برگزیده های پرشین تولز

اگه شما١٥٠ميليون تومن تو حسابتون داشتيد،باهاش چه كار ميكرديد؟

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
همسایمون نقاشه همش بیکاره اونو میبینم کافیه آدم زرنگی هم هست کارش هم نقاشی بوده
این همه مثال زدم از بین اینا چندتا هر کدوم رو که میتونستی دلیل بیاری و رد بکنی گفتی :D
بین اطرافیان ما از تمام این افراد تقریبا هستن و همشونم موفقن .

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
تدریس هم برنامه ریزیم خوبه و میتونم تضمینی یکی رو تیزهوشان قبول کنم یه سایت زدم حتی حاضر بودم بعد قبولی پول بدن
هیچکس حتی زنگ هم نزد ، هیچ کس حتی ایمیل هم نزد حتی یه ایمیل بهم بگه برنامت چیه اصلا بیا ببینم حرفت چیه که میگی تضمینی
برنامه ریزی کنکور هم زدم حتی همه درسا رو بلدم تدریس کنم کلی روش ابتکاری بلدم توی ریاضی که هیچکس بلد نیست یه روشایی بلدم به راحتی میشه به جواب رسید ولی هیچ کس بهم زنگ نزد دیدم فایده نداره بیخیال شدم
خوب شما که تدریس میخوای بکنی که نباید توی نت تبلیغ بکنی ! یعنی نباید فقط توی نت باشه . 95% توی شهر و 5% اینترنت تبلیغ بکن
مورد دیگه اینه که شما اگه تدریس مدرسه (تک درس ) یا دانشگاه بکنی احتمال موفقیتت بیشتره . اما کنکور بعید میدونم (99.99% مطمئنم! ) که مشتری پیدا نمیشه . قطعا رتبه خوبی توی کنکور نیووردید . پس شما که واسه خودتون نتونستید کاری بکنید چطوری یه خانواده باید به شما اعتماد بکنه و بچشون رو بهتون بسپره . یکی از فامیلامون تدریس تضمینی ریاضی کنکور میکنه و سالی 80 تومن ( به گفته خودش ) فقط از همین راه درآمد داره . حدودا 45 سالشه.استان کرمانشاه

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
1- بدون ريسك سپرده كني بانك ماهي 3 ت بگيري
2- يه آپارتمان پيش خريد كني

بستگي به شرايط شخصي خودتون داره

gogle

Registered User
لایک‌ها
1,069
اگر سن شما بالا بود و دنبال سود قطعی نبودید مسکن پیشنهاد میشد ولی الان با این وضعیت بازار اصلا خوب نیست که 150 تومن بی زبونو بدید پای یه خونه یا زمین و بشینید تا گرون بشه ، اون هم با سود 22 درصد بانک که مثل هلو میدن
پول رو در حساب کوتاه مدت 22 درصد بذارید و دنبال راه اندازی یک شغل باشید
با این پول و البته کمتر از این هم شما میتونید یک رستوران یا کارواش اجاره کنید و ماهی 3 تا 10 میلیون درامد داشته باشید
البته در صورت پیشرفت درامد شما تا 60 میلیون در ماه هم میرسه که با فرض شراکت 50/50 با صاحب اصلی رستوران یا کارواش ماهی 30 تومن دست شما رو میگیره
اما اینکه از کجا شروع کنید و چقدر زمان میبره تا راه و روش کار دستتون بیاد بستگی به پشتکار خودتون داره
این حرف هام کاملا حساب شده هست و خیال بافی در کار نیست

پيشنهاد اين دوستمون از همه پيشنهادها منطقي تر به نظر ميرسه

pm2008

Registered User
لایک‌ها
67
یه تناقض بزرگ تا اونجایی که من شنیدم هیچ مغازه در علاءالدین فروش نرفته بلکه همش اجاره ای هست منبع http://www.iranjib.ir/shownews/7217/0/

بله اشتباه از من بود اما منظورم همین بود ، حاجی معمولا اجاره ها رو یکجا میگیره ، حوصله ی ماه به ماه نداره

اما نکته اینجاست که یه جوون افسرده ی دلزده از کار نشسته اینجا تا مچ بگیره بگه ببین نمیشه ، ببین نمیتونم ، ببین اشتباه میگی ، ببین تو بابات بهت کمک کرده

