برگزیده های پرشین تولز

آشنايي مختصر با دوره آموزشي خدمت سربازي

admiral_v

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام دوستان من یک بار تاریخ اعزامو تمدید کردم به نظرتون راهی هست بشه 2 ماه دیگه تمدید کرد؟ میدون **** برم یا پلیس +10

alone-boy

Registered User
لایک‌ها
130
هییی خدا پس فردا صب باس برم مالک اشتر ارومیه ماه رمضونم هست بدبخت شدم دو ساااااال :(:(:(

amo mori

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
یه برگه به ما دادن تاریخ اعزام 19 خرداد بود یعنی فردا مکان هم شهید ادیبی مرزن آباد ( آموزشی )
حالا فردا ساعت 6 صبح باید میدان **** باشیم .
میخواستم بدونم فردا میبرن مستقیم یا نه لباس میدن و میگن چند روز دیگه بیاین ؟

morteza4338

Registered User
لایک‌ها
26
سلام
توی نیروانتظامی کجاخوبه؟مخصوصا اداری باشه.البته سربازی دادگستری نمیخوام بشم.بیماری دارم وپست دادن من بیچاره کرده
یگان امداد؟
دژبانی؟صبح تاظهر؟
سربازسرهنگ؟
جای خوب سراغ دارید؟

mojtaba_mbc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان من اعزامی یک تیر هستم و کد آموزشیم پدافند خاتم الانبیای سمنان هست و مدرکم کارشناسی ارشد . کسی اطلاعی داره پدافند سمنان چه جور جایی هست ؟

yahya73

Registered User
لایک‌ها
133
سلام دوستان من اعزامی یک تیر هستم و کد آموزشیم پدافند خاتم الانبیای سمنان هست و مدرکم کارشناسی ارشد . کسی اطلاعی داره پدافند سمنان چه جور جایی هست ؟
سلام دوست عزیز آموزشی اونجا بودم بدترین جای پدافند ... جهنمه

mojtaba_mbc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوست عزیز آموزشی اونجا بودم بدترین جای پدافند ... جهنمه

ببخشید میشه کمی بیشتر توضیح بدهید؟ از چه لحاظ اذیت شدین؟ بدی آب و هوا یا رفتار کادر ها یا امکانات آسایشگاهی؟ اگ آیدی تلگرام یا ایمیلتون رو بدهید ممنون میشم

Mostafa3870

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام خواهشا یکی دقیق جواب بده - من الان اعزام تیر هستم امریه آموزش و پرورش گرفتم که زیر نظر سپاهه اموزشی تکمیلی هم رفتم 45 روزه رو برگه سبز دارم الان تکلیف آموزشیم چی میشه روز اول ایا ترخیص میکنن؟ ؟ طبق قانون جدید ؟ باید چکار کنم ؟ باید برم **** استان ؟

ali-heydari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
سلام
برگه سفید برای برج 4 اومد ؟ پلیس 10 یا پست؟

Shahidnews

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
مي بينم كه مشتاق رفتن به خدمت سربازي هستيد و در دل ثانيه شماري مي كنيد . اميدوارم اين تاپيك به شما كمك كنه و يه پيش زمينه كوچولو به دست بياريد .
:)

