برگزیده های پرشین تولز

اطلاعاتي راجع به كار كشاورزي داريد؟ لطفا در اختيار بقيه بگذاريد

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
NEONAZ جان احتياجي به pm نيست همه چيز رو همينجا بگو از كسي هم خجالت نكش اينها همه خودين! پاسختون رو هم تو چند خط آينده به صورت خودكار عرض ميكنم.(چون با پاسخ آقا ew مشتركه!)

mak عزیز، بحث خجالت اصلا در میان نیست!
من تو پی ام گفتم اینجا هم میگم. من درس تخصصی در رابطه با گلخانه نداشتم تا حالا و فقط گیاه شناسی رو گذروندم.
ترم 2 هستم و ناشی، ولی اگر با هم همکاری کنیم من در نهایت توانم کمک میکنم. حدفف هم اصلا پول و.. نیست . میخوام به صورت عملی کار کنم تا تجربه خودم بالا بره و هم کمکی به شما بشه.

این رو گفتم که بدونی وضعیتم چی هست. من هنوز تو این رشته بالا نیومدم و ترم 2 هستم. چیز زیادی از لحاظ علمی نمیدونم .. اینطوریه عزیز...

حالا نظرتو بگو...؟؟

خدمت اقای ew باید بگم که کسی که تخصصی کار کرده باشه میره کارای بالاتر از اینا میگیره. منم همونطور که گفتم دانشجوی ترم 2 هستم پس یعنی هنوز تو این رشته رشد نکردم ولی لااقل میشه از همین راه تجربه های زیادی بدست میارم!

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
electronwizar عزیز، متاسفانه باید بگم تو این فروم کانی هستن مثل شما که همیشه از گفتگو ها بد برداشت میکنن و اگر یه وقتی منظورت من بودم بگم که تمام نوشته های من گفتمانی دوستانه بود و بدون هیچ تعنه و یا کنایه ای!
بحث دوستانه و معمولیه و شمایی که بد برداشت میکنی.

در پاسخ جمله های بعدیتون، اگر طرف یه مقدار آگاه باشه در مورد اون چیزی که میخواد باهاش کار کنه و بهش فرصت داده بشه(یا از طرف شما یا کس دیگه) به هیچ جا بر نمیخوره! برای اینکه جلوی ضرر رو هم گرفت میشه روی کار همین ادم بی تجربه نظارت کرد ولی لا اقل این فرصت رو بهش داد. اگه شما ندی کی میخواد بده؟!.

من فقط یه سوال مطرح کردم و نمیخوام جو تاپیک رو به هم بریزیم و به خاکی بکشیم!!!!. پس اگر احتمال ضعیف به نظر شما بهم برخورد و عصبانی شدم شما ببخشید. ×××

