برگزیده های پرشین تولز

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
سود نقدی اصولا بعد از باز شدن از قیمت سهم کم میشه ولی برخی سهمها یا سود نقدی نمیدهن که کم نمیشه یا در برخی موارد بخاطر سودمناسب سال بعد تازه بعد از کم شدن همین سود نقدی گرانتر هم میشه،نمونه اش برو نماد ثتران را در اوایل بهمن ببین بعد از مجمع بدلیل تعدیل مثبت بعد از مجمع حتی با تقسیم سود نقدی گرانتر هم شده
بررسی کردم این تعدیل یعنی چی ؟ این که سال 94 سود 54 ریالی داده و 95 گفته سود 400 ریالی میدم میشه تعدیل ؟ حسابرسی نشده ها هم به اندازه حساب رسی شده ها اعتبار دارند ؟

aminkhan2013

Registered User
لایک‌ها
799
آره درسته اگر سود بیشتر شده باشه میگن تعدیل مثبت و اگر کم شده باشه میگن تعدیل منفی..در مورد اعتبار دقیق نمدونم ولی خوب خسابرسی شده مسلما دقیقتر و مطمئنتره

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
به نظرتون وبملت الان هم ارزش خرید داره ؟
نظرتون در مورده اخزا۴ چیه ؟

mohebali

Registered User
لایک‌ها
6,494
بانکیها با دید میان مدت خریدنی هستند.
وبصادر بیاد رو 102 تا خرخره بخرید که 150 رو شاخشه. البته حجم معاملات نشون میده نمیخوان بزارن بریزه.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
من آخرش نفهمیدم pe کم باشه خوبه یا زیاد توی یه پی دی اف خوندم زیاد باشه یعنی سهامدار ها آینده خوبی براش پیشبینی میکنن از طرفی هر چی کم باشه یعنی سود بیشتری نسبت به قیمت سهام میده درسته ؟

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
من آخرش نفهمیدم pe کم باشه خوبه یا زیاد توی یه پی دی اف خوندم زیاد باشه یعنی سهامدار ها آینده خوبی براش پیشبینی میکنن از طرفی هر چی کم باشه یعنی سود بیشتری نسبت به قیمت سهام میده درسته ؟
فرض کنید شما ۱۰۰ تومن در بانک پول گزاشتید و سالی ۲۰ در صد به شما سود میده,p به e میشه ۵ ,حال اگر ۲۵ به شما سود بده,p به e میشه ۴ ,پس هرچی عدد پایین تر باشه,یعنی سود بیشتری میده ,اما در مورد اینکه آیا یک سهم با p به e پایین حتما رشد بهتری نسبت به p به e بالا داره,اینجوری نیست,ممکنه این نسبت بسیار از حد متوسط بازار که معمولا ۵ میگیرن بیشتر باشه ,مثلا ۱۰ باشه,اما آینده خوبی براش متصور باشند,یا یه عده خاص بازیش بدن و بره بالا,یا عده ای رانت از داخل شرکت داشته باشند,یا بازی حقوقیها,یا حتی یک سهم ضرر ده باشه,اما میبینی بالا میره,عوامل زیاد هستند,عواملی که تو بازار ایران هستند و شرایطش با خیلی از تحلیلهای کتابی و جهانی نمیخونه.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
ممنون یه سوال دیگه داشتم مثلا 1000 سهم شرکتی رو داریم با قیمت 938 تومن حالا این شرکت افزایش سرمایه 100 درصدی میده و بورس قیمتو میکنه 519 تومن
خب اینجا به ما حق تقدم میدن سوال اینه که 1000 تا سهم ما میشه 2000 تا به علاوه حق تقدم ؟ یا نه همون 1000 تا با حق تقدم

اگر سهم همون تعداد بمونه :
این قیمت مال سیمان هرمزگانه که 100 درصد افزایش سرمایه داده بعد رفتم چک کردم دیدم حق تقدمش رو 350 دارن میفروشن اینجوری اگر کسی سهم بخره قبل مجمع 938 سهمش فروش میره 520 تومن به علاوه 350 فروش حق تقدم میشه 870 یعنی 65 تومن ضرر روی هر سهم !!! :general609:

Last edited:

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
ممنون یه سوال دیگه داشتم مثلا 1000 سهم شرکتی رو داریم با قیمت 938 تومن حالا این شرکت افزایش سرمایه 100 درصدی میده و بورس قیمتو میکنه 519 تومن ( طبق چه فرمولی میشه این قیمت ؟چون از قیمت های واقعی برداشتم )
خب اینجا به ما حق تقدم میدن سوال اینه که 1000 تا سهم ما میشه 2000 تا به علاوه حق تقدم ؟ یا نه همون 1000 تا با حق تقدم

اگر سهم همون تعداد بمونه :
این قیمت مال سیمان هرمزگانه که 100 درصد افزایش سرمایه داده بعد رفتم چک کردم دیدم حق تقدمش رو 350 دارن میفروشن اینجوری اگر کسی سهم بخره قبل مجمع 938 سهمش فروش میره 520 تومن به علاوه 350 فروش حق تقدم میشه 870 یعنی 65 تومن ضرر روی هر سهم !!! :general609:
دوست عزیز اگر رفتی تو بورس,با سرمایه زندگیت نرو که دچار مشکل نشی,در مورد سوالتون,اینجور که من متوجه شدم ,بله ۶۵ تومن ضرر !!!! معمولا میگن قبل مجمع باید از سهام خارج شی,البته میگم, اینم مثل همون پست قبلی که عرض کردم قانون نیست و یه توصیست,ممکن بود سهم شما بعد باز شدن,۷۰۰ تومن باز میشد!!! یا بیشتر و شما سود میکردی,اما معمولا مثل همینه که شما نوشتی میشه,من نمیدونم کی خریدی و سهامت در چه وضعیست,اما ممکنه همین سهام به قیمت ۱۰۰۰ که خریدی برسه و سود ۱۰۰ درصد کنی!!! در ضمن اگر حق تقدمتو تا زمانی که داره نفروشی,باید ۱۰۰ تومن بریزی به حساب تا تبدیل به سهام شه,منم در حد عام اطلاعات دارم,بیشتر میخوای,برو سایت سهام یاب و سایت گفتمان بورس و چند تا مثل اینا,با مبالغ کم کار کن تا ضرر نکنی,اونچه من فهمیدم تو ایران بورس, خیلی پیرو تحلیلهای تکنیکالی که با نمودار میکشن نیست!!!!!! و اگر تحلیلی بخواد بشه,باید بیشتر تحلیل بنیادی مد نظر باشه,مثلا دو سال رکود بود و الان میگن میخواد رابیفته,تو گوگل سرچ کنی,کلی سایت فارسی بورس ایرانیست.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
دوست عزیز اگر رفتی تو بورس,با سرمایه زندگیت نرو که دچار مشکل نشی,در مورد سوالتون,اینجور که من متوجه شدم ,بله ۶۵ تومن ضرر !!!! معمولا میگن قبل مجمع باید از سهام خارج شی,البته میگم, اینم مثل همون پست قبلی که عرض کردم قانون نیست و یه توصیست,ممکن بود سهم شما بعد باز شدن,۷۰۰ تومن باز میشد!!! یا بیشتر و شما سود میکردی,اما معمولا مثل همینه که شما نوشتی میشه,من نمیدونم کی خریدی و سهامت در چه وضعیست,اما ممکنه همین سهام به قیمت ۱۰۰۰ که خریدی برسه و سود ۱۰۰ درصد کنی!!! در ضمن اگر حق تقدمتو تا زمانی که داره نفروشی,باید ۱۰۰ تومن بریزی به حساب تا تبدیل به سهام شه,منم در حد عام اطلاعات دارم,بیشتر میخوای,برو سایت سهام یاب و سایت گفتمان بورس و چند تا مثل اینا,با مبالغ کم کار کن تا ضرر نکنی,اونچه من فهمیدم تو ایران بورس, خیلی پیرو تحلیلهای تکنیکالی که با نمودار میکشن نیست!!!!!! و اگر تحلیلی بخواد بشه,باید بیشتر تحلیل بنیادی مد نظر باشه,مثلا دو سال رکود بود و الان میگن میخواد رابیفته,تو گوگل سرچ کنی,کلی سایت فارسی بورس ایرانیست.
ممنون - عجب پس دو برابر نمیشه تعداد
من هنوز نرفتم دارم یاد میگیرم ولی توی ذهنمه قبل از مجمع عادی بخرم بعدش بفروشم که سود بگیرم البته سهم های خوبو

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
ممنون - عجب پس دو برابر نمیشه تعداد
من هنوز نرفتم دارم یاد میگیرم ولی توی ذهنمه قبل از مجمع عادی بخرم بعدش بفروشم که سود بگیرم البته سهم های خوبو
دو برابر شده تعداد و قیمت نصف تقریبا,اگر رفتی با پول کم برو,اینجور نیست قبل مجمع بری و بعدش با سود برگردی,تحقیق کن

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,251
دو برابر شده تعداد و قیمت نصف تقریبا,اگر رفتی با پول کم برو,اینجور نیست قبل مجمع بری و بعدش با سود برگردی,تحقیق کن
نه تحقیق میکنم منتها آخرش نفهمیدم سهم ما دو برابر میشه یا نه یعنی 1000 تا سهم ما میشه 2000 تا به علاوه حق تقدم ؟ یا همون 1000 تا با حق تقدم

که احتمالا همون دومی میشه چون اگه بخواد دو برابر بشه که سودش خیلی میشه سهم 938 تومنی میشه دو تا سهم 520 تومنی به علاوه حق تقدم !!!

کوروش94

Registered User
لایک‌ها
409
نه تحقیق میکنم منتها آخرش نفهمیدم سهم ما دو برابر میشه یا نه یعنی 1000 تا سهم ما میشه 2000 تا به علاوه حق تقدم ؟ یا همون 1000 تا با حق تقدم

که احتمالا همون دومی میشه چون اگه بخواد دو برابر بشه که سودش خیلی میشه سهم 938 تومنی میشه دو تا سهم 520 تومنی به علاوه حق تقدم !!!
شما هزار تا سهم قبل مجمع داشتی, بعد مجمع شده ( ۱۰۰۰ تا ۵۲۰ تومنی+۱۰۰۰ حق تقدم ۳۵۰ تومنی)

4li2afm

Registered User
لایک‌ها
164
وقتی بشه تو 3 روز 30 درصد خالص سود کرد
چرا بریم سراغ بازار دیگه؟
سهم از بازار پایه توافقی میخریم 162 امروز فروختیم 215
تا همه ملت از پسا برجام خوشحال هستن باید استفاده کرد
ازاین سهام به ماهم بگین که ماهم سودککنیم خب:):):)

mohammad8814

Registered User
لایک‌ها
16
وقتی بشه تو 3 روز 30 درصد خالص سود کرد
چرا بریم سراغ بازار دیگه؟

دوست عزيز ميشه بيشتر و واضح تر بگي چطور اينطوري سود مي كني؟ آيا منبع خبري داري يا روش خاصي براي اين سود گرفتن داري؟ ممنون ميشم ما رو هم روشن كنيد داداش. الان مدتهاست با پولم هيچ حركتي نداشتم و فقط چندرغاز بانك رو مي گيرم.
یشنهادات ۴۰ روز پیش من
صفحه ۲۹۱

این ۳سهم بین ۲۱ تا ۵۰٪ رشد کردند

مدتهاست نظرات و تحليل هاي شما را در پي تي دنبال مي كنم و متوجه شدم شما واقعا تحليل هاتون عاليه ... ممنون از اينكه تحليل هاي ارزشمندتون رو با ما سهيم ميشيد.
فقط يه سوال سهام اخرا هنوزم ارايه ميشه و خوبه؟ و اينكه شما كدام كارگزاري را پيشنهاد مي كنيد؟ ( من شهرستان هستم).
بازم ممنونم...

arashaj74

Registered User
لایک‌ها
1,070
دوست عزيز ميشه بيشتر و واضح تر بگي چطور اينطوري سود مي كني؟ آيا منبع خبري داري يا روش خاصي براي اين سود گرفتن داري؟ ممنون ميشم ما رو هم روشن كنيد داداش. الان مدتهاست با پولم هيچ حركتي نداشتم و فقط چندرغاز بانك رو مي گيرم.

مدتهاست نظرات و تحليل هاي شما را در پي تي دنبال مي كنم و متوجه شدم شما واقعا تحليل هاتون عاليه ... ممنون از اينكه تحليل هاي ارزشمندتون رو با ما سهيم ميشيد.
فقط يه سوال سهام اخرا هنوزم ارايه ميشه و خوبه؟ و اينكه شما كدام كارگزاري را پيشنهاد مي كنيد؟ ( من شهرستان هستم).
بازم ممنونم...
امروز اوراق ذوب اهن عرضه شد که در سررسید 23 تا 27درصد سود داشت(بسته به قیمت اهن)اخزا خیلی جذاب نیست الان
من تو این سایت دیگه نمینویسم
متاسفانه کاربر بی تربیتی پست شخصی گذاشت و مدیریت هم نه پست را پاک کرد و نه شخص مسدود شد
چرا باید اطلاعات مفت قرار بدم و اینگونه جواب بگیرم

aren8

Registered User
لایک‌ها
63
دوستان برای ورود به بورس حداقل چقدر سرمایه لازمه ؟

mohammad8814

Registered User
لایک‌ها
16
متاسفانه کاربر بی تربیتی پست شخصی گذاشت و مدیریت هم نه پست را پاک کرد و نه شخص مسدود شد
چرا باید اطلاعات مفت قرار بدم و اینگونه جواب بگیرم

چرا ؟؟؟؟ هر كس بي احترامي كرده شخصيت خودش رو نشون داده داداش ، شما كارت رو ادامه بده، مطمئنا در هر جايي برخي افراد رفتار درستي ندارند اما شما دلسرد نشو بزرگوار...
منتظر تحليل هاي ارزشمند شما هستيم...

mila41

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
57
امروز اوراق ذوب اهن عرضه شد که در سررسید 23 تا 27درصد سود داشت(بسته به قیمت اهن)

آرش جان این اوراق از کجا میشه تهیه کرد من تو سایت بورس کالا ایران رفتم اما چون تجربه خرید اوراق از بورس ندارم نمیدونم کجا باید برم

اوراق 150 میلیاردی ذوب آهن که فکر کنم تموم شد برای اوراق بدی میپرسم

مثل اوراق بانکیه ؟
نقد شدنش کارمزدش چند درصده ؟
کارگذاری معتبر سراغ داری ؟

pegu206

Registered User
لایک‌ها
867
دوستان دوشنبه عرضه اولیه دماوند هست یه مقدار نقدینگی داشته باشید
احتمالا به هر کد حدود 500 تا برسه 3-4 میلیون کافی باشه

فایل های ضمیمه

• damavand.jpg