برگزیده های پرشین تولز

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
افشای الف داد بازار خوب باشه یه درصد خوب میده
من همون دیروز صبح گفتم افشا الف داره
یکشنبه باز میشه که به احتمال اگه بازار رو شنبه بتونن جمع کنن، یکشنبه بالای ۱۰درصد مثبت بازگشایی شه
و احتمال اینکه هفته آینده یا هفته بعدش افشا داشته باشه هم هست

Mehdi_Full

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,177
دوستان با توجه به گشایش حسن آقا و فروش نفت؛ نظرتون در مورد نماد انرژی3 چیه ؟
البته الآن که بسته هست اوایل شهریور باز میشه

PrMaster

Registered User
لایک‌ها
401
اگر عرضه سهام عدالت روز شنبه هم ادامه داشته باشه بعید نیست که بازار وضعیت مناسبی نداشته باشه

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
ببببببهههه ببببهههههههه
به اییین میگن یه تصمیم درست
127fs1502911.gif

قشنگ 6 ساعت زمان معامله داریم
بین دو شیفت بدون در نظر گرفتن پیش گشایش 30 دقیقه استراحت میتونیم بکنیم
3925.gif

پیش گشایش به جای نیم ساعت که طولانی بود ، 15 دقیقه شده !
بعد اون 6 ساعت هم با خیال راحت 6 یا 7 ساعت زمان برای تحلیل ها و حساب کتاب ها و باقی داستان ها

خداییش این تصمیم گیری ای که کردن فوق العاده باهاش موافقم و تاثیر مثبت روی بازار داره
3925.gif

الآن باید دوتا دیده بان درست کنیم بزنیم شیفت صبح شیفت بعدازظهر قاطی نکنیم
چه داستانایی داریم
حالا چرا از 27 این ماه که دوشنبه هست ؟
نه دیگه چرا 2 تا دیدبان ؟
همه شیفت اول هستن به غیر از فلزی + چند رشته ای ، نفت و کک + صندوق ها :cool:

اختیار و آتی و این چیزا که ما کار نمیکنیم
ugly_paranoid.gif

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,708
چرا توی بازار منفی شستا میخرید؟ - اولین قسمتای آموزش همیشه میگن توی بازار نزولی خرید ممنوع!
چون اسمش شستا هست؟ - از کجا میدونی ده تا منفی دیگه نمیخوره؟
یه سری ها فلسفه دارن تو بازار منفی باید خرید :D

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,811
دوستان ممنون از راهنماییتون که میگید وپارس رو نگهدارم
ولی من یک نگاه به حجم بازارش میکنم نگران میشم
وپارس نهایت بتونه ۷۰۰ بده
ولی فسپا چی؟
این خیلی راحت میتونه به ۲۰ برسه
بازم ممنون میشم نظر دوستان رو بدونم

m558

Registered User
لایک‌ها
1,487
اینو به من هم گفتند بخر بلند مدتی ولی من نرفتم دنبالش ببینم چیه و به چی ربط داره

light67

Registered User
لایک‌ها
282
واقعا نامردیه
من همیشه عرضه اولیه میخریدم ، ایندفعه اومدم سهام گرفتم ، حدود 2 هفته ، 2 تا سهم داشتم 40 درصد منفی :( :( :(

danetey

Registered User
لایک‌ها
367
۱. پشیمان از اینکه روی ۱۹ تومن کم گرفتم ازش
۲.یه صحبتی هست که هروقت انرژی رو میبندن بازار اصلاح میکنه، دفعه قبل که اینطور گفتن باور نکردم و اصلاح داشتیم تا این دفعه که عبرت شد کامل تقد شم

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
واقعا نامردیه
من همیشه عرضه اولیه میخریدم ، ایندفعه اومدم سهام گرفتم ، حدود 2 هفته ، 2 تا سهم داشتم 40 درصد منفی :( :( :(
سهم باید جای خوب خرید

بهترین سهم بدترین جا بخری همین میشه

بازار منفی بود قبول دارم ولی اگه پله ای خرید میزدی فکر نمیکنم همچین درصد منفی میخوردی

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
بعضی وقتا خرید پله ای مثل گرفتن چاقو به پایین افتادست که اگه لبه ی چاقو رو بگیری ....
باید مراقب باشی و درست خرید بزنی

سهم باید جای خوب خرید

بهترین سهم بدترین جا بخری همین میشه

بازار منفی بود قبول دارم ولی اگه پله ای خرید میزدی فکر نمیکنم همچین درصد منفی میخوردی

خرید پله‌ای به زبان ساده یعنی اینکه خرید سهام در چند مرحله و با فواصل زمانی یا در قیمت‌های متفاوت انجام گیرد. گاهی اوقات برخی سرمایه‌گذاران زمانی که از پتانسیل رشد یک سهم آگاهی دارند اما از وضعیت کوتاه‌مدت آن اطمینان ندارد، خرید‌های خود را به بخش‌های مختلف تقسیم می‌کنند.

با این روش معامله، در هر بار، بخشی از سرمایه برای انجام سفارش وارد بازار می‌شود. به این ترتیب اگر تحلیل و تصمیم معامله‌گر اشتباه بود، ضرر زیادی را متحمل نخواهد شد، زیرا با همه دارایی خود وارد بازار نشده است.

بنابراین می‌توان خرید پله‌ای را خرید مرحله به مرحله دانست که یک روش معاملاتی برای جبران ضرر است. به این نکته باید دقت کرد که جبران ضرر با کاهش ریسک متفاوت است. زیرا خرید پله‌ای اگر به درستی صورت نگیرد می‌تواند ریسک معامله را افزایش دهد.

نظرات گوناگون
نظرات مختلفی در مورد خرید پله‌ای سهام در بین سرمایه‌گذاران و معامله‌گران وجود دارد. طرفداران این روش، معتقدند که کم کردن میانگین خرید با خرید پله‌ای، روشی مناسب برای سرمایه‌گذاری است. اما مخالفان اعتقاد دارند این روش تنها به فاجعه و ضرر بزرگتر ختم می‌شود.

اغلب کسانی که طرفدار این روش هستند دیدگاه بلندمدتی به سرمایه گذاری دارند و بر خلاف روند قیمت آن سهم یا آن دارایی عمل می‌کنند. برای مثال، فرض کنید یک سرمایه‌گذار با دیدگاه بلندمدت سهام شرکت فولاد خوزستان را خریداری کرده و اعتقاد دارد که چشم‌انداز این شرکت مثبت است. در صورتی که قیمت سهام این شرکت افت کند، این سرمایه‌گذار تمایل دارد به این افت قیمت به عنوان فرصتی برای خرید بنگرد و احتمالا سایرین را به داشتن دیدگاه بدبینانه نسبت به چشم‌انداز بلندمدت این شرکت متهم می‌کند.

چنین سرمایه‌گذارانی اقدام خودشان را به عنوان “خرید یک کالای تخفیف‌دار” در نظر می‌گیرند و اغلب چنین می‌گویند که “اگر شما سهام را در قیمت ۳۰۰ تومان مناسب دیدید و آنرا خریداری کردید، حالا که به ۲۵۰ تومان رسیده باید خوشحال باشید، زیرا مانند یک کالای تخفیف خورده است و می‌توانید مقدار بیشتری از آن خریداری کنید”

در سمت دیگر، سرمایه‌گذاران و معامله‌گرانی هستند که معمولا دیدگاه کوتاه‌مدت‌تری دارند و کاهش قیمت سهام را پیش‌زمینه اتفاقات بدتر در آینده می‌دانند. این معامله‌گران به جای اینکه خلاف روند وارد بازار شوند، تمایل دارند در مسیر روند معامله کنند. این افراد اغلب خرید سهام در حال افت را به چاقوی در حال افتادن تشبیه می‌کنند و می‌گویند “هیچگاه سعی نکنید چاقوی در حال سقوط را بگیرید”. این نوع از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران تمایل دارند برای توجیه تصمیمات‌شان در سرمایه‌گذاری، به اندیکاتورهای تکنیکال مانند price momentum تکیه کنند.

اگر همان سرمایه‌گذار با دیدگاه کوتاه‌مدت سهام ایران خودرو را در ۳۰۰ تومان خریده باشد، شاید حدضرر خود را روی ۲۵۰ تومان قرار دهد و در صورتی که قیمت به پایین‌تر از این رقم برسد، سهام خود را بفروشد. چنین سرمایه‌گذارانی که دیدگاه کوتاه مدت دارند علاقه‌ای به کم کردن میانگین نشان نمی‌دهند زیرا کاهش میانگین را اضافه کردن سرمایه به یک سرمایه‌گذاری بد می‌دانند

معایب کاهش میانگین خرید
کم کردن میانگین خرید با خرید دوبرابر همان سهم در زمانی که قیمت سهم در نهایت رشد می‌کند استراتژی خوبی است اما مشکل اینجاست که نمی‌توان بازار را به راحتی پیش‌بینی کرد و اگر قیمت سهم کاهش یابد، زیانی که سرمایه‌گذار متحمل شده بیشتر خواهد شد.

بنابراین سرمایه‌گذاران باید بسیار مراقب باشند و ریسک کاهش میانگین قیمت خرید را در نظر بگیرند. البته اینکار در اغلب مواقع ساده نیست و موضوع زمانی حادتر می‌شود که بازار با یک روند نزولی هیجانی روبرو شود.

عیب دیگر کم‌کردن میانگین با خرید پله‌ای، بهم خوردن توازن پرتفوی یا سبد دارایی است. به عنوان مثال اگر یک سرمایه‌گذار تصمیم گرفته که ۲۵ درصد از پرتفوی خود را به سهام پرریسک و پرنوسان اختصاص دهد، اگر شخص بازهم از این سهام خریداری کند درصد پرتفوی وی برای این دارایی افزایش خواهد یافت و توازن سبد خرید بهم خواهد خورد.

توصیه‌های کاربردی
برخی از بزرگترین سرمایه‌گذاران دنیا، از جمله وارن بافت، از استراتژی کاهش میانگین خرید طی سال‌ها استفاده کرده‌اند. البته قبول داریم که سرمایه یک سرمایه‌گذار متوسط به اندازه سرمایه وارن بافت نیست، با این حال کاهش میانگین خرید در صورت پیاده‌سازی صحیح و در نظر گرفتن نکات زیر می‌تواند یک استراتژی سودآور باشد:

نکته ۱: نباید برای همه سهام موجود در پرتفوی، خرید پله‌ای را با هدف کاهش میانگین خرید انجام داد. کاهش میانگین خرید باید فقط برای تعداد خاصی از سهام شرکت‌ها که بنیاد قوی دارند به کار رود.
چنین شرکت‌هایی در بازه زمانی چندین ساله ثابت کرده‌اند که دارای جایگاه رقابتی قوی، بدهی کم، جریان پول مناسب و مدیریت خوب هستند و قیمت سهام‌شان از محدوده خاصی پایین‌تر نمی‌آید. شرکت‌هایی که ریسک ورشکستگی و یا افت شدید قیمت در آنها زیاد است گزینه‌ مناسب برای کاهش میانگین خرید نیست.

نکته ۲: قبل از کاهش میانگین خرید، سرمایه‌گذار باید بطور دقیق وضعیت بنیادی شرکت را بررسی کند تا بداند این کاهش قیمت موقتی است یا اینکه از یک تغییر بنیادی ناشی می‌شود؟ شاید کاهش قیمت سهام ناشی از یک وضعیت هیجانی موقتی در بازار باشد و هیچ تغییر بنیادی در شرکت رخ نداده باشد و شاید هم بالعکس، یک تغییر بنیادی در شرکت یا در صنعت به وجود آمده و کاهش قیمت ادامه‌دار است.

نکته ۳: استراتژی کاهش میانگین خرید زمانی که ترس کاذب و بیش‌از‌اندازه در بازار باعث کاهش قیمت سهام شده بهترین استراتژی است. در چنین زمان‌هایی، سهام با ارزش را می‌توان با قیمتی نازل خریداری کرد.
کلید اینجاست که در این شرایط، سهام شرکتی را انتخاب کنید که جایگاه آن به اندازه‌ای قوی است که پس از چنین هیجاناتی حداقل به قیمت سابق خود باز می‌گردد.

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
پیشنهاد خرید نیست .
کاشی سعدی و افرانت .خبر خیلی قوی و شارپیه . یه کم دیره ولی تا دوماه نیگر دارید بعد رد کنید
1399/05/23
م.خ

mo|-|sen

Registered User
لایک‌ها
50
کارگزاری خلوت و خوب کدوم کارگزاریه؟

• Like
Reactions: hsn

amin_947

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
186
دوستان چارت تکنیکال مفید از دیروز باز نمیشه
واسه شما هم همینطوره یا فقط واسه من مشکل داره؟

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,708
من که سر از حساب کتاب مفید در نمیارم ! من 350 تومن شارژ کردم برای دوتا عرضه اولیه زملارد و ثبهساز
الان دو پرتفو این دو اضافه شد با ارزش تقریبی 163000 تومن
Untitled2.jpg

حالا اگر این رقم رو از 350 تومنی که من واریز کردم از ارزش این دو عرضه اولیه کم بکنیم باید باقیمانده حساب من تقریبا 190 تومن باشه ولی باقیمانده من الان 250 تومنه ! :D

وقتی قدرت خرید رو چک میکنی 98 تومن بلوکه کرده ! یعنی دوتا عرضه اولیه ها رو 98 تومن حساب کرده !
Untitled.jpg

من که سر در نیاوردم , قدیمی ها اگر میدونن چی به چیه من رو هم رووووشن کونن:D

amir aqa

Registered User
لایک‌ها
1,845
هر جایی که در مورد بورسه ،میری میبینی بساط امضا جمع کردن برای ششصد تا کمپین مزخرف راه انداختن کمپین اعتراض به فلان ،کمپین حمایت از فلان ،کمپین دعوت از فلان مسئول و... به نظرم اینا همه بچه بازیه و البته اهداف بزرگتری پشت تحریک کنندگانش هست

دوستان ،عزیزان ،این‌کار نه تنها نتیجه ای نداره بلکه باعث بهم خوردن جریان عادی بازار شده و میشه،آبروی اسم کمپین هم میره

جماعت دیدن یه جاهایی بعضیا یه دری را بوس میکنن ،پارچه سبز میبندن که مطلب و حاجتشون برآورده بشه ،اما دیگه دقت نکردن که اون در مال مسجد و امامزاده است نه در توالت عمومی ;) آخه چرا فکر میکنید از جایی مثل خبرگزاری فارس خیر و مصلحت درمیاد برای شما!

امیدوارم هر چه زودتر تمامی سرمایه گذاران متوجه ماهیت بازاری که واردش شدیم ،بشیم که اون موقع خیلی از این کارها کاملا خنده دار به نظر میرسه

پ ن : دوستان کسی اطلاع داره در بازار دوشیفته این عرضه اولیه های اخیر مثل وپویا و سیتا و.. در کدام شیفت هستند؟

پ

amirrezan95

Registered User
لایک‌ها
9,192
من که سر از حساب کتاب مفید در نمیارم ! من 350 تومن شارژ کردم برای دوتا عرضه اولیه زملارد و ثبهساز
الان دو پرتفو این دو اضافه شد با ارزش تقریبی 163000 تومن
مشاهده پیوست 1192992

حالا اگر این رقم رو از 350 تومنی که من واریز کردم از ارزش این دو عرضه اولیه کم بکنیم باید باقیمانده حساب من تقریبا 190 تومن باشه ولی باقیمانده من الان 250 تومنه ! :D

وقتی قدرت خرید رو چک میکنی 98 تومن بلوکه کرده ! یعنی دوتا عرضه اولیه ها رو 98 تومن حساب کرده !
مشاهده پیوست 1192993

من که سر در نیاوردم , قدیمی ها اگر میدونن چی به چیه من رو هم رووووشن کونن:D
در روزهای تعطیل زیاد به اطلاعات کارگزاری ها و همین طور سایت ذینفعان اعتباری نیست، پرتفوی و... هم گاهی با خطا نشان می‌دهند، شنبه درست میشه.

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
دوستان چارت تکنیکال مفید از دیروز باز نمیشه
واسه شما هم همینطوره یا فقط واسه من مشکل داره؟

اره مشکل داره باز نمیشه
از سایت rahavard365 استفاده کن از تکنیکال مفید هم بهتره

پ ن : دوستان کسی اطلاع داره در بازار دوشیفته این عرضه اولیه های اخیر مثل وپویا و سیتا و.. در کدام شیفت هستند؟

عرضه اولیه ها معمولا ساعت های اول میان ، هر چند این اواخر بعضیا رو از ساعت 13 تا 17 هم گذاشتن
باید نگاه کنی قبلش خودشون ساعتش رو کی اعلام میکنن چون با توجه به زیاد بودنشون احتمالا ساعتشون هم متغیر هست

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,250
پرتفوی لحظه ای مفید آشغال چند روزه برای من نمیاد.
برای شما هم همینجوریه؟

بالا