برگزیده های پرشین تولز

× انجمن مخالفان بيلي و مايكروسافت ×

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از najvagar :
خیلی مخلصیم...مافیا..."احمق...و فلان جا كش هم شديم"...بچه ها من واقعا با اينا چكار كردم انقدر منو مي كوبن؟ يكي كه بي طرفه بياد بگه من چيكار كردم؟!...

نمي دونم واقعا ناراحت مي شي يا داري شوخي مي كني ؟ اصلا بيان صد تا بيشترش رو به من بگن . وقتي من مي دونم چي هستم و چي نيستم . هزار تا هم بگن برام اهميتي نداره . حساسيت نداشته باش . فقط ساده از روشون بگذر . اينجا محيط مجازيه رو د رو نيستيم پس راحتتر مي شه به هم توهين كرد . براي همين همه رو شير مي كنه .
بگذريم .

najvagar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
Getto and Proud In My 6Mbps Internet Cable!! :D
به نقل از alpha :
نمي دونم واقعا ناراحت مي شي يا داري شوخي مي كني ؟ اصلا بيان صد تا بيشترش رو به من بگن . وقتي من مي دونم چي هستم و چي نيستم . هزار تا هم بگن برام اهميتي نداره . حساسيت نداشته باش . فقط ساده از روشون بگذر . اينجا محيط مجازيه رو د رو نيستيم پس راحتتر مي شه به هم توهين كرد . براي همين همه رو شير مي كنه .
بگذريم .

چشم...سعي مي كنم...
آلفا جان...سرور آي آر سي محبوبت كجاست؟...باورت نمي شه...من و يكي از دوستام...3 سال پيش فاندر آي آرسي سرور آي اس پي كاووش بوديم...و نمي دوني كه چه كارهايي نمي كرديم...البته آخرش اونجا جنگ و دعواشد و سرور رو داون كردن...آي آر سي پلاس تحت وين 2000 بود...من دلم لك زده براي اون روزا...
منو دعوت مي كني؟ به سرور و روم محبوبت؟
راستي من خيلي زمان هست شل اكسس دارم...اما نمي تونم آي آر سي دي رو كامپايل كنم...البته مي دونم بار زيادي براي سرور هاستم تحميل خواهد كرد...اما مي تونيم براش يك سري ليميت تعريف كنيم درسته؟...نظرت چيه؟...

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
خیلی مخلصیم...مافیا..."احمق...و فلان جا كش هم شديم"...بچه ها من واقعا با اينا چكار كردم انقدر منو مي كوبن؟ يكي كه بي طرفه بياد بگه من چيكار كردم؟!...

اون يه بچس . اون چه يه كلمه از حرفايي كه تو زدي رو نمي فهمه . فكر كنم بازم دلش ميخاد كه بن شه

shankimout

Registered User
لایک‌ها
3
ساری . . . . . . . . . . . . . . Permanently Bann
من نميدونم از چه ورژني داشتم استفاده ميكردم . ( موضوع مال دو سال خرده اي پيشه ) ولي 2 دفه نصب كردم . يگ دفه خودم دستي پاك كردم . بعد دوباره c:\boot.ini رو دستكاري كردم . درست شد

يه دفه هم از طريق انيستالر خودش . من اون زمان يه وين 2000 . يه وين Me داشتم . مشكلي برام پيش نيومد

najvagar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از shankimout :
من نميدونم از چه ورژني داشتم استفاده ميكردم . ( موضوع مال دو سال خرده اي پيشه ) ولي 2 دفه نصب كردم . يگ دفه خودم دستي پاك كردم . بعد دوباره c:\boot.ini رو دستكاري كردم . درست شد

يه دفه هم از طريق انيستالر خودش . من اون زمان يه وين 2000 . يه وين Me داشتم . مشكلي برام پيش نيومد

حتمي درست مي گي..اون زمان F.O.S.I يك ورژن پتچ شده از SC داد بيرون به نام SC 2000 كه خيلي عالي كار مي كرد...
من الان باز مي خوام برم سراغ همچين نرم افزاري...يكي از بچه ها گفت بوت مجيك...من با بوت مجيك كار نكردم اما مي دونم مجتمع شده با پارتيشن مجيك...نظر خاصي نداري؟ تجربه اي؟
راستي مرسي كه ديگه سرم داد نمي زني :(
من كلي ناناحت بودم... :(
شما هم از دست ما ناناحت نباش...گاهي از رفاقت روزگار...تند مي رم...

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
..................................................................................................................................

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
بين دو دوست مشكلاتي پيش اومده و از اول هم نبايد بحث به اينجا كشيده مي شد . اميداورام ديگه شرلوك نياد دوباره جواب بده به تك تك نوشته هاي نجواگر .

