروت بی علم حال نمیده مث اینکه طرف اندازه گاوم نفهمه ولی ثروت داره . هردوتا باهم خوبن

saeedk2015

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
داداش این که شنیدی علم این مدرک تحصیلی و لیسانس و ... نیس . ثروتم خوبه . ولی ثروت بی علم حال نمیده مث اینکه طرف اندازه گاوم نفهمه ولی ثروت داره . هردوتا باهم خوبن
دوست عزیز این حرفا کدومه. بیا خودم ببرمت پیش یه نفر که درس نخوند و به قول شما به اندازه گاو هم علم نداره حتی نمیتونه دکمه کامپیوتر رو بزنه و روشنش کنه. ولی چون پول داشت داره کیف دنیا رو میکنه. باغ داره چند هکتار. پروش بوقلمون داره. پول میزاره رو پول. یه نفرم میشناسم یک کلاس سواد نداره ولی تا دلت بخواد زمین داره. یه تیکه زمینش رو بفروشه ده تا مثل من و شما رو میخره و میفروشه.
یکی هم بیا نشون بدم بهت قول میدم از باهوش ترین فردهایی هست که تا حالا دیدی مخه کامل.ولی به خاطر نداشتن سرمایه (حتی نمیتونه پول برای وام بزاره) لنگه. برای اینکه روزگار بگذرونه دیش نصب میکنه.

mr_khodaei2011

Registered User
لایک‌ها
179
به نظر من ثروت بهترین چیز هیت . ثروت خودش برا ادم مقام و منزلت هم میاره و همه تحولیت میگیرن حتی بیسواد باشی. فعلا که هر کی ثروت داره عشق دنیا را میکنه

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,815
هیچ کدوم جای انسانیت رو نمی گیره...
از علم هم میشه استفاده ی انسانی کرد هم میشه واقعه ی فوکوشیما رو دوباره در تاریخ تکرار کنیم...

بالا