برگزیده های پرشین تولز

آموزش تايپ ده انگشتي در يك جلسه

شما چند انگشتي تايپ مي كنيد؟

• Total voters
    280

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
هر كليدي كه استعمالش با اين روش برايتان دشوار بود، آن را با روش دلخواه خود زده و بقيه كليدها را با اين شيوه تمرين نماييد. مثلاً اول كليدهاي رديف وسط، بعد رديف وسط و بالا، بعد رديف وسط، بالا و پايين و بعد هم رديف هاي وسط، بالا، پايين و اعداد به طور همزمان.

اگر كسي بتواند با اين شيوه (بدون نگاه كردن به كيبورد) 80 حرف در دقيقه تايپ كند، مي توان نام او را تايپيست گذاشته و نتيجه گرفت كه در آينده به ركورد 180 حرف در دقيقه دست خواهد يافت.

در شمارش تعداد كاراكتر تايپ شده، بايد كاراكتر space (جاخالي) را هم به شمار آورد. براي شمردن تعداد كاراكترهاي متون تايپي، مي توان از گزينه Word Count از منوي Tools برنامه Word استفاده نمود.

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
خوب دوستان عزیز یه برنامه خیلی خفن و توپ چی سراغ دارین که بشه باهاش تایپ تمرین کرد ؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
تمام برنامه هاي آموزش تايپ موجود، انگليسي هستند، بهترين برنامه براي تمرين تايپ فارسي، همان Word است. اما با توجه به اينكه هر كس تايپ ده انگشتي انگليسي را بلد باشد، در مدت كوتاهي مي تواند فارسي را هم بياموزد، اگر برايتان مهم نيست كه تمريناتتان به زبان انگليسي باشد، مي توانيد موارد زير را امتحان كنيد:

1- يه كلاس آنلاين touch-typing براي كودكان انگليسي زبان روي سايت BBC برگزار مي شود كه با استفاده از محيطي جذاب و تصاوير و انيميشن هاي زيبا، سعي در جلب مخاطبين خود نموده است. نام برنامه را هم Dance Mat Typing گذاشته اند.

بنده امتحان كردم، خوشم آمد. لطفاً شما هم اگر امتحان كرديد، نظرتان را بگوييد.
http://www.bbc.co.uk/schools/typing/

2- تعدادي نرم افزارهاي آموزش تايپ هم در اين سايت:
http://typingsoft.com/all_typing_tutors.htm
موجود است كه عكس محيط بعضيهاشان هم در همانجا كشيده شده. بنده Stamina را امتحان كرده و برايم جالب بود. اين برنامه يك محيط بازي مانند است كه عباراتي را به كاربر نشان داده و از وي مي خواهد آنها را تايپ نمايد. بعد به مرور زمان، عبارات سخت تر شده و ضمناً تعداد كاراكتر، سرعت تايپ و تعداد خطايمان را هم خودش محاسبه مي نمايد. اگر شما هم برنامه ديگري يافتيد لطفاً به ديگران معرفي نماييد.

با تشكر

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
نرم افزارهایش پولی است .

کمی درباره آدرسی که از بی بی سی دادید توضیح دهید .

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از rezadignity :
نرم افزارهایش پولی است .

کمی درباره آدرسی که از بی بی سی دادید توضیح دهید .

رضاجان نرم افزارهايش پولي نيست. بلكه نرم افزارهاي قسمت Freeware كاملاً رايگان اما نرم افزارهاي قسمت Sharewareش نسخه هاي نمايشي هستند. اگر باور نداريد روي لينك نرم افزار Stamina كه در بالا داده ام كليك كرده و آن را امتحان كنيد.

براي استفاده از آموزش سايت بي بي سي، به سايت مربوطه رفته، گزينه Non-Flash Game را انتخاب نموده، مرحله خود را Level1 و stage را هم stage1 انتخاب نماييد. بعد از شما مي خواهد كه چند خط متني را كه فقط شامل حروف F و J مي شود با استفاده از انگشتان اشاره دست راست و چپ تايپ كنيد. بعد كه اين كار انجام شد، حروف ديگري را هم به تمرينات اضافه نموده و هر بار هم توضيح مي دهد كه هر حرف را با كدام انگشت بايد زد. همينطور با تمام كردن هر مرحله به مرحله بعد مي رويد.

چنانچه نمي دانيد، هر دكمه را با كدام انگشت بايد زد، به تصوير زير دقت نماييد:
169nn0k.jpg

دكمه هاي مشابه با رنگ مشابه نمايش داده شده اند. مثلاً دكمه هاي C,D,E,4 همگي با انگشتي كه روي حرف D واقع است زده مي شوند.

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
در حین تایپ کردن مچ دستان باید روی کیبورد یا میز ثابت باشد یا باید در حالتی معلق رو روی هوا باشند ؟

عکسی که حالت درست دست را نشان دهد ندارید ؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
به نقل از rezadignity :
در حین تایپ کردن مچ دستان باید روی کیبورد یا میز ثابت باشد یا باید در حالتی معلق رو روی هوا باشند ؟

معلومه آدم دقيقي هستيد، چون تا حالا هيچ كس به اندازه شما به جزئيات دقيق اين شيوه گير نداده بود. :)

حالت معلق مچ در هوا مخصوص ماشين تحريرهاي قديمي بود كه دكمه هايشان ارتفاع زيادي داشتند. اما براي كيبوردهاي امروزي، راحت تر اين است كه مچمان روي ميز استراحت نموده و فقط انگشتان حركت كنند. البته براي زدن كليدهاي عدد، ناچاريم مچ را، هم از نظر طولي و هم ارتفاعي به سمت بالا برده و بعد از زدن عدد مربوطه دوباره آن را روي ميز بگذاريم. به هر حال حالت مچ را هر طور راحتيد انتخاب كنيد.

istockphoto_539548_touch_typing.jpg

ضمناً اگر به عكس دقت كنيد، اين فرد به جاي اينكه 8 انگشتش را روي 8 دكمه رديف وسط بگذارد روي 6 دكمه از رديف بالا و 2 دكمه از رديف وسط قرار داده است. اين شيوه انتخاب كليدهاي مبنا (home-keys) روش جديدي است كه تازه اختراع شده. اما از آنجا كه از كارائيش اطلاع ندارم، نمي توانم آن را توصيه كنم.

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
javad2000 عزيز تاپيك خوبه شده .

در مورد خودم يه چيز عجب اينه كه الان اگه ازم جاي دكمه ها رو بپرسن يادم نمي ياد . اما با اينكه هنوز بلد نيستم ، موقع تايپ كردن نمي دونم چرا دكمه ها خودشون قل ميخورن زير دستم
icon6.gif
23.gif

barbie

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از من :
javad2000 عزيز تاپيك خوبه شده .

در مورد خودم يه چيز عجب اينه كه الان اگه ازم جاي دكمه ها رو بپرسن يادم نمي ياد . اما با اينكه هنوز بلد نيستم ، موقع تايپ كردن نمي دونم چرا دكمه ها خودشون قل ميخورن زير دستم
icon6.gif
23.gif
راس میگه ها
73.gif

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
از بين نرم افزارهاي رايگاني كه در قسمت freeware سايت:
http://typingsoft.com/all_typing_tutors.htm#KP
هستند، بنده سه مورد اول را امتحان نموده و بين آنها برنامه KP Typing Tutor به نظرم بهتر از بقيه رسيد:
http://www.fonlow.com/kptypingtutor/download/kptyping.zip
(2MB)
اصلاح مي كنم، نرم افزار Kiran's Typing Tutor بهتر است.
http://www.kiransoftware.com/download/kktt.exe
(6MB) (فقط به توضيحاتي كه در تاپيك بعدي داده ام توجه شود)
اگر كسي چيز بهتري پيدا كرد لطفاً بگويد.
با تشكر

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
واقعا ممنون
من با اینکه سرعت تایپم بالا بود ولی دارم تمرین میکنم تا از این روش استفاده کنم چون من اکثرا به کلید ها نگاه میندازم ولی دوست داشتم اصلا نکاه نکنم و حواسم به مطلب باشه
نرم افزاره بی بی سی رو امتحان کردم خیلی خوبه
الانم دو تا از نرمافزار ها رو دانلود کردم میخوام امتحان کنم به امید خدا چند وقت دیگه اطلاع میدم که چطور یاد گرفتم
در مورد اینکه دوستان میگن دکمه ها قل میخورن زیر دست آدم درسته در واقع در خیلی از کارها اینطوره که اگه بخوای فکر کنی و بفهمی نمیشه ولی برات ملکه شده و وقتی کار میکنی خود به خود همه چی انجام میشه
در این کار هم به همین صورت طبق عادت دستان خود به خود کار خودشونو میکنن
در وافع به خاطر همینه که ترک کردن تایپ با دو سه انگشت برای دوستان خیلی سخته

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
يكي ار نرم افزارهاي خيلي خوب تمرين تايپ (انگليسي) Kiran's Typing Tutor است.
http://www.kiransoftware.com/download/kktt.exe
(5.79مگابايت)
kiran.gif

اين نرم افزار، هم تاريخچه ساخت ماشين تحرير و كيبورد را نوشته، هم تايپ ده انگشتي را آموزش داده، هم تمريناتي به صورت مرحله به مرحله از ساده به مشكل دارد، هم چند بازي براي تمرين تايپ، هم هنگام تايپ با تصوير به ما نشان مي دهد هر كليد را با كدام انگشت بزنيم و هم محيطي كاربرپسند و زيبا را داراست. ضمناً در پايان تايپ هر متن، آمار تعداد كلمه، تعداد كاراكتر، سرعت، خطا و... را نمايش مي دهد.

فقط بايد دقت كرد كه براي استفاده از آن اولاً رزلوشن صفحه نمايش بايد بيشتر از 600×800 (مثلاً 762×1024) باشد. ثانياً اگر خواستيم به جز متن هاي آماده اي كه خود نرم افزار به ما مي دهد، متن ديگري را براي تمرين انتخاب كنيم، بايد ابتدا گزينه Typing Test را برگزيده و بعد در قسمت Course گزينه Paracgraph و بعد دكمه Open را انتخاب كنيم تا نشاني فايل txt حاوي متن مورد نظرمان را از ما بپرسد. همچنين مي توان با انتخاب گزينه Input متن دلخواه را در آن Paste كرد. ثالثاً بايد قبل از شروع كار با آن نام خود را در قسمت User Name (گوشه بالا سمت راست صفحه آغازين) وارد نماييم. واگرنه هيچ كدام از گزينه ها كار نمي كنند.

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
فلشهای این آدرس نصفه می آید ، برای شما هم همینطور است ؟
تا نیمی از راه اجرا می شود و مراحل پایانی را نمی آورد !

http://www.bbc.co.uk/schools/typing

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
چه نرم افزارهای خوبی معرفی می کنی !

رایگان است یا کرک و سریال می خواهد ؟

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
خوب قرار نیست عزیزم همون اولش سریع باشی که ایندفعه اگه با این روش عادت کنی سرعتت خیلی بالاتر هم خواهد بود
--------
در ضمن من در فلش بی بی سی مشکلی نداشتم

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
من الان خونه یکی از فامیلام بودم و نمیدونم چرا با کیبردش خیلی بهتر و سریعتر تایپ میکردم ! :blink::upsided:
با اینکه کیبردش از همین کیبرد های مالتی مدیا الکی بود. شاید هم کیبرد من خیلی آشغاله :cool:

میگم اگه موافق باشین در مورد ویژگی های یه کیبرد دبش برای تایپ کردن صحبت کنیم .

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
مایکروسافت کیبردهایی داره که بین دو منطقه از کلید ها فاصله ای دارد ، این فاصله در تایپ 10 انگشتی بی تردید کمک بسیاری خواهد کرد ، من هیچ وقت این کیبردها رو نداشته ام ولی می توانم حدس بزنم که چقدر مفید و خوب هستند .

http://www.microsoft.com/hardware/mouseandkeyboard/productlist.aspx?type=Keyboard

saeid.z

Registered User
لایک‌ها
3
بله واقعا عالیه آدم میتونه احساس کنه وقتی با این کیبوردها کارکنه چقدر راحتتر خواهد بود

بالا