برگزیده های پرشین تولز

تا نفس باقی است غلط بنویسیم !!!!

Unknown Zoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ابراهام 66 اصلا خوشم نمیاد یکی آی دیش مثل من باشه ها . اونم تو . اگر جرئت داری آیدی مشابه شایان بساز

جرات

121fs725372.gif

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نظر من چون حروفی که ما استفاده میکنیم عربی هستند و املاء مخصوص عربیه و فارسی املا نداره ... پس زیاد فرقی نمیکنه که چه جوری بنویسیم !

1- فارسی 3 نوع S نداره ( س ، ص ، ث )
2- فارسی 4 نوع Z نداره ( ز ، ض ، ظ ، ذ )
3- و ...

و کلاً به نظر من این جور چیزا مهم نیستند که چه جوری نوشته بشوند چون اینا فقط در عربی به صورت خودشون تلفظ میشوند و در فارسی همه یه جور تلفظ میشوند !

ایرانی آزاد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نظر من چون حروفی که ما استفاده میکنیم عربی هستند و املاء مخصوص عربیه و فارسی املا نداره ... پس زیاد فرقی نمیکنه که چه جوری بنویسیم !

3- و ...

و کلاً به نظر من این جور چیزا مهم نیستند که چه جوری نوشته بشوند چون اینا فقط در عربی به صورت خودشون تلفظ میشوند و در فارسی همه یه جور تلفظ میشوند !

کاملا تایید میشه

یاشار

Registered User
لایک‌ها
3

kakoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

3- و ...

البته نظر سرکار کاملاً محترم است ولی حقيقت امر اين است که فارسی زمانی که به خط عرب نوشته شد تعدادی از اصواتش را از دست داد و ايرانيان و دبيران خراسان و پارس شيوه های نگارش را تا حد ممکن دست کاری کردند تا به کلام فارسی نزديک تر باشد. اين گفته که ما در فارسی چند تا هه نداريم، شايد الان درست باشد ولی نه در ريشه کار پس قضيه همه اش هم به عربی بر نميگردد (به اين معنی که تنوع به دليلی که امروزه داريم در خود فارسی دری وجود داشته، بعضی هايش).

ضمناً اگر قرار باشد بعلت سهل انگاری من نوعی زبان ملّتی هر روز عوض شود که وا وی لا دارد!

بالا