برگزیده های پرشین تولز

وايمكس ايرانسل

akhtatn289

Registered User
لایک‌ها
0
من كه جايي صحبتي از IP نكردم ... اين كار يه عمل زمان بر هست و شايد يك ساعتي زمان ببره و شما بايد تسلط كافي را داشته باشه ! اگه فكر ميكني تواناييش را نداري انجام نده ! خودت را توي دردسر ننداز ...

من هيچ مسئوليتي را قبال اين كار قبول نميكنم.

در هر صورت مودم من فضاي باز هست ... يه قسمتي هست به نام wimax كه توش فركانس ها را نوشته يكي يكي فركانس ها امتحان كن !
پايين كه بري يه جدولي هست به نام scanning list كه توش فركانس ها را نوشته ! همه را يادداشت كن بعد با remove enrty همه را پاك كن و save setting ميكني .. و مودم را reboot كن بعد فركانس اول را از قسمتي كه توي عكس هست وارد ميكني...

مشاهده پیوست 140581

دو تاي اولي كه FFT Size , Bandwidth را دست نميزني و توي قسمت سوم فركانس اول را مينويسي و save setting ميكني و مودم را reboot ميكني بعد چك ميكني ميبيني سيگنالت چه وضعيتي داره دوباره ميري توي همون قسمت سيگنالي كه وارد كردي را پاك ميكني و سيگنال بعدي را وارد ميكني ! reboot ميكني و چك ميكني گيرندگي چه وضعيتي داره دوباره اين مرحله انجام ميدي تا همه فركانس ها را تست كرده باشي ... اوني كه بهترين و بيشترين كارايي را بهت داد را بزار توي ليست باشه و بقيه را حذف كن و ليست را يه جاي امن نگه دار تا بعدا اگه لازم شد بتوني ازش استفاده كني و فركانس ها را برگردوني.

مشاهده پیوست 140587

مشاهده پیوست 140588

اين هم نتيجه كار من هست.

مشاهده پیوست 140584

والا گيرندگي اينا شبيه همون USB ها هست ... با اين تفاوت كه ديگه در گير سيم نيستي... و نرم افزار هم لازم نداري ! مثل بقيه مودم هاشون ميتوني bridge mode و router mode بزاري ! اولي حالتي هست كه توي مرورگر بايد يوزرنيم و پسورد بزني و دومي حالتي هست كه خود مودم هميشه وصل هست و شما با وصل شدن بهش به اينترنت وصل ميشه

3 تا چراغ داره كه باطري و شبكه بيسيم و آنتن وايمكس هست.
باطري 9 ساعت جواب ميده ... شبكه بي سيم هم نشون دهنده فعال بودنش هست.
آنتن وايمكس هم 5 وضعيت داره ...

چشمك زن قرمز --- اصلا آنتن پيدا نكرده
چشمك زن زرد --- آنتن پيدا كرده داره سعي ميكنه كانكت شه
ثابت قرمز --- وصل شده ولي سيگنال قوي نيست
ثابت زرد --- وصل هست سيگنال بد نيست
ثابت سبز هم كه وصل هست وسيگنال قوي هست

من براي درخواست چون قبلا سرويس داشتم ايميل زدم به wimaxsales {at} mtnirancell .ir و گفتم كه اشتراك فلان را دارم و درخواست مودم همراه وايمكس ايرانسل دارم كه به عنوان مودم دوم به سرويسم اضافه بشه. بعد هم 218 هزار تومن توي حساب ecareام شارژ كردم...
خودشون بهم ايميل زدن كه كارشناسان با شما تماس ميگيرن بعد هم از حسابم مبلغ مودم+ماليات+هزينه نصب كم شد و كارشناس تماس گرفت كه فلان وقت ميخواهد بياد مشكلي هست؟

به طور كلي چون توي خونه كه نميخواستم ازش استفاده كنم ... ميخواستم وقتي بيرون خونه هستم ازش استفاده كنم .... اين مواقع هم آنتن را بهم ميده و مشكلي نداره ... حالا نميدونم براي شما چطور عمل ميكنه و بيشتر كجا ها ميخواهي ازش استفاده كني

در مورد شبكه بيسيم اش تقريبا يه شعاع 7~8 متري را پوشش ميده و اگه اشتباه نكنم 7 نفر ميتونن همزمان بهش وصل بشن. استانداردهايي كه پشتيباني ميكنه b/g/n هست... سيستم امنيتي براي وصل شدن هم WPA2 و WPA را داره با رمزنگاري هاي AES و TKIP و تركيب TKIPAES