چه چيز همراه خود ببريم ؟ ( مخصوص هواي گرم و تابستان )
1- يك ساك كوچك
2- شامپو ، ليف و يك عدد صابون
3- يك بسته كيسه فريزر و تعدادي كيسه هاي بزرگ تر
4- چشم بند خواب و ماسك صورت ( اگر به گرد و خاك و پتوهاي پشمي حساسيت داريد )
5- يك بشقاب پلاستيكي ، ليوان بزرگ دسته دار پلاستيكي ( ابتدا در آن چايي بريزيد ببينيد دستتان را نمي سوزاند !) ، يك عدد چاقوي پلاستيكي هميشه در جيبتان باشد ، فلاسك هاي كوچك دستي هم اگر بخواهيد به ديگران بدهيد برايتان چايي بيارند بسيار مناسب است .
6- لباس زير شامل 1 عدد شورت سفيد بدون طرح!( در موقع حمام رفتن بايد شورت نظامي كاملا سفيد تنتان باشد ) ، 2 زير پوش سفيد بدون طرح ( ايضا ) ، همان جورابي كه پايتان مي كنيد و به پادگان مي رويد ، دمپايي همراه خود نبريد چون مي دهند ، كفشي كه پايتان هست . هيچ پيژامه و لباس خوابي نبريد چون بايد با همان لباس هايي كه تنتان است و در خاك غلط مي زنيد به خواب برويد و امكان تعويض لباس نداريد .
7- 2 متر كش پهن و نواري براي گت كردن شلوار ، بستن به در يقلوي و كاربرد هاي ديگر
8- سوزن و نخ
9- 2 عدد قفل : يكي اندازه متوسط براي بستن در كمد ( اگر گيرتان آمد !) يكي قفل خيلي كوچك جهت قفل كردن زيپ ساك ( ساك نظامي دو زيپ دارد كه كنار هم هستند و اين قفل بايد از سوراخ زيپ ها رد شود )
10- مجله جدول ، كتاب شعر ، كتاب كت و كلفت نبريد كه حوصله خواندن نخواهيد داشت / دفتر خاطرات ( صفحه اول مي نويسيد امروز صبح ساعت سه و نيم بيدار شدم ، رفتم نماز خوندم ، صبحانه خوردم و ...و ساعت 10 خوابيدم . سپس 59 صفحه بعد را ايضا مي زنيد !! )
11- در باز كن
12- نمك و نمكدان
13- يك شيشه آبليمو به همراه يك شيشه شكر و مقداري خاك شير .
14- مقدار زيادي شيشه ها و قوطي هاي كوچولو كه در آن مواد مورد نيازتان را بريزيد و به راحتي در جيبتان حمل كنيد . مثلا همين آبليمو را در شيشه كوچكي بريزيد به غذاخوري ببريد چون اگر شيشه پر بزرگ ببريد دوستان الطفات مي كنند و نهايتا يك شيشه خالي مي ماند .
15- داروهاي مورد نيازتان و داروهاي تقويتي شامل : 3 بسته قرص جوشان كه خيلي حياتي است ، قرص روغن ماهي ، شربت ضد سرفه اكسپكتورانت ، تعدادي قرص سرماخوردگي ، استامينوفن ( قايم كنيد ) ، بروفن ( قايم كنيد كه پيدا نكنند ) ، قرص اسهال همراه خود نبريد چون جلوگيري به اين نحو بسيار خطرناك مي باشد ( نهايتا 2 عدد ) ، قطره نفازولين ، ويتامين ad ، كرم ضد آفتاب .
16- چسب قطره اي و چسب نواري خيلي مورد نياز است .
17- اسپري زير بغل ، عطر ، مام .
18- يك عدد تيغ ژيلت يكبار مصرف ( قايم كنيد )
19- دستمال براي تميز كردن عينك
20- مسواك و خمير دندان ( البته بعدا به شما مي دهند )
21- جوراب زنانه مشكي در پوتين راحت تر است
22- صابون جيبي
23- اگر تخمش رو داريد موبايل كه شبها با زيدتون sms بازي كنيد .( فقط مطلقا كسي نفهمه كه قبض موبايلتون يهو 300 تومن ميشه )
24- آينه كوچك ، نخ دندون ، دستمال جيبي پارچه اي ( هنگام زدن گاز اشك آور روي صورت قرار دهيد
25- مقدار كمي قند ، نبات ، چاي كيسه اي همراه نبريد چون دم در از ما گرفتن .
26- ناخنگير بدون چاقو ، كرم ترك پا ،
27- مقداري ترشي ليته در ظرفي كوچك با در محكم
28- لواشك و برگه زردآلو براي موقع **** جمع و رژه ، يك بسته قرص relax بسيار مقيد است . مقداري هله هوله .
29- پودر شربت فوري اگه دلتون خواست
30- از اين پودر هاي شربت فوري 100 تومني كه كنار خيابون مي فروشن كه هي براي دژبان ها درست كنيد و به خوردشون بديد .
31- تعدادي شيشه يك ليتري و يك و نيم ليتري خيلي لازم است . ( همين شربته رو كجا مي خواي درست كني ؟)
32- تخمه و تنقلات ، چندتايي گردو براي صبحانه . حوله همراه خود نبريد
33- يك عدد ماژيك براي نوشتن يادگاري درون توالت ها و مخابرات و ديگر اماكن قابل دسترس .
34- پول حداقل 60 هزار تومان
35- يك كيلو پياز شيرين و نقلي براي ناهارتون
36- تعدادي پونس براي آنكادر تختتون
يك قيچي كوچك تاشو جيبي
مقداری پنبه برای کف پوتین

