برگزیده های پرشین تولز

علم بهتر است یا ثروت یا هر دو با هم؟

لطفا در نظر سنجی شرکت کنید

• فقط باید تحصیل کرد در مقاطع بالاتر هم باید درس خوند و با توجه به رشته تحصیلی کار هست و مشکلی نیست

Votes: 2 4.4%
  • باید کار کرد با توجه به نیازهای امروز و تحصیل دیگه فایده نداره و وقت تلف کردن هست

Votes: 16 35.6%
  • تحصیل تا مقطع لیسانس نیازه ولی بعدش دیگه باید رفت سره کار و فوق و دکترا وقت تلف کردنه

Votes: 5 11.1%
  • هم باید کار کرد و هم درس خوند بالاخره تجربه و تخصص نیازه و هر کی باید نسبت به علاقش تا هر مقطع تحصیل

Votes: 22 48.9%

• Total voters
    45

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
۲تا مساله مطرح

اولی اینکه مثلا من از خونه تا دانشگام 1.5 ساعت راه بود

۴روز در هفته میرفتم دانشگاه و میومدم ,حالا کی‌ دیگه وقت می‌کردم کنارش کارم بکنم؟!

دومین مساله اینه که چرا اون ببخشید عذر می‌خوام از دوستان اما واقعا چرا اون دانشگاه خراب شده به من چیزی که باید بدن سر کار انجام بدم رو یاد نداده و فقط اول هر ترم پول منو گرفته و هفته‌ا‌ی ۴ روز وقت منو گرفته تا خزعبلات به من یاد بده؟!؟!!

همیشه هم اینجوری نیست که کسی‌ حتما درس میخونده باید کارم میکرد چون مثل من اصلا شرایطش نبود!

لعنت به هرچی‌ دانشگاه که جز وقت تلف کردن هیچ تأثیری رو زندگی طرف نداره!

کار که لزوما در زمان دانشگاه نباید اتفاق بیفته، ببین کار کردن یعنی آشنا شدن با رابطه کارمند با کارفرما و روابط کاری با سایر کارمندا و خیلی مسایلی که تو کار مشخص میشه و تجربه مفید میشه شاید با حقوق خیلی پایین شما این چیزارو یاد بگیری و کارم انجام بدی برای کارفرمات که مثلا در زمان تحصیل در دانشگاه حتی با کار یکروزه هم بتونی زیر دست یک نفر که داره کار میکنه با فوت و فن کار آشنا بشی حتی بدون حقوق اگر خیلی نمیتونی وقت بزاری، شما هر جا بری بگی من حقوق نمیخوام ولی مثلا 2 روز وقت میزارم (جایی که بشناسنت) میزارن وردست یکی کار کنی مطمئن باش همونجا هم بعد از فارغ التحصیلی استخدام میشی با بیمه و همه چی چون میگن مثلا 4 ساله اینجاس با اخلاق و رفتار و خلق و خوت آشنا شدن دیگه خل نیستن یه آدم جدید که ندیده و نشناخته فقط چون مدرک داره رو بیارن سره کار. برای همینه که کار کردن در زمان تحصیل پیشنهاد میشه چون مزایاش 2 طرفس.

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
کار که لزوما در زمان دانشگاه نباید اتفاق بیفته، ببین کار کردن یعنی آشنا شدن با رابطه کارمند با کارفرما و روابط کاری با سایر کارمندا و خیلی مسایلی که تو کار مشخص میشه و تجربه مفید میشه شاید با حقوق خیلی پایین شما این چیزارو یاد بگیری و کارم انجام بدی برای کارفرمات که مثلا در زمان تحصیل در دانشگاه حتی با کار یکروزه هم بتونی زیر دست یک نفر که داره کار میکنه با فوت و فن کار آشنا بشی حتی بدون حقوق اگر خیلی نمیتونی وقت بزاری، شما هر جا بری بگی من حقوق نمیخوام ولی مثلا 2 روز وقت میزارم (جایی که بشناسنت) میزارن وردست یکی کار کنی مطمئن باش همونجا هم بعد از فارغ التحصیلی استخدام میشی با بیمه و همه چی چون میگن مثلا 4 ساله اینجاس با اخلاق و رفتار و خلق و خوت آشنا شدن دیگه خل نیستن یه آدم جدید که ندیده و نشناخته فقط چون مدرک داره رو بیارن سره کار. برای همینه که کار کردن در زمان تحصیل پیشنهاد میشه چون مزایاش 2 طرفس.