پشت دستگاه زده Made In Korea حالا نميدونم چقدر راست هست !! مال شركت MODACOM هست و مدلش URoad-8000 هست

ويرايش:
يه نكته اي را بايد خدمت دوستان عرض كنم كه هنگام حركت سرويس قطع ميشه و با ثابت شدن مجدد ، سرويس دوباره وصل ميشه.
منظور از حركت ، حركت با خودرو هست ! من امروز امتحان كردم ديدم پياده كه راه ميرم مشكلي نيست و فقط اگه جايي كه آنتن نباشه برم قطع ميشه ولي اگه توي ماشين وصل باشين ، و حركت كنين ، حتي اگه پوشش شبكه وجود داشته باشه ، بازم قطع ميشه

يه چيز جالب در مورد مودم جيبي من در حال حركت هم كار ميكنه حتي ماشين با سرعت ١٠٠ كيلومتر در ساعت هم بدون مشكل كار ميكنه مگر اينكه پوشش شبكه نباشه

Wallet

Registered User
لایک‌ها
53
این مودمای جیبی خیلی چیز توپیه اگه کسی تو ایران سراغ داشت به منم خبر بده:rolleyes:
PocketModem_MF.jpg

منم می خام . :D:king:

darvish1900

Registered User
لایک‌ها
116
نه عزیز من ۴۰ گیگ چیه طرف نمیاد ۸۳ تومن بده یا ۱۳۰ تومن بده که ۴۰ گیگ دانلود کنه!
من خودم پرسیم مشکلب هم گفتن نداره!
از لحاظ علمی هم کی گفته امکان پذیر نیست؟!
شما با ۱ مگ میتونین در روز
۱۰.۸ گیگ دانلود کنین که حالا نگیم ۲۴ ساعت هم دان نکرده باشه راحت ۸ گیگ میشه دان کرد
که تو ۲۱ - ۲۲ روز به ۱۷۰ میرسه! چه برسه به ۳۰ روز

دوست عزیز ایرانسل کسانیکه زیاد دانلود داشته باشند رو تو لیست سیاه قرار میده

اما 35 گیگ بعید بره تو لیست سیاه من با مخابرات 256 ماهی 40گیگ دانلود دارم. اگر واقعا قطع کرده باشند خیلی یزیدن

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
دوست من این قانون اولا جایی نوشته نشده بد من تجربیات خودم رو میگم!
من با ۱ مگ نامحدود ۲-۳ ماه که داشتم هر ماه ۱۳۰-۱۲۰-۱۴۰ گیگ دانلود داشتم
هیچ اتفاقی هم نیفتاد!

دوست عزیز ایرانسل کسانیکه زیاد دانلود داشته باشند رو تو لیست سیاه قرار میده

اما 35 گیگ بعید بره تو لیست سیاه من با مخابرات 256 ماهی 40گیگ دانلود دارم. اگر واقعا قطع کرده باشند خیلی یزیدن

darvish1900

Registered User
لایک‌ها
116
دوست من این قانون اولا جایی نوشته نشده بد من تجربیات خودم رو میگم!
من با ۱ مگ نامحدود ۲-۳ ماه که داشتم هر ماه ۱۳۰-۱۲۰-۱۴۰ گیگ دانلود داشتم
هیچ اتفاقی هم نیفتاد!

دوست عزیز ایرانسل قوانینش به مشتری اطلاع نمیده.

من نمایندگی ایرانسل دارم. و الکی نمیگم تو قیمت حساب کاربیتون اون پایین یک قسمت به نام لیست سیاه داره.
وقتی مشتری پهنای باند زیاد بگیره دخلش میارند.
این قواینین من در آوردی فقط از ایراسنل دزد در میاد طرف اسمش نامحدود خریده مثل خط که میخری استفاده نکنی میسوزونه. از قوانین الکی زیاد داره

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
من یه ماه 240 گیگ دانلود کردم هیچی نگفتن
همون ماه پسرداییم تو کرج 90 گیگ دانلود کرد زنگ زدن بهش که زیاد دانلود میکنی
شاید به ترافیک شبکه تو منطقه هم بستگی داشته باشه

اینم نقل قول از سایت خود ایرانسل

- به منظور تضمین کیفیت سرویس‌های ارائه شده، ایرانسل در مورد طرح‌های نامحدود اقدام به اعمال «خط مشی مصرف صحیح» نموده است. سقف کاربرد نامحدودی برای کاربران در نظر گرفته شده است تا بتوانند بدون نگرانی به گردش در اینترنت و دانلود بپردازند. با این حال، در صورتی که کاربر به طور غیرمعمول از پهنای باند استفاده کرده و به دانلود بیش از حد اقدام نماید، از دوره بعدی، سیاست محدودسازی پهنای باند در مورد وی اعمال خواهد شد و از آن پس، قادر به استفاده از سرویس، به صورت نامحدود نخواهد بود.