اما شما که از هر 10 جمله یکیش در مورد رشته و درس میگی همین که توی علاادین بود از سوم دبیرستان رفت دنبال کار و من رفتم دنبال لیسانس
الان فرق بین من و اون یه خونه و ماشین و یه ازدواج خوبه اونوقت شما اینجا نشستی از مدرک و رشته ی تحصیلی حرف میزنی

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
بله اشتباه از من بود اما منظورم همین بود ، حاجی معمولا اجاره ها رو یکجا میگیره ، حوصله ی ماه به ماه نداره

اما نکته اینجاست که یه جوون افسرده ی دلزده از کار نشسته اینجا تا مچ بگیره بگه ببین نمیشه ، ببین نمیتونم ، ببین اشتباه میگی ، ببین تو بابات بهت کمک کرده

اما شما که از هر 10 جمله یکیش در مورد رشته و درس میگی همین که توی علاادین بود از سوم دبیرستان رفت دنبال کار و من رفتم دنبال لیسانس
الان فرق بین من و اون یه خونه و ماشین و یه ازدواج خوبه اونوقت شما اینجا نشستی از مدرک و رشته ی تحصیلی حرف میزنی
قبول کنید خیلی فرقه بین کسی که یه مغازه از باباش بهش میرسه و کسی که باید یه مغازه اجاره کنه با کلی پول پیش و سر قفلی و اجاره مغازه و اونم بعد یکسال صاحب مغازه میگه باید بری
تاره هر چی در میاری باید بدی اجاره دلت خوشه کارو کاسبی داری!!

قبول کنید که حتی شرکت های خصوصی هم بجای اینکه به فن و حرفه و تحصص هر فرد نگاه کنن به رابطه و پارتی و سفارش شده از طرف کی هست نگاه میکنن چه برسه دولتی که جای خودش داره.
قبول کنید که هیچ حمایتب از دولت و نهادها برای یک جوانی که تخصص هم داره صورت نمیگیره و خود فرد باید خودش رو به هر کاری بزنه تا ببینه کجا میتونه یه کاری پیدا کنه اونم با التماس و صدرصد مغایر با تخصص و استعدادش

اینها فقط بخشی از مشکلات جامعه ماست ...... شما فقط نگاه به فردی که بدون سواد رفته دنبال کار و الان همه چیز داره نگاه نکنید چرا؟ چون اون فرد در این چند سال گذشته کار کرده و وقتی اینقدر تورم نبود پراید خرید 7 تومن خونه خرید 30 تومن و ازدواج کرده با 5 تومن اما همین جوانی که داشته برای مدارک خودش تلاش میکرده با تورم فعلی و تورم پانصد درصدی که شوخی هم نیست روبرو شده در این بازار کار قبلا با 50 میلیون میشد هم ماشین داشته باشی هم خونه هم کار هم ازدواج الان بعد گذشت چند سال چی؟ حتی با 300 میلیون هم نمیشه!!!
4 سال پیش بنده یک بخاری گازی خریدم نو آک 45 تومن الان همون شده 310 تومن !!!!

بیایم حقیت را قبول کنید جای هیچ شکی نیست که هر کسی دنبال یه لقمه نون باشه باید هر کاری از دستش برمیاد بکنه حتی اگر مطابق میلش نباشه اما واقعا خیلی ها حاضرن نون خالی هم بخورن اما در رشته ای که بهش علاقه دارن در اون زمینه کار کنن....

pm2008

Registered User
لایک‌ها
67
قبول کنید خیلی فرقه بین کسی که یه مغازه از باباش بهش میرسه و کسی که باید یه مغازه اجاره کنه با کلی پول پیش و سر قفلی و اجاره مغازه و اونم بعد یکسال صاحب مغازه میگه باید بری
تاره هر چی در میاری باید بدی اجاره دلت خوشه کارو کاسبی داری!!