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
راستش اين بازي رو خودتون شروع كردين. من هم بعد از اينكه ديدم پيام من توسط مدير بخش پاك شده ديگه در گفتگو ها شركت نكردم...
شرلوك عزيز. جدا از نقاط مشترك ميان ما در اين تايپيك به عنوان يه بي طرف حق رو به شما ميدم. البته دوستداران لينوكس اگه واقعا طالب يه گفتگوي علمي هستن ميشه يه تايپيك با يه مديريت بي طرف زد تا دونه به دونه در مورد ويندوز و لينوكس مقايسه انجام بشه.
موفق باشين. خدا نگهدار.

najvagar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از daftarekhaterat :
راستش اين بازي رو خودتون شروع كردين. من هم بعد از اينكه ديدم پيام من توسط مدير بخش پاك شده ديگه در گفتگو ها شركت نكردم...
شرلوك عزيز. جدا از نقاط مشترك ميان ما در اين تايپيك به عنوان يه بي طرف حق رو به شما ميدم. البته دوستداران لينوكس اگه واقعا طالب يه گفتگوي علمي هستن ميشه يه تايپيك با يه مديريت بي طرف زد تا دونه به دونه در مورد ويندوز و لينوكس مقايسه انجام بشه.
موفق باشين. خدا نگهدار.

جدا از مساله وين و لين
آقاي دفتر خاطرات هم كه نظر دادند لطف كنند نتيجه نهايي رو به خود شرلوك و من واگزار كنن و سعي نكنن منو مجدد تحريك به پاسخ گويي كنن...لطفا وقتي مي خواين حرفي بزنيد...ابتدا زمان و مكان رو بسنجيد...و به جاي راي گيري مثل آقاي آلفا دوطرفه نگاه كنيد نه بي طرف تا احيانا روابط دو تا انسان بيشتر سقوط نكنه...
مدير بي طرف وجود نداره...شما هم بي طرف نيستيد...بي طرف فرديه كه در پرشين تولز و اين پست نبوده باشه...با شرلوك يا من آشنا نباشه...وين و لين رو بي خوبي بشناسه ولي سمت و سو و تعصب رو نشناسه...و بصورت موقت بياد تمام اين مسال مطرح شده رو آناليز كنه و بعد پاسخ بده...

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
:(
از اينكه دو تا دوست اينطوري با هم حرف بزنن حالم بهم ميخوره.
شما هنوزم با هم دوستين پس چرا حرفاتونو تو فروم جلو چشم ما مينويسين كه ما ها بخوايم نظر بديم؟ :eek: تازه دوست هم نبودين نبايد مينوشتين.

گور پدر وين و لين كرده........دوستي ارزشش بيشتر از اين حرفاس.

najvagar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Kako :
:(
از اينكه دو تا دوست اينطوري با هم حرف بزنن حالم بهم ميخوره.
شما هنوزم با هم دوستين پس چرا حرفاتونو تو فروم جلو چشم ما مينويسين كه ما ها بخوايم نظر بديم؟ :eek: تازه دوست هم نبودين نبايد مينوشتين.

گور پدر وين و لين كرده........دوستي ارزشش بيشتر از اين حرفاس.

ببخشيد كاكو جان...متاسفم...

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مثل اينكه يك تاپيك ديگه شرلوك درست كرده . من كه بعد از اين اتفاق ديگه حال ندارم اونجا هم بنويسم دوباره . اينجا پست زدم كه اونجا پست نزده باشم .

alpha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
در سایت شرکت شرکت مایکروسافت برای تبلیغ Service pack 2 نوشته شده است : سرویس پک دو با سطح امنیتی بسیار پیشرفته ای تهیه شده و به شما کمک می کند که کامپیوترتان را در برابر ویروس ها ، هکر ها و کرم های اینترنتی محافظت کنید . اما متخصصان مجله PC Welt با کشف یک اشکال امنیتی مهم در سرویس پک 2 خلاف این گفته را ثابت کرده اند .
اشکال امنیتی که این گروه به آن پی برده اند در مورد به اشتراک گذاشتن فایلها و پیرنترها در ویندوز XP است . کسانی که به این کار اقدام می کنند در خطر این موضوع قرار دارند که این اشتراک ها توسط همه دیده شده و مورد سو استفاده قرار گیرند . اگر همه تنظیمات شما در حالت پیش فرض باشد ، این مشکل بیشتر ظاهر می شود . یکی از متخصصان این گروه گفته است که در اغلب موارد آزمایشی به راحتی توانسته است به داخل کامپیوترهایی که این شرایط را داشته اند نفوذ کرده و فایل های آنها را مشاهده نماید . معمولا اغلب کاربران حاضر در شبکه های داخلی فکر می کنند که اطلاعات به اشتراک گذاشته شان امن می باشد و در صورت وصل شدن به اینترنت قابل استفاده نیست اما با نصب سرویس پک 2 خلاف این مورد اتفاق می افتد .
برای حل این مشکل باید تنظیمات به اشتراک گذاری فایل و پرینتر خود و فایروال را به صورتی دستی ویرایش کنید . Windows Firewall را از پانل کنترل ویندوز انتخاب کرده و روی زبانه Exceptions کلیک کنید . سپس File and Print Services را انتخاب کرده و کلید Edit را بزنید . در این حالت باید چهار پورت ببینید که در این مورد استفاده می شود .
برای رفع مشکل می توانید only for own network ( subnet ) را بزنید اما یک باگ دیگر ( باگ در باگ !! ) در این مورد وجود دارد و این گزینه فقط موقعی درست کار می کند که شما قبلا Internet Connection Sharing را فعال کرده باشید . اما راه حل مطمئن تر این است که با استفاده از گزینه User Defined List عمل کنید و محدوده IP های شبکه داخلی تان را به صورت دستی وارد کنید .
اغلب این مشکلات موقعی به وجود می آیند که شما قبلا سرویس پک 1 را نصب کرده باشید . این عدم سازگاری باعث شده است که افرادی بیشتری نسبت به نصب سرویس پک 2 شک داشته باشند .
در ضمن یک نکته جالب دیگر در مورد این مشکل خاص ، وجود آن در ویندوز 95 بوده که نشان می دهد مایکروسافت نسبت به تجربه های قبلی خود هم بی تفاوت است .
منبع

