برگزیده های پرشین تولز

اگه شما١٥٠ميليون تومن تو حسابتون داشتيد،باهاش چه كار ميكرديد؟

pm2008

Registered User
لایک‌ها
67
باور کن اینکه من گفتم شراکت مخصوصا با صاحب مغازه به ضرر سرمایه گذار تموم می شه از سر خیر خواهی بود
این جور کارها رو فقط باید تجربه کنی هیج جوری با حساب کتاب کردن و قرارداد و این طور چیزها نمیشه مشکلاتی که شراکت کردن داره پیش بینی کنی
دوست عزیز من سابقه ی 3 شراکت در خیابان فاطمی رو دارم که اولین شراکت مشکل داشت اما شراکت دوم و سوم با فکر و حساب شده بود که فکر مشکلات هم کرده بودیم طبق تجربه ی قبلی
دقیقا حرف من اینه که جای نشستن در اینجا و بحث بی نتیجه تشریف ببرید در همون فاطمی و اماره 4 تا رستوران رو در بیارید ببینید چه خبره
4 تا از آشنایان نزدیک من در همین کار هستند و خود من هم صندوق دار بودم و تک تک دخل و خرج های کار رو دیدم و با همه این ها سود هم دیدم
آخه کدوم آدم عاقلی وقتی همه ی شراکت به نفع صاحب کار هست میاد چند سال باهاش کار می کنه ؟
من دارم خیلی واضح میگم میشه و شده ! شما هم میگی نمیشه و ضرره
این وسط من باید گزارش کلی فروش و سود و زیان رو بیارم بذارم اینجا هم که به شما ثابت کنم؟ کلا همه چیز باید حاضر و آماده با ریز جزیات تقدیم شما بشه تا باور کنید که میشه کار کرد و ضرر هم نکرد؟
وقتی نوشتید اینکارفقط به ضرر "سرمایه گذار تموم میشه" به فکر سرمایه ی میلیاردی صاحب مغازه نیستید؟ سرمایه گذار میشه اون که 100 میلیون پول میده؟
اما متاسفانه وقتی بحث کبک و برف وسط باشه کاری نمیشه کرد
شما هم بشینید فروم بازیتون بکنید

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
آقای @pm2008 عزیز منم با شما موافقم . متاسفانه بیشتر کاربرای پی تی یا خیلی بد بینن یا خیلی خوش بین . بعضیا میان میگن با 1.5 بعد از 30 روز ماهی 3 تومن دارم ! یکی خیلی بد بینانه میاد و میگه اصلا نمیشه کار کرد!
هر جفتشون اشتباه میکنن . یه کار از نظر یکی رو کاغذ عالیه و از نظر یکی دیگه اصلا سود نداره.
از نظر آقای @azadiazadi هم هیچ کاری صرفه نداره ! :D ببین دوست عزیز . وقتی سرمایه کمه (زیر 500 تومن) هر کاری بخوای بکنی ریسکش بالاست و معمولا سوذ بیشتر ولی وقتی سرمایت بیشتر بشه ( میلیاردی ) ریسکش کمه ولی سود کمتر .
ریسک و سود با هم رابطه مستقیم دارن

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
من میگم رفتم نیست آقا
شما یه جا پیدا کن با اجاره درست نه نجومی به من بگو
مکان نیست بعد شما میگی سودش؟ من بار های توی پست های قبلیم هم گفتم دوست عزیز من دنبال درآمد منطقی هستم اینجا هم در مورد سود صحبت نکردم
وقتی اجاره بالا هست مطمئن باش به سود مغازه دار تموم میشه این واقعیت رو قبول کنید
این واقعیت رو قبول کردم !!
خوب مغازه دار سرمایه بیشتری داره , در نتیجه حرف نهایی رو میزنه ! همه جا همینه . شما برو کارخونه بزن و 5% سهام اونجا رو داشته باش . اونی که 95 % داره حرف آخر رو میزنه!
این همه مغازه کار میکنن , یعنی همشون دارن ضرر میدن و از پس اجاره ها بر نمیان !
زرنگی داداشه من , زرنگی ! شما دنبالش باش خوب بگرد پیدا میکنی.
میشه بدونم شما از چه طریقی و روزی چند ساعت گشتی؟ چند روز طول کشید؟