7O7

Registered User
لایک‌ها
23
دوست عزیز ایرانسل قوانینش به مشتری اطلاع نمیده.

من نمایندگی ایرانسل دارم. و الکی نمیگم تو قیمت حساب کاربیتون اون پایین یک قسمت به نام لیست سیاه داره.
وقتی مشتری پهنای باند زیاد بگیره دخلش میارند.
این قواینین من در آوردی فقط از ایراسنل دزد در میاد طرف اسمش نامحدود خریده مثل خط که میخری استفاده نکنی میسوزونه. از قوانین الکی زیاد داره
من یه ماه 240 گیگ دانلود کردم هیچی نگفتن
همون ماه پسرداییم تو کرج 90 گیگ دانلود کرد زنگ زدن بهش که زیاد دانلود میکنی
شاید به ترافیک شبکه تو منطقه هم بستگی داشته باشه

اینم نقل قول از سایت خود ایرانسل

با همین فرمون بریم ببینیم تا روشن بشه تا حالا کسی محدود شده یا نه ؟ :lol: اگه کس محدود شده لطف کنه بیاد بگه . اما این که زنگ زدن به پسردایی معلومه که مثل شاتل نرم افزار محدود کننده ندارن و مجبورن التماس کنن :D

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
والا اینکه شما نمایندگی دارین یا نه که حواب نشد
من میگن ۳ ماه هر ماه اونقدر دان کدرم هیچ اتفاقی هم نیفتاد
خوب من چیزی که تجربه کردم رو میگم دیگه

parscyber

Registered User
لایک‌ها
16
خود پشتیبانی ایرانسل برای ۱ مگ و همینطور ۲ مگ میگه اگر ۴۰ گیگ دانلود کنید سرویستون رو جمع می کنیم و سرویس نامحدود برای دانلود و بقول خودشون تخلیه شبکه نیست! یکی از دوستان من با استفاده ۳۵ گیگ در وسط دوره سرویسش رو جمع کردند که پر مصرفی :(
شما چطور با ۱ مگ تونستید ۱۷۰ گیگ در کمتر از یکماه دانلود کنید؟ اصلا امکانش از لحاظ علمی هم وجود نداره :confused:

دوستان به حرف هر کسی گوش نکنید و خودتون زنگ بزنید بپرسید از پشتیبانی که اگر ضرر کنید هیچکی پاسخگو نیست

Sent from my XPERIA S

خوب دوستان جوابتو دادن!‌:D
الان که آخر برج هست کل مصرف من 211 گیگ بوده و کسی هم چیزی بهم نگفته.
همونطور که گفتن فکر کنم بستگی به ترافیک منطقه داره. من ماههای بهمن و اسفند هم همینطور استفاده کردم (البته با سرویس 512 و مجموعا با احتساب فروردین 270 گیگ مصرف داشتم)
به هر حال من دارم ماهی 82 هزار تومن پول میدم که اونطوری که دوست دارم استفاده کنم. (والا!‌ یه پکیج تو لینوکس میخوای بریزی اینقدر Dependancy داره که مجبور میشی کل اینترنت رو دانلود کنی!)
خیلی مسخره س که کسی بخواد بگه تو چرا داری اینقدر مصرف میکنی!!! :blink::blink::blink:

m_amin

Registered User
لایک‌ها
268
خوب دوستان جوابتو دادن!‌:D
الان که آخر برج هست کل مصرف من 211 گیگ بوده و کسی هم چیزی بهم نگفته.
همونطور که گفتن فکر کنم بستگی به ترافیک منطقه داره. من ماههای بهمن و اسفند هم همینطور استفاده کردم (البته با سرویس 512 و مجموعا با احتساب فروردین 270 گیگ مصرف داشتم)
به هر حال من دارم ماهی 82 هزار تومن پول میدم که اونطوری که دوست دارم استفاده کنم. (والا!‌ یه پکیج تو لینوکس میخوای بریزی اینقدر Dependancy داره که مجبور میشی کل اینترنت رو دانلود کنی!)
خیلی مسخره س که کسی بخواد بگه تو چرا داری اینقدر مصرف میکنی!!! :blink::blink::blink:

