برگزیده های پرشین تولز

علم بهتر است یا ثروت یا هر دو با هم؟

لطفا در نظر سنجی شرکت کنید

• فقط باید تحصیل کرد در مقاطع بالاتر هم باید درس خوند و با توجه به رشته تحصیلی کار هست و مشکلی نیست

Votes: 2 4.4%
  • باید کار کرد با توجه به نیازهای امروز و تحصیل دیگه فایده نداره و وقت تلف کردن هست

Votes: 16 35.6%
  • تحصیل تا مقطع لیسانس نیازه ولی بعدش دیگه باید رفت سره کار و فوق و دکترا وقت تلف کردنه

Votes: 5 11.1%
  • هم باید کار کرد و هم درس خوند بالاخره تجربه و تخصص نیازه و هر کی باید نسبت به علاقش تا هر مقطع تحصیل

Votes: 22 48.9%

• Total voters
    45

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
البته دوستان كم لطفي نداشته باشن خداي نكرده افراد زحمت كش جامعه رو زير سوال نبريم خيلي ها سواد ندارن ولي اگر نباشن همه لنگ اونا هستيم و زحمت كشن.

منظورتون هیروشیماس دیگه!

Last edited:

gamekhor2007

Registered User
لایک‌ها
19
توی ایران 100 درصد ثروت.من خودم مهندس شیمی هستم و 4 سال از عمرم رو هدر دادم و همش بخاطر خانواده بود که گفتن برو.همون موقع میخواستم شروع به کار کنم.کار نیست یا اگر هم باشه باید اول بری امتحان بدی.بعد بری درس دینی:hmm: پاس کنی که تو کت من نمیره اینجور کار پیدا کردن و کار کردن

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,504
من ثروت رو خیلی بیشتر ترجیح میدم.
کسی که شکمش سیره اینجا مینویسه من علم رو ترجیح میدم./.

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,504
دوست عزیز حتما که نباید بعد از فارغ التحصیلی شروع به کار کرد ، خیلی ها هستند از دوم راهنمایی شروع کردن به کار کردن الانم دارن واسه لیسانس میخونن..

بعد به نظر شما ارزش داره ماهی 10 میلیون درآمد داشته باشی اما بی سواد باشی؟؟ بلد نباشی 2 کلوم حرف بزنی؟؟؟ بلد نباشی سرمایت رو مدیریت کنی؟؟ بلد نباشی فرزند تربیت کنی نتونی با همسرت تعامل داشته باشی؟؟ و.....

به نظر من این روزا حداقل باید تا لیسانس خوند ( اونم ) نه فقط اینکه مدرکش رو بگیری ، بری دانشگاه که 2 زار به معلوماتت اضافه بشه...

کسی که ماهی 10 تومن درامد داره(حتی ماهی 4 5 تومن) هم بلده حرف بزنه هم بلده سرمایشو مدیریت کنه
اصلا این پول لامصب یه چیزیه وقتی بیاد دست آدم همه چی میوفته رو قلتک

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
همه که بیل گیتس نیستن!!! من استیوجابز رو در برابر مثال شما از بیل گیتس زدم که ملموس تر باشه. وگرنه خیلی ها هستن که از دانشگاه موفقیت رسیدن و در مقابل خیلی از مردم هم هستن که نیاز به دانش نداشتن و به موفقیت رسیدن. من که در این زمونه دانشگاه رو وقت تلف کردن میدونم چون هم خودم و هم دوستان خودم با 4 سال درس خوندن بیکاریم و فقط پول دادیم که یک تیکه کاغذ رو قاب کنیم بزنیم به دیوار. اونایی هم که سرمایه داشتن نهایتا تونستن مغازه کپی باز کنن!

خب رشته تحصيلي مهمه مثلا شما اگر حسابداري ميخوندين الان سر كار بودين.

karafarin

Registered User
لایک‌ها
266
همه که نمیتونن حسابداری و عمران و پزشکی بخونن ظرفیت رشته ها محدوده و ظرفیت ذهنی ادما هم همینطور
این وظیفه حکومته که از هر رشته به تعداد موردنیازش پذیرش کنه و بقیه رو با همون دیپلم بفرسته سرکار فنی و علاف رشته الکی نکنه جوون 18ساله دلش خوشه مثلا تاریخ قبول شده و میره دانشگاه غافل از اینده نامعلوم پس مقصر حکومت نه اون جوون یا خانوادش

