برگزیده های پرشین تولز

تجربه هایی که ممکنه به درد دیگران بخوره رو اینجا بگو

ideaneshan

Registered User
لایک‌ها
1,356
هرگز هرگز هرگز هرگز ارث و سرمایتونو تو کافه رستوران نریزید.
یا اگر اینکارو میکنید ول نکنید برید و بالای سرش باشید حداقل.به مدیر و رانر و حسابدار و کارفرما هیچ اعتمادی نیست هیچکس بجز خود آدم دلسوز مجموعه نیست.
بعد از کلی دعوا ارثمو از پدرم گرفتم میخواستم یه جایی داشته باشم که دلم خوش باشه اگر مشغول کار دیگه ای هستم یا ایران نیستم اینجا داره کار می‌کنه و سفره ای پهنه سی چهل نفر مشغولن و پشتوانه اس برام،هم پشتوانه مالی هم اعتباری
اما الان بعد از چهار سال میبینم هیچ!اون از بورس اینم از رستوران.
سه تومن پول سال ۹۴ رو اگه همینجوری گذاشته بودم بانک سود بیاد روش الان خیلی بیشتر از اینا آورده داشت برام .

Q__Q

Registered User
لایک‌ها
3,306
با هرکسی همونطوری رفتار کنید ک باهاتون رفتار میکنه مخصوصن با ادمایی ک خودشونو واستون میگیرند طوری بهشون کم محلی کنید انگار ک اصلن وجود ندارند:devilish:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,241
فریب بعضی سس شعر های فلسفی رو نخورید..
یجا توی همین پی تی خوندم عشق و علاقه به جنس مخالف فقط حاصل هورمون های مغزیه..
کمی روی نگاه و انگیزه م تاثیر منفی گذاشت..
خب میگی چکار کنیم؟ با طبیعت خودمون بجنگیم؟!
برید از زندگی لذتتون رو ببرید بابا..

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
دوستان اخیرا توی چین پک هایی اومده که شبیه پک اصلی گوشی هست و شارژر و کابل کپی رو توی این بسته بندی میزارن و میگن فابریکی هست (جای گوشی هم خالی هست)
هر کی میبینه فکر میکنه کارتن خود گوشی هست 10.gif

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
دوست نداشتم هیچ وقت این "تجربه" رو داشته باشم و همیشه فکر میکردم اون اتفاق بَده برای بغل دستیمه ، برای ماشین جلویی ، برای فلانی ، یا برای مردمه ؛ برای من نیست.
اما بود

اواخر تیر ماه ، با وانت رفته بودم پامنار جنس بیارم . تو مسیر برگشت جلوی متروی امام علی ، یه دست انداز بود ، که بعدش هم خط عابر پیاده بود. وقتی دست انداز رو رد کردم ، یهو دو تا دختر 20 ساله این حدود ، پریدن جلوی ماشین . بس که عجله داشتن. البته منم تازه دست انداز رو رد کرده بودم و حدود" 40 تا سرعت داشتم. متاسفانه با ماشین زدم به این دو تا دختره دسته گل . دقیقا رو خط عابر. البته که بی احتیاطی بیشتر متوجه من بود.یکی شون خیلی راغر اندام و باریک بود و اون یکی نه ، 60 کیلو اینطورا بود. جوری برخورد کردم بهشون که دختری که درشت تر بود سپر بلای اون لاغره شد. تقریبا 2 متر پرت شدن . دختر لاغره کاملا شوکه بود. لگنش ضرب دیده بود و نمیتونست تکون بخوره. آرنج اون یکی دختره هم خراش و ضرب دیده بود . منم که اصلا داااغون. واقعا حس بدی داشت برام.

ملت زنگ زدن اورژانس ، یه موتوری اومد
بعد ام پلیس راهور اومد ، یه پلیس موتوری بود ، مدارکمو چک کرد ولی متوجه نشد که کارت ماشین ِ سواریم رو بجای وانت بهش دادم. شایدم دید و بی خیال شد ...

اورژانس ، بررسی های اولیه رو انجام داد متوجه ضرب دیدگی تو بدن دختر لاغره شد. تغییر حالت تو پاها و لگن نداشت خداروشکر
اما قسمت مهمش که به درد دیگران ممکنه بخوره:
افسر اومد بالاسر ما و از دخترا پرسید چکار میکنید ؟ اگه میخواید با امبولانس ببرنتون عکسبرداری و اسکن و این ها ، هزینه اش رایگانه برای راننده ولی باید ماشینش توقیف بشه و نیرو انتظامی باید بیاد صورت جلسه کنه حادثه رو . راه حل دوم هم اینه که راننده تمام هزینه های درمانی رو متقبل بشه و با شما بیاد برین بیمارستان ، عکس برداری و..
چکار میکنید ؟ اونا گفتن فرقی نداره برامون ، نمیدونیم
منم گفتم نمیدونم ، فقط میخوام به این دو تا آدم اسیبی وارد نشه.
اون مامور اورژانس یه نگاه به من کرد و گفت: بهتره که خودت باهاشون بری ، اینطوری ماشین توقیف نمیشه و بهتر میتونی کمک کنی به عابر ها . یه چشمک هم زد.
بعد یه گوشه بهم اروم گفت که : ببین به نفعته که خودت ببری شون دکتر ، چون توقیف شدن ماشین همانا و تشکیل پرونده تو کلانتری و رضایت گرفتن و ... التماس و ..
مام دلو زدیم به دریا و نوشتم و امضا کردم که توافق کردیم که عابر ها رو با هزینه شخصی خودم ببرم بیمارستان برای اسکن و عکسبرداری و... و امضا کردم و اثر انگشت زدم.

که خب رفتیم بیمارستان و بعد از عکسبرداری ، خداروشکر چیز خاصی نبود و فقط ضرب دیدگی شدید به اون دختر خانم لاغر وارد شده بود.
این حادثه اینجوری برای من رقم خورد ، امیدوارم که بقیه هرگز تجربه اش نکنن . چون سطح استرس بالایی رو تجربه کردم اون روز .

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
دوست نداشتم هیچ وقت این "تجربه" رو داشته باشم و همیشه فکر میکردم اون اتفاق بَده برای بغل دستیمه ، برای ماشین جلویی ، برای فلانی ، یا برای مردمه ؛ برای من نیست.
اما بود

اواخر تیر ماه ، با وانت رفته بودم پامنار جنس بیارم . تو مسیر برگشت جلوی متروی امام علی ، یه دست انداز بود ، که بعدش هم خط عابر پیاده بود. وقتی دست انداز رو رد کردم ، یهو دو تا دختر 20 ساله این حدود ، پریدن جلوی ماشین . بس که عجله داشتن. البته منم تازه دست انداز رو رد کرده بودم و حدود" 40 تا سرعت داشتم. متاسفانه با ماشین زدم به این دو تا دختره دسته گل . دقیقا رو خط عابر. البته که بی احتیاطی بیشتر متوجه من بود.یکی شون خیلی راغر اندام و باریک بود و اون یکی نه ، 60 کیلو اینطورا بود. جوری برخورد کردم بهشون که دختری که درشت تر بود سپر بلای اون لاغره شد. تقریبا 2 متر پرت شدن . دختر لاغره کاملا شوکه بود. لگنش ضرب دیده بود و نمیتونست تکون بخوره. آرنج اون یکی دختره هم خراش و ضرب دیده بود . منم که اصلا داااغون. واقعا حس بدی داشت برام.

ملت زنگ زدن اورژانس ، یه موتوری اومد
بعد ام پلیس راهور اومد ، یه پلیس موتوری بود ، مدارکمو چک کرد ولی متوجه نشد که کارت ماشین ِ سواریم رو بجای وانت بهش دادم. شایدم دید و بی خیال شد ...

اورژانس ، بررسی های اولیه رو انجام داد متوجه ضرب دیدگی تو بدن دختر لاغره شد. تغییر حالت تو پاها و لگن نداشت خداروشکر
اما قسمت مهمش که به درد دیگران ممکنه بخوره:
افسر اومد بالاسر ما و از دخترا پرسید چکار میکنید ؟ اگه میخواید با امبولانس ببرنتون عکسبرداری و اسکن و این ها ، هزینه اش رایگانه برای راننده ولی باید ماشینش توقیف بشه و نیرو انتظامی باید بیاد صورت جلسه کنه حادثه رو . راه حل دوم هم اینه که راننده تمام هزینه های درمانی رو متقبل بشه و با شما بیاد برین بیمارستان ، عکس برداری و..
چکار میکنید ؟ اونا گفتن فرقی نداره برامون ، نمیدونیم
منم گفتم نمیدونم ، فقط میخوام به این دو تا آدم اسیبی وارد نشه.
اون مامور اورژانس یه نگاه به من کرد و گفت: بهتره که خودت باهاشون بری ، اینطوری ماشین توقیف نمیشه و بهتر میتونی کمک کنی به عابر ها . یه چشمک هم زد.
بعد یه گوشه بهم اروم گفت که : ببین به نفعته که خودت ببری شون دکتر ، چون توقیف شدن ماشین همانا و تشکیل پرونده تو کلانتری و رضایت گرفتن و ... التماس و ..
مام دلو زدیم به دریا و نوشتم و امضا کردم که توافق کردیم که عابر ها رو با هزینه شخصی خودم ببرم بیمارستان برای اسکن و عکسبرداری و... و امضا کردم و اثر انگشت زدم.

که خب رفتیم بیمارستان و بعد از عکسبرداری ، خداروشکر چیز خاصی نبود و فقط ضرب دیدگی شدید به اون دختر خانم لاغر وارد شده بود.
این حادثه اینجوری برای من رقم خورد ، امیدوارم که بقیه هرگز تجربه اش نکنن . چون سطح استرس بالایی رو تجربه کردم اون روز .

به نظر من باید با همون آمبولانس میرفت و ریسک نمیکردید، حالا ماشین هم توقیف بشه نهایت یه پول پارکینگ باید بدی و یک جریمه ی نه چندان زیاد ولی اگر آسیب دیده باشه و بخوای آزاد هم حساب کنی دیگه هیچی...

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
به نظر من باید با همون آمبولانس میرفت و ریسک نمیکردید، حالا ماشین هم توقیف بشه نهایت یه پول پارکینگ باید بدی و یک جریمه ی نه چندان زیاد ولی اگر آسیب دیده باشه و بخوای آزاد هم حساب کنی دیگه هیچی...
البته توجه نکردید ، وقتی گزارش راهور ، تصادف منجر به جرح باشه ، ماشین توقیف میشه و پرونده رو ارجاع میدن به نیرو انتظامی و فقط در صورت دریافت رضایت کتبی ، میتونی ماشین رو از پارکینگ خارج کنی. یعنی میخوام بگم یه پروسه ی کاغذ بازی چند ساعته یا چند روزه داره
اما تو این مورد ، من کلا 3 ساعت از ابتدای حادثه ، تا انتهای موضوع ، درگیر بودم. بعدش طرفین رفتن به سلامت

شایدم
احتمالا اون مامور اورژانس متوجه این امر شده بود که مشکل خیلی حاد نیست و اسیب ِ نخاعی نداشتن . وگرنه بعید میدونم که پیشنهاد میداد که خودم ببرمشون(شایدم یه پوینت مثبت حساب میشه براشون که کمتر گزارش بنویسن یا کمتر امبولانس استفاده شه یا ... )
دیگه حالا یه مقدار هم شانس دخیل بود این وسط. و هزار تا شاید ِ مختلف
هرچی که بود ، انگاری این جریان به نفع من رقم خورد . هرچند که نیت ام همواره حفظ سلامتی عابر ها بود .

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,241
البته توجه نکردید ، وقتی گزارش راهور ، تصادف منجر به جرح باشه ، ماشین توقیف میشه و پرونده رو ارجاع میدن به نیرو انتظامی و فقط در صورت دریافت رضایت کتبی ، میتونی ماشین رو از پارکینگ خارج کنی. یعنی میخوام بگم یه پروسه ی کاغذ بازی چند ساعته یا چند روزه داره
اما تو این مورد ، من کلا 3 ساعت از ابتدای حادثه ، تا انتهای موضوع ، درگیر بودم. بعدش طرفین رفتن به سلامت

شایدم
احتمالا اون مامور اورژانس متوجه این امر شده بود که مشکل خیلی حاد نیست و اسیب ِ نخاعی نداشتن . وگرنه بعید میدونم که پیشنهاد میداد که خودم ببرمشون(شایدم یه پوینت مثبت حساب میشه براشون که کمتر گزارش بنویسن یا کمتر امبولانس استفاده شه یا ... )
دیگه حالا یه مقدار هم شانس دخیل بود این وسط. و هزار تا شاید ِ مختلف
هرچی که بود ، انگاری این جریان به نفع من رقم خورد . هرچند که نیت ام همواره حفظ سلامتی عابر ها بود .
حالا خسارات مالی و درگیری با دادگاه یه چیزه..
شرمندگی بابت آسیب به سلامتی دیگران و عذاب وجدانش بخصوص اگه بمیرن یا معلول بشن خیلی ناجوره...
منم اوایل که رانندگی یاد گرفته بودم دو سه سال اول مثل آدم نمیروندم...بعدش نمیدونم با چه تجربه نجات از تصادفی آدم شدم..
ای کاش یه قانون بیاد ..هرکسی تو خیابون حرکت خطرناک انجام میده.. مثل دستی کشیدن..کورس گذاشتن..سبقت خیلی خطرناک و .. برای طرف حکم جاقو کشی رو داشته باشه و قانون دهنش رو سرویس کنه...

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
دوستان اخیرا توی چین پک هایی اومده که شبیه پک اصلی گوشی هست و شارژر و کابل کپی رو توی این بسته بندی میزارن و میگن فابریکی هست (جای گوشی هم خالی هست)
هر کی میبینه فکر میکنه کارتن خود گوشی هست مشاهده پیوست 1251795

photo_2021-08-24_00-35-28.jpg photo_2021-08-24_00-43-07.jpg

شارژر هایی که میگفتم رسید، قیمت های بالایی هم میدن که طرف شک نکنه
مراقب باشید گول نخورید
905.gif

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
حالا خسارات مالی و درگیری با دادگاه یه چیزه..
شرمندگی بابت آسیب به سلامتی دیگران و عذاب وجدانش بخصوص اگه بمیرن یا معلول بشن خیلی ناجوره...
منم اوایل که رانندگی یاد گرفته بودم دو سه سال اول مثل آدم نمیروندم...بعدش نمیدونم با چه تجربه نجات از تصادفی آدم شدم..
ای کاش یه قانون بیاد ..هرکسی تو خیابون حرکت خطرناک انجام میده.. مثل دستی کشیدن..کورس گذاشتن..سبقت خیلی خطرناک و .. برای طرف حکم جاقو کشی رو داشته باشه و قانون دهنش رو سرویس کنه...
بله موافقم اسیب زدن به یه انسان دیگه ، خیلی درد آوره ، تا همیشه چهره اش جلوی چشماته....
البته من که به شخصه دستی بکش نیستم :دی

توی این 14 سال اخیر که گواهینامه گرفتم ، اولین مورد برخورد با عابر رو تجربه کردم ، که میتونم بگم واقعا کائنات به جوونیم رحم کرد .

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,241
گوش دادن به توصیه ها و تجربیات دیگران سئو زندگیه..چندسال پیش فقط به سه چهارتاشون گوش دادم الان عشق میکنم که چقدر خوب شد بهشون عمل کردم وگرنه اگه با همون روال عادی پیش میرفتم الان تو یه مختصات دیگه یی از زندگی بودم..
حیف که این دشواری روحی روانی و روند درمانش و بحث با خانواده سرعتمو گرفت وگرنه الان اسب بالداری شده بودم برای خودم...

عب نداره.. بازم هنوزم اون عادت خوب رو دارم و دارم به چیزایی که همه میشنون ولی پشت گوش میندازن عمل میکنم...

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,241
پای معامله با هر کسی که میری..
فروشنده لباس..
فروشنده مغازه دار موبایل..
دلال ماشین..
قرارداد ملکی..
و خلاصه هر نوع معامله یی که خطر کلاهبرداری توش هست..
اول از همه ببینید زورتون بهش میرسه فردا روز حقتون رو ازش بگیرید یا نه؟!
فیش و فاکتور و قرارداد و چک و سفته و قانون ... همگی در اولویت دوم هستن...

ولا قدیم راست میگفتن :
همه چیم یار ...یار...یار... الا تفنگم..

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,241
سعی کنید همیشه پول نقد به تعداد زیاد همراه خودتون داشته باشید..
بعضی از این زباله گرد ها از اون طیفی نیستن که گدایی کنن یا از کسی پول بخوان.. دیگه خودتون با توجه تجربه شخصی میتونید بشناسیدشون دیگه..
سعی کنید پول نقد همراهتون داشته باشید و اگر از این نیازمندان دیدید بهشون کمک کنید..
این قشر چون پول از کسی پول مطالبه نمیکنن و رو نمیزنن خیلی نیازمند تر هستن ..وقتی خودمون خودسر بهشون کمک میکنیم جدا از رقم پول خیلی دلگرم و خرسند میشن..
یه بار یه خانوم مسنی رو دیدم تو زباله ها سرک میکشید.. مقداری پول بیشتر از توان مالیم با توجه به درآمدم بهش کمک کردم..گفتم سگ تو زندگی و خوشبختی فردام برینه اگه من این صحنه رو دیده باشم و از کنارش گذشته باشم..دیگه اون زندگی بدرد چی میخوره؟!! بنده خدا وقتی بهش پولو تقدیم کردم نگاه متحیر و خرسندی داشت.. انگار که دنیا بهش رو کرده بود... : ( !!!
خودمم بعد از مدت ها حس کردم هنوز زنده م.. و میشه دوباره زنده بود و زنده موند...

پ ن : اون قشر از تاکسی ها و پیک ها و رفتگر ها هم که حس میکنید اهل زبون بازی و تیغ زدن نیستن هم مشمول این پیشنهاد هم میشن..

nicabzar

Registered User
لایک‌ها
153
امروز فهمیدم دلشون برات تنگ میشه، چون نمیتونن بهتر از تو پیدا کنند.

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
من تحقیق کردم 99 درصد کسایی که فامیلشون آریان فر یا راد هست کسایی هستند که فامیلیشونو عوض کردن و فامیلی اصلیشون این نیست
uy37w17mluf0881bcp6c.gif

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,405
سعی کنید همیشه پول نقد به تعداد زیاد همراه خودتون داشته باشید..
بعضی از این زباله گرد ها از اون طیفی نیستن که گدایی کنن یا از کسی پول بخوان.. دیگه خودتون با توجه تجربه شخصی میتونید بشناسیدشون دیگه..
سعی کنید پول نقد همراهتون داشته باشید و اگر از این نیازمندان دیدید بهشون کمک کنید..
این قشر چون پول از کسی پول مطالبه نمیکنن و رو نمیزنن خیلی نیازمند تر هستن ..وقتی خودمون خودسر بهشون کمک میکنیم جدا از رقم پول خیلی دلگرم و خرسند میشن..
یه بار یه خانوم مسنی رو دیدم تو زباله ها سرک میکشید.. مقداری پول بیشتر از توان مالیم با توجه به درآمدم بهش کمک کردم..گفتم سگ تو زندگی و خوشبختی فردام برینه اگه من این صحنه رو دیده باشم و از کنارش گذشته باشم..دیگه اون زندگی بدرد چی میخوره؟!! بنده خدا وقتی بهش پولو تقدیم کردم نگاه متحیر و خرسندی داشت.. انگار که دنیا بهش رو کرده بود... : ( !!!
خودمم بعد از مدت ها حس کردم هنوز زنده م.. و میشه دوباره زنده بود و زنده موند...

پ ن : اون قشر از تاکسی ها و پیک ها و رفتگر ها هم که حس میکنید اهل زبون بازی و تیغ زدن نیستن هم مشمول این پیشنهاد هم میشن..
به خطر خفت شدن اشاره نکردی

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,241

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,312
پول نقد به تعداد زیاد گفتم.. به رقم زیاد نگفتم..
مثلا 40 تومن نقد.. با اسکناس های 5 تومنی همراهمون باشه

40 تومن نه از نظر تعدادی زیاد هست نه رقمی 283.gif
من قبل کرونا عین پمپ بنزینی ها یه دسته پول (حداقل 2 تومن) تو جیبم بود284.gif

بالا