جيره كه به شما مي دهند : ( اين جيره مخصوص **** است از ارتش خبري ندارم )
1- حوله بزرگ و كوچك
2- 3 عدد زيرپوش ( موقع تحويل دقت كنيد سايزشان بزرگ و مناسب باشد 9
3- 3 عدد شورت سفيد ( خيلي دقت كنيد كه شرت تنگ به شما نندازند
4- سه دست لباس و شلوار نظامي ( ايضا )
5- اوركت
6- 2 عدد پوتين ( پوتين گشاد باشد بهتر از تنگ بودن آن است اما سعي كنيد اندازه برداريد . اگر اندازه مناسب نبود در آسايشگاه با بقيه عوض كنيد. پوتين ها را هر روز مقابل افتاب قرار دهيد تا پوك و سبك بشوند )
7- واكس و فرچه ( واكس بلدرچين خيلي بهتر از ستاره است بگوييد از اين بدهد )
8- قرآن
9- چندتا صابون ، شامپو ، مسواك و خمير دندان
10- كلاه و كمربند و يك كيسه انفرادي كه همه چيز را درون آن بريزيد .
11- دمپايي
12- 6 جوراب مشكي و چفيه .
13- چندتا چیز ديگه كه الان يادم نيست .

يك توصيه : نگران نباشيد خيلي زود تموم ميشه :cigar:.
يك پيشنهاد : تا مي توانيد دوستان خوب و بدرد بخور پيدا كنيد .
يك نصيحت : هرگز با كسي دعوا نكنيد ، اگه خواستيد حال دژباني را بگيريد به فرمانده تيپ آموزشتان نامه بنويسيد و زيرابش را بزنيد . خيلي بهتر جواب مي دهد .
يك اتفاق : خشم شب : بعد از يك روز دويدن و پا كوبيدن در خواب ناز هستيد كه يكهو احساس مي كنيد صاعقه به شما اصابت كرده يا آتشفشان فوران كرده يا اينكه كل دنيا كن فيكون شده و قيامت است . لحظه اي بعد مي بينيد كه داريد از كنار فردي كه تفنگ را روي رگبار گذاشته و در آسايشگاه دود گرفته و تاريك مشغول شليك است رد مي شويد و سپس پابرهنه روي سنگ ها ايستاده ايد ( همه اين صحنه ها مثل يك فيلم از جلوي چشتان رد مي شود ). مقداري بشين پاشو و بغلط و برو مي رويد بعد به داخل رفته در عرض سه سوت تخت را آنكادر كرده پوتين پا مي كنيد و در بيرون به خط مي شويد و شروع مي كنيد پياده روي و سينه خيز و غلط كه يهو دود سفيدي بلند مي شود و پس از چند ثانيه چشمانتان شروع به سوزش وحشتناك مي كند و شروع به سرفه مي كنيد ( گاز اشك آور ) خلاصه آن شب سرويس مي شويد . خودتان بايد ببينيد . شبي كه شام هندوانه و پنير باشد خشم شب مي زنند كه زياد بالا نياوريد . اگر توانستيد از قبل آمار بگيريد كه مثل ما از خواب بيدار نشويد كه پشم هاتان بريزد و در نتيجه سهميه واجبيتان هدر برود !

:f34r:
اميدوارم مطالب بالا به دردتان خورده باشد . قربان تومن . بدرود .

تکمیلی:

نحوه‌ی اطلاع از تاریخ اعزام مشمولان

===================================================
روش 1- از طریق تماس با تلفن گویای 096480
.................................................. .................................................. ...............
روش 2- از طریق سیستم اس ام اسی به شماره 110206010

- اگه ؟ رو بهش بفرستن میتونن راهنماش رو دریافت کنن.
- باید ترکیب اس ام اس به این صورت باشه:

کدملی,کدسخا,شماره استعلام

مثال:
1383201127,43873,2

شماره استعلام هم به این صورت هستش:
عدد۱ برای وضعیت مشمولیت
عدد۲ برای وضعیت درخواست
عدد۳ برای وضعیت تعویض کارت
================================================== =

با تشکر از کاربر hkhafan
مي بينم كه مشتاق رفتن به خدمت سربازي هستيد و در دل ثانيه شماري مي كنيد . اميدوارم اين تاپيك به شما كمك كنه و يه پيش زمينه كوچولو به دست بياريد .
:)

چه چيز همراه خود ببريم ؟ ( مخصوص هواي گرم و تابستان )
1- يك ساك كوچك
2- شامپو ، ليف و يك عدد صابون
3- يك بسته كيسه فريزر و تعدادي كيسه هاي بزرگ تر
4- چشم بند خواب و ماسك صورت ( اگر به گرد و خاك و پتوهاي پشمي حساسيت داريد )
5- يك بشقاب پلاستيكي ، ليوان بزرگ دسته دار پلاستيكي ( ابتدا در آن چايي بريزيد ببينيد دستتان را نمي سوزاند !) ، يك عدد چاقوي پلاستيكي هميشه در جيبتان باشد ، فلاسك هاي كوچك دستي هم اگر بخواهيد به ديگران بدهيد برايتان چايي بيارند بسيار مناسب است .
6- لباس زير شامل 1 عدد شورت سفيد بدون طرح!( در موقع حمام رفتن بايد شورت نظامي كاملا سفيد تنتان باشد ) ، 2 زير پوش سفيد بدون طرح ( ايضا ) ، همان جورابي كه پايتان مي كنيد و به پادگان مي رويد ، دمپايي همراه خود نبريد چون مي دهند ، كفشي كه پايتان هست . هيچ پيژامه و لباس خوابي نبريد چون بايد با همان لباس هايي كه تنتان است و در خاك غلط مي زنيد به خواب برويد و امكان تعويض لباس نداريد .
7- 2 متر كش پهن و نواري براي گت كردن شلوار ، بستن به در يقلوي و كاربرد هاي ديگر
8- سوزن و نخ
9- 2 عدد قفل : يكي اندازه متوسط براي بستن در كمد ( اگر گيرتان آمد !) يكي قفل خيلي كوچك جهت قفل كردن زيپ ساك ( ساك نظامي دو زيپ دارد كه كنار هم هستند و اين قفل بايد از سوراخ زيپ ها رد شود )
10- مجله جدول ، كتاب شعر ، كتاب كت و كلفت نبريد كه حوصله خواندن نخواهيد داشت / دفتر خاطرات ( صفحه اول مي نويسيد امروز صبح ساعت سه و نيم بيدار شدم ، رفتم نماز خوندم ، صبحانه خوردم و ...و ساعت 10 خوابيدم . سپس 59 صفحه بعد را ايضا مي زنيد !! )
11- در باز كن
12- نمك و نمكدان
13- يك شيشه آبليمو به همراه يك شيشه شكر و مقداري خاك شير .
14- مقدار زيادي شيشه ها و قوطي هاي كوچولو كه در آن مواد مورد نيازتان را بريزيد و به راحتي در جيبتان حمل كنيد . مثلا همين آبليمو را در شيشه كوچكي بريزيد به غذاخوري ببريد چون اگر شيشه پر بزرگ ببريد دوستان الطفات مي كنند و نهايتا يك شيشه خالي مي ماند .
15- داروهاي مورد نيازتان و داروهاي تقويتي شامل : 3 بسته قرص جوشان كه خيلي حياتي است ، قرص روغن ماهي ، شربت ضد سرفه اكسپكتورانت ، تعدادي قرص سرماخوردگي ، استامينوفن ( قايم كنيد ) ، بروفن ( قايم كنيد كه پيدا نكنند ) ، قرص اسهال همراه خود نبريد چون جلوگيري به اين نحو بسيار خطرناك مي باشد ( نهايتا 2 عدد ) ، قطره نفازولين ، ويتامين ad ، كرم ضد آفتاب .
16- چسب قطره اي و چسب نواري خيلي مورد نياز است .
17- اسپري زير بغل ، عطر ، مام .
18- يك عدد تيغ ژيلت يكبار مصرف ( قايم كنيد )
19- دستمال براي تميز كردن عينك
20- مسواك و خمير دندان ( البته بعدا به شما مي دهند )
21- جوراب زنانه مشكي در پوتين راحت تر است
22- صابون جيبي
23- اگر تخمش رو داريد موبايل كه شبها با زيدتون sms بازي كنيد .( فقط مطلقا كسي نفهمه كه قبض موبايلتون يهو 300 تومن ميشه )
24- آينه كوچك ، نخ دندون ، دستمال جيبي پارچه اي ( هنگام زدن گاز اشك آور روي صورت قرار دهيد
25- مقدار كمي قند ، نبات ، چاي كيسه اي همراه نبريد چون دم در از ما گرفتن .
26- ناخنگير بدون چاقو ، كرم ترك پا ،
27- مقداري ترشي ليته در ظرفي كوچك با در محكم
28- لواشك و برگه زردآلو براي موقع **** جمع و رژه ، يك بسته قرص relax بسيار مقيد است . مقداري هله هوله .
29- پودر شربت فوري اگه دلتون خواست
30- از اين پودر هاي شربت فوري 100 تومني كه كنار خيابون مي فروشن كه هي براي دژبان ها درست كنيد و به خوردشون بديد .
31- تعدادي شيشه يك ليتري و يك و نيم ليتري خيلي لازم است . ( همين شربته رو كجا مي خواي درست كني ؟)
32- تخمه و تنقلات ، چندتايي گردو براي صبحانه . حوله همراه خود نبريد
33- يك عدد ماژيك براي نوشتن يادگاري درون توالت ها و مخابرات و ديگر اماكن قابل دسترس .
34- پول حداقل 60 هزار تومان
35- يك كيلو پياز شيرين و نقلي براي ناهارتون
36- تعدادي پونس براي آنكادر تختتون
يك قيچي كوچك تاشو جيبي
مقداری پنبه برای کف پوتین

جيره كه به شما مي دهند : ( اين جيره مخصوص **** است از ارتش خبري ندارم )
1- حوله بزرگ و كوچك
2- 3 عدد زيرپوش ( موقع تحويل دقت كنيد سايزشان بزرگ و مناسب باشد 9
3- 3 عدد شورت سفيد ( خيلي دقت كنيد كه شرت تنگ به شما نندازند
4- سه دست لباس و شلوار نظامي ( ايضا )
5- اوركت
6- 2 عدد پوتين ( پوتين گشاد باشد بهتر از تنگ بودن آن است اما سعي كنيد اندازه برداريد . اگر اندازه مناسب نبود در آسايشگاه با بقيه عوض كنيد. پوتين ها را هر روز مقابل افتاب قرار دهيد تا پوك و سبك بشوند )
7- واكس و فرچه ( واكس بلدرچين خيلي بهتر از ستاره است بگوييد از اين بدهد )
8- قرآن
9- چندتا صابون ، شامپو ، مسواك و خمير دندان
10- كلاه و كمربند و يك كيسه انفرادي كه همه چيز را درون آن بريزيد .
11- دمپايي
12- 6 جوراب مشكي و چفيه .
13- چندتا چیز ديگه كه الان يادم نيست .

يك توصيه : نگران نباشيد خيلي زود تموم ميشه :cigar:.
يك پيشنهاد : تا مي توانيد دوستان خوب و بدرد بخور پيدا كنيد .
يك نصيحت : هرگز با كسي دعوا نكنيد ، اگه خواستيد حال دژباني را بگيريد به فرمانده تيپ آموزشتان نامه بنويسيد و زيرابش را بزنيد . خيلي بهتر جواب مي دهد .
يك اتفاق : خشم شب : بعد از يك روز دويدن و پا كوبيدن در خواب ناز هستيد كه يكهو احساس مي كنيد صاعقه به شما اصابت كرده يا آتشفشان فوران كرده يا اينكه كل دنيا كن فيكون شده و قيامت است . لحظه اي بعد مي بينيد كه داريد از كنار فردي كه تفنگ را روي رگبار گذاشته و در آسايشگاه دود گرفته و تاريك مشغول شليك است رد مي شويد و سپس پابرهنه روي سنگ ها ايستاده ايد ( همه اين صحنه ها مثل يك فيلم از جلوي چشتان رد مي شود ). مقداري بشين پاشو و بغلط و برو مي رويد بعد به داخل رفته در عرض سه سوت تخت را آنكادر كرده پوتين پا مي كنيد و در بيرون به خط مي شويد و شروع مي كنيد پياده روي و سينه خيز و غلط كه يهو دود سفيدي بلند مي شود و پس از چند ثانيه چشمانتان شروع به سوزش وحشتناك مي كند و شروع به سرفه مي كنيد ( گاز اشك آور ) خلاصه آن شب سرويس مي شويد . خودتان بايد ببينيد . شبي كه شام هندوانه و پنير باشد خشم شب مي زنند كه زياد بالا نياوريد . اگر توانستيد از قبل آمار بگيريد كه مثل ما از خواب بيدار نشويد كه پشم هاتان بريزد و در نتيجه سهميه واجبيتان هدر برود !

:f34r:
اميدوارم مطالب بالا به دردتان خورده باشد . قربان تومن . بدرود .

تکمیلی:

نحوه‌ی اطلاع از تاریخ اعزام مشمولان

===================================================
روش 1- از طریق تماس با تلفن گویای 096480
.................................................. .................................................. ...............
روش 2- از طریق سیستم اس ام اسی به شماره 110206010

- اگه ؟ رو بهش بفرستن میتونن راهنماش رو دریافت کنن.
- باید ترکیب اس ام اس به این صورت باشه:

کدملی,کدسخا,شماره استعلام

مثال:
1383201127,43873,2

شماره استعلام هم به این صورت هستش:
عدد۱ برای وضعیت مشمولیت
عدد۲ برای وضعیت درخواست
عدد۳ برای وضعیت تعویض کارت
================================================== =

با تشکر از کاربر hkhafan

amir_tf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
سلام. پذیرش ****. 45 روز تکمیلی دارم. نوشته مرکز آموزش :شهدای کرمانشاه. یعینی چی؟ بایستی آموزشم بگذرونم؟؟!! اونوقت چند روز؟

ali92m

Registered User
لایک‌ها
44
سلام. پذیرش ****. 45 روز تکمیلی دارم. نوشته مرکز آموزش :شهدای کرمانشاه. یعینی چی؟ بایستی آموزشم بگذرونم؟؟!! اونوقت چند روز؟
نهایتا یه هفته میری برمیگردی

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
میگنم قانون عوض شده آخه... یکی میگه یه هفته ، یکی دو هفته یکی میگه 2 ماه
از امسال میگن حداقل دو هفته تا 2 ماه
معلوم نیست
لطفا نتیجه رو اینجا بگید تا ما هم بفهمیم چی به چی شد

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
دوستان یه سوال
تو اموزشی همون اول درجه میدن براساس مدارک تحصیلی؟ یا اموزشی درجه نداره اصلا؟

Sent from Amazing Phone Huawei 4C

behnam_tr2006

Registered User
لایک‌ها
1,047
دوستان یه سوال
تو اموزشی همون اول درجه میدن براساس مدارک تحصیلی؟ یا اموزشی درجه نداره اصلا؟

Sent from Amazing Phone Huawei 4C
آموزشی درجه نداره به محض اتمام آموزش حکم درجه میدن و برای یگان باید درجه نصب کنید

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

بالا