pm2008

Registered User
لایک‌ها
67
پس میشه گفت خوب نگشتید یا سرمایتون زیاد نبوده
فاطمی از ماهی 3 تومن هست البته همونطور که گفتم در سود شریک هستید و در ضرر خیر
پیش هم 120 130 میلیون پیدا میشه تا 60 تا 70 تومن
فرق اینها در کوچه پس کوچه و کنار خیابون بودنه
البته فاطمی پر از شرکت و این چیزاست و کوچه پس کوچه هم که باشید به اندازه ی کافی مشتری هست
البته آخرین بار زمستان 92 قیمت گرفتم نمیدونم چقدر تغییر کرده

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
در مورد اون که گفتی اون مغازه داشته خوب من میگم اون مغازش تو این وضع بالا رفته ،مگر نه خودشم میدونه 6 میلیون زیاده برای اجاره
اونی هم که میگی این همه دارن قبلا اجاره کردن (منظورم قبل از این اوضاع) یا مکان از خودشون بوده چون اجاره ها بدجور بالاهست که اصلا نمیصرفه
تابستون رو گشتم، روزنامه از این بر و اون بر کلی تحقیق میکردم حتی یه جای بکر پیدا کردم ولی اصلا مغازه برای اجاره نبود یا اگه بود این قدر بالا گفته بود که نمیصرفید باید هر چی درمیاوردم (که تازه نمیدونستم چقدر دارم) میدادم اجاره بره تو جیب صاحب مغازه
میرفتم از اینایی که داشتن میپرسیدم کار چطوره درآمداش خوبه ، بده ، کلا توضیخ میدادن بنده خدا ها
ولی مکان پیدا نکردم آخریش هم که خیلی خوب بود میگفت ماهی 15 تومن اجاره
ببینید این که مثلا یه جایی اجاره بالا داره فرضا 6 میلیون در هر ماه مطمئن باشید روی هوا قیمت نذاشتن و حتما شما سود خواهید برد . دوما الآن ماهی 6 تومنه 4 5 یال دیگه بالای 10 تومنه !
همین حرف رو اونایی که اجاره کردن 5 6 سال پیش میزدن که اجاره ماهی 2 3 تومن بوده!
مغازه اینقدر ها هم ارزون نبوده . 10 سال پیش چرا ولی آیا همشون 10 سال پیش خریدن . کسی فرضا نرفته چند میلیارد مغازه بگیره و اجاره بده؟!
البته برای کارایی که قراره مشتری دائم پیدا بکنی ( مثل رستوران و فست فود و غیره ) نباید سمت مغازه اجاره ای برید و باید مغازه از خودتون باشه . چون اشتباهه .
شما بخوای مغازه جای خوب بزنی و درآمد عالی داشته باشی باید حدود 200 تا 300 تومن سرمایه اولیه + توانایی پرداخت اجاره ماهیانه حداقل 5 تومن رو داشته باشی در غیر این صورتیا باید بری سراغ یه کار دیگه یا اینکه به سود های خیلی کم قانع بشی و کم کم سرمایه خودتو زیاد بکنی و بری بالا تر اجاره بکنی