اینم باز بر میگرد به داشتن آشنا توی اون زمینه کاری!

بقیه رو نمی‌دونم اما من خیلی‌ از این رها رفتمو نتیجه نگرفتمو به بن بست رسیدم فقط به دلیل اینکه نه آشنا داشتم نه رابطی داشتم!

میدونی حداقل اینه که دانشگارو راحت با یه کنکور که الانم دیگه برش داشتن قبولی! اما واسه کار حتما حتما باس آشنا داشته باشی‌

Alireza_1387

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
داشتن علم بهتر از داشتن ثروت است اما نداشتن ثروت بدتر از نداشتن علم است

از جملات قصار حاج احسان کبیر :D
گل گفتی عزیز
موقعی می تونی از علم لذت ببری که از نظر مالی نمی گم ثروت مند باشی ولی حداقلیات زندگی رو داشته باشی
ولی اگه پول نداشته باشی ، دیگه هیچی به درد نمی خوره به جز یه چیزی ، اون هم معرفت

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
اینم باز بر میگرد به داشتن آشنا توی اون زمینه کاری!

بقیه رو نمی‌دونم اما من خیلی‌ از این رها رفتمو نتیجه نگرفتمو به بن بست رسیدم فقط به دلیل اینکه نه آشنا داشتم نه رابطی داشتم!

میدونی حداقل اینه که دانشگارو راحت با یه کنکور که الانم دیگه برش داشتن قبولی! اما واسه کار حتما حتما باس آشنا داشته باشی‌

خب شما چي خوندي؟ كدوم شهري؟ دوست داري اينجا بگو دوست داري پخ كن.

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
خب شما چي خوندي؟ كدوم شهري؟ دوست داري اينجا بگو دوست داري پخ كن.

من تهران هستم دوست من

برق خوندم لیسانس, الانم ترم ۳ ارشد برق هستم

ببین مثلا دوست خود من که با خود من دبیرستان بود و به زحمت فراوان دیپلم گرفت!! الان شرکت عموش داره کار می‌کنه که در رابطه با برق قدرت! با دیپلم!!

اما من که ارشد دارم میخونم جایی توی این شرکتا ندارم چون آشنایی ندارم!

تهرانی

Registered User
لایک‌ها
2,351
من تهران هستم دوست من

برق خوندم لیسانس, الانم ترم ۳ ارشد برق هستم

ببین مثلا دوست خود من که با خود من دبیرستان بود و به زحمت فراوان دیپلم گرفت!! الان شرکت عموش داره کار می‌کنه که در رابطه با برق قدرت! با دیپلم!!

اما من که ارشد دارم میخونم جایی توی این شرکتا ندارم چون آشنایی ندارم!

این اقا سعید رو من میشناسم , طفلک خیلی زحمت کشید و درس خوند ولی هر جایی رفت دنبال کار به در بسته خورد .. یا کلا قبول نمیکردن یا هرجا هم قبول میکردن دنبال مهندس نبودن و فقط یه کارگر میخواستن به اسم مهندس !! از تدریس هم که اونجوری پولی در نیومد براش و بیشتر یه زخم به جا گذاشت تا تحربه !!
ببخشید سعید جان وارد بحث شدم

ما یه رفیق داریم تو زندگیش یه روز هم کار نکرده , یعنی حتی یه روز ! از ثروتش هرچی بگم کم گفتم ... وقتی میخنده از ته دل میخنده , رنگ پوستش انقدر شاد و شفافه که نشون میده چقدر مشکلات داره !! خونه مجردی سه خوابه تو زعفرانیه , دوتا ماشین لوکس , پارتی مهمونی , دور همی ... خاطرات سکسش رو تعریف میکنه شاخ در میاری... کارایی کرده تو زندگیش که من و تو فقط فیلماش رو دیدیم ! هر یی دو ماه هم سفر میره برای ارامش اعصاب !!
بگین علم بهتره ما هم میگیم بهتره ولی..اینجور ادما رو که می بینم با خودم میگم کاش خانواده ی من هم مثل خانواده ی اون بیسواد بودن , پدرم اولین مهندس ایران در زمینه ی ....نبود .. کلا بیسواد بودیم ولی مثل اونا کارخونه سنگ داشتیم...بیسواد بودیم ولی حسرت نمی خوردیم ,کاش پدرم به جای امضای انگلیسی داشتن انگشت میزد , ولی عوضش می تونست مادرم رو ببره تور اروپا..