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان
ابتدا با داش ew يه گپ و گفتي داشته باشم... برادر! من خيلي دلم مي‌خواد كه يه گلخونه بزرگ داشته باشم و اون برنامه‌هايي رو كه با هم صحبتش رو داشتيم رو با كمك شما و امثال شما عملي كنم، اما خودت بهتر ميدوني كه پرداختن به اين مسأله يه مقدار خيلي زيادي شجاعت و تهور نياز داره كه حقيقتش تو خودم و بي رودربايستي تو شما هم نديدم!(نشون به اون نشون كه اگه من تو اين تاپيك چيزي ننويسم، شما به عنوان متحد اول هم چيزي نمينويسي!) هر دو مون هم حق داريم، چون اينكار علاوه براينكه خيلي تخصصيه ريسك اوليه‌ش هم (همونطور كه بارها تو همين تاپيك راجع بهش صحبت كرديم) خيلي بالاست! ما براي اينكار اولا يه سرمايه‌ي 50 - 100 ميليوني رو بايد در ابتدا بذاريم و تقريبا 70-80% از وقتمون رو هم بايد بهش اختصاص بديم(تازه خيلي خوشبينانه دارم تحليل ميكنم)، خوب با وضعيت موجود كه هر دو مون به نوبه خودمون باهاش درگيريم، پريدن تو يه همچين كاري برامون خيلي سخته و اما و اگرههاي زيادي توشه...
اين همه حرف زدم كه بگم اون صحبت عملا فعلا منتفيه... اما علاقه من به اين كار كه مبناي اصلي تفكر درباره اونه باعث شده كه سعي كنم يه گلخونه‌اك راه بندازم بيشتر براي دل خودم(تو پست قبلي هم گفتم) اما ممكنه اين قضيه اگه پا بگيره خودش باعث چرخيدن چرخ طيار موتور يه گلخونه بزرگ بشه و به همين نسبت ممكن هم هست براي هميشه موتور اون گلخونه رو منهدم كنه. پس ميشه با يه تير دونشون!
NEONAZ جان من يه كم شوخ طبعانه مينويسم منظورم از خجالت نكش اين نبود كه خجالت نكش! منظورم اين بود كه بيا همينجا بحث كنيم و بذاريم همه با هم آشنا بشن و از تجربيات هم استفاده كنن. البته خودت هم متوجه شدي. در ارتباط با استفاده از جنابعالي تو اون گلخونه‌اك هم كه تو پست قبلي عرض كردم من اگه خودم به تنهايي اون رو راه‌بندازم با در نظر گرفتن نكات بهداشتي و اصول اوليه گلخونه داري، هيچ مشكلي با حظور شما و استفاده از دانش هرچند اندك شما تو اين زمينه ندارم. باز هم ميگم كه اگه شريك داشتم نظر اونها هم تو اين زمينه شرط خواهد بود!

حالا آيا كسي هست كه تو اين زمينه بتونه يه كمكي بهمون بكنه و به ما بگه كه از كجا بايد شروع كنيم، از چه اجناسي بايد استفاده كنيم و يه پيمانكار خوب براي ساخت بنا بهمون معرفي كنه و خلاصه از اين دست مسائل!

شرمنده كه طولاني شد.
مخلص همه

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
مخلص داش ew!

من كه تمام سعيم رو خواهم كرد كه به يه جايي برسونم اين طرح رو.
به اميد خدا...

مخلص

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
سلام

در مورد آقای neonaz (چه نیک نیم خشنی ) خوشحالم که ایشون ناراحت نشدن و بهشون بر نخورده. همونطوری که گفتم ، آنقدر آدم عصبی توی این فرام دیدم که منم قاطی کردم ، همش فکر میکنم ، طرفم عصبیه:(

نتیجه اخلاقی بحث

1- امیدوارم کار رو به صورت پایلوت ، با استفاده از تجربیات آقای neonaz ادامه بدیم

2- یاد سربازی افتادم ، یادمه 99.9 درصد سربازها مشهدی بودن ، نتیجه اینکه ،یا در بقیه شهرها افراد از سن 18 سالگی به 21 سالگی پرش میکنن یا مشهدی های بنده خدا هنوز راه سربازی نرفتن رو یاد نگرفتن (این حرف به هیچ وجه سیاسی نبود:D)

قربونت برم عزیزم.

نه بابا کجا تجربه. در اصل باید از تجربه های شما و mak استفاده کنم تا یه چیزی یاد بگیرم.

راستی من احمد هستم. نه اقای neonaz :D:D و شما؟:blush:

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام احمد آقا!

من علي هستم، ببينم ميتوني از طريق همكلاسيهات كسي رو پيدا كني كه يه آشناي هيدروپونيك كار سراغ داشته باشه؟ بالاخره شما بيشتر احتمال داره بتوني كسي رو پيدا كني!

مخلص همه

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
سلام احمد آقا!

من علي هستم، ببينم ميتوني از طريق همكلاسيهات كسي رو پيدا كني كه يه آشناي هيدروپونيك كار سراغ داشته باشه؟ بالاخره شما بيشتر احتمال داره بتوني كسي رو پيدا كني!