من الان ریپورتت میکنم حسابتو ببندن تا یاد بگیری بیشتر از ۴-۵ گیگ از سرویس نامحدود استفاده نمیکنن:دی

yuzerneym

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوستان عزیز
آیا می‌توان وایمکس ایرانسل گرفت اما از اینترنت آن فقط بر روی موبایل و تبلت استفاده کرد. من چیزی در مورد وایمکس نمی‌دانم که این سوال را پرسیدم. چون که کامپیوتر ندارم. آیا مودم آن را می‌شود مثلا در پارک هم استفاده کرد؟
ممنون اگر از دوستان کسی راهنمائی کند؟

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
Tehran - Tehranpars Hossein Rezazadeh ------
دوستان عزیز
آیا می‌توان وایمکس ایرانسل گرفت اما از اینترنت آن فقط بر روی موبایل و تبلت استفاده کرد. من چیزی در مورد وایمکس نمی‌دانم که این سوال را پرسیدم. چون که کامپیوتر ندارم. آیا مودم آن را می‌شود مثلا در پارک هم استفاده کرد؟
ممنون اگر از دوستان کسی راهنمائی کند؟

آره میشه ٰ. باید مودم wireless بگیرید که البته به برق احتیاج داره و تو پارک نمیشه مودم usb هم داره ولی درایورش برای تبلت موجود نیست برای همین نمیشه استفاده کرد

اگر خواستید بگیرید حتما روزی که خواستند بیان نصب یه کامپیوتر جور کنید و یا وقتی تماس می گیرند که هماهنگ کنند بگید که کامپیوتر ندارید تا یک تکنسین نصبی که لپتاب داره بیاد برای نصب

sabig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
منم برای استفاده رو گوشی نیاز دارم، این مودم های جیبی که جدیدا تبلیغ کرده خوبه؟ برای گوشی هم نیاز به نصب داره؟!

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
سلام ،

الان برای دریافت اشتراک وایمکس ایرانسل باید به کجا مراجعه کرد؟ به سایت ایرانسل یا مستقیم به این نماینده های فروش ایرانسل؟ وصل شدن سرویس چه مدت طول میکشه؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام ،

الان برای دریافت اشتراک وایمکس ایرانسل باید به کجا مراجعه کرد؟ به سایت ایرانسل یا مستقیم به این نماینده های فروش ایرانسل؟ وصل شدن سرویس چه مدت طول میکشه؟
سایتش بهترین و سریع ترین روشه
نمایندگی ها هم خودشون اطلاعات رو ازت میگیرن باز تو سایت ثبت میکنن و فقط یه هزینه هم ازت میگیرن و هیچ کار اضافه ای نمیکنن

معمولا از وقتی پر کنی فرم رو یکی دو روزه باهات تماس میگیرن که پولو بریزی بعدشم میان مودمو تحویل میدن
بستگی به حجم متقاضیان منطقه داره ولی کلا سرعتشون خوبه

Rakhsh

Registered User
لایک‌ها
37
سوسک اینا دوباره تعطیل شد!

shams03

Registered User
لایک‌ها
512
سلام ،

فعلا که اصلا از فکر ایرانسل بیا بیرون سرویس برای اکثر مناطق افتضاح هست
من 2 مگ دارم تو روز هر یک ساعت نیم ساعت کلا قطع میشه بعد که وصل میشه نصف آنتن رو میده
یه 3 4 روزی هست که اینجوری شده
کسی هم نتونسته از پشتیبانی جواب درست حسابی بگیره

Tehranshahr

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
384
من 2 مگ دارم تو روز هر یک ساعت نیم ساعت کلا قطع میشه بعد که وصل میشه نصف آنتن رو میده

اینجا خوشبختانه مشکلی نیست.

Rakhsh

Registered User
لایک‌ها
37

صد در صد تایید میشه! برای من هم یک هفته س که هی فطع و وصل میشه! همیشه 5 تا خطش پر بود الان شده 4 تا. بعدش که قطع و وصل میشه میشه دو تا!! مودم رو خاموش روشن بکنم باز میشه 4 تا.

بالا