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
همه که نمیتونن حسابداری و عمران و پزشکی بخونن ظرفیت رشته ها محدوده و ظرفیت ذهنی ادما هم همینطور
این وظیفه حکومته که از هر رشته به تعداد موردنیازش پذیرش کنه و بقیه رو با همون دیپلم بفرسته سرکار فنی و علاف رشته الکی نکنه جوون 18ساله دلش خوشه مثلا تاریخ قبول شده و میره دانشگاه غافل از اینده نامعلوم پس مقصر حکومت نه اون جوون یا خانوادش

خب اوشون گفتن دانشگاه وقت تلف كردنه نگفتن رشته اي كه خوندن چيه؟ همه رشته ها كه اينجوري نيست، ميگفتن رشته اي كه من خوندم ....

البته حسابداري هم جزو رشته هايي هست كه هم بايد كار كرد و هم درس خوند چون تو محيط كار خيلي چيزا رو ياد ميگيرن.

Sadhu

Registered User
لایک‌ها
499
خوشحال و سلامت بودن و لذت بردن از زندگی از جفتش بهتره !

H a s t i

Registered User
لایک‌ها
425
علم داشته باشم كه خودمو چس كنم يا ثروت داشته باشم كه گوز گوز كنم ؟ كدومش بهتره ؟ جنبه نداشته باشيم هيچ كدومش بهتر نيست

ثروت بهتر هست اگر جنبشو داشته باشي علم بهتر هست اگر جنبشو داشته باشي

افراط در هر دو خانمان سوز هست، هيچ كدوم هم نسبت به ديگري برتري نداره مهم اينكه تو زندگي با كدومش بيشتر حال ميكني بري دنبالش و اينكه ببيني كدوم براي تو بهتر هست تا اينكه مردم بخوان برات تصميم بگيرند و بگن كدوم بهتره

Last edited:

ali_ip3

Registered User
لایک‌ها
34
شما نمیتونی با شکم گرسنه درس بخونی :)

کنار درس ، کار

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
یعنی بعد از دیپلم که عموما دارن, ایشون حداقل 9 سال درس خونده دانشجوی دکترای تخصصی لنگ 6 تومن پولِ! باعث تاسف

البته ببينيد من نمي دونم ايشون زندگيش چجوريه و در چه موقعيتي درخواست 6 ميليون پول كرده و اون 6 تومن رو براي چه كاري ميخواد كه حالا ما بگيم يه دانشجوي دكترا يا شخصي با مدرك نميتونه وام بگيره من متاسفم كه در كشور يه وام رو انقدر براي يه دانشجو و ديگران ميپيچونن، حالا هر كس در هر پست و شغلي اگر وام مصوب شده بايد بدن، حالا بانك هم براي برگشت پول ضامن و مدرك ميخواد اين حق بانكه ولي اينكه بگن وام نميديم نامرديه!!

saeedk2015

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
خب رشته تحصيلي مهمه مثلا شما اگر حسابداري ميخوندين الان سر كار بودين.
من فوق لیسانس حسابداری میشناسم بیکاره. نه اینکه بیکار باشه توی میدون میوه میوه میفروشه. اگه فکر میکنی کار برای اون هست تو پیام خصوصی شمارش رو بدم واسش کار پیدا کن. حداقل کاری که بیمه ش رو بده و یکم حقوق بالاتر از میوه فروشی داشته باشه. بحث این ها نیست.بحث اینجاست که یعنی چی در یک مملکت یک دکترا نمیتونه حتی وام برای خودش جور کنه که کاری رو شروع کنه؟ من کامپیوتر خوندم و با یه نرم افزار حسابداری بهتر از کسی که سی سال حسابداری میکنه واست حسابداری میکنم. هم دفتر روزنامه بلدم هم دفتر کل هم ترازنامه هم انبارداری. از صورت مغایرت بانکی گرفته تا حساب سود و زیان رو با یه نرم افزار بهتر از حسابدار دستی واست در میارم. این ها همش حرفه. دوست بنده اومد کارگاه ماکارونی زد.از اون آدمهای زرنگ و کاربلده نه اینکه فکر کنی بی عرضه بود به قدری اذیتش کردن از گرفتن مجوز بگیر تا حمایت نکردنش از طرف دولت که اجبارا کارگاهش رو تعطیل کرد و الان بیکاره. اینم از وضع تولید مملکت.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
من فوق لیسانس حسابداری میشناسم بیکاره. نه اینکه بیکار باشه توی میدون میوه میوه میفروشه. اگه فکر میکنی کار برای اون هست تو پیام خصوصی شمارش رو بدم واسش کار پیدا کن. حداقل کاری که بیمه ش رو بده و یکم حقوق بالاتر از میوه فروشی داشته باشه. بحث این ها نیست.بحث اینجاست که یعنی چی در یک مملکت یک دکترا نمیتونه حتی وام برای خودش جور کنه که کاری رو شروع کنه؟ من کامپیوتر خوندم و با یه نرم افزار حسابداری بهتر از کسی که سی سال حسابداری میکنه واست حسابداری میکنم. هم دفتر روزنامه بلدم هم دفتر کل هم ترازنامه هم انبارداری. از صورت مغایرت بانکی گرفته تا حساب سود و زیان رو با یه نرم افزار بهتر از حسابدار دستی واست در میارم. این ها همش حرفه. دوست بنده اومد کارگاه ماکارونی زد.از اون آدمهای زرنگ و کاربلده نه اینکه فکر کنی بی عرضه بود به قدری اذیتش کردن از گرفتن مجوز بگیر تا حمایت نکردنش از طرف دولت که اجبارا کارگاهش رو تعطیل کرد و الان بیکاره. اینم از وضع تولید مملکت.