مخلص همه

سلام علی اقا! :D

فعلا کلاسا شروع نشده و ایشالا از 4 اسفند.
چشم. میپرسم.

فقط میشه در این مورد هیدروپونیک بیشتر بگی؟ اخه نمیشه بگم به طرف تو هیدرو پونیک کاری! اه!:D:wacko::wacko::blink:

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان
احمد آقا با تشكر از توجهت، راجع به هيدروپونيك تو پستهاي اوليه‌ي همين تاپيك يه توضيحات مختصري دادم، لطفا از همون‌جا بخون.

داش ew اسم تابلو هم ظاهرا دردسره ولي مايه‌داري دردسرش بيشتر، اينطور نيست!:D;)

مخلص همه

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
سلام خدمت دوستداران کشاورزی
big_smileb.gif

مدتی هست که دارم مطالب این تاپیک رو دنبال میکنم و امروز بعد از یکسال تصمیم گرفتم دوباره به پی تی لاگین کنم و تجربیاتمو در اختیارتون بذارم شاید به دردتون بخوره.
من فارغ التحصیل کشاورزی هستم و شش سالی هست که بصورت تمام وقت در زمینه کشاورزی فعالم اوایل باغداری و دو سالی هست که گلخونه و قارچ هم بهش اضافه شده.
متاسفانه اکثر مطالبی که تو این تاپیک در مورد گلخانه نوشته شده اعم از هزینه تمام شده و میزان تولید و ... آرمانگرایانه و دور از واقعیت هست که همین مسئله میتونه ضربه بسیار بزرگی بهتون بزنه.
در مورد مسائل نوینی مثل کشت بافت هم همینطور!
در مورد درآمد چون میدونم از اولین سوال هاتون خواهد بود باید بگم که درآمد گلخونه مطلوب هست ولی به شرط داشتن سرمایه شخصی کلان با وام صرف با توجه به وضع بازار ایران هبچ چیز غیر از بدهی نصیبتون نمیشه.
کلا کشاورزی تابع همون اصل پول ، پول میاره هست! اگر سرمایه کلان ندارین بهتره بهش به چشم تفنن نگاه کنین تا شغل!
خود من چون امید اولم وام بانکی بود و سرمایه شخصیم نسبتا محدود ، روزهای بسیار سختی رو گذروندم تا کمی نفس بکشم و مجبور شدم با فروش ملک سرمایه شخصیم رو افزایش بدم هر چند که هنوزم درگیرم!

به هرحال اگر علاقه داشتین سعی میکنم که در حد تجربیات و معلوماتم در خدمتتون باشم.
یا حق

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
Tehran - Tehranpars Hossein Rezazadeh ------
واوووو ببین چه خبره
حیف که من بیخیال کشاورزی شدم وگرنه منم میومدم

سلام خدمت دوستداران کشاورزی
مدتی هست که دارم مطالب این تاپیک رو دنبال میکنم و امروز بعد از یکسال تصمیم گرفتم دوباره به پی تی لاگین کنم و تجربیاتمو در اختیارتون بذارم شاید به دردتون بخوره.
من فارغ التحصیل کشاورزی هستم و شش سالی هست که بصورت تمام وقت در زمینه کشاورزی فعالم اوایل باغداری و دو سالی هست که گلخونه و قارچ هم بهش اضافه شده.
متاسفانه اکثر مطالبی که تو این تاپیک در مورد گلخانه نوشته شده اعم از هزینه تمام شده و میزان تولید و ... آرمانگرایانه و دور از واقعیت هست که همین مسئله میتونه ضربه بسیار بزرگی بهتون بزنه.
در مورد مسائل نوینی مثل کشت بافت هم همینطور!
در مورد درآمد چون میدونم از اولین سوال هاتون خواهد بود باید بگم که درآمد گلخونه مطلوب هست ولی به شرط داشتن سرمایه شخصی کلان با وام صرف با توجه به وضع بازار ایران هبچ چیز غیر از بدهی نصیبتون نمیشه.
کلا کشاورزی تابع همون اصل پول ، پول میاره هست! اگر سرمایه کلان ندارین بهتره بهش به چشم تفنن نگاه کنین تا شغل!
خود من چون امید اولم وام بانکی بود و سرمایه شخصیم نسبتا محدود ، روزهای بسیار سختی رو گذروندم تا کمی نفس بکشم و مجبور شدم با فروش ملک سرمایه شخصیم رو افزایش بدم هر چند که هنوزم درگیرم!