قبول کنید که حتی شرکت های خصوصی هم بجای اینکه به فن و حرفه و تحصص هر فرد نگاه کنن به رابطه و پارتی و سفارش شده از طرف کی هست نگاه میکنن چه برسه دولتی که جای خودش داره.
قبول کنید که هیچ حمایتب از دولت و نهادها برای یک جوانی که تخصص هم داره صورت نمیگیره و خود فرد باید خودش رو به هر کاری بزنه تا ببینه کجا میتونه یه کاری پیدا کنه اونم با التماس و صدرصد مغایر با تخصص و استعدادش

اینها فقط بخشی از مشکلات جامعه ماست ...... شما فقط نگاه به فردی که بدون سواد رفته دنبال کار و الان همه چیز داره نگاه نکنید چرا؟ چون اون فرد در این چند سال گذشته کار کرده و وقتی اینقدر تورم نبود پراید خرید 7 تومن خونه خرید 30 تومن و ازدواج کرده با 5 تومن اما همین جوانی که داشته برای مدارک خودش تلاش میکرده با تورم فعلی و تورم پانصد درصدی که شوخی هم نیست روبرو شده در این بازار کار قبلا با 50 میلیون میشد هم ماشین داشته باشی هم خونه هم کار هم ازدواج الان بعد گذشت چند سال چی؟ حتی با 300 میلیون هم نمیشه!!!
4 سال پیش بنده یک بخاری گازی خریدم نو آک 45 تومن الان همون شده 310 تومن !!!!

بیایم حقیت را قبول کنید جای هیچ شکی نیست که هر کسی دنبال یه لقمه نون باشه باید هر کاری از دستش برمیاد بکنه حتی اگر مطابق میلش نباشه اما واقعا خیلی ها حاضرن نون خالی هم بخورن اما در رشته ای که بهش علاقه دارن در اون زمینه کار کنن....

آقا سخت هست ولی کار هم کم نیست
ما گفتیم پیک موتوری 2 شیفت گفتن مگه پیک شب هم کار میکنه ؟ این همه پیک موتوری که تا 11 شب کار می کنند
حداقل 10 15 تا ایده مطرح شده که اصلا سرمایه نمی خواد و با زیر 5 تومن میشه شروع کرد

کار خوب با درامد خوب سخت پیدا میشه اما باید از یه جایی شروع کرد
من خیلی واضح گفتم اگه با همه ی این کار ها مشکل دارید به فکر ایده ی نو باشید ، این هم شعاره ؟
خود من یک سال هست دارم روی یک ایده کار می کنم و سرمایه هم 5 میلیون بیشتر نمی خواد ، از نظر درآمد طبق براورد اولیه ماهیانه 1.200 هست که هرچقدر کار بزرگتر بشه درامد هم بیشتر میشه

دیگه هیچکاری که از دستت بر نیاد میتونی بشینی فکر بکنی به یه کار جدید
اینم سخته؟ اینم شعاره؟

pm2008

Registered User
لایک‌ها
67
فقط بلدین شعار بدین
اولش که نرفتیم حالا هم شدیم دلزده!!!!
هنوز هم میگم نرفتید
با یه روزنامه همشهری حداقل میشه 100 تا کار نیمه وقت با حقوق 500 به بالا پیدا کرد
هنوز هم میگم دلزده چون تا به در بسته خوردی اومدی نشستی اینجا و همش غر میزنی که نمیشه

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
آقا سخت هست ولی کار هم کم نیست
ما گفتیم پیک موتوری 2 شیفت گفتن مگه پیک شب هم کار میکنه ؟ این همه پیک موتوری که تا 11 شب کار می کنند
حداقل 10 15 تا ایده مطرح شده که اصلا سرمایه نمی خواد و با زیر 5 تومن میشه شروع کرد

کار خوب با درامد خوب سخت پیدا میشه اما باید از یه جایی شروع کرد
من خیلی واضح گفتم اگه با همه ی این کار ها مشکل دارید به فکر ایده ی نو باشید ، این هم شعاره ؟
خود من یک سال هست دارم روی یک ایده کار می کنم و سرمایه هم 5 میلیون بیشتر نمی خواد ، از نظر درآمد طبق براورد اولیه ماهیانه 1.200 هست که هرچقدر کار بزرگتر بشه درامد هم بیشتر میشه

دیگه هیچکاری که از دستت بر نیاد میتونی بشینی فکر بکنی به یه کار جدید
اینم سخته؟ اینم شعاره؟
حرف شما متین اما این جور کارها مثلا پیک موتوری به قول شما سرمایه 5 میلیونی بیشتر نمیخاد و باید هم بری گواهی نامه موتور بگیری وهمین اما اینم هست که کسی که کارشناسی کامپیوتر گرفته باید بره پیک موتوری اونم شب؟ بعد این انصافه؟ بعد آقایی که مدرک دیپلم هم به زور گرفته رفته شده کارمند بانک تجارت!! موارد زیادی هست که دارم حتی نام بانک رو میبرم اگه نبود نمیگفتم