from lg

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
این اقا سعید رو من میشناسم , طفلک خیلی زحمت کشید و درس خوند ولی هر جایی رفت دنبال کار به در بسته خورد .. یا کلا قبول نمیکردن یا هرجا هم قبول میکردن دنبال مهندس نبودن و فقط یه کارگر میخواستن به اسم مهندس !! از تدریس هم که اونجوری پولی در نیومد براش و بیشتر یه زخم به جا گذاشت تا تحربه !!
ببخشید سعید جان وارد بحث شدم

ما یه رفیق داریم تو زندگیش یه روز هم کار نکرده , یعنی حتی یه روز ! از ثروتش هرچی بگم کم گفتم ... وقتی میخنده از ته دل میخنده , رنگ پوستش انقدر شاد و شفافه که نشون میده چقدر مشکلات داره !! خونه مجردی سه خوابه تو زعفرانیه , دوتا ماشین لوکس , پارتی مهمونی , دور همی ... خاطرات سکسش رو تعریف میکنه شاخ در میاری... کارایی کرده تو زندگیش که من و تو فقط فیلماش رو دیدیم ! هر یی دو ماه هم سفر میره برای ارامش اعصاب !!
بگین علم بهتره ما هم میگیم بهتره ولی..اینجور ادما رو که می بینم با خودم میگم کاش خانواده ی من هم مثل خانواده ی اون بیسواد بودن , پدرم اولین مهندس ایران در زمینه ی ....نبود .. کلا بیسواد بودیم ولی مثل اونا کارخونه سنگ داشتیم...بیسواد بودیم ولی حسرت نمی خوردیم ,کاش پدرم به جای امضای انگلیسی داشتن انگشت میزد , ولی عوضش می تونست مادرم رو ببره تور اروپا..

from lg

ببين برادر من
رشد كردن يه اصولي داره (كاري به استثنا ها ندارم بيل گتس و استيو جابز و انيشتن ... ) كلاهتون رو قاضي كنيد دوستان استيو جابز رو از شركت خودش كه از صفر درست كرده بود سهام عمدش رو خريدن و بيرونش كردن از شركت خودش از 1 ميليارد دلار شد صفر دوباره رفت شركت زد و دوباره معروف شد تو جهان، خود من ممكنه الان من رو بندازن بيرون ممكنه از جام نتونم بلند بشم ديگه اينا استثناهاي جهان هستن پس انقدر بيل گيتس نرفت دانشگاه و استيو جابز نرفت نگيد خيلي ها هم نرفتن الان كنار خيابون دارن مواد ميفروشن، حالا غرض از اين حرفا چي بود.
شما (شما نوعي منظورم هست نه شخص يا كاربر خاصي) ممكنه عالم رشته خودت و شاگرد اول باشي ولي 1 روز كار نكردي، شما بري وايسي كنار يه بيسوادي كه 10 سال تو رشته شما كارگري كرده 100% بهتر از شما ميتونه كار ها رو انجام بده، شما اگر در محل كار شروع كني هي خودت رو باديگران مقايسه كني كه چرا اون 100 تومن ميگيره من كه فوقم كارآموزم و از اين قبيل حرفا و به جاي كار ياد گرفتن دنبال خاله زنك بازي باشين هيچ كارفرمايي شما رو نگه نميداره.

mr_scroch

Registered User
لایک‌ها
26
فقط ادمهایی میتونن در کنار درس کار بکنن که سرمایه اولیه داشته باشن یعنی باباشون داشته باشه
ادمهایی مثل ما بدبخت بیچاره اول باید بره کار کنه مفتی تا کار رو یاد بگیر بعد یه مدت کم بخوره تا جمع کنه بد کارش رو شروعه کنه بد وقتی از کارش جواب خوبی گرفت بره درس بخونه
من سنم بیست و یک ساله خدا رو شکر تا حالا با وجود نبود سرمایه اولیه خوب پیش رفتم زمانی بود دست فروشی میکردم تا پول جمع کنم شب و روز کار کردم ولی خدارو شکر تو این سن به جایی رسیدم که ادم هایی به سن دو برابر من الان همچین نقطه ای نیستن.البته از تفریحم زدم از جوونیم زدم زمانی که رفیقام دختر بازی میکردن من سرکار بودم زمانی که اونها به فکر تفریح شبشون بودن من به فکر بیشتر کردن درامدم بودم خدارو شکر الان هم تفریحم رو دارم هم کارم رو هم پولش رو ولی اونها الان تازه دنبال کار هستن هفته ای نیست که رفیقام زنگ نزنن و بگن علی کار برامون سراغ نداری.
الان همزمان با کار درسم رو ادامه دارم میدم نه برای اینکه برم فردا کارمند دولت بشم دلم رو خوش کنم به حقوق سر برج حقیقتا چون پدر مادرم دوست دارن یکی از بچه هاشون حداقل یه اسم مهندسی روش باشه فردا پوزش رو بدن دارم میخونم
از کتابهای درسی شدیدا بدم میاد چون هیچیش بدرد نمیخوره.فقط در طول ماه یکبار میزم انقلاب انتشارات جیحون اونجا جند تا کتاب جدید میگیرم میخونم.حداقلش چیزی هست که به کارم میاد و علاقه دارم نه زوری هست نه بدرد نخور.
ولی چیزی که من بعد این مدت فهمیدم اینه که پول بیشتر بدبختی میاره تا خوشبختی.ولی به اندازش خوبه
هرچیزی به اندازش خوبه جز معرفت وعلم که هر چی بیشتر باشه بهتره