فوق ليسانس حسابداري كه كار نكرده تو زمينه تحصيليش به چه درد ميخوره، اين تاپيك اصلا بحث همينه كه طرف زمان تحصيلش مرتبط با رشتش بره كار كنه.

اين ديگه از اون حرفا بودا كه من كامپيوتر خوندم بيا از حسابدار بهتر برات حسابداري كنم!!!!

clickmax

Registered User
لایک‌ها
107
باسلام دوستان کاربر حسین ۵۵راست میگه من خودم از پانزده سالگی کارمیکردم تومیوه فروشی بدش اول دبیرستان ریاضیم........خوب بود رفتم فنی حرفه ای کارمیکردم دیپلمم گرفتم...ازفیزیک متنفربودم ..........فوق دیپلم کارکردم به صورت اینکه دیپلم زیردست که بودم برافوق دیپلمم خودم امدم دوستامو جمع کردم یه شرکت زدیم بعدش.لیسانس گرفتم و خوندموکارکردم وفوق کارموکم کردم و ولی برفوق قبول شدم از لیسانس به بعدم هرشش ماه یه مقاله ای اس ای میدادم زندگی سخت بود ولی ما یه نور کوچک دیدیموحرکت کردیم...این اقایی که میگه لیسانس کامپیوتر دارم مطمنم چون برنامه نویسی بلد نیست امده تو حسابداری کارمیکنه ولا من الان میشناسم که دوست صمیمی پسرخالم سالی دویست میلیون درامدشه ازطریق علمش...........یارو دوسال ازمن بزرگتره الان تالار بین المللی اصفهان براطراحیش دویست میلیون گرفته چون تلفیقی ازز اسلامی اروپاییه علم خوب داشنه باشی شاخ میشی تومملکت اینوبدون..

خوندن کارکردن قبل لیسانس شدیدا توصیه میشه...................من با هفده سال کار تونستم یه خونه
صدمتری یه پژو پارس و سیصدمیلیون داشته باشم خدارو شکر............
این اقا میگه اظهارنامه من اظهارنامه سیصدمیلیونی رو ١۴تومن مالیات برید میتونی بسم الله ولا ساکت باشین وازسخنان دیگران کسب فیض کنین.........

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
۲تا مساله مطرح

اولی اینکه مثلا من از خونه تا دانشگام 1.5 ساعت راه بود

۴روز در هفته میرفتم دانشگاه و میومدم ,حالا کی‌ دیگه وقت می‌کردم کنارش کارم بکنم؟!

دومین مساله اینه که چرا اون ببخشید عذر می‌خوام از دوستان اما واقعا چرا اون دانشگاه خراب شده به من چیزی که باید بدن سر کار انجام بدم رو یاد نداده و فقط اول هر ترم پول منو گرفته و هفته‌ا‌ی ۴ روز وقت منو گرفته تا خزعبلات به من یاد بده؟!؟!!

همیشه هم اینجوری نیست که کسی‌ حتما درس میخونده باید کارم میکرد چون مثل من اصلا شرایطش نبود!

لعنت به هرچی‌ دانشگاه که جز وقت تلف کردن هیچ تأثیری رو زندگی طرف نداره!

ahrad

Registered User
لایک‌ها
4,010
توایران معلومه که ثروت بهتره

بالا