شما حتی یک درصد فکر کن کسی تخصصی داره که میخاد در زمینه تخصص خودش کار کنه و نمیتونه.... بعد آیا این فردی که تخصص داره میتونه یه گاری بندازه تو کوچه ها و نون خشکه و یا پلاستیک و شیشه جمع کنه و بعد هم ماهیانه حتی دو میلیون درامد داشته باشه؟؟ خب معلومه نمیتونه....
خیلی شغلها هستن درامدشون خوبه اما به شخصیت و فردیت ماها نمیخوره نمیگم غرور داریم نه اما دقیقا عین فردی هست که در همین روزهای محرم نذری رو نمیره توی صف با دعوا بگیره چون میگه برسه به یه چندتا آدم مستحق اما خیلی ها ماشالا وضع خوب یخچالشون پر تا پر اما سر نذری گرفتن دعوا میکنن و کل خانواده رو با قابلمه میفرستن دنبال غذا اینها تفاوت شخصیتی بین آدمهاست که در ایران ما ماشالا تا بخوای هست در زمینه کار هم همینه آدم سراغ دارم وضع مالی توپ برای نوه و نتیجشم داره بخوره اما بجای یه شغل ساده رفته یه شغل بسیار سخت که به شخصیتشم نمیخوره !!! و حتی بعضا دعوا هم میکنه سر یک قرونش....

بشخصه بهم گفتن برو پیش یکفردی شروع کن دروغ گفتن که بدبختم نون شب ندارم بخورم طرف صاحبت کارخونه هست دلش برات میسوزه بهت کار میده دقیقا عین همن روزنامه ها که میری میبنی صد نفر دارن التماس میکنن!!!! اما وقتی شخصی تخصص داره چرا باید التماس کنه؟؟ اتفاقا این مشکل جامعه ماست که صاحب کارخونه از روی دلسوزی به این و اون کار میده و از روی رابطه نه از روی تخصص.... مشکل جامعه رو همیشه میخوایم ربط بدیم به غرور جوانها!!!و یا برو التماس کن بگرد پیدا میشه کار!!! ایا در خارج از کشور بجز کشور ما واقعا کار گیر آوردن اینجوریه یا بر حسب تخصص و ضوابط و هر کسی تخصص ببشتری داشت هست؟؟!! طرف مغازه فروش قطعات کامپیوتر داره رفته یه مدرک icdl اونم یه پول به هر موسسه آموزشی بدی بهت میده بدون اینکه بری سر کلاسهاش و باهاش رفته جواز فروش قطعات کامپیوتر گرفته واقعا این ظلم در حق اونی که در رشته کامپیوتر تخصص داره نیست؟؟

Last edited:

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
حالا من فارغ التحصیل شدم اومدم بیرون با این مواجه شدم
http://forum.persiantools.com/threads/خبر-بسیار-بد-و-مهم-استخدام-دولتی-تا-8-سال-دیگر-ممکن-نیست.537798/
دیگه بعد کلی ناراحتی گفتیم بریم یه کاری یه مغازه ای راه بندازیم
مغازه هم اینجور بود ،اجارش بالا ماهی 6 میلیون!!!
بعد میگه برو دنبال کارای دیگه رفتم اونا هم همین وضع رو داشت که بازم مغازه میخواست که نمیصرفید

حالا یکی بیاد بگه گناه من چی بوده؟ والا اون موقع توی 17 سالگی اگه پولی داشتم و عقلم میرسید و میدونستم یه مغازه اجارش میشه 6 مییلون ، میرفتم یه مغازه میخریدم حالا هم توش کار میکردم
خوب من الآن به شما میگم که همین مغازه که اجاره 6 داره چند سال دیگه 12 میشه ! اون موقع باز هم خیلیا هستن که میگن اگه میدونستم اجاره مغازه 12 تومن میشه شروع میکردم !
ببین داداشه من اون زمان که اجاره مغازه فرضا 1 میلیون بود پراید 5 تومن بود ! الآم پراید 20 تومنه و اجاره مغازه 4 تومن . جند سال دیگه پراید 40 تومنه و اجاره مغازه 8 تومن . تورمه دیگه