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
اینو خوب اومدی؟ کدم آدم عاقل میره 1 میلیارد میده مغازه؟ میره میده بانک ماهی حدود 20 میلیون سودش رو میگیره راحت و بی دردسر (اگه این پول سودی براش مهم نباشه) پس اونا که مغازه دارن یه زمان، خریدن ،که ارزون بوده
شما واقعیت پذیر نیستین
یه زمان با دیپلم استخدام میشدن همون موقع ها مغازه ارزون بوده
کار دیگه؟ چه کاری؟ یه چندسال با رتبه خیلی خوب درس خوندم اومدم بیرون گفتن دیگه استخدام نمیکنیم الان چند ساله دیگه استخدام نکردن ، چندسال دیگه هم که بخوان استخدام کنن دیگه سنم رفته بالا
هر کاری بگی همینه یا سرمایه بالا میخواد که ندارم فوقش 50 از اینبر و اونبر جور کنم یا مغازه با اجاره بالا میخواد که اونم ماهی مثلا 6 دربیارم همش رو بدم صاحب مغازه بعد پیش خودم بگم من سود اصلی رو بردم
:D
اگه یک میلیارد رو کسی داشته باشه و بزاره بانک و سود بگیره عاقله؟؟؟!!o_O:confused:
شما پس هنوز مفهوم تورم رو نمیدونی چیه!
شما مغازه بگیری سال بعد گرون شده و این یعنی حفظ ارزش پول
یکی از دوستان یه مغازه توی کرج داره که داده اجاره ماهی 15 تومن میگیره . لوستر فروشیه و چند سال هم هست که اونجاست !

pm2008

Registered User
لایک‌ها
67
اتفاقا اکثرا رو هوا هست دلیلشم خالی موندنشونه
اینو خوب اومدی.کدوم آدم عاقل میره 1 میلیارد میده مغازه؟ میره میده بانک ماهی حدود 20 میلیون سودش رو میگیره راحت و بی دردسر (اگه این پول سودی براش مهم نباشه) پس اونا که مغازه دارن یه زمان، خریدن ،که ارزون بوده
شما واقعیت پذیر نیستین
یه زمان با دیپلم استخدام میشدن همون موقع ها مغازه ارزون بوده
کار دیگه؟ چه کاری؟ یه چندسال با رتبه خیلی خوب درس خوندم اومدم بیرون گفتن دیگه استخدام نمیکنیم الان چند ساله دیگه استخدام نکردن ، چندسال دیگه هم که بخوان استخدام کنن دیگه سنم رفته بالا
هر کاری بگی همینه یا سرمایه بالا میخواد که ندارم فوقش 50 از اینبر و اونبر جور کنم یا مغازه با اجاره بالا میخواد که اونم ماهی مثلا 6 دربیارم همش رو بدم صاحب مغازه بعد پیش خودم بگم من سود اصلی رو بردم
خیلی وقت ها مثل وضع امروز سود بانکی از خیلی کار ها زحمت کمتر و سود بیشتری داره اما بالاخره این داستان هم تا چند سال دیگه تغییر میکنه و باز اون مغازست که از 8 میلیارد میشه 16 میلیارد و سود بانکی حتی برای خرج روزانه هم جواب نمیده
الان کم نیستند کارخونه هایی که در سال 22% سود خالص ندارند اما هرطور شده کارخونه دار ادامه میده چون میدونه این بانک ها به کسی وفا ندارند و در هر حال کارخونه دار ، کارخونه داره
البته همه چیز نسبی هست و همه جور آدمی پیدا میشه