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
فقط ادمهایی میتونن در کنار درس کار بکنن که سرمایه اولیه داشته باشن یعنی باباشون داشته باشه
ادمهایی مثل ما بدبخت بیچاره اول باید بره کار کنه مفتی تا کار رو یاد بگیر بعد یه مدت کم بخوره تا جمع کنه بد کارش رو شروعه کنه بد وقتی از کارش جواب خوبی گرفت بره درس بخونه
من سنم بیست و یک ساله خدا رو شکر تا حالا با وجود نبود سرمایه اولیه خوب پیش رفتم زمانی بود دست فروشی میکردم تا پول جمع کنم شب و روز کار کردم ولی خدارو شکر تو این سن به جایی رسیدم که ادم هایی به سن دو برابر من الان همچین نقطه ای نیستن.البته از تفریحم زدم از جوونیم زدم زمانی که رفیقام دختر بازی میکردن من سرکار بودم زمانی که اونها به فکر تفریح شبشون بودن من به فکر بیشتر کردن درامدم بودم خدارو شکر الان هم تفریحم رو دارم هم کارم رو هم پولش رو ولی اونها الان تازه دنبال کار هستن هفته ای نیست که رفیقام زنگ نزنن و بگن علی کار برامون سراغ نداری.
الان همزمان با کار درسم رو ادامه دارم میدم نه برای اینکه برم فردا کارمند دولت بشم دلم رو خوش کنم به حقوق سر برج حقیقتا چون پدر مادرم دوست دارن یکی از بچه هاشون حداقل یه اسم مهندسی روش باشه فردا پوزش رو بدن دارم میخونم
از کتابهای درسی شدیدا بدم میاد چون هیچیش بدرد نمیخوره.فقط در طول ماه یکبار میزم انقلاب انتشارات جیحون اونجا جند تا کتاب جدید میگیرم میخونم.حداقلش چیزی هست که به کارم میاد و علاقه دارم نه زوری هست نه بدرد نخور.
ولی چیزی که من بعد این مدت فهمیدم اینه که پول بیشتر بدبختی میاره تا خوشبختی.ولی به اندازش خوبه
هرچیزی به اندازش خوبه جز معرفت وعلم که هر چی بیشتر باشه بهتره

خدا رو شکر
خوشحالم که به هدفت رسیدی و خودتم پیشرفتت رو حس کردی

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
ببين برادر من
رشد كردن يه اصولي داره (كاري به استثنا ها ندارم بيل گتس و استيو جابز و انيشتن ... ) كلاهتون رو قاضي كنيد دوستان استيو جابز رو از شركت خودش كه از صفر درست كرده بود سهام عمدش رو خريدن و بيرونش كردن از شركت خودش از 1 ميليارد دلار شد صفر دوباره رفت شركت زد و دوباره معروف شد تو جهان، خود من ممكنه الان من رو بندازن بيرون ممكنه از جام نتونم بلند بشم ديگه اينا استثناهاي جهان هستن پس انقدر بيل گيتس نرفت دانشگاه و استيو جابز نرفت نگيد خيلي ها هم نرفتن الان كنار خيابون دارن مواد ميفروشن، حالا غرض از اين حرفا چي بود.
شما (شما نوعي منظورم هست نه شخص يا كاربر خاصي) ممكنه عالم رشته خودت و شاگرد اول باشي ولي 1 روز كار نكردي، شما بري وايسي كنار يه بيسوادي كه 10 سال تو رشته شما كارگري كرده 100% بهتر از شما ميتونه كار ها رو انجام بده، شما اگر در محل كار شروع كني هي خودت رو باديگران مقايسه كني كه چرا اون 100 تومن ميگيره من كه فوقم كارآموزم و از اين قبيل حرفا و به جاي كار ياد گرفتن دنبال خاله زنك بازي باشين هيچ كارفرمايي شما رو نگه نميداره.