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
اینو بخونید جالبه :
ﻣﺮﺩ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩﺭی ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﺳﺨﻨﺮﺍﻧﯿﺶ ﺧﻄﺎﺏ ﺑﻪ ﺣﻀﺎﺭ ﮔﻔﺖ: «ﺍﺯ ﻣﯿاﻥ ﺷﻤﺎ ﺧﺎﻧﻣﻬﺎ ﻭ ﺁﻗﺎﯾﻮﻥ، ﮐﺴﯽ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﺟﺎﯼ ﻣﻦ ﺑﺎﺷﻪ، ﯾﻪ ﺁﺩﻡ ﭘﻮﻟﺪﺍﺭ ﻭ ﻣﻮﻓﻖ؟»
ﻫﻤﻪ ﺩﺳﺖ ﺑﻠﻨﺪ ﮐﺮﺩﻧﺪ! ﻣﺮﺩ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩﺭ ﻟﺒﺨﻨﺪﯼ ﺯﺩ ﻭ حرفهایش را ﺷﺮﻭﻉ ﮐﺮﺩ: «ﺑﺎ ﺳﻪ ﺗﺎ ﺍﺯ ﺭﻓﯿﻘﻬﺎﯼ ﺩﻭﺭﻩ ﺗﺤﺼﯿﻞ، ﯾﻪ ﺷﺮﮐﺖ ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﯿم و ﺍﻓﺘﺎﺩﯾﻢ ﺗﻮﯼ ﮐﺎﺭ. ﺍﻣﺎ ﻫﻨﻮﺯ ﯾﻪ ﺳﺎﻝ ﻧﺸﺪﻩ، ﻃﻌﻢ ﻭﺭﺷﮑﺴﺘﮕﯽ ﭘﻨﺠﺎﻩ ﻣﯿﻠﯿﻮﻧﯽ ﺭﻭ ﭼﺸﯿﺪﯾﻢ! ﺭﻓﯿﻖ ﺍﻭﻟﻢ ﺍﺯ ﺗﯿﻢ ﺟﺪﺍ ﺷﺪ ﻭ ﺭﻓﺖ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺩﺭﺳﺶ! ﺍﻣﺎ ﻣﻦ ﺑﺎ ﺍﻭﻥ ﺩﻭ ﺗﺎ ﺭﻓﯿﻖ، ﺑﻪ راهمون ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺩﺍﺩﻡ. این بار ﯾﻪ ﺍﯾﺪﻩ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺗﻮﻟﯿﺪ ﺭﺳﻮﻧﺪﯾﻢ، ﺍﻣﺎ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺗﻘﺎﺿﺎ ﺟﻮﺍﺏ ﻧﺪﺍﺩ ﻭ ﻭﺭﺷﮑﺴﺖ ﺷﺪﯾﻢ! ﺍﯾﻦ ﺩﻓﻌﻪ ﺩﻭﯾﺴﺖ ﻣﯿﻠﯿﻮﻥ! ﺭﻓﯿﻖ ﺩﻭﻡ ﻫﻢ ﺍﺯ ﻣﺎ ﺟﺪﺍ ﺷﺪ ﻭ ﺭﻓﺖ ﭘﯽ ﮐﺎﺭﺵ! ﻣﻦ موندم ﻭ ﺭﻓﯿﻖ ﺳﻮﻡ. ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﻣﺪﺗﯽ ﺑﺎ ﻫﻤﯿﻦ ﺭﻓﯿﻖ ﺳﻮﻡ، ﺷﺮﮐﺖ ﺟﺪﯾﺪ ﺣﻤﻞ ﻭ ﻧﻘﻞ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﯿﻢ، ﺍﻣﺎ ﭼﯿﺰﯼ ﻧﮕﺬﺷﺖ ﮐﻪ ﺷﮑﺴﺖ ﺧﻮﺭﺩﯾﻢ. ﺍﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺣﺠﻢ ﺿﺮﺭﻫﺎﯼ ﻣﺎ ﺑﻪ ﻧﯿﻢ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩ ﺭﺳﯿﺪ! ﺭﻓﯿﻖ ﺳﻮﻡ ﻣﺴﺘﺎﺻﻞ ﺷﺪ ﻭ ﺭﻓﺖ ﭘﯽ یه ﺷﻐﻞ کارمندی! ﺗﻮﯼ ﺍﯾﻦ ﮔﯿﺮ ﻭ ﺩﺍﺭ، ﺑﺎ ﻫﻤﺴﺮﻡ ﺗﺠﺎﺭﺕ ﺟﺪﯾﺪﯼ ﺭﻭ ﺭﺍﻩ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﯿﻢ ﻭ ﮐﺎﺭﻣﻮﻥ ﺗﺎ ﺻﺎﺩﺭﺍﺕ ﮐﺎﻻ ﻫﻢ ﺭﺷﺪ ﮐﺮﺩ. ﺍﻭﺿﺎﻉ ﺧﻮﺏ ﺑﻮﺩ ﻭ ﻣﺎ ﺑﻪ ﺳﻮﺩﺩﻫﯽ ﺭﺳﯿﺪﯾﻢ ﺍﻣﺎ ﯾﻬﻮ ﺗﻮﯼ ﯾﻪ ﺗﺼﺎﺩﻑ ﻟﻌﻨﺘﯽ، همسرم را ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻡ! ﻫﻤﻪ ﭼﯽ ﺑﻬﻢ ﺭﯾﺨﺖ ﻭ ﺗﻌﺎﺩﻝ مالی رو ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩﻡ! ﺷﺮﮐﺖ ﺍﻓﺘﺎﺩ ﺗﻮﯼ ﭼﺎﻟﻪ ﻭﺭﺷﮑﺴﺘﮕﯽ ﺑﺎ ﺩﻭ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩ ﺑﺪﻫﯽ! ﺷﮑﺴﺖ ﭘﺸﺖ ﺷﮑﺴﺖ! ﻣﺪﺗﯽ ﺑﻌﺪ ﭘﺴﺮ ﮐﻮﭼﯿﮑﻢ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﺗﻮﻣﻮﺭ ﻣﻐﺰﯼ ﻓﻮﺕ ﮐﺮﺩ. ﭼﻨﺪ ﺳﺎﻝ ﺑﻌﺪ، یه ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﺩﻭﻡ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻃﻼﻕ فوری ﻣﻨﺠﺮ ﺷﺪ! ﺑﺎﻻﺧﺮﻩ ﺩﺭ ﻣﺮﺯ ﭘﻨﺠﺎﻩ ﻭ ﻫﻔﺖ ﺳﺎﻟﮕﯽ، ﺑﺎ ﭘﺴﺮ ﺑﺰﺭﮔﻢ ﺷﺮﮐﺖ ﺟﺪﯾﺪﯼ ﺯﺩﯾﻢ ﺑﺎ ﻣﺤﺼﻮﻝ ﺟﺪﯾﺪ. ﺍﻭﻟﺶ ﺗﻘﺎﺿﺎ ﺧﻮﺏ ﺑﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﺑﺎ ﻭﺍﺭﺩﺍﺕ ﺑﯽ ﺭﻭﯾﻪ ﻧﻤﻮﻧﻪ ﺟﻨﺲ ﻣﺎ، ﻣﺤﺼﻮﻟﻤﻮﻥ ﺍﻓﺖ ﻓﺮﻭﺵ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺑﺎﺯ ﻭﺭﺷﮑﺴﺖ ﺷﺪﯾﻢ. ﻫﻔﺖ ﺳﺎﻝ ﺣﺒﺲ ﺭﻭ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﺩﺭﮔﯿﺮﯼ ﺑﺎ ﻃﻠﺒﮑﺎﺭﻫﺎﯼ ﺩﻭﻟﺘﯽ ﻭ ﺧﺼﻮﺻﯽ ﮔﺬﺭﻭﻧﺪﻡ ﻭ ﺍﻣﻮﺍﻟﻤﻮﻥ ﻫﻤﺶ ﻣﺼﺎﺩﺭﻩ ﺷﺪ! ﺷﮑﺴﺘﻬﺎ ﺑﺎﻫﺎﻡ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﻭ ﻣﻨﻢ ﻫﻨﻮﺯ ﺑﻮﺩﻡ! ﺑﻪ ﻣﺤﺾ ﺭﻫﺎﯾﯽ ﺍﺯ ﺣﺒﺲ، ﺑﺎﺯ ﮐﺎﺭ ﺟﺪﯾﺪﯼ ﺭﻭ ﺍﺳﺘﺎﺭﺕ ﺯﺩﯾﻢ ﻭ این بار ﻣﻮﻓﻖ ﺷﺪﯾﻢ. ﺷﺮﮐﺘﻤﻮﻥ ﺍﻓﺘﺎﺩ ﺗﻮﯼ ﺩﺭﺁﻣﺪ ﻭ ﻭﺿﻌﻤﻮﻥ ﺧﻮﺏ ﺷﺪ. ﻣﻦ ﺑﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﻭ ﺑﺎ ﯾﻪ ﺭﺷﺪ ﻋﺎﻟﯽ، ﺍﺯ ﭼﺎﻟﻪ ﺑﺪﻫﯽ ﻫﺎ ﺩﺭﺍﻭﻣﺪﻡ. ﺍﻻﻥ ﺷﺮﮐﺖ ﻣﻦ ﺩﻩ ﺷﺮﮐﺖ ﻭﺍﺑﺴﺘﻪ ﺩﺍﺭﻩ ﻭ ﺷﺪﻩ ﯾﻪ ﻫﻠﺪﯾﻨﮓ ﺑﺰﺭﮒ، ﺍﻭﻧﻢ ﺑﺎ ﺩﻩ ﻫﺰﺍﺭﭘﺮﺳﻨﻞ. ﻣﺮﺩ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩﺭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻗﺴﻤﺖ ﺍﺯ ﺣﺮﻓﻬﺎیش، ﺍﺯ ﺣﻀﺎﺭ ﭘﺮﺳﯿﺪ: «ﻫﻤﻮﻧﻄﻮﺭ ﮐﻪ ﺷﻨﯿﺪﯾﺪ ﻣﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﺭﺳﯿﺪﻥ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﻣﺮﺣﻠﻪ ﺍﺯ ﺯﻧﺪﮔﯽ، ﺗﺎﻭﺍﻥ ﺩﺍﺩﻡ. ﻋﺬﺍﺏ ﮐﺸﯿﺪﻡ. ﺁﯾﺎ ﮐﺴﯽ ﺣﺎﺿﺮ ﻫﺴﺖ ﺑﺎﺯﻡ ﻣﺴﯿﺮ ﻣﻨﻮ ﻃﯽ ﮐﻨﻪ؟ ﻫﯿﭻ ﮐﺲ ﺩﺳﺘﺸﻮ ﺑﻠﻨﺪ ﻧﮑﺮﺩ! ﻣﺮﺩ ﻣﯿﻠﯿﺎﺭﺩﺭ ﺧﻨﺪﻩ ﺑﻠﻨﺪﯼ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺳﭙﺲ ﺑﺎ ﮔﻔﺘﻦ ﯾﻪ ﺟﻤﻠﻪ ﺍﺯ ﭘﺸﺖ ﺗﺮﯾﺒﻮﻥ ﺍﻭﻣﺪ ﭘﺎﺋﯿﻦ: «ﺧﯿﻠﯽ ﻫﺎﺗﻮﻥ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﯾﺪ ﺍﻻﻥ ﺟﺎﯼ ﻣﻦ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﺍﻣﺎ ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﻃﯽ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﺴﯿﺮ ﺳﺨﺘﯽ ﻧﯿﺴﺘﯿﺪ ﮐﻪ ﻣﻦ ﻃﯽ ﮐﺮﺩﻡ.»

pm2008

Registered User
لایک‌ها
67
میگم شما معلومه چی میگی؟خوب ایده ات چیه؟ پ.خ کن
من اونجا نیستم اینجا پیک موتوری برای صبح نمیخوان بعد میگی شب؟

چند تا از اون 10 تا 15 ایده رو بگو بفهمم؟
کار جدید؟ من میگم هرکاری بخوای بکنی مغازه با اجاره بالا میخواد بعد میگی کار جدید ؟

کسی نمیاد ایده ی کسب و کاری که ایده ی نو هست براش شما پ خ بکنه چون همچین ایده هایی دقیقا عین سرمایه هستند
شما میتونی بشینی تحقیق بکنی ببینی کجا یه کاری با مشکل و به سختی انجام میشه و این وسط یه راه برای ساده تر شدنش پیدا بکنی و از همین طریق پول در بیاری
پیک موتوری و تراکت پخش کن هم شغلی هست که همیشه در نیازمندی های تهران وجود داره

بالا