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
یه چیز رو دقت نکردی
من تورم رو میفهمم
منظورم من اینکه که فرض بگیر هیچ کار بلد نباشه و اصلا نتونه با پولش کار بکنه وگرنه میشه صدتا کار کرد
آخه شما یکی رو پیدا بکن که هیج کاری بلد نباشه!!
اصلا پیدا میشه؟!
یا کار کرده و اون پول رو به دست آوورده که باز هم میتونه ادامه بده یا اینکه پول بهش ارث رسیده . حالا اگه ارث رسیده باشه باز هم دو حالت داره :
یا مسنه و پیره و حوصله کار کردن نداره خوب فرضا 55 یا 60 سالش باشه حداکثر 15 20 سال دیگه زندست و ارزش پولش حفظ هم نشه مهم نیست . بگذریم از اینکه فرزند داره و اونا کمکش میکنن !
یا اینکه میان سال و یا جوونه که میتونه کار یاد بگیره . خوبه 100 تومن یا 200 تومن از 1 میلیارد رو ضرر بکنه ؟! خوبه 3 یا 4 سال اصلا سود نکنه! طرف دیگه هویجم باشه کار رو یاد میگیره .
این جور ضرر ها و سود نکردن ها , ضرر محسوب نمیشه بلکه تجربست !
البته خوب فقط شما نیستی که همچین نظری داری . دلیل اصلی اینه که شما اولا دید درستی از هر کاری نداری و دلیل دوم اینه که ریسک پذیر نیستی .
حالا وقتی میان میگن 1 یا 2 درصد در جهان پولدارن علتش اینه که ریسک پذیر بودن . اون تعدادی که از راه خلاف بالا اومدن به کنار ولی افراد زیادی هم بودن که از راه صحیح پولدار شدن.
ببینید اگه شما برید 1 میلیارد بدید مغازه و حتی سالی 5 درصد هم سود بکنید عالیه . چرا؟ چون اولا ارزش پولتون حفظ شده و ثانیا سالی 5 % سود میکنید .
این یه مثاله .

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
خیلی وقت ها مثل وضع امروز سود بانکی از خیلی کار ها زحمت کمتر و سود بیشتری داره اما بالاخره این داستان هم تا چند سال دیگه تغییر میکنه و باز اون مغازست که از 8 میلیارد میشه 16 میلیارد و سود بانکی حتی برای خرج روزانه هم جواب نمیده
الان کم نیستند کارخونه هایی که در سال 22% سود خالص ندارند اما هرطور شده کارخونه دار ادامه میده چون میدونه این بانک ها به کسی وفا ندارند و در هر حال کارخونه دار ، کارخونه داره
البته همه چیز نسبی هست و همه جور آدمی پیدا میشه
دقیقا
اون مغازه گرون میشه و ارزش پولتون رو حفظ میکنه

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
بیخیال
شما توی صحبتتاتون منطق و واقعیت رو کنار میذارین
مثلا برم دنبال کار دیگه دنبال چندتا کار دیگه رفتم همین بود یا بازار اشباع بود در یه مورد خاصش یا مغازه بالا بود من نمیتونستم پولش رو بدم
اگه بنده منطق ندارم و واقعیت رو نمیگم پس از کجا درآمد داریم؟! ما هم توی ایران ( تهران ) کار میکنیم و زندگی
نکنه فکر کردید یکی هر ماه میاد و یه بسته پول بهمون میده میگه برید تا آخر ماه خوش باشید!
نه خیر داداشه من.
خاصیت کار آزاد همینه . ریسک !
ولی اونی که کارمنده ریسک نمیکنه و 30 سال کار میکنه آخرشم یه خونه داره و یه ماشین ( البته اگه خیلی تلاش کنه و شانس بیاره!
اما اونی که تو بازاره درسته که فرضا 4 یا 5 سال با سود کم و یا حتی ضرر کار میکنه ولی روز به روز تجربه خودش رو زیاد میکنه و بعد از 30 سال کار نه تنها خونه بلکه باغ + خودرو دلخواه و انواع و اقسام دارائی های دیگه رو داره .

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
پول اولیت رو از کجا آوردی؟ چطور سرمایه اولیت داشتی؟
منظورم از ما , فقط شخص خود بنده نبودم
منظورم من + پدر + سایر شرکا و دوستان بودیم
با کار !
یادم میاد پدرم رو هفته به هفته نمیدیدم ! یا ماموریت بود یا ساعت 2 و 3 شب میومد
کم کم شروع کرد و خدارو شکر راضیم

بالا