به هرحال اگر علاقه داشتین سعی میکنم که در حد تجربیات و معلوماتم در خدمتتون باشم.
یا حق
اون موقع که این پست رو زدید نفهمیدم منظورتون چی بود و ناراحت شدم
ولی حالا فهمیدم که حداقل کارتون اسپمینگ نبود

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان!
ابتدا؛ ew جان متأسفانه نتونستم بهت pm بزنم، در ارتباط با اون پروژه من با 2-3 تا از بچه‌هامون صحبت كردم گفتند فيلد كاريشون نمي‌خوره، البته يكيشون تو يه شركت بزرگ كار ميكنه، كه مث كه قبلا مشابه اين كار رو انجام داده، من هم يه سنگ انداختم ببينم ميشه ازشون خريد(به احتمال 1%!:( )

آقا رضا خيلي خوش اومديما (من و ew) كلا اين تاپيك رو راه‌انداختيم كه امثال شما رو وارد اون كنيم و الان هم از هم‌صحبتي با شما خيلي خوشحالم، ميشه تمام برآوردهاي غيرواقعي ما رو، واقعيش رو بفرماييد(اعم از ميزان سرمايه‌گذاري و درآمد نهايي و ...). البته ببخشيد اگه فكر ميكنيد وقت نوشتنش رو نداريد لطفا تو دو سه تا پست بفرماييد، خلاصه ما رو از تجربياتتون بي‌بهره نگذاريد. در ضمن سؤال آقا ew، دقيقا سؤال من و خيلي‌هاي ديگه هم هست. متشكر ميشيم اگه پاسخ بديد.

مخلص همه دوستان
تا بعد...

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
عرض سلام خدمت علی اقای گل، دوست عزیزم ew و همچنین اقا رضا که تحویل نمیگیرن ..! :D

خب دوستان کار تا کجا پیش رفت؟

ترم جدید من از فردا شروع میشه و خوشبختانه 3 درس مهم که شامل گیاه شناسی 1، هوا و اقلیم در کشاورزی و علفهای هرز و کنترل انها هست رو گرفتم. علی اقا فکر کنم بعد از اتمام ترم 2 بتونم با توجه به پاس کردن این درس ها(انشاالله) کمکی کنم البته قبلش با استفاده از تجربه های شما دوستان گل.

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان

دوستان با كمال شرمندگي و تضرع بايد عرض كنم براي اونجا كه من خواب گلخونه ميديدم فعلا پدرم يه خواب جديد ديده:( البته فكر ميكنم تبش از سرش بيفته به‌زودي!

اما براي حيات خونه مادرزنم دنبال نشا يا بذر يا بوته گوجه فرنگي و خيار ميگردم و البته دستور كاشت ابتدايي!:wacko: اگه هر كدوم از دوستان ميتونه كمك كنه اين محبت رو در حق بنده بكنه(فقط تو رو خدا نگيد نميشه، اگه هم نشد اشكال نداره، بذاريد مادرزنم خودش پي به اين قضيه ببره! [برگرفته از كتاب روشهاي زناشويي نوشته علي;)])

بابا دكتر ew تو واقعا يه نابغه‌اي! من تا قبل از اين يه دوست داشتم و دارم كه متفق‌‌القول با تمام دوستام بهش ميگفتيم خداي الكترونيك... از اين لحظه به بعد من شما دكتر ew unknownzade رو به اين لقب مفتخر ميكنم و دوست بنده با يك رتبه خلع درجه به مقام جبرئيلي الكترونيك منصوب ميشوند، لذا مقتضي است كه از اين به بعد پيغامهاي خود را به واسطه ايشان به ما بندگان الكترونيك ابلاغ فرموده و فيض رفيع بندگي(البته از نوع الكترونيكي) را نصيب اين بنده حقير بفرماييد.