daftarekhaterat

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
58
متخصصان از وجود حفره‌هاي امنيتي ديگري در لينوكس خبر مي‌دهند (28/06/1383)
مترجم : همكاران سيستم

حفره‌ي امنيتي مبتني بر تصاوير و خطرناك ديگري در لينوكس يافت شده است. استفاده از GdkPixBuf ممكن است باعث وقوع حملات رد كننده‌ي سرويس و يا فراهم كردن امكان دستيابي از راه دور به سيستم‌ها شود.

يكي از اين حفره‌هاي امنيتي، گونه‌ي ديگري از حفره‌ي Qt بوده كه پيش از اين در تصاوير bitmap كشف شده بود و مي‌تواند باعث اجراي برنامه‌‌هاي كاربردي بر روي يك حلقه‌ي نامتناهي شود.

حفره‌ي امنيتي ديگر، در تابع "pixbuf_creat_from_xpm()" و در زماني رخ مي‌دهد كه فايل‌هاي حاوي تصاوير XPM، رمزگشايي مي‌شوند.

سومين حفره، خطاي مرزي در تابع "pixbuf_creat_from_xpm()" بوده و همانند نمونه‌ي در پيش گفته شده، در هنگام رمزگشايي تصاوير XPM رخ داده و نيز ممكن است باعث ايجاد سرريز بافر شود.

و در پايان، خطاي تاييد ورودي (input validation error) در رمزگشايي تصاوير ICO ممكن است باعث ايجاد سرريز Integer شود.
گفته شده است كه هيچگونه نسخه‌ي به روز شده‌اي از GdkPixBuf در بازار موجود نيست. تاكنون، شركت‌هاي Red Hat، دبيان (Debian)، Fedora و MandrakeSoft، برنامه‌هاي به روز رساني و patchهاي امنيتي خود را منتشر كرده‌اند.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
كشف آشيانه جديد حفره هاي لينوكس
008571.jpg

گروه انفورماتيك: يك محقق امنيتي، مجموعه اي ديگر از نقايص موجود در مؤلفه فايل هاي تصاوير را فاش كرده است كه كاربران لينوكس را در صورت باز كردن و مشاهده فايل تصاوير مخرب، در معرض خطر قرار مي دهد.
به گزارش system group اين باگ هاي يافت شده كتابخانه تصاوير imlib، در اكثر سيستم هاي لينوكس يافت شده اند و توليد كنندگان كتابخانه، آن ها را به صورت وصله نكرده باقي گذاشته اند، اما تأمين كنندگان لينوكس در حال ارايه وصله هايي هستند. تاكنون سازمان جنتو، واحد كسب و كار Suse شركت ناول و ساير شركت ها، برنامه هايي براي برطرف كردن اين باگ ها ارايه كرده اند.
يكي از محققان، متوجه شده است كه سرريزهاي كامل متعددي در جريان عادي رمزگشايي فايل تصاوير، ممكن است مورد سوءاستفاده واقع شده و سرريز بافري ايجاد كند و كد مخرب را بر روي سيستم كاربر به اجرا درآورد.
اين باگ ها مي توانند با فريفتن كاربران و ترغيب آنان به سوي مشاهده تصاويري كه در يكي از چندين برنامه كاربردي متصل به imlib قرار دارد، اجرا شده و كامپيوتر آن ها را آلوده سازند.
بنا بر گفته توليد كنندگان منبع آزاد، imlib يكي از رايج ترين و مورد استفاده ترين تصاوير و كتابخانه هاي قابل دسترس است و نيز موتوري براي رابط كاربر گنوم بوده است.
يكي از جدي ترين و خطرناك ترين اين باگ ها، نقص موجود در فايل تصاوير JPEG در ويندوز بوده است كه در اواسط ماه سپتامبر وصله شد. چند روز پس از آن، حمله كنندگان، با استفاده از ارسال تصاوير مبتذل به گروه هاي خبري Usenet، نقص موجود را مورد هدف و سوء استفاده قرار دادند.

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
:specool: :specool: :specool: :specool: :specool: :specool: :specool: :specool: :specool: :specool: :specool: :specool: :specool: :specool:

بالا