خب دادا همه میتونن بیل گیتس بشن
ولی باید مثل اونها اراده آهنین داشت
دوستان برید کتاب پدر پولدار و پدر بی پول را بخونید واقعا جالبه
ما فقط میخایم درس بخونیم یک جایی دستمون بند بشه
ولی کمتر کسی هست بخاد درس بخونه خودش دست چند نفر را بند کنه
چون راحت طلب هستیم پس بیل گیتس نمیشیم
فقط دلمون خوشه به در آمد و زن گرفتن و ماشین و تفریح و مسافرت و بچه دار شدن و باز نشسته شدن و بعد چند سالی دوران بازنشستگی و ...
ولی اونایی که بیل گیتس میشن با بقیه فرق دارن
هدف شون این نیست
هدف مهم هست
منم هدف داشته باشم میتونم تو همین ایران بشم یکی مثل بیل گیتس
خداییش من که خیلی خوشحال هستم دیپلم را گرفتم و درس را ولش کردم رفت

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370

واقعا همین طرز تفکر هست که باعث میشه این همه جوون همه الکی برن درس بخونن واسه مدرک
این همه پول حرم بشه برای گرفتن یک لیسانس بی ارزش
من که هیچ وقت چنین فکری نکردم
لااقل درس برای پوز دادن به بقیه
الان تو ایران مهندس باشی و پراید سوار بشی بیشتر پز داره یا دیپلمه و پورشه سوار ؟

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410

ولی کمتر کسی هست بخاد درس بخونه خودش دست چند نفر را بند کنه
چون راحت طلب هستیم پس بیل گیتس نمیشیم
هدف مهم هست
منم هدف داشته باشم میتونم تو همین ایران بشم یکی مثل بیل گیتس
خداییش من که خیلی خوشحال هستم دیپلم را گرفتم و درس را ولش کردم رفت

1. بیل گیتس هم برای اهداف خودش چند نفر رو استخدام کرد که براش کار کنن هدفش این نبود که دست چند نفر رو بند کنه!
2. خب بله هر کس هدفی داره، خب شما که میگین منم هرف داشته باشم که بشم مثل بیل گیتس الان هدفتون چیه؟

واقعا همین طرز تفکر هست که باعث میشه این همه جوون همه الکی برن درس بخونن واسه مدرک
این همه پول حرم بشه برای گرفتن یک لیسانس بی ارزش
من که هیچ وقت چنین فکری نکردم
لااقل درس برای پوز دادن به بقیه
الان تو ایران مهندس باشی و پراید سوار بشی بیشتر پز داره یا دیپلمه و پورشه سوار ؟

ایشونم هرفش این بوده که پدر مادرش رو خوشحال کنه دیگه ، بالاخره هر فردی نظری داره.

بله جامعه امروز برای کار و ازدواج سطح تحصیلات براشون مهمه.

.:smr:.

Registered User
لایک‌ها
4,964
ولی جدا میگم اگر بابات پول نداشته باشه خودتم پارتی نداشته باشی هیچی نمیشی

احسانبزرگي

Registered User
لایک‌ها
3,301
فقط پول علم فقط نهایت تا دیپلم
البته هستن کسانی که کمتر از این سن دارائیهای این فرد پول خورد هست واسشون ولی این فقط مقایسه دوبرادر هست؟

طرف یکیش دیپلم الان 3تا خونه بزرگ و یه کیا اپتیما2012و یه هیوندا کوپه داره و وارد کننده قطعات پی سی از چین و دبی هست و یه مغازه هم تو برج بهار داره تازه 40سال
اونوقت برادر فوق لیسانسش حقوق دانشگاهش کفاف نمیده مسافرکشی میکنه
ادم زرنگ اونه که فقط پول جمع کن و پولسازی کنه اونم زیاد
بابا مایه دارم از نعمت های خوب خداست که شامل حال 2000تایکی شده

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
1. بیل گیتس هم برای اهداف خودش چند نفر رو استخدام کرد که براش کار کنن هدفش این نبود که دست چند نفر رو بند کنه!
2. خب بله هر کس هدفی داره، خب شما که میگین منم هرف داشته باشم که بشم مثل بیل گیتس الان هدفتون چیه؟

ایشونم هرفش این بوده که پدر مادرش رو خوشحال کنه دیگه ، بالاخره هر فردی نظری داره.

بله جامعه امروز برای کار و ازدواج سطح تحصیلات براشون مهمه.

منظور من این بود که اونها هدفشون اینه که خودشون واسه خودشون کار کنن
ولی هدف اکثر جوون ها از مدرک اینه که برن جایی کار کنن
منتظر بشن تا یکی بهشون بگه بیا واسه ما کار کن
مشکل همینه
کسی که واسه خودش کار کنه هزار برابر بیشتر از بقیه میتونه درآمد کسب کنه
جامعه امروزی شما پورشه داشته باشی و پولدار مطمئن باش از خداشونه بهت دختر بدن
وقتی هم پولدار باشی نه مدرک مهمه نه تحصیلات
پول داری یعنی شغل خوبی داره
منظور من اینه ارزش نداره واسه یک لیسانس آدم 4 سال درس بخونه در حالی که میدونه فقط واسه مدرکه
تو این چهار سال بزنی تو یک کاری میتونی خودت را ببندی

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
منظور من این بود که اونها هدفشون اینه که خودشون واسه خودشون کار کنن
ولی هدف اکثر جوون ها از مدرک اینه که برن جایی کار کنن
منتظر بشن تا یکی بهشون بگه بیا واسه ما کار کن
مشکل همینه
کسی که واسه خودش کار کنه هزار برابر بیشتر از بقیه میتونه درآمد کسب کنه
جامعه امروزی شما پورشه داشته باشی و پولدار مطمئن باش از خداشونه بهت دختر بدن

اشتباه مي كني عزيز
اين تفكر اشتباهه كه اگر پول داشته باشي به شما دختر ميدن ، بله هستن تو جامعه ما افرادي كه سطحي به مسايل نگاه ميكنن و پول رو در همه چيز ميبينن ، پول صرفا كلاس و رفتار اجتماعي و ... همراه خودش نمياره.

وقتی هم پولدار باشی نه مدرک مهمه نه تحصیلات

براي كي مهم نيست؟ كسي كه پولداره و تحصيلات نداره پولاش رو ازش بگيري هيچي نداره.

پول داری یعنی شغل خوبی داره

اين صرفا كافي نيست، از كجا معلوم اختلاس نكرده يا دزدي نكرده و يا كلاه كسي رو برنداشته ، شما حاضري به كسي كه فقط پولداره دختر بدي؟

منظور من اینه ارزش نداره واسه یک لیسانس آدم 4 سال درس بخونه در حالی که میدونه فقط واسه مدرکه
تو این چهار سال بزنی تو یک کاری میتونی خودت را ببندی

بله اين حرف درستيه ، ممكنه كسي از نوجواني بره تو بازار كار كنه و رشد كنه و خودش رو ارتقا بده و مدرك تحصيلي هم نداشته باشه، اگر هدف فقط گرفتن مدرك باشه غلطه ولي اگر تحصيل با علاقه و هدف و برنامه باشه بسيار خوبه، بحث من اينه براي دوستاني كه هدف دارن چقدر خوبه در زمان تحصيلشون با رشته مرتبط كار كنن كه براشون سابقه و تجربس.

rooshak

Registered User
لایک‌ها
99
بله اين حرف درستيه ، ممكنه كسي از نوجواني بره تو بازار كار كنه و رشد كنه و خودش رو ارتقا بده و مدرك تحصيلي هم نداشته باشه، اگر هدف فقط گرفتن مدرك باشه غلطه ولي اگر تحصيل با علاقه و هدف و برنامه باشه بسيار خوبه، بحث من اينه براي دوستاني كه هدف دارن چقدر خوبه در زمان تحصيلشون با رشته مرتبط كار كنن كه براشون سابقه و تجربس.

این قضیه اصلا تو ایران جواب نمیده .
با رشته مرطبت !!!!
اینجا رشته یی که علاقه داری با چیزی که میخونی 180 درجه فرق داره .
ما جهان سومی هستیم و خواهیم ماند .
همیشه از همه کصورا 50 سال عقبیم با این **** اموزشی

پول فقط پول
پول کار میاره نه علم

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

بالا