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام عليكم و رحمةالله و بركاتهُ! (اسم فلوس كه مياد ديگه دستمالا پهن ميشه!:D)
داش ew كار كشاورزي بخاطر عشقشه كه حال ميده و گرنه مطمئننا كارهاي سودده‌تر يا كم‌دردسرتر هم پيدا ميشه.
ولي شما كه ميگي الان فلوس موجودي به نظر من راستش بيماريه اگه پاشي بري بم معدن بخري(هر چقدر هم كه سودش خوب باشه) يا تو كار كشاورزي سرمايه‌گذاري كني. اين رو از اون جهت ميگم كه تو اولين پستهايي كه زدي ميگفتي كه 350 تا آماده داري و اگه كار خوب باشه و توش همه‌كاره باشي 700 به بالا! پس به اين ترتيب الان كه ميگي فلوس موجود شده قائدتا بايد از مرز 2ميليارد گذشته باشه، پس ديگه رو هر كاري كه بخواي ميتوني دست بذاري.
من با اين فرضيات دو تا پيشنهاد ميدم روشون فكر كن جوابش رو بهم بگو.

ببين قبلا هم گفتم ما تو تاكستان قزوين يه كارخونه خرابه داريم كه از 25 سال پيش تا الان افتاده، موقعيتش خيلي خوبه برِ جاده‌ست، برق و چاه آب و گاز و تلفن و همه‌چي هم داره(البته يه حدود 20-50 ميليوني تو گلوش گير كرده تا بيان اين امكانات رو دوباره بهمون بدن!) زمينش 14هزار متره كه 5000مترش سند منگوله‌دار داره و 9000مترش سند مادر داره كه البته كل سند مادره 18000 متره كه بين ما و كارخونه بقلي مشتركه و خلاصه بنچاقيه.
اين زمين(14000مترش) بين پدر من(50%) يكي از دوستاش(10%) و يكي ديگه از دوستاش(40%) مشتركه آخرين باري كه مي‌خواستيم سهمشون رو بخريم قيمت حدود 60ميليون دادن كه ميشد تا 45-50 هم آوردش پايين.(من فرض رو بر اين ميذارم كه خود من هم بازيم يعني سهم پدرم رو از زمين و يه مقدار محدود حدود 100تا رو ميتونم بيارم وسط. در صورتيكه اگر هم خواستي ميتونم نباشم پس اگه بخواي قضيه رو عملي كني، بايد سهم پدر من رو هم به همون نسبت بخري)

خوب تا اينجا اگه دقت كرده باشي استارت كار تو اين كارخونه دست بالا نزديك 110ميليون خرج داشت. الان تازه شما امكانات اوليه رو داري براي اينكه اونجا يه كارخونه واقعي بشه با انبار و سوله و نگهباني و محوطه بارگيري و سرايداري و...(تازه بدون ماشين‌آلات) با برآورد پارسال ما يه چيزي حدود 200ميليون ديگه نيازه!
البته يه سري وامها هست كه ميشه تو همين مرحله‌ها هم گرفت اما بهتره كه اگه خواستي وام بگيري از اين مرحله به بعد بگيري براي واردات ماشين‌آلات!(چون هم وسيقه‌ت پرو پيمون‌تره و هم حساب بيشتري روت باز ميشه چون نزديك 300تا آورده داري)
حالا ميتوني هر طرحي رو عملي كني. البته واضحه كه قبل از هر خرجي اول طرحت رو مشخص كرده‌ بودي و طبعاً مجوزهاي لازمه رو هم گرفتي!
طرحهاي پيشنهاديه من يكي فرآورده‌هاي انگوره چون اونجا معدنشه - يكي هم فلزكاري حالا بسته به وامي كه ميگيري و سرمايه‌اي كه ميذاري بهترين شاخه‌ش رو انتخاب ميكني.

حالا اگه هيچكدوم از اين صحبتها باب ميلت نبود من نونوايي فانتزي با ظرفيت بالاي 20تن در روز رو بهت پيشنهاد ميكنم كه البته ماشين‌آلاتش از 2.5 ميليارد تا 7ميليارده! كه اون رو هم اگه حدود 600-700ميليونش رو بذاري باقيش رو بهت وام ميدن!

اگه راجع به كارخونه سؤالي داشتي من در خدمتتم.

اين مسأله خصوصي بود ولي من عمومي گفتم كه اگه كسي پيشنهادي نظري چيزي داره بگه تا ما هم استفاده كنيم.

مخلص همه

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان
داش ew ایول بابا دمت گرم خدا بیشترش کنه برادر، تبریک میگم!
در مورد کارخونه هم هیچ مشکلی نیست، فقط یه پیشنهاد بود، هر وقت دلت خواست بگو پرونده ش رو باز کنیم.

موفق باشی

مخلص همه

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همه دوستان
راستش هيچ كار خاصي ندارم فقط اومدم يه حالي از دوستان بپرسم. البته همه دوستان غير از ew! چون فكر نكنم عضويت در باشگاه ملياردرها ديگه وقتي براش باقي گذاشته باشه كه بياد اين تاپيك رو بخونه!;):D

مخلص همه
فعلا خدانگهدار

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته(این روش سلام کردن به یه میلیاردره:D)
حاج آقا ew ما که حرفی نزدیم یه هو تیربارتون رو گرفتید رومون!;) اتفاقا من با استفاده از افعال معکوس چون یقین داشتم که شما هنوز تاپیک رو نگاه میکنید خواستم یه احوالی ازتون بپرسم!

فرمایشاتتون متین، البته برای رعایت انصاف هم که شده باید اعتراف کنم که خلوتی تاپیک شاید بیش از 90%ش تقصیر خود من یا اصطلاحا صاب تاپیکه!
دروغ چرا ewجون من هم مثل همه ایرانیهای دیگه گرفتار همون مشکلاتی که دانی و دانم هستم، اصلا تمام تاپیکهای قبلی رو هم با این نیت زدم که ببینم کسی میتونه راهکاری برای رفع این مشکل من و اکثر هم قد و قواره های من ارائه بده یا نه.
راستش جدیدا به این نتیجه رسیدم که سیستم دمکراتیک در اداره شرکتهای ایرانی زیاد یا اصلا جوابگو نیست و سیستم سلطانی باید جایگزینش بشه، البته باید دعا کرد که سلطانه زیاد ظالم از کار در نیاد!....

آره درست فهمیدی این رو برای این گفتم که اگه پایه اجرای نقش سلطان هستی بگی تا من بطور جدی روش فکر کنم. امیدوارم این فکر رو نکنی که این علی تا دید ما به یه پول و پله یی رسیدیم می خواد آویز شه! اینم صادقانه بگم که اگه من جای تو بودم احتمالش خیلی کم بود که به یه همچین پیشنهادی پاسخ مثبت بدم!

به هر حال از مصاحبت با جنابعالی من که لذت میبرم و خوشحالم که با این همه اختلاف طبقاتی بین ما، هنوز اینجا سر میزنی(بدون تعارف جدا!)

مخلص همه
فعلا خدانگهدار

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا مخلصاتٌ چاكراتٌ فاجعاتٌ ضايعا.... :blink:
ببخشيد لغت چاپلوسانه كم آوردم:blush:
ناقلا نگفته بودي شغل دومت نويسندگيه;) رمان مينويسي؟ آره؟ جون من؟ جون جفتمون؟ راستشو بگو؟

ببينم اين همه شرح و بسطت بخاطر اون كلمه "اختلاف طبقاتي" بود؟...:blink: خوب اين همه شرح و بسط لازم نبود اسم اون رمانت رو كه مضمونش راجع به پول بهتر است يا ثروت بود رو بهم ميدادي خودم ميرفتم مي‌خوندم همه‌چي دستگيرم ميشد.

راستي ببخشيد اين سؤال رو ميكنم مي‌خواستم ببينم انباريتون چندمتره؟ راستش من يه دو سه ميليون تو بانك دارم، قراره يه وام 6-7 تومني هم بگيرم... گفتم اگه زير دو متره، (مثل انباريه ما) اگه يه تخفيف 1-2 تومني بهمون بدي بيام ازت برش دارم. اشكالي كه نداره؟

در ادامه بايد خدمتتون عرض كنم كه منظور من از كار تو پست قبلي كارخونه نبود! كار ميتونه همه‌چي از يه فست‌فود گرفته تا يه شركت تبليغاتي يا حتي دلالي قطعات كاميون و تريلي يا خريد و فروش موبايل يا لپ‌تاپ يا يا يا يا ... ببينم چيزي تو اون مخ ميلياردرت نيست(ببخشيد گفتي نگم ميليارد چشم مي‌خوري! خوب مخ ميليونرت)؟

خوب در پايان براي رهايي برادر ew از افسردگي، اجماعاً سه صلوات و چهار روز اعتكاف در مسجد جامع جمهوري...

..و آآآآآل محمد...خوب من دارم ميرم مسجد، تو اين چهار روز موبايلم هم خاموشه كاري، طرحي، ايده‌اي، چيزي داشتي همين‌جا پيغام بذار بعد از برگشتنم مي‌خونم.

فعلا خدا نگهدار
راستي به اون طرحها نون داغ كباب داغ هم اضافه كن، خيلي هوس كردم.;)

mak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
درود و صد درود!(ترسوندي ما رو فارس شدم!:f34r:)

اول از آخر شروع ميكنم، بابا من ميگم "براي رهايي برادر ew از افسردگي چهار روز اعتكاف" بعد تو ميگي ميري اعتكاف براي من هم دعا كن!!!:wacko:
در ضمن اعتكاف الان نيست فكر ميكنم حوالي تولد يا شهادت حضرت علي باشه! منتها من از سر پاچه‌خواري براي تعجيل در سلامتي شما يه اعتكاف با قيد سه فوريت برگزار كردم(در واقع الان دارم از تو اعتكاف مي‌نويسم!:eek:)

راجع به انباري هم من ديدم كه پولم در حد 1-2 متر از خونه شما هم نميشه گفتم بيام انباريت رو معامله كنم بلكه منم بتونم ادعا كنم يه ملك بغل خونه ew ميل..... دارم.:blush: حالا انباريت رو اگه مي‌ترسي بدي حداقل بده با اون ماشينت يه بوق بزنيم.

در مورد كار هم يادم مياد تو يكي از پستهاي قبليت گفتي راجع به كار كشاورزي با اداره جهاد يا يه همچين اداره‌اي صحبت كردي و كاملا رأيت زده شده! حالا چي شده ميگي بهتره؟ خلاصه من قبلا هم گفتم همين كه در اين تاپيك ما رو مستفيض مي‌فرماييد براي ما كافيست، كار كه پيشكش به قول فرنگي‌ها وي آر اَت يور كامند سِر!

در پايان هم كه:
اُخ اُخ اُخ اُخ... از اين صدا سيما نگو كه...
حالا اگه مي‌خواي مشتي لذت ببري اين يارو سريال سرنوشت رو تو شبكه 1 ببين... بعد باز هم برو بگو تهران بد جاييه!:D

ارادتمند شما(اينم غير عربي پاياني!)

بالا