برگزیده های پرشین تولز

آموزش تايپ ده انگشتي در يك جلسه

شما چند انگشتي تايپ مي كنيد؟

• Total voters
    280

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
>نظورم اینه که یه متنی داریم ، که هم کلمات فارسی داره و هم انگلیسی،
>ما چه روش و چه متدی رو برای تمرین پیشنهاد میفرمایید.
>وی نرم افزارهای آموزشی ، نرم افزاری هست که هر دو زبان رو پشتیبانی کنه؟

بنده چنين نرم افزاري رو به عنوان «نرم افزار آموزشي» سراغ ندارم. اما بهترين برنامه اي كه براي تمرين تايپ ميشه ازش استفاده كرد و هر دو زبان رو هم ساپورت مي كنه، Word‌ هست كه با هر بار فشار كليدهاي Alt+Shift زبانش تغيير مي كند. (در Win98 و WinME براي تغيير زبان Word‌ بايد كليدهاي Ctrl+Shift را فشرد).

ضمناً اين برنامه شمارنده خودكار تعداد كاراكتر، تعداد كلمه، تعداد سطر، پاراگراف، صفحه و... را هم دارد كه مي توانيد از آنها جهت اندازه گيري سرعت تايپ خود استفاده كنيد. (منوي Tools> WordCount)

همچنين غلط ياب هم داره كه اشكالات املايي و حتي گرامري متنمون رو (هم در متون فارسي و هم انگليسي) به ما يادآوري ميكنه. خود بنده كه از اول با همين نرم افزار تمرين كردم تا استاد شدم و حالا هم هميشه براي تايپ از همين برنامه (Microsoft Word) استفاده مي كنم.

ضمناً توصيه ميكنم تمرين رو به زبان فارسي و از كلمات كوتاه دو سه حرفي شروع كرده و كم كم به سراغ كلمات ديگر و زبان انگليسي برويد. (البته ميل خودتونه).

>یا بعضی از همین نرم افزارهایی که گفتید ، ورژن ME هم دارند؟!
اگه منظورتون ورژني هست كه در ويندوز ME نصب بشه بايد بگم كه اكثر اين نرم افزارها اعم از آموزشي و غير آموزشي (منجمله Word) در تمام نسخه هاي Windows از جمله 98/ME/Xp/2000/NT نصب مي شوند.

matrix1000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

واقعآ ممنون ، راهنمایی و توضیحات بیست و عالی بود.:)

منظورم از ME همون Middle East به معنی خاورمیانه بود ، بعضی از نرم افزارها مثل فتوشاپ برای

پشتیبانی از زبانهای دیگه ، نسخه های مخصوص اون منطقه ها و کشور ها رو دارند ، که البته شما

گفتید که چنین نسخه ای رو ندید.

بازم بابت تمامی اطلاعات مرسی و ممنون.

موفق باشید
.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
يه نرم افزار آموزش تايپ به نام TypingMaster يكي از دوستان معرفي كرد كه جيز جالبيه.
اين نرم افزار براي آموزش تايپ سرعتي به زبان انگليسي و به صورت گام به گام هست. هر چند كه به علت Trial بودن اين نسخه، آموزشهاش كار نمي كنه اما اولاً قسمت تمارينش فعال هست و ثانياً نكته جالب در موردش اينه كه يه گزينه داره به نام Sattellite كه وقتي فعالش كنيم يه آيكون كوچيك كنار ساعت كامپيوتر ظاهر ميشه و موقعي كه توي برنامه هاي ديگه (از جمله Word ) به هر زبان دلخواه تايپ مي كنيم سرعت تايپمون رو به طور خودكار محاسبه مي كنه و نتيجه رو نمايش ميده. (اين امكان در همين نسخه نمايشي هم فعال هست.)
351uw4l.jpg

سرعت تايپ رو، بر اساس هر دو واحد «كليد در دقيقه» (Kpm) و «واژه در دقيقه» (WPM) ميتونه ثبت كنه و نمايش بده.
اين هم لينك دانلودش.
http://download.typingmaster.com/TypingMasterENG.exe

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
اگر كسي تونست براي اون نرم افزار يه كرك درست كنه يا رمزي گير آورد كه ميشد باهاش به امكانات كامل اون دسترسي پيدا كرد، لطفا در اختيار بقيه هم بگذاره.

با تشكر

hamid911

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یادمه این تاپیک رو من حدودا دو ماه پیش دیدم بعد تصمیم گرفتم که ده انگشتی تایپ کنم , اولش خیلی سخت بود و همش اشتباه میزدم و باید نگاه می کردم اما الان دیگه بدون اینکه زیاد به کیبورد نگاه کنم و خیلی سریع تایپ می کنم وحتی خیلی راحت تر از دو انگشتی شما هم سعی کنید بعد می فهمید که چه زجری میکشیدید با دو انگشتی تایپ کردن اولش سخته و زیاد طول نمیکشه که براتون خیلی راحت و عادی میشه و حتی در حال حرف زدن با کسی هم می تونید تایپ کنید . از آقا جواد هم ممنون برای این مطلب آموزنده و مفید

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
حميدجان از ابراز لطفتون خيلي ممنونم.
خيلي منتظر بودم يه نفر اعلام كنه كه موفق شده به كمك اين آموزش، تايپ ده انگشتي رو ياد بگيره و حالا از اين بابت بسيار خوشحالم.
ان شاء الله به كمك دوستان، نفرات بعدي هم به اين فهرست اضافه شوند.
چون به قول شما، واقعاً بعد از يادگيري اين مهارت آدم تازه متوجه ميشه كه دو انگشتي چه زجري مي كشيده.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
دوستان سلام

امروز توي سايت فروشگاه هادي سيستم يه سي دي آموزش تايپ فارسي ديدم به نام «تايپ آموز هادي» كه ميتونيد اون رو از اين سايت خريداري كنيد (قيمت 3300 تومان):
http://www.hadishop.com/index.aspx?cat=1

با توجه به اين كه تا به حال هر نوع سي دي آموزشي هادي سيستم را گرفته ام از آن راضي بوده ام، تهيه اين مورد را نيز به دوستان علاقمند توصيه مي كنم.

فقط كافي است سفارش بدهيد و پس از تحويل آن به درب منزل، قيمت را به مامور پست پرداخت كنيد. (در هر نقطه كشور)

8ali8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
من چند وقتی هست که نبال چنیم مقاله ای می کشتم .
حالا دوستان همون طور که می دانید این آموزش سخت هست
حالا من از افراد با تجربه سئوال می کنم آیا من این سختی رو تحمل کنم ارزش داره یا بی خیالی بشم منظورم از ارزش داره یعنی بهتره
من الان همین جوری 130 حرف در دقیقیه تایپ می کنم ولی به صفحه کلید هم نگاه می کنم
به نظر شما من این روش رو دنبال کنم
ممنون در ضمن مقاله حرف نداشت :rolleyes:

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
2642o9i.jpg

چرا بايد تايپ ده انگشتي را ياد بگيرم؟

.

خیلی جالبه ... ولی من دیگه به تایپ با 8 انگشت عادت کردم و فکر نکنم بتونم او دو تا انگشت رو وارد ماجرای تایپ کنم ...

من عیبم اینه که حتماً باید کی برد رو ببینم ... :blush:

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
خیلی جالبه ... ولی من دیگه به تایپ با 8 انگشت عادت کردم و فکر نکنم بتونم او دو تا انگشت رو وارد ماجرای تایپ کنم ...

من عیبم اینه که حتماً باید کی برد رو ببینم ... :blush:

اگه همون تايپ 8 انگشتي رو با روش صحيح انجام بديد و از انگشتاي شصت هم براي زدن Space استفاده كنيد ميشه تايپ 10 انگشتي بدون نگاه به صفحه كليد.

تازه با اين روش، در مصرف برق هم صرفه جويي ميشه. چون براي كار با كامپيوتر، نيازي به روشن بودن چراغ اطاق نخواهيم داشت.

ken

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با اجازه دوستان یه چند نکته رو هم بنده اضافه کنم.

این فکر که الان سرعتتون با n تا انگشت (n<10) خوبه و به کار با ده تاش نیاز ندارین رو از سرتون بیرون کنین.
هیچ جا فعلاً انگشت یدکی پیدا نمی کنین.
به کیفیت کی برد و نرمی اون هم خیلی توجه کنید. بویژه این که الزاماً به فشار کاملاً عمودی نیاز نداشته باشه.
اونقدر هم نرم نباشه که موقع فشار دادن یه کلید کلیدبغلی هم راحت بره پایین.
بد نیست در مورد مدلهای مناسب کیبرد هم صحبت بشه.
مثلاً یادمه ایران ارقام یه زمانی چیزای جالبی بیرون داده بود. یا یه سری از gigabite که اول خوب بودن ولی بعدش به فشار جانبی جواب نمی دادن.
کی برد های ژله ای و فانتزی رو هم برای کار حرفه ای فراموش کنین.
اگه خیلی کار تایپی دارین ترجیحاً از جای استراحت دست جلوی کی برد، مچبند طبی و کی بردهای کم ارتفاع یا با شیب مناسب استفاده کنین و حتماً به ارگونومی محل نشستن و میز کامپیوتر توجه داشته باشین.
نرمش دست هم فراموش نشه.

از من پیرمرد به شما جوونا نصیحت:cool:

lamia.boy

Registered User
لایک‌ها
0
من با 5 انگشتی تایپ میکنم هم فارسی و هم اینگلیسی خیلی راحتم این خیلی خسته کننده هست.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
من با 5 انگشتی تایپ میکنم هم فارسی و هم اینگلیسی خیلی راحتم این خیلی خسته کننده هست.
سلام
دارم يه نرم افزار جديد طراحي مي كنم كه براي انجام تمرينات همين آموزش در محيطي كاربرپسند و كاملاً فارسي هست. تا يك هفته ديگه اولين نسخه اون در همين تاپيك قرار خواهد گرفت. لطفاً اگر براي نام يا امكانات نرم افزار، پيشنهاد يا نظري داريد بگيد تا (در صورت امكان) قبل از نهايي شدن و توزيع نسخه اول، در اون اعمال بشه.

متشكرم

Dead_Man

Registered User
لایک‌ها
3
فقط يه نفر 9 انگشته مي زنه و اونم منم
آخه من اصلا از انگشت شصت دست چپم استفاده نمي كنم و كار اون رو هم انگشت شصت دست راستم مي كنه به همين خاطر 9 انگشته اين كار رو مي كنم

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
ويرايش:
نسخه 2008 هم رسيد، اما بر خلاف 2007 كه كاملاً رايگان هست 2008 نيمه رايگان هست. براي دريافت 2008 پست 109 را ببينيد:
http://forum.persiantools.com/showpost.php?p=1659409&postcount=109

سلام
بالاخره نرم افزار آموزش تايپ كاملاً فارسي هم رسيد.

EZ Type 2007

2004132457530476157_rs.jpg

امكانات:
1- تمرين تايپ با حروف رديف وسط
2- تمرين رديف وسط و بالا
3- تمرين رديف وسط، بالا و پايين
4- تمرين آزاد (متن دلبخواه)
5- غلط ياب خودكار
6- سرعت سنج (كليد در دقيقه، واژه در دقيقه)
7- محيط كاربرپسند و مالتي مديا
8- كاملاً فارسي

تمرينات و محيط اين برنامه به گونه اي طراحي شده كه هم براي كودكان و هم بزرگسالان جذاب باشه.
هر چند، نام اون رو نميشه يك بازي گذاشت، اما سعي شده كمي هيجان انگيز و اعتيادآور باشه.

حداقل پيش نيازهاي نصب برنامه:
1- dotnet framework 2.0 (به بالا)
(تذكر: اين برنامه، پيش نياز بسياري نرم افزارهاي موجود دنيا هست و ممكنه همين الآن روي سيستم شما نصب باشه. قبل از نصب برنامه، وجود يا عدم وجود dotnet framework روي سيستم شما به طور خودكار چك خواهد شد.)
لينك دانلود دات نت فريمورك 2 به حجم 22.4 مگابايت)
(لينك دانلود دات نت فريمورك 3 به حجم 50 مگابايت)
2- فعال بودن زبان فارسي ويندوز

طرز كار:
1- اين برنامه، فقط براي تمرين هست و آموزش تايپ در اون تعبيه نشده.

2- فقط كافي است روش صحيح استقرار انگشتان روي صفحه كليد رو از پست اول همين تاپيك مطالعه كرده و به تمرين تايپ با اين برنامه بپردازيد.

3- در هر مرحله از تمرين ها، بايد متني رو كه به شما داده ميشه تايپ كنيد. با شروع تايپ، دو علامت درصد در پايين صفحه شروع به پيشرفت مي كنند. اولي زمان مجاز و دومي درصت تكميل مرحله هست. چنانچه بتونيد مرحله رو قبل از به پايان رسيدن زمان مجاز تموم كنيد برنده ايد و به مرحله بعد خواهيد رفت. چنانچه متن خودتون رو به طور كامل پاك كنيد، زمان هم 0 خواهد شد.

لطفاً با اظهار نظر درباره مطالب اين تاپيك به استمرار و ارتقاء اون كمك كنيد.
با تشكر

فایل های ضمیمه

• EZ Type.zip
    652.4 KB · نمایش ها: 1,130

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
حالا كه خودتون نظر نميديد، بگذاريد من نظرخواهي كنم:
سوال:
نظر شما درباره قفل كردن يا باز گذاشتن دكمه «مرحله» چيه؟
1) بهتره كاربر، (براي هيجان بيشتر) قبل از تمام كردن يك مرحله، امكان مشاهده مرحله بعد رو نداشته باشه.
2) بهتره كاربر آزاد باشه تا هر مرحله اي رو خواست تمرين كنه و هر كدوم رو نخواست رد كنه.

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6
خيلي خيلي برنامه جالبي بود
بازهم من خودم اشكالاني داشتم كه با اين كار مي كنم تا بر طرفش كنم .
اما در مورد مراحل كاري :

فكر كنم يه مرحله ديگه بذار تستي باشه و در اون قسمت مرحله به مرحله باشه و تا اتمام مرحله فعلي به مرحله بعدي نره .
در ضمن در مرحله آزاد يه چند تا مطلب بذار تا اونو تايپ كرد من كه مطلبي نديديم

espada

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ســـــــــــلام

بر نامه عالیه الان دارم 10 انگشتی تایپ می کنم .

فقط تو سیستم من حروف "ک" و " ی " مشکل دارن چجوری میشه درستشون کرد

ممنون می شم اگه راهنمائیم